Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman Dizmeye Başladım Tecrübenize İhtiyacım Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,
    Daha önce motosiklet tecrübesi olmayan bir kardeşinizim ve motosiklete başlama niyetim var. Uzun süren araştırmalarım sayesinde edindiğim bilinçle önce ekipman dizmek istedim. 2-3 ay gibi bir süre sonra scooter yada 125-150 cc vitesli motosiklet ile başlayıp hakim olduğuma inandıkça CC yükselterek SS den devam etme gibi bir planım var tabi bu uzun yıllar alacak biliyorum.
    Bu yüzden şimdi kask almak istedim. Sanırım kaskların ömrü maksimum 5 yıl. Şimdi çıkabileceğim maksimum bütçe 800-900 TL gibi bir rakam bu seviyede daha ucuz olan LS2 FF353 gibi venom VF gibi bir kask iş görür mü yoksa Bell Ps gibi üstlere çıkmak gerekir mi? yada sizin seviye ve ürün öneriniz ne olur?
    Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LS2 yerine o fiyat bandına Bell,Airoh,GIVI,ICON markalarının kasklarına bakabilirsin. Tabii en önemlisi kafa yapına hangisinin uyacağı.

Alıntı elessartt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 yerine o fiyat bandına Bell,Airoh,GIVI,ICON markalarının kasklarına bakabilirsin. Tabii en önemlisi kafa yapına hangisinin uyacağı.
    Bell Qualifier'e 800 lira ayırmaya değer mi yoksa onun yerine 350-500 bandında MT Revenge, LS2, Givi gibi markalar daha mantıklı mı olur? Giriş düzeyinde arada hissedilir bir kalite farkı olur mu?

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Scorpion kasklara da bakabilirsin, o fiyatlara hatta aşağıya işini fazlasıyla görecek modelleri olsa gerek.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Givi ben kullanıyorum çok memnunum çok şükür. Esime de mt revenge aldım. Givi aynı fiyata cok daha kaliteli malzeme ve hissiyat olarak.fikir vermek açısından söylüyorum. Ama tabi kaskın cc si olmaz bence elindeki maksimum bütçeyle daha yukarı kalitede kasklar var onları tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Kaskta bütçe vardır bence giriş başlangıç kaskı vs diye bir şey olmamalı
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Cidden zorluyor gerek ekipman işi olsun gerek motosiklet seçimi olsun. Hiç bilmediğim bir olay umarım direncim kırılmadan hayalimi planlarımı gerçekleştirebilirim.
    Givi 50.5 Tridon
    Bell Qualifier Momentum

BELL QUALIFIER INTEGRITY

Şuan bu 3 kask arasındayım. Bu fiyat aralığında daha iyi olduğuna inandığınız bir kask varsa tavsiye alabilirim. Eğer yoksa bu 3'ü arasında seçim yapmamı sağlarsanız minnettar kalırım.

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Alıntı aderinkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden zorluyor gerek ekipman işi olsun gerek motosiklet seçimi olsun. Hiç bilmediğim bir olay umarım direncim kırılmadan hayalimi planlarımı gerçekleştirebilirim.
    Givi 50.5 Tridon
    Bell Qualifier Momentum

BELL QUALIFIER INTEGRITY

Şuan bu 3 kask arasındayım. Bu fiyat aralığında daha iyi olduğuna inandığınız bir kask varsa tavsiye alabilirim. Eğer yoksa bu 3'ü arasında seçim yapmamı sağlarsanız minnettar kalırım.
    Bell qualifier amerika'da çok tutan bir model.
    Ama siyah vizörü çok pahalı kaskın içinde güneş gözlüğü takmanız lazım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Ek olarak, qualifier'in givi'ye karşı double d bağlantı ve 3 farklı kabuk boyutu farkı var. kabuk boyutunun 3 çeşit olması bence o kask için çok büyük bir avantaj çünkü bu, kaskın kafanıza daha iyi oturacağı anlamına geliyor.
    Farklı bir kask tavsiye edecek olursam da birazcık bütçeyi artırırsanız bell vortex.

Alıntı tayfunley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell qualifier amerika'da çok tutan bir model.
    Ama siyah vizörü çok pahalı kaskın içinde güneş gözlüğü takmanız lazım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Ek olarak, qualifier'in givi'ye karşı double d bağlantı ve 3 farklı kabuk boyutu farkı var. kabuk boyutunun 3 çeşit olması bence o kask için çok büyük bir avantaj çünkü bu, kaskın kafanıza daha iyi oturacağı anlamına geliyor.
    Farklı bir kask tavsiye edecek olursam da birazcık bütçeyi artırırsanız bell vortex.
    [URL="https://urun.n11.com/kask/bell-ps-vortex-kapali-kask-siyah-solid-P327675643?BEDEN=L&gclid=CjwKCAjw1f_pBRAEEiwApp0JK K4yYfg9gTzAIRoW4o_DRGMsuIwjI6ODn7jFq-_nh9S6nhSphzAdGBoCm08QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds"Bell vortex[/URL] sanırım daha aerodinamik. Kask bakmaya başladığımda 350-400 lirası düşünüyordum arttırdım 500 yaptım sonra 800 lere çıktım Bu işin sonu yok biliyorum.

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    Alıntı aderinkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [URL="https://urun.n11.com/kask/bell-ps-vortex-kapali-kask-siyah-solid-P327675643?BEDEN=L&gclid=CjwKCAjw1f_pBRAEEiwApp0JK K4yYfg9gTzAIRoW4o_DRGMsuIwjI6ODn7jFq-_nh9S6nhSphzAdGBoCm08QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds"Bell vortex[/URL] sanırım daha aerodinamik. Kask bakmaya başladığımda 350-400 lirası düşünüyordum arttırdım 500 yaptım sonra 800 lere çıktım Bu işin sonu yok biliyorum.
    elinizi çabuk tutun yoksa yakında kendinizi "karbon fiber kask önerisi" diye konu açarken bulabilirsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)