Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Resmen kendim kaşındım

Motovento
    REKLAM ALANI
    MaNgAi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Merhaba motosiklet.net ailesi bende Mondial drift var.
    Dün aksam arkadaşla geziyorduk motorla, Canımız sıkıldı bende dedim bari boş bir alana gidelimde ön kaldırayım sen arkamdayken.
    Nasılsa arkamda ağırlık var diye 2.viteste kaldırdım önü ama istediğim ayarda olmuyordu 5-10 kez denedim olmadı. Bende dedim sıkı tutun 1.viteste kaldıracam... Yapmaz olaydım aklıma tüküreyim keşke yapmasaydım arkadaşlar devrini fazla aldı motor elimi gazdan çekemedim motorun arkası yere sürttü arka kısım Sepet felan hep kırıldı dağıldı arkadaşım uçtu geriye bende biraz gittikten sonra dengeyi sağlayamadım sola devirdim motoru. Sol kol dirseğim ve Sol ayak bileğimde incinmeler oldu, Neyse ki arkadaşıma hiçbir şey olmadı neyse bugün servisime götürdüm motoru bana tam 250 liralık fiyat biçti. Ön maşa'da yamukluk var direksiyon sağa bakıyor. Arka tutunma yeri(Sepet takılan yer) Dağıldı onun yerine Arka koruma demiri takılacak
    Sol elcik tamamen parçalandı zaten sonradan takmıştım iyi oldu" Orginal elciklerini sipariş ettim"

SIRF BU KADAR ŞEYDEN ÖN MAŞA DEĞİŞİYOR DİYE İŞÇİLİK 100 LİRA ALINACAK.

Ön maşa= 50 TL
    Arka Demir= 60TL
    Elcik-topuz= 10 TL
    İşçilik 100TL

Önemli olarak yapılacak olanların fiyat listesi bu.

Ayrıyetten motorda daha önceden yaptığım kazalardan kalma etkilerde şunlar

Motorun kafası çatladı değişecek= 45TL
    Gösterge devir saati kısmının plastiği ve camı çatladı değiştirirsem komple değiştiriyorlarmış= 170-180TL
    Ayna arka plastik kısımları kazadan dolayı yerde sürüldüğü için zedelenmiş değiştirirsem= bi 30-40 lira vardır oda.

Ayriyetten motorun kmsi 3Binde daha ve alalı 4-5 ay oldu yaptığım masraflar;

500-1000 bakımı: 60TL
    1500-2000 bakımı : 30 TL
    2500-3000 bakımı: 25TL

En ufak bir değme sonucunda bile ağır masraflar yapıyor bu MONDİAL motorlar.
    Şunu demeliyim ki şehir içi kullanımda ufak CC'li motor alacaksanız HONDA'dan şaşmayın Çin mallarına para verilmez ama motor bana sorulmadan alındı doğum günü hediyesi olarak ve ben bilseydim motor alınacağını HONDA'dan şaşmazdım Hoşçakalın
    Ama galiba, bütün bu olanlara dayanamam, ama hazırım
    Sen giderken adımlarını sayarım
    Heyhat ! Ne yazık seni yanlış tanıdım sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Neyseki honda almamışlar doğumgününde.. Aynı şeyi honda da yapsaydın masrafın çok daha fazla olurdu.. Herneyse geçmiş olsun umarım bir daha yeltenmezsiniz böyle bir maceraya..
    atreyu, dockerengin, crxforever ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben mondial 150 mashle kaza yaptım , şaşesi yamuldu ( buruldu ). Hemde çok ağır bir kaza değildi . Sonuçta bir yerden kısmalılarki daha ucuz olabilsin .

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bitane yeni bi arkadaş türemiş forumda drift mi neyi var galiba öğe öğe bitiremiyor .motor mukayesinde bile ortaya laf atılınca üzerine alıyor kullandığı tenekeyi serviste şöyle iş bitiriyorum böyle ucuza yaptırıyorum yazıp karşısındakinide liseli ergen sanıyor bu konu ona kapak.geçmiş olsun kardeş .saygılarla

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    öncelikle geçmiş olsun. şimdi senin yaptığın nankörlükten başka bişey değil. motoru kullanma biçimine bakarsan, eşşekten beter kullanıyorsun. sen bu şekilde hondada kaza yapsan bırak 200-300 e kurtulmayı. bu şekilde mondiali kötülemen hiç yakışmamış.
    dr.asc ve leons bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bitane yeni bi arkadaş türemiş forumda drift mi neyi var galiba öğe öğe bitiremiyor .motor mukayesinde bile ortaya laf atılınca üzerine alıyor kullandığı tenekeyi serviste şöyle iş bitiriyorum böyle ucuza yaptırıyorum yazıp karşısındakinide liseli ergen sanıyor bu konu ona kapak.geçmiş olsun kardeş .saygılarla
    Teşekkür ederim arkadaşım KİMSEYE ÖNERMEM DRİFTİ-MCXİ felan Alacaksın bi cbf 250 yada cbr 250r kafan rahat yaşa.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Geçmiş olsun. Şükür ki arkadaşınıza birşey olmamış.

Yoksa başınıza para dan çok daha büyük şeyler gelebilirdi.

Unutmayın ki;

Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır.

Zaman insanları değil ancak armutları olgunlaştırır.
    MaNgAi ve gatha bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    ada 250 tl masraf yapar? koruma demiride var motor kısmında.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her ne kadar nick in motorcu olsada motorculukla uzaktan yakından alakası olmayan bir insansın. arkadaşın yaptığı kazayı çıktı olarak al ve her aklına geldiğinde tekrar tekrar oku. bu şekilde bi kazayı hondada yaptığını farzedersek allah aşkına masrafları ve özellikle İŞCİLİĞİ bi çıkarırmısın. ben çinler 4-4 lük motor demiyorum yeni üretilen çinliler güzel motorlar arıza vermiyor diyorum. dahada anlamadıysan özelden ver numaranı telefon açıp demek istediğimi anlatayım sana.
    cenkito bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    parçaları nı bulabiliyorsan güzel piyasada bir sürü motorun parçalarını bulmakta sıkıntı var parasıyla birel toplayamassınız bazı motorları mondial pahaliysa ucuz olan hangisi acaba bilgi verebilirmisinizi
    kendi düşen ağlamaz derler geçmiş olsun ,

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun. şimdi senin yaptığın nankörlükten başka bişey değil. motoru kullanma biçimine bakarsan, eşşekten beter kullanıyorsun. sen bu şekilde hondada kaza yapsan bırak 200-300 e kurtulmayı. bu şekilde mondiali kötülemen hiç yakışmamış.
    Nankörlük mü? Ben honda da kullandım yamaha da kullandım gelip şimdi MONDİALİ Kötülememe nankörlükmü diyorsunuz? Motorun arka göt kısmı ilk bi kaç ay sonra oynamaya baslıyor, Tekerlekleri orjinal tekerlekleri adi mal ve kalitesiz tam kaza yapmalık. Ayrıca eşşekten beter kullanıyorsun demişsiniz abartılcak bir durum yok ufaktan bi teker denedim 250 lira masraf ne demek? hangi honda da ufacık bi kazada 250 tl masraf yapar? koruma demiride var motor kısmında.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    ne diyo ön kaldırırsın gökyüzüne selektör mi çekeceksin :D enteresansınız vesselam!
    ertuğrul66, cenkito, drive ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı MaNgAi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nankörlük mü? Ben honda da kullandım yamaha da kullandım gelip şimdi MONDİALİ Kötülememe nankörlükmü diyorsunuz? Motorun arka göt kısmı ilk bi kaç ay sonra oynamaya baslıyor, Tekerlekleri orjinal tekerlekleri adi mal ve kalitesiz tam kaza yapmalık. Ayrıca eşşekten beter kullanıyorsun demişsiniz abartılcak bir durum yok ufaktan bi teker denedim 250 lira masraf ne demek? hangi honda da ufacık bi kazada 250 tl masraf yapar? koruma demiride var motor kısmında.
    bak güzel kardeşim. hangi sıfır motorun lastiği 10 numara millet boşunamı başırıyor lastikleri değiştirin diye. sorun illaki çıkabilir forumumda ufak bir araştırma yaparak gerek honda gerekse başka markalar hakkında yüzlerce şikayet bulabilirsin.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Dostum bu kazayı marka motorla yapsan hasar pekde farklı olmazdı üstüne üstük masrafı çok olurdu.Bu saydığın bakım ücretleri bence pahalı değil.Yine de bence bu bakımlara verilecek para ile hem alet edevat, hem parça alıp kendin öğrenebilirsen daha karlı çıkarsın, hem motosikletini daha iyi tanır, güvenerek temiz temiz binersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Alıntı MaNgAi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim arkadaşım KİMSEYE ÖNERMEM DRİFTİ-MCXİ felan Alacaksın bi cbf 250 yada cbr 250r kafan rahat yaşa.
    CBF 250 veya 250 R alabilecek insanın Drift alması zaten anlamsız olur, ama farkettiyseniz maddi olarak kısıtlamaya sahip insanlar çin mallarını tercih ediyor.Güzel diyen diğer çinliye göre güzel derler, kimse malına kötü demez.Ama tutupta Cbf ten iyi denmez.Çin malı daha dikkatli daha bakımlı kullanır, Stunt motoru gibi kullan sonra çamur at izi kalsın
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Pasam ben senin kotuledigin drift i 20000 km kullandiktan sonra sattim hala tas gibiydi. Sonra gittim mondial destro aldim 250 cclik. O da su anda 22000 de. Bakarsan bag bakmazsan dag olur demisler. Sen ona nasil davraniyosan o da sana oyle davranir...
    leons, cool113, astorojna ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Adam motorla kaza yapıyor. Motorun cılkını çıkartıyor sonra Alıcaksanız japon alın diyiyor... Gerçekten garip bu yurdum insanı. Sen hondayı yan yatır bakiyim, ön çatal göstergeler elcik vs parçalansın... Ne kadar masraf çıkartıyor ? Kendi hatanı motora yıkmaya çalışıyorsun... Altındaki bir ybr olsaydı ve yine ayrı hasarlar meydana gelseydi sen sanırım bu seferde YAMAHA almayın, dağıldı diyecektin. Gerçekten garip....
    BRS_CHOPPER, egelim 43, drive ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.Hem sağlık açısından hem maddi açıdan gayet ucuz yırtmışınız.Marka farketmez motosikletlerin hepsi hassas kırılgan aletler aynı kazayı marka motosiklet ile yapsan yedek parça fiyatlarının pahalı olmasından dolayı faturası çok daha ağır olabilirdi.Hele birde granajlı bir Japon veya İtalyan yarış motosikletini olduğu yerde bir düşür bak gör faturayı.Eğer düştüğünde,kaza yaptığında az hasar alan motosiklet istiyorsan alacaksın bir kros kendini dağa bayıra vuracaksın.Kroslar kısmen darbelere karşı daha korunaklıdır.
    egelim 43 bunu beğendi.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Göstergeye o kadar para verme daha ucuza var araştır.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    http://www.rialli.com/urunler/mondia...mondial-125mh/

yan sanayisi 70 lira. göstergenin
    MaNgAi bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    aynı şeyi ybr 125 ile 2010 yılında yaşadım, (motorumda koruma demiri mevcuttu) sadece sol sürücü peg'i kırıldı. onu da argon kaynağı ile 5 liraya kaynattırdım, yamulan aynamı tekrar ayarladım ve devam

olay tam da senin yaşadığın gibi oldu.
    MaNgAi ve ero__ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler