Motomax'e Scorpion kask almak için gittim.Hiç bir bedeni kafama uymadı.Ardından da aynı fiyat aralığında başka kask var mı diye sordum.Sağolsun abla Katana modelini önerdi.Ne korumasını sordum ne başka bişeyini.Kafama takıp aldım kaskı 500 TL'ye.Verdiğim her bir kuruş boşuna gitti.500 TL'ye ABS plastik kask aldım salak gibi.40 km/h'den sonra kafamın içinda Irma kasırgası başlıyor.NCR kask kullandım bi ara 200 TL'ye onda bile 60'dan sonra kafa şişiyor.Kask o kadar dandik ki ağzını oynatınca tüm kask çatır çutur ses çıkarıyor.Elimle bi yanlarından bastırayım dedim kask plastik şişe gibi ezilmeye başladı.Biraz daha sıksam kaskı kesin kırardım ki kaskı elimden yere bile düşürmedim.Düşse,bi yere vursam yine anlarım çıkan sesleri.Vizöru eğer bi tarafa daha fazla ağırlık olcak şekilde bastırırsanız bi tarafı biraz yukarıda kalıyor tam kapanmıyor.Güneş vizörünün indirme düğmesi de sanki kırılcakmış gibi elle bastırınca.Zorlayınca iniyor güneş viözür.İlk başlarda kırıcam diye açmıyordum bile.Şekli filan eyvallah güzel kask.İçindeki güneş vizörü de iş yapıyor görüşü engellemiyor.

Bi salaklık edip satıcı ablanın ağına düştüm.Held iyi yapmıştır diye aldım ama Çinli kasklar daha kaliteli.Başka arkadaşlar da benim yaptığım hatayı yapmasın diye yazıyorum.