Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskların üretim tarihleri ve ömrü

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,
    Bu başlığı açmak zorunda kaldım çünkü sitede buna ilişkin bir tartışma bulamadım. birkaç gündür kask bakıyorum. test sonuçlarına, fiyatlara vs. göre. Dün büyük bir mağazaya gittim, ls2'lerde beğendiğim bir iki modele baktım, almak üzereydim ki, üretim tarihini sordum. 2015 dediler. Peki ömrü dolmamış mı nasıl olacak diye sordum. onun bir önemi yok dendi. en yeni kask ne var diye sordum, hepsi 2014 ve 2015 üretimi kasklar dediler. aslında almayı düşündüm fakat sonra tekrar interneti karıştırtım. kask ömrünün beş yıl olduğuna dair gayet ayrıntılı yazılar buldum. Bunnu nedeni de kullanılan reçinenin kaskın darbe emici özelliği gereği gergin biçimde kaskı tutması ve zamanla ışık gördüğü için bu özelliklerini kaybetmesi. Yani 2015 model bir kaskı aldığımda bu demektir ki sadece iki yıl daha testlerde vadedilen özelliklerini koruyacak, ve sonrası allah kerim... Bu yüzden en azından 2017 üretimi kask bulabileceğim bir yer bilen var mı, ya da bu tarihlere dikkat eden bayat kask satmayan bir mağaza?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Agv kitapçığında raf ömrü ile ilgili bir bilgi yok. Satın alındıktan 5 yıl sonra değiştirin yazıyor

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    kask kullanılmıcak dereceye genele kadar kullanırım. Bence kapitalizmin oyunlarından birisi bu. Yoğurt sanki tarihi geçince at gitsin.
    Kanji ve Maslak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask kullanılmıcak dereceye genele kadar kullanırım. Bence kapitalizmin oyunlarından birisi bu. Yoğurt sanki tarihi geçince at gitsin.
    metalin bile yorgunluğu var neden kaskın olmasın sıcak soğuk dış etkenler elbet kaskın ham maddesine zarar verir
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İmal tarihinden itibaren 7 sene rafta, 5 sene kafada.
    zekeriyaimam ve artemis99 bunu beğendiler.

Yanıtlar için teşekkürler. Telefonla ulaştığım bir iki mağazada tarihlere dikkat edildiğini gördüm. Bunu sorduğumda dikkatle ve konuyu bilerek cevap verdiler. Gerçekten de beş yıllık bir ömür söz konusu. Sonunda Sharp testlerinden beş yıldız almış, makul fiyatlı ve üretim tarihi yeni bir kask bulmayı becerdim.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    bunlar hep üretici firmalar tarafından yapılan tavsiye defalarca konuşuldu çizildi açıklandı üretici firmaların içinde olduğu yabancı forumlarda konuya daha hakim olabilirsiniz. Satın alındıktan sonra 5 sene tavsiye edilendir. Tabi bence burda önemli olan güneş görmeyen biryerde saklanmış olması. O yüzden kapalı kutu almakta fayda var. Rafta duran ürünlerde üretim tarihi belki bir etken olabilir. Ama kapalı kutu aldığınız kaskta çok mühim olduğunu düşünmüyorum. Geçen hafta eşime aldığım nexx kask 2018 üretimi şu an yeni satılan tüm sx.100 modelleri 2018 miş. Eğer üretim yılı takaıntınız varsa o markayada bakabilirsiniz.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar agv k5s almayı düşünüyorum satıcı ile görüştüm depoda bintane kask var diyor kapalı kutu açıp bakamam diyor 3 yıl raf ömrü 5 yıl kullanım ömrü var dedi en düşük 2015 6. ay gördük dedi 2018 de var dedi modele göre değişiyormuş riske girmelimiyim ?

Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar agv k5s almayı düşünüyorum satıcı ile görüştüm depoda bintane kask var diyor kapalı kutu açıp bakamam diyor 3 yıl raf ömrü 5 yıl kullanım ömrü var dedi en düşük 2015 6. ay gördük dedi 2018 de var dedi modele göre değişiyormuş riske girmelimiyim ?
    hocam adama para kazandırıcaksın, açıp bir skt 'sine bakmaya mı çekiniyor ?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bence de rafta 7 yıl kafada 5 yıl mantıklı. Geçen cumartesi 5 yıl önce aldığım kaskın yerine yeni kask aldım. Tabi değiştirme nedenim 5 yıllık olması değil. Çıkarılıp yıkanan tekstil eskidi ve yıprandı ense kısmındaki suni deri çatladı ayrıca kafamda da bollaşmıştı. Üretim tarihini çok ciddiye almayın ama rafında sadece 4-5 yıllık kask bulunduran satıcıdan da hayır gelmez onları bir şekilde 5 yıl dolmadan satmış ve yeni serilerini getirmiş olması lazım.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı Shine34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam adama para kazandırıcaksın, açıp bir skt 'sine bakmaya mı çekiniyor ?
    Valla hocam ne ayarsız ne kıl adamlara denk geliyorum 40 gündür, kask bakıyorum deli ettiler beni, esnafın aptalı beni buluyor en sonunda ana avrat sövecem gidip bir ls2 alacam o olacak. zaten yurt dışı fiyatlara baktıkça cinleniyorum birde bunlar darlıyor beni. Bugün bir kaçtane magaza gezdik istediğim model yok nette vardı, gezmişken de bedenimi ölçdürdüm ben MS diye biliyordum ML dediler artık sövmekten kafam büyüdü herhalde agv k-5 s multi firerace modelini 1.484 TL aldık, bakalım ne gelecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de rafta 7 yıl kafada 5 yıl mantıklı. Geçen cumartesi 5 yıl önce aldığım kaskın yerine yeni kask aldım. Tabi değiştirme nedenim 5 yıllık olması değil. Çıkarılıp yıkanan tekstil eskidi ve yıprandı ense kısmındaki suni deri çatladı ayrıca kafamda da bollaşmıştı. Üretim tarihini çok ciddiye almayın ama rafında sadece 4-5 yıllık kask bulunduran satıcıdan da hayır gelmez onları bir şekilde 5 yıl dolmadan satmış ve yeni serilerini getirmiş olması lazım.
    Hocam dandik bir firma olsa anlarım da bunu diyen mototas adamlar sağa sola bayilik veriyor inş sorun yaşamam da adam gibi bir şey yollarlar zaten maddiyat zorluyor birde bunlar zorluyor

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam vitrinde güneşin altında durmadığı sürece, kapalı kutuluda 2-3 yıllık kaskta sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
    2-3 sene kullanımdan sonra kask artık oradan buradan yırtılmaya başlıyor, ister istemez değiştirmek zorunda kalıyorsunuz.
    ortalama bi motosiklet kullanıcıs olup da bi kaskı 5 sene çok temiz şekilde kullananı görmedim.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    HEr halükarda para verip alacaksam yeni model olmasına dikkat etmeliyim, etmem gerekir, ben enayi miyim 2015ten beri orada burada stoklanan istiflenen malı neden dünya para verip kafama takayım. Götürsün iade etsin ya da geçen zamana bağlı indirim yapılsın belli zaman aralıklarında.
    Feyizoğullarından 2017 model Agv k5 aldım. aynı sene içerisinde liste fiyatına, neden gidip aynı kaska liste fiyatından yine para ödeyip 2015 alayım para kolay kazanılmıyor. Üzerine bir de indirim istedim nakit ödemeye güzelde bir indirim aldım hatta.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam vitrinde güneşin altında durmadığı sürece, kapalı kutuluda 2-3 yıllık kaskta sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
    2-3 sene kullanımdan sonra kask artık oradan buradan yırtılmaya başlıyor, ister istemez değiştirmek zorunda kalıyorsunuz.
    ortalama bi motosiklet kullanıcıs olup da bi kaskı 5 sene çok temiz şekilde kullananı görmedim.
    Alıntı splender adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HEr halükarda para verip alacaksam yeni model olmasına dikkat etmeliyim, etmem gerekir, ben enayi miyim 2015ten beri orada burada stoklanan istiflenen malı neden dünya para verip kafama takayım. Götürsün iade etsin ya da geçen zamana bağlı indirim yapılsın belli zaman aralıklarında.
    Feyizoğullarından 2017 model Agv k5 aldım. aynı sene içerisinde liste fiyatına, neden gidip aynı kaska liste fiyatından yine para ödeyip 2015 alayım para kolay kazanılmıyor. Üzerine bir de indirim istedim nakit ödemeye güzelde bir indirim aldım hatta.
    Depodan çıkacak kapalı kutu açamayız dediler eğer güvenlik etiketi olmayan tarihi eski gelirse nerden bileyim depodan çıktığını, direk iade.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depodan çıkacak kapalı kutu açamayız dediler eğer güvenlik etiketi olmayan tarihi eski gelirse nerden bileyim depodan çıktığını, direk iade.
    kokusundan, görüntüsünden, vizöründen anlaşılır kullanılıp kullanılmadığı. zannetmiyorum kullanılmış ürün gönderip firmanın adını lekeleyeceklerini. daha önce de defalarca tartışıldı bu kask ömrü mevzusu.
    fc-moto ya bu konuda mail atmıştım, 7-8 yıl gönül rahatlığıyla kullanılabilir demişlerdi.
    satış yapan bir mağaza bunu diyorsa 2 yılda kaskı çöpe atmak pek de akıllıca bi hareket olmaz bence.
    ülkemizde diğer ülkelerden daha çok hor kullanım söz konusu olduğu için, motosikletlerde de yurtdışında adamlar 10.000 mil (16.000 km) de bir bakım gerekli derken, bizim ülkemizde motosikletin 5.000 km de bir bakıma sokulması isteniyor.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Bugün teslim aldım, 2015- 6 felan gelse iade edecektim ama 2016 -11ay herhangi bir problem yok, bende biraz bedevi şansı olduğundan kutuyu kargodan teslim aldığımda ulan acaba kutu boş mu dedim hafif,güzel desenide beğendim. uzun süreli kullanım sonucunu paylaşırım.
    bilgi veren yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha
    Merhaba, Agv kask üretim tarihine nereden baktınız ben bulamadım tarih kısmını mototaşta bakamadıklarını belırttıler banada depoda mılyonlarca ürün olduğu için, kaskı aldım fakat tarihi bulamadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)