Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir garip kask tavsiyesi, fikir almaya ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhaba,

Uzun zaman sonra sonunda motosikletimi aldım ama şimdi ekipman bakıyorum tek sorunum kask seçimi oldu Fiberglass kasklara baktım malum karbona para yetiştiremeyiz FC moto gibi sitelere bakıyorum fiberglass kasklara baktım ama içime sinmedi çoğu kaskın sharp testi yok, olsa bile bu kurum ne kadar tarafsız biraz bağış ile acaba bizi kandırıyor mu nasıl olur da karbon bir kask 2-3 yıldız alırken termoplastik 5 yıldız alır gibi sorular günlerdir aklımı kemiriyor.

Sonunda şuna karar verdim Snell sertifikalarını araştırmak için girdiğim resmi sitesinde şöyle diyordu; ''Sonuç olarak sevdiğiniz kaskı alın çünkü sevdiğiniz kaskı takma ihtimaliniz daha yüksek.''

Ben Agv K1-K3 modellerinin sivri agrasif duruşunu seviyorum ama kullanıcıları hep kulakları sağır edercesine ses sorunu var diyor.

Bu tarzda agrasif kask önerilerinize açığım materyali ya da markası önemli değil fiyatı da kafanızda yazımdan üç aşağı beş yukarı bir rakam belirmiştir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende Caberg Duke 2'ye sulanıyorum bu aralar , konuya kaynak yapıp yorumları alayım.
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Caberg hakkında güzel şeyler duydum hep FC motoda güzel indirim varda tipleri racing motora gitmiyor genelde o yüzden uzak duruyorum :D

Motosikleti
    MT-07
    Shoei nxr al veya Agv’nin yarış serisini. R25 nasıl bir reysink ise maşallah agresif ekipman arar olmuşsun.
    MeehMT ve cıbılduck bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bu hafta forumdan GreenArrow'un mağazasından Kabuto FF5V aldım. Alternatif olarak değerlendirmeni tavsiye ederim. Snell sertifikalı bir kask ve fiyatı kalitesine göre çok uygun.
    MeehMT bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu hafta forumdan GreenArrow'un mağazasından Kabuto FF5V aldım. Alternatif olarak değerlendirmeni tavsiye ederim. Snell sertifikalı bir kask ve fiyatı kalitesine göre çok uygun.
    Fiyatları da yazarsanız??
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatları da yazarsanız??
    1500 TL.ye aldım 2017 sonu üretimli kaskı.
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Bende kask arayışındayım bu aralar. AGV K5S ve SHARK SPARTAN CARBON SILICIUM arasında kaldım.Hangisini önerirsiniz veya 2500 TL civarı önerebileceğiniz başka bir kask var mıdır?
    MeehMT bunu beğendi.
    MT 25 ABS

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei nxr al veya Agv’nin yarış serisini. R25 nasıl bir reysink ise maşallah agresif ekipman arar olmuşsun.
    Reysinkk ile alakalı değil bu benim kafamda oluşturduğum tarzım kafamda balon varmış gibi hissediyorum daha önce LS2 FF320 Evo Hunter kullanmıştım mesela.

Yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Şu anda bakıyorum markayı duymadım ama snell testlerine güvenim tam Çok sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Kask nasıl güven veriyor mu pinlock içinden çıkıyor diyorlar sizde çıktı mı marka olarak açıklamasında parça gelmeyecektir vizör vs diye not düşmüşler siz ne düşünüyorsunuz ?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı MeehMT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reysinkk ile alakalı değil bu benim kafamda oluşturduğum tarzım kafamda balon varmış gibi hissediyorum daha önce LS2 FF320 Evo Hunter kullanmıştım mesela.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Şu anda bakıyorum markayı duymadım ama snell testlerine güvenim tam Çok sağolun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Kask nasıl güven veriyor mu pinlock içinden çıkıyor diyorlar sizde çıktı mı marka olarak açıklamasında parça gelmeyecektir vizör vs diye not düşmüşler siz ne düşünüyorsunuz ?
    Kabuto iyidir. Beklediğinizden daha iyi çıkacağını düşünüyorum. AGV' nin aynı fiyata temin edebileceğiniz kaskı ile kıyas götürmez şekilde üstün. Ayrıca pinlock ile birlikte geliyor. SHARK, AGV, hatta LS2' nin birkaç farklı modellerini kullandım ve KABUTO bu konuda fiyat/performansta çok önde diyebilirim. GreenArrow' dan 1500 TL gibi bir rakkama temin edebileceğiniz kaskın da çeşitli bilindik mağazalarda +3000 TL' lere satılıp alıcı bulduğunu da belirtmek isterim.

Olası bir kaza ihtimaline (motosiklet kazası veya kaskın elimden düşüp merdivenlerde yuvarlanması gibi...) ve sonrasında bu fiyata temin edememe ihtimallerine karşı, an itibari ile kullandığım KABUTO' nun yedeğini alıp kutusunda sakladığımı da itiraf edeyim
    MeehMT bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    Yamaha MT 25 ABS
    Aldığınız mağazadaki linki paylaşabilir misiniz?
    MT 25 ABS

Merhaba,

Uzun zaman sonra sonunda motosikletimi aldım ama şimdi ekipman bakıyorum tek sorunum kask seçimi oldu Fiberglass kasklara baktım malum karbona para yetiştiremeyiz FC moto gibi sitelere bakıyorum fiberglass kasklara baktım ama içime sinmedi çoğu kaskın sharp testi yok, olsa bile bu kurum ne kadar tarafsız biraz bağış ile acaba bizi kandırıyor mu nasıl olur da karbon bir kask 2-3 yıldız alırken termoplastik 5 yıldız alır gibi sorular günlerdir aklımı kemiriyor.
    hıyarın biri indirimli arai alabilmek için kaskların üstünde maymun gibi zıplayıp sharp testine sallamıştı baya süre önce,hala o videoyu izleyip söyledikleri saçmalıklara inananlar olması gerçekten garip .

internet yorumları fanboyların, youtube videoları ise sponsorların güdümünde. Bunu bilerek tavsiye almakta fayda var.
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabuto iyidir. Beklediğinizden daha iyi çıkacağını düşünüyorum. AGV' nin aynı fiyata temin edebileceğiniz kaskı ile kıyas götürmez şekilde üstün. Ayrıca pinlock ile birlikte geliyor. SHARK, AGV, hatta LS2' nin birkaç farklı modellerini kullandım ve KABUTO bu konuda fiyat/performansta çok önde diyebilirim. GreenArrow' dan 1500 TL gibi bir rakkama temin edebileceğiniz kaskın da çeşitli bilindik mağazalarda +3000 TL' lere satılıp alıcı bulduğunu da belirtmek isterim.

Olası bir kaza ihtimaline (motosiklet kazası veya kaskın elimden düşüp merdivenlerde yuvarlanması gibi...) ve sonrasında bu fiyata temin edememe ihtimallerine karşı, an itibari ile kullandığım KABUTO' nun yedeğini alıp kutusunda sakladığımı da itiraf edeyim
    Şu yorumdan sonra kabutoya ayrı bir sempatim oldu tipi pek agrasif değil ama şık :D siyah vizörle birlikte 1800 TL civarına buldum teşekkür ederim bu güzel yorum için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hıyarın biri indirimli arai alabilmek için kaskların üstünde maymun gibi zıplayıp sharp testine sallamıştı baya süre önce,hala o videoyu izleyip söyledikleri saçmalıklara inananlar olması gerçekten garip .

internet yorumları fanboyların, youtube videoları ise sponsorların güdümünde. Bunu bilerek tavsiye almakta fayda var.
    Sizce tarafsız bir kurum mu yani yinede sizin söylediklerinizde mantıklı ama kim haklı bundan emin olmak isterdim.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sharp %100 tarafsız bir kurumdur. Ayrıca devlet kurumudur,o devlette ingilteredir.
    Snell testine giren kasklar ile gerçek satılan kasklar arasında farklar vardır, Snell testine firmalar özel imal edilmiş kasklarını yollarlar ancak üretimdeki kasklarından farklıdır, Sharp ise 6 farklı bölgedeki 6 farklı mağazadan 6 farklı beden kask alıp hepsini test ederler ve bu testin sonuçlarını yayınlar.
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25

Daha uygun fiyatları 5 katmanlı fiber kullanılmış bir modelini gördüm kabutonun RT-33 Beta sürümü incelemiş sizce almalımıyım ? arada rahatlık farkı varmıdır ? 1330 Gr gibi hafif bir ağırlığı da var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sharp %100 tarafsız bir kurumdur. Ayrıca devlet kurumudur,o devlette ingilteredir.
    Snell testine giren kasklar ile gerçek satılan kasklar arasında farklar vardır, Snell testine firmalar özel imal edilmiş kasklarını yollarlar ancak üretimdeki kasklarından farklıdır, Sharp ise 6 farklı bölgedeki 6 farklı mağazadan 6 farklı beden kask alıp hepsini test ederler ve bu testin sonuçlarını yayınlar.
    Çok teşekkür ederim bu bilgilere istinaden artık sharp testlerini önemsiyeceğim.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Sharp testi tercih için bir kriter olmamalıdır. Bunu herzaman söylüyorum fakat ülkemizde bununla ilgili yeteri kadar bilgi olmadığından konu hep aynı yerde kalıyor. Eğer bir kullanıcı olarak daha hiçbirşey bilmeden kaskları sadece sharp testine bakarak 5 ve 4 yıldız almış kask alayım diye yola başlarsanız çok büyük bir yanılgıya düşersiniz. Shoei arai gibi dünyanın en premium ve prestijli kasklarını sharp testlerine bakarak kullanamayabilirsiniz. Sharp bağımsız bir kuruluştur. Hiç bir marka sharpa para vererek yıldız satın alamaz. Sharp avrupara bir mağzada satışa giren kaskları avrupanın çeşitli bölgelerinden alarak değerlendirir. Bu arada bir kaskın sharp testine girebilmesi için sharp tarafından bütün bedenlerinin farklı noktalardan alınarak laboratuvar ortamına sokularak süreç başlar. Sharp sitesindede belirttiği gibi belirli cihazlar kullanarak belirli yöntemlerle bir kask üzerine kuveet uygulayarak sonuçlar verir. Bu yöntemler bir arainin önemsediği yöntemler olmayabilir. Sonuçta arai gibi shoei gibi dünyanın en eski üreticileri kendince bunun gibi yüzlerce test ve dayanıklılık uygulaması yaparak kaskı piyasaya sürer. Ne shoei ne arai nede başka bir premium üretici bu yöntemleri kamuoyuyla paylaşmaz. Bunlar markaları marka yapan detaylardır. Sharp testi son aşamada çok arada kaldığınız kasklar olursa belki bunlar arasında tercih sıralamanızı değiştirici bir kriter olarak kullanılabilir.

Dış kabuk teknolojisi günümüzde çok gelişmiştir. Polikarbon fiber veya karbon çok daha iyidir demek doğru olmaz. Üreticiler kabuk malzemelerine farklı yöntemlerle farklı kimyasallar ekleyerek dayanıklılığını ve esnekliğini değiştirebilmektedirler. Fi tarihinde plastik kasklar çocuk oyuncağıyla aynı malzemeden yapıldığı için evet ozamanlar için karbon vazgeçilmez bir kabuktu.

Bahsettiğiniz kasklardaki ses sorunu. 2020 yılında bunun hala bir sorun olması ilginç. Motosiklet kaskında sessizlik değil güvenlik ve konfor aranır. Heleki agv gibi spor kask yapan firmalar için bu çok daha önemli. Spor kasklar günlük kasklardan herzaman daha gürültülüdür. Shoei nxr, arai rx7 gibi agv pista gp vs vs . Bu kaskların asıl amacı yüksek süratlerde kafada stabil kalmasıdır. Bu nedenle üreticiler üzerlerine eklediği spoilerlar sayesinde rüzgarı yönlendirerek bunu başarır veya başarmaya çalışırlar. Önden gelen hava kaskın içinden şekillendirilerek arka taraftan çıkışı sağlanır. Buralardan geçen hava miktarı bu kaskları çok daha sesli kask yapar.

Kask mont almadan önce şunları bilmenizde fayda var. Kırılmayan kask yoktur. Sessiz kask yoktur. Soğuk hissettirmeyen mont yoktur. Göle girdiğinizde ıslanmayacağınız ekipman yoktur...

Bunları tavsiyeler veya deneyimler sonucu öğrendikten sonra yapacağınız bir sonraki aşama şu. Kendimi olumsuzluklara karşı nasıl geliştirebilirim ve motosiklet üzerinde nasıl daha uzun süre hayatta kalabilirim.
    MeehMT, ryangt ve yigozya bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

İçinden pinlock çıkıyor,taktım ve buğu sorunum ortadan kalktı. Kask enteresan bir biçimde çok sessiz, rüzgar uğultusu bile çok az geliyor kulağıma. Bu nedenle sürüşüm daha konforlu bir hale geldi. Yedekparçaya ihtiyacım olursa GreenArrow'un destek olacağından şüphem yok.Çünkü bu kaskı N11'de satan Beşiktaştaki bir firma bile bazı yedekparçaları GreenArrow'dan almaktaymış.Kaskın kalıbı biraz dar, o nedenle deneme imkanı varsa deneyerek almak mantıklı. Caberg Stunt kaskım L bedendi ve kafam içinde dönüyordu. Kabuto'da M beden olur dite tahmin ettim ama M beden kaska kafam girmedi, L beden anca oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı cuysal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığınız mağazadaki linki paylaşabilir misiniz?
    https://www.google.com/maps/place/Mo...7!4d28.9662137

Bu da N11 linki
    https://urun.n11.com/kask/kabuto-ff5...imi-P367769433
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    İçinden pinlock çıkıyor,taktım ve buğu sorunum ortadan kalktı. Kask enteresan bir biçimde çok sessiz, rüzgar uğultusu bile çok az geliyor kulağıma. Bu nedenle sürüşüm daha konforlu bir hale geldi. Yedekparçaya ihtiyacım olursa GreenArrow'un destek olacağından şüphem yok.Çünkü bu kaskı N11'de satan Beşiktaştaki bir firma bile bazı yedekparçaları GreenArrow'dan almaktaymış.Kaskın kalıbı biraz dar, o nedenle deneme imkanı varsa deneyerek almak mantıklı. Caberg Stunt kaskım L bedendi ve kafam içinde dönüyordu. Kabuto'da M beden olur dite tahmin ettim ama M beden kaska kafam girmedi, L beden anca oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

https://www.google.com/maps/place/Mo...7!4d28.9662137

Bu da N11 linki
    https://urun.n11.com/kask/kabuto-ff5...imi-P367769433
    Teşekkür ederim şuanda kafamda bu kask yer etti sessiz olması da ayrıca güzel kaç km hızdan sonra uğultu başlıyor ?
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Teşekkür ederim şuanda kafamda bu kask yer etti sessiz olması da ayrıca güzel kaç km hızdan sonra uğultu başlıyor ?
    Açıkçası çok fazla basma imkanım olmadı 1 haftadır. Ben bu konuda iyi referans olamam çünkü kafa yapıma uymayan,geniş ve dandik bir kasktan sonra bu kaskı kullanmaya başladım. En fazla 130-140 basmışımdır ki eskiden bu hızlarda kask içi uğultu epey varken şu an yok gibi. Bu kask yarışlar için dizayn edilmiş,arkasında spoyler var, benim motor her ne kadar karenajlı da olsa dik oturuş pozisyonlu,karenajlı bir naked. Bence yatık ve spor kullanımlar için daha iyi olur bu kask.
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Açıkçası çok fazla basma imkanım olmadı 1 haftadır. Ben bu konuda iyi referans olamam çünkü kafa yapıma uymayan,geniş ve dandik bir kasktan sonra bu kaskı kullanmaya başladım. En fazla 130-140 basmışımdır ki eskiden bu hızlarda kask içi uğultu epey varken şu an yok gibi. Bu kask yarışlar için dizayn edilmiş,arkasında spoyler var, benim motor her ne kadar karenajlı da olsa dik oturuş pozisyonlu,karenajlı bir naked. Bence yatık ve spor kullanımlar için daha iyi olur bu kask.
    Tamamdır 2020 zamlarından nasiplenmeden sonuçlandırıp kaskı temin edeyim teşekkür ederim cidden bu konuyu açmak kafamda bir çok şeyi netleştirdi herkese tekrar teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler