Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SHOEİ QWEST --AGW K3 SV -- NOLAN N 87 kararsızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BAJAJ AVENGER STREET 150
    Hepinize hayırlı forumlar bu 3 kask arasında kaldım , AGV ve Nolanın fiyatları neredeyse aynı...

FAKAT , SHOEİ'nin fiyatı 500-600 tl daha fazla ve dış kabuk malzemesi fiberglass buda beni kendisine çeken taraf oldu . Lakin motosikletim 150 cc olduğu için kaska bu kadar para vermeli miyim onu bilemedim yorum ve önerilerinizi bekliyorum .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Kesinlikle Shoei Qwest. Nolan'ın çok ses aldığını duydum ve AGV'nin deli gibi ses aldığına şahidim. Shoei aralarında en iyisi. Ha ben gene kulak tıkacı takıyorum orası ayrı

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    agv k3 kullanıp şikayet etmeyen bir tek kişi henüz göremedim, forumda aratırsanız kaskın çok çabuk dağıldığına,içine rüzgar sesi ve rüzgarın kendisini aşırı biçimde aldığına dair bir çok yorum bulabilirsiniz.
    nolan n87'de kusursuz değil ancak agv'den her türlü daha uzun ömürlü olduğuna eminim, bir tane nolan n41 kaskım vardı eskiden kalma hala zımba gibi duruyor. Tabi hem nolan hem agv her ikiside plastik.

shoei qwest fiber ancak organik fiber,yani fiberin en alt kaliteli olanı fakat agv'den 3 gömlek, nolan n87'den ise 1 gömlek üstündür konfor konusunda.

qwest kullanıyorum konforu iyi ama rüzgar ses yalıtımı öyle çok başarılı diyemem. renkli vizörü çok pahalı bir de iç kısmı sökülmüyor. Bunlar sorun değilse memnun kalırsın.

Motorun 150cc lik diye düşünme kaskı motora değil kendi kafana takıyosun. Kafana verdiğin değere göre kask al.

Motosikleti
    BAJAJ AVENGER STREET 150
    Hepinize cevaplarınız için çok teşekkürler nolan ve shoei yi deneyip ikisinden birini alıcam ama büyük ihtimal şeçimim shoei olacak.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı nickRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize hayırlı forumlar bu 3 kask arasında kaldım , AGV ve Nolanın fiyatları neredeyse aynı...

FAKAT , SHOEİ'nin fiyatı 500-600 tl daha fazla ve dış kabuk malzemesi fiberglass buda beni kendisine çeken taraf oldu . Lakin motosikletim 150 cc olduğu için kaska bu kadar para vermeli miyim onu bilemedim yorum ve önerilerinizi bekliyorum .
    saydığınız 3 kaskın ikisi plastik. K3 ve nolan polikarbon yani termoplastik kabuk. Qwest bu karşılaştırma için çok üst düzey kalmış multicompozit fiber Plastik kaska boş yere çok yüksek paralar vermeyin. Alacaksanız ucuz yollu alın ama binlirayı geçiyorsanız kesinlikle fiber bir kask bakın. Zaten qwest sharp çarpışma testlerindede 5 yıldız almış bir model.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    N87 kullanıcısı olarak kaskımdan memnun olsam da bugün bu seçeneklerin arasından Shoei alırdım.

N86 kullanıcısi olarak shoei diyorum

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Qwest ve Givi 40.5 fiber kask kullanıyorum.Qwest çok güzel ve kaliteli bir kask.Ayriyeten Givi 40.5 de fiber güneş vizörlü ve konforlu bir kask;ve de fiyat olarak bir hafta önce 1200l. ya almıştım.İsterseniz bir bakınız..

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Yazdığınız kasklardan ikisini N87 ve K3sv modellerini kullanan biri olarak Qwest in daha iyi olduğu kanaatindeyim. Hem dış kabuk olarak hem de konfor anlamında ses alma,rüzgar geçirme vs. Agv nin genel kalıpları zaten dar, Nolan görece daha rahat ancak Shoei ikisinden de iyidir diye düşünüyorum. Ha birde Shoei de güneş vizörü yok diye biliyorum diğer ikisinde var.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Shoei'de güneş vizörü yok önemli bir eksiklik bence. Nolan N86 kullanıyorum N87 den önceki seri, ses dışında bir şikayetim yok konforu kafaya oturması kalitesi gayet iyi. Kutu içeriğinde pinlock da var buğu için o da şart.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei'de güneş vizörü yok önemli bir eksiklik bence. Nolan N86 kullanıyorum N87 den önceki seri, ses dışında bir şikayetim yok konforu kafaya oturması kalitesi gayet iyi. Kutu içeriğinde pinlock da var buğu için o da şart.
    Hocam sağlamlik azalmasin diye orayı oyup güneş vizoru koymuyormus bazı firmalar ,benim merak ettiğim sağlamlığı ne derece etkiler oradaki boşluk ,çok fazla etkiliyorsa bunu diğer firmalar düşünmüyor mu,sağlamlık ilk ele alınması gereken nokta değilmi

Motosikleti
    MT-07
    Ben Agv K3-sv kullandım ve dandik güneş vizörü yerine güneş gözlüğü ile kullanıyordum. Gözlerim için çok bir artısı olmmuyordu. Shoei Qwest'ide güneş gözlükleri ile kullanıyorum. Shoei'nin vizörü ile AGV'nin vizörleri fiyat olarak çok farklı değil. O yüzden ucuzluğu kıstas alma derim. Bide Shoei Qwest'in bana göre tek eksisi NXR'lar kadar vizör seçeneği yok. NXR'in vizörleri daha iyi gibi geldi bana.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sağlamlik azalmasin diye orayı oyup güneş vizoru koymuyormus bazı firmalar ,benim merak ettiğim sağlamlığı ne derece etkiler oradaki boşluk ,çok fazla etkiliyorsa bunu diğer firmalar düşünmüyor mu,sağlamlık ilk ele alınması gereken nokta değilmi
    Güneş vizörü olan hiç bir kask Snell sertifikası alamadı. Çoğunun alın bölgesi güneş vizörü olduğundan daha zayıf. Onun yerine güneş gözlüğü yada renkli vizör almalısın

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    kask içinde güneş gözlüğü kullanmanın herhangi bir sakıncası yok mu?

Ölümlü kazaların coğunu ufak cc ekipmansız motor kullananlar yaşıyor neden çünkü daha ekipman bilinci yok 70-80 km hızla asfalta düşüp sürüklenirsen 600-700 derece sıcaklık oluşuyor sürtünmeden dolayı ekipmanın yoksa sen düşün kemiklerin bire erir kafanı sert vurdun mu yüzde 90 ölürsün şanslıysan felç kalırsın bariyerlere carpma olayına girmiyorum bile o hızla düşüp bariyere carparsan bariyer seni bıçak gibi keser hava sıcak yakın mesafeye gidecem fln bahanelerle ekipmansız sürmeyin maddi imkanlarınızı zorlayıp en iyi ekipmanları almaya çalışın para kazanılır ama sağlığınız giderse cok daha büyük maddi ve manevi zarara uğrarsınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)