Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ufak bir hatırlatma gece sürüşü ve virajda iken (aldığım eğitimin katkısı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    bu gece alibeyköyden eve giderken iftardan sonra saat 21.40 22.00 civarlarında alibeyköy eyüp oradan e5e gittiğim istikamette bu kahrolası çimleri sulayan fiskiyeler varya yolu resmen göl etmiş su birikintisi var ve sanki boru patlamışcasına fiskiyeler çimleri deyil yolları suluyor. ve ben her fıskiye gördüğüm yolu ıslayan yerlerde her zaman ana avrat ulu orta bağırarak küfür etmeden geçmem böyle yollardan....
    neyse konumuza dönelim görüş mesafesi gece baya bir düşüyor ve aydınlatma lambalarının bazıları yanmıyor ve viraja giriyorum tabii ıslak lastiklerle giriyorum. ve hızımda 70 80 km felan.
    hiç paniklemedim.soğukkanlılığımı korudum çok çok hafif şekilde gazı bıraktım frenleme yapmadım tabiki virajda tam virajı alamayacağımı düşünmeye başlamıştımki aklıma hemen eğitimde öğrendiklerim geldi(hoca şu şekilde demişti;viraja girerken ufuk çizgisine bakın yere bakmayın siz ne tarafa bakarsanız motosiklet oraya gider demişti. bir an yere baktım virajı alamayacağımı düşündüm ve tam bu sırada hocanın dediğini uyguladım ;o sırada hemen kafamı ufuk çizgisine yani virajın bitiş çizgisine kafamı çevirerek virajı aslında çokta kolay aldığımın farkına vardım.tabi bu arada kullandığım motosikletinde bunda oldukça payı var.
    siz siz olun ne olurusa olsun fazla güvenmeyin kendinize 100000 200000 km de yapsanız eğitim çok ama çok önemli bunu bir kez daha anladım. iyiki gitmişim eğitime. o eğitimlere gitmeseydim belki şimdi o virajı alamayacak belkide sakat kalacak motosiklet zarar görecekti.
    çok şükür;
    allah kimseye kaza bela vermesin.
    NOT:geceleri özellikle yağmurlu gecelerde mecbur kalmadıkça motosiklet kullanmamak doğru olucaktır. öğrenecek çok şey var. bilgi ve hatırlatma tecrübe ders ne derseniz deyin artık. bol şans....
    birde taksicinin biri aniden sinyal vermeden sağ şeride giriyorken bende temkinli ilerlediğim için her iki frende tetikte gittiğim içn tarfik yoğun ve mecbur iki araba arasından gitmek zorunda kaldığımız zamanlarda tedbiri elden bırakmamalıyız .çünkü bugün geçersin aradan yarın geçersin sanırsınki bu hep böyle devam edicek. yanılıyoruz aniden sinyal vermeden kıran öküzler çok bu memlekette .paranoyak ı geçtim artık paronoyak şizofrene doğru gidiyorum
    forzaBJK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende temkinli ilerlediğim için her iki frende tetikte gittiğim içn
    Geçmiş olsun. Bu yazdığınızdan parmaklarınızın manet üzerinde olduğunu mu anlamalıyım?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Eskiden öküz gördüğümüzde aaa öküz! falan der bakardık. Şimdi etraf o kadar çok öküz kaynıyorki, trafikte insan gördüğümde şaşırıp bakıyorum. Siz siz olun araçlara mümkün olduğunca uzak durun ve korkuyla yaklaşın özelliklede modifiyeli şahinlere dikkat edin. Altlarındakini bugatti kendilerinide f1 pilotu sanıyorlar
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Bu yazdığınızdan parmaklarınızın manet üzerinde olduğunu mu anlamalıyım?
    yoğun trafikte aradan ilerlerken hem temkinli yani paranoyak hemde parmaklar manet üzerinde .

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    eğitim hayat kurtarır, siz doğru ve olması gerekeni yapıyorsunuz paronayaklık değil bence bu

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gıden arabada kapı acanı var .
    Herkes egıtıme gıdemeyebılır ama nette her bılgıye ulasmak mumkun .
    Paronayak olmak herzaman ıse yarıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)