Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

130'la giderken ön tekerin dubleksindeki hava boşaldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MZ 301 Sportstar
    Sabah işe geç kaldığımda motorsikletle giderim hep. Yine o günlerden birinde motorsikleti çıkardım, ön lastiğinin havası biraz inikti, benzinde almam gerekiyordu, o yüzden o kadar önemsemedim ve benzinlikle hallederim diye her zamanki hızımla yola çıktım.

Motorsikletim MZ 301 sportstar. Bastın mı gitmem demiyor, yanyolda iken ibreye baktım 130 olmuş gazı bıraktım, ama bırakmamla birlikte ön tekere bir miktar ağırlık geldi haliyle, zaten zayıf olan ön lastiğin havası, lastiğin esnemesi ile komple boşaldı. Sanırım herşey 5-6 saniyede başladı ve bitti. O an tek düşünebildiğim yavaşlayana kadar direksiyonu olabildiğince sabit tutmaktı, az çevirsem takla atmaya başlayacaktım. Sabit tutmakta fayda etmedi tabi, yavaş yavaş kaldırıma doğru yaklaşıp vurdum ve birkaç saniyede 50m civarı kaldırımda sürüklendim ve durdum.

Önce oturduğum yerde dikeldim, sağımı solumu yokladım, çevreden millet koşup geldi, tek sorun bacaklarımda sağa sola çarpma anında ezilmeler ve kalca bölgemde soyulmalar olmultu, elimde de ufak tefek çizilmeler. Kalmakya çalıştığımda etrafımdakiler ambulans çağıralım dediler, ambulans ücretsizmiş orada öğrendim. Hastanaye gittik baktık, çok şükür çizikler ve ezikler dışında hiçbirşeyim yokmuş.

Daha sonra kaza yerini incelediğimde Allah'a çok şükür ettim, düştüğüm yerin 1mt gerisinde sokak lambası direği var. Eğer 1 mt geride düşseydim tam göğüs bölgeme denk geliyormuş. Kaza yaptığım yerin virajlı olmaması ve yolun boş olmasıda yine ayrı birer hikmet. Yani Allah korumasa gitmiştim. O günden sonra hep yaşantımı sorgulamadım ve 2 hafta öncesine kadar tevbe edip, ibadetlere başladım çok şükür. Her an ölümle burun buruna ve Allah'ıda biliyorken neden inkar edelim.
    MZ 301 Sporstar - motorsikletparcalari.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keşke lastiğe hava basıp yola çıksaydınız , geçmiş olsun.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    MZ 301 Sportstar
    Alıntı Benli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke lastiğe hava basıp yola çıksaydınız , geçmiş olsun.
    Teşekkürler, işte dubleks cahilliği. Kaç senedir biniyorum şuna, abim tamirci diye, karbüratör, buji ve boğulma dışında hiçbirşeyini öğrenmedim şu motorun.

bufujamal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700SA- bmw 5.25d
    geçmiş olsun. Allah korumuş.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Geçmiş olsun. Allah hem korumuş hem de hayırlı bir işe vesile etmiş.
    Inşallah ibadette devamlı olursun. Çünkü önemli olan, az da olsa devamlı olan ibadettir.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    ilahi ikazlar bunlar. Bende dün gece pizza götürdüm, müşteri 100 lira verdi, montun cebi tam kapanmamış ve düşmüş. Tuzlanın köyüne geri döndüm, allahın izniye buldum parayı. Gece saat 1. Yollar karanlık, ters yönden giderek buldum. Bu saçma motorun süspansiyonu malum, çok sert. Düşündüm hangi yolda çukur veya tümsek vardı, 2. Baktığım bozuk satıhta buldum.

allah korumuş kardeşim. ben o kadar şanslı değildim..
    http://www.motosiklet.net/forum/kaza...za-raporu.html

Geçmiş olsun.

Merak ettim, motorun orjinalinde iç lastiksiz lastik var mıydı?

301 lerin hiçbirinde iç lastiksiz yoktu benim bildiğim.

Motosikleti
    MZ 301 Sportstar
    Hepinize çok teşekkürler arkadaşlar.

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Merak ettim, motorun orjinalinde iç lastiksiz lastik var mıydı?
    Yok içlastikli değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)