Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kaza yaptım ! :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostrider20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    merhaba arkadaşlar belki biliyorsunuzdur ben 19 yaşındayım Antalya 112 de ATT olarak görev yapan devlet memuruyum.Kendime ait 2006 model yeni kasa r6 var.Nöbet arası boşluğumda memleketim Denizli Buldan'a geldim. Herneyse 11.10.2013 cuma günü saat 16.15-16.30 sularında Buldanın girişinde böünmüş karayolunda ilerlerken yol bomboş olmasına rağmen önümdeki beyaz pick-up araç ne hikmetse sol şertitte hızı maksimum 20-30 km/h (bu arada benim hızım 90-100km arası) benim sol sinyalim yanıyor adama yol versin diye 2-3 defa kornaya bastım adam yol vermek yerine frene basıp sol şeritte önümde durdu ben frene bastım ama baktım duramıcam sağa kaçamıycam arkadan çarpsam kendime zarar fazla olucak diye orta refüjle aracın arasına girdim kornaya basılı tutarak belki bir ümit kurtarırım diye maalesef aracın sol kapısına çarptım ve direksiyon refüje yöneldi.Refüjden motorla beraber havalanıp havada 5-6 takla atarak karşı şeride geçtik.Allahtan karşı şeritten araba gelmiyordu.Neyse 10 saniye falan yerde yattım sonra oturdum arkadan gelen araçların hepsi durdu çoğu kişide beni tanıyordu.O anda hemen ambulans çağırdılar.maalesef koruma olarak sadece kaskım vardı kısa gezinti yapıcam diye montumu ve diğer ekipmanlarımı giymemiştim pişmanım ama pişmanlık ne fayda eder...Neyse önümdeki araçtaki kişide geldi birşeyin var mı diye soruyor bende o sinirle adama dayı sen nasıl araba sürüyosun boş yolda sol şeritte 20-30 ne işin var falan dedim.Ambulansla trafik ekipleri hemen geldi beni ambulansla hastaneye götürdüler tüm röntgen filmlerim çekildi Allahtan kırık yokmuş.Her tarafım çizik kesiklerle dolu bu arada kaza sırasında sağ ayakkabım çıkmış ve fren pedalı sağ ayak tabanıma girip çıkmış üzerine basamıyorum.Hastanedeyken polisler geldi karşı taraf şikayetçi değil siz şikayetçi misiniz? diye sordular bende adam kasıtlı beni öldürmeye çalışıyor ve motorumun maddi hasarı nolucak dedim polislerde tamam iyileştiğinde emniyette ifade verip şikayetçi olursun dediler.kaza yerini gören çoğu kişi o motordan nasıl sağ çıktın dedi valla Allah korudu beni.Hastaneden 7 gün iş göremez raporu verdiler rapor bitince tekrar gel tekrar vericez acil servis olduğu için uzun süreli rapor yazamıyoruz dediler.Neyse polisler motorun parçası çalınmasın pahalı diye çekici ile yediemine çektirmişler.Motor yedieminde 1 saat durduktan sonra babamla arkadaşlar motoru çıkartıp motorun garajına getirmişler.cumartesi günü kazadan 1 gün sonra emniyete ifade vermeye gittim.Olanları anlattım karşı taraf ben şikayetçi olucam diye o da şikayetçi olmuş.Trafik polisinin doldurdupu kaza raporunu bana göstermediler ama biraz polis okudu bana. Karşı tarafa sol şeridi ihlal etmek suçu yazılmış bana da sollama kurallarına riayet etmediğim yazılmış bende oradaki polise nasıl olur son sinyalim açık uyarı amaçlı kornaya bastım dedim poliste ben trafik polisi değilim dedi.Neyse ben maddi hasarı kim karşılayacak dedim şikayetçi oldun ve olay mahkemeye yansır varılan karara göre sonuç belli olur dedi.Benim arkamdan gelen aracı süren sürücü ben şahit olurum ben herşeyi gördüm dedi. Bakalım nolucak sonuç daha önce başıma böyle birşey gelmemişti acaba başka yapacağım birşeyler var mı? Biraz uzun oldu ve arada yazım hatalarım olmuştur kusura bakmayın.İyi forumlar
    Hayatı Korkarak Yaşarsan, Hayatı Yaşayanları Seyredersin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Geçmiş olsun. Aracı farkettiğinizi yazmışsınız, neden hızınızı düşürmediniz ? Altınızdaki 150cc çin motoru değil sonuçta... Ön ve arka fren düzgün kullanıldığında kısa mesafeler içerisinde durabilirdiniz ki benimde buna benzer çok olayım oldu ve durdum.

Panik yaptınız sanırım veya yeterli tecrübeye sahip değilsiniz ?

Arkanızdan gelen araç şöförü şahit olur ise davayı siz kazanırsınız. Polis tutanağıda önemli tabikide...

Her şeyden önce işinin ehli bir avukat ile görüşün. Piskolojim bozuldu, sosyal hayatım alt üst oldu şeklinde biraz doldurursunuz şikayetinizi... Adamın hayatını zindan edersiniz
    david3 ve felix_bjk1903 bunu beğendiler.

geçmiş olsun kardeş, ben bile motorla giderken sol şeritte aniden fren yapan apaçiler var, 2 kez düştüm ama birşey olmadı.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun bu memlekette motorculara saygı 0 odun gibi sürücü de bol
    david3 bunu beğendi.

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    gecmıs olsun topram ucuz atlatmıssınn.trafıkde senı aracdan saymıyorlar bunu bılerek kullanmalıydın.sıgorta yokmu karsı tarafın sogrtası odesın ne olsa polıs tutanak tutmus mahkeme boyutunu beklersen halın nıce olurrr..

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Geçmiş olsun kardeşim. Sana bir şey olmamış gerisi hallolur.

Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    Herkese teşekkür ederim galiba duramamamın sebebi galiba panik yaptım. Karşı tarafın sigortasının masraflarımı karşılama işi nasıl oluyor böyle şeyleri hiç bilmiyorum.Mahkemenin sonuca varma süreci sizce ne kadar sürer?
    Hayatı Korkarak Yaşarsan, Hayatı Yaşayanları Seyredersin...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2 sene belki 5 sene sürer

Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    peki benim masrafları karşı sigortadan alabilmem için neler yapmam gerekiyor nereye başvurmalıyım? aracı süren kişiyle mi konuşmam gerekiyor gerçi adam bir geçmiş olsun demek için bile aramadı ama

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ghostrider20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki benim masrafları karşı sigortadan alabilmem için neler yapmam gerekiyor nereye başvurmalıyım? aracı süren kişiyle mi konuşmam gerekiyor gerçi adam bir geçmiş olsun demek için bile aramadı ama
    Geçmiş olsun, olay mahkemeye intikal ettiği için mahkeme sonuçlanana kadar sigortadan ödeme alamazsın. Kasko olsaydı durum farklı olurdu. Karşı taraf hasarını karşılamadığı sürece uzlaşmamanı öneririm.
    112ciyiz

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    19 yaşındayım ve yamaha r6 yazısını gördükten sonra gerisini okumadım yinede geçmiş olsun.
    buroo bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    motosiklet işi hızlı gitmeye gelmez normal trafikte , yarış motoru alıyorsanız yarış pistinde bineceksiniz diğer motorlarlada yavaş gideceksiniz yoksa kaza bir gün sizi de bulacaktır mutlaka, geçmiş olsun, bende yakın zamanda ışıklarda aralara girerken düştüm dersimi aldım şimdi yok şerit üzeri benimmiş martavalına inanmıyorum arabaların peşinde paşa paşa bekliyorum

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Geçmiş olsun, dangalak çok malesef trafikte... Her yola çıktığımda bir ağız dolusu küfretmeden gideceğim yere ulaşamıyorum. Ben trafikte benimle beraber seyreden istisnasız tüm araç sürücülerine gerizekalı muamelesi yapıyorum. Şimdilik işe yarıyor. Umarım kısa zamanda iyileşirsin. İyi bayramlar...

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    2016 YAMAHA MT-07
    bence kişileri yaşına göre değil tecrübesine göre degerlendirmelisiniz..ön yargılı olmamak gerek bence

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Motorun yeri sag seritin sagiymis hatta varsa emniyet bunu soyliyen sofor arabadan asaa inmedi biturlu hayvan gibi motorum varmıs da 70 80 le gidemezmisim hayvana bak cıbır dedimki saga giricem sinyal var yanan tamam da en saga gec ben senden hizliyim diyor hala kereste
    www.erkakurye.com

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    şenol geçmiş olsun yeni gördüm paşam...

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun. Umarim kisa zamanda mahkeme senin lehine sonuc verir.

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Aynı sebepten dün ben de kaza yaptım. Karşı şeride değilde yola düştüm önümüzdeki arabanın altına sürüklendim. İnce bi çizik bile yok korumalar sağolsun.

Korumalar ölümden çok yaralanmalardan kurtarır. Ben de de öyle oldu şayet.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Ülkemizde her koşulda arkadan çarpan suçludur, çok geçmiş olsun umarım mahkemeden birşeyler çıkartırsın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)