Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni kask mı yeni vizör mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Herkese merhaba. İkilemde kaldığım için sizin de fikrinizi almak istediğim bir konu var.
    Mevcut kaskım Grex G9.1, net olmamakla birlikte 1,5 yaş civarında. Vizöründe otopark tavanına sürtmeden kaynaklanan çiziklerden dolayı canımı sıkıyor.
    Yeni vizör baktım, yuvarlak hesap 150TL civarına geliyor. Bir de yeni kask baktım, LS2 FF352 250TL civarında (üstelik onu da çizersem vizörü de 50TL )
    Genel kullanımım, CB 125 ile 90-100 km/s'i geçmeden, şehir içi kullanım. Kaskın kapalı veya çeneden açılır olmasını pek önemsemiyorum. İkisini de kullandım, benim için fark etmez. İki modelin de Sharp'tan 4 yıldızı var.
    Yapacağım seçim sonrasında alacağım kaskı yaklaşık 2 sene daha kullanmayı planlıyorum.
    Bu şartlarda siz olsanız 1,5 yaşında bir kaska 150TL masraf yaparak 2 sene daha mı kullanırsınız, 250TL'ye yeni kask alarak 2 sene mi kullanırsınız?
    Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim, ayrıca 250-300TL bütçeyi fazla esnetmeden önerebileceğiniz diğer çözümleri de değerlendirebilirim.
    Okan Kılıç (Vreon)
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    her zaman yeni kask derim ben.ls2 100 e kadar sıkıntı yaratmıyor.ses rüzgar yine çok ama idare eder.yeni seriler daha iyimiş kız arkadaşıma aldım gayet iyi duruyor oda o kadar rüzgar almadığını söyledi.
    okanist bunu beğendi.

okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Bir kaç fikir daha alsam?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Almışken paraya kıyıp iyi bir kask alın. 700-1000₺ verilebilir. Eski kaskı da artçı kaskı yaparsın.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Artçı ölse de olur zaten.

Canın ve artçının canı ne kadar değerli ise o kadar iyi kask al abi. Gerekirse bekle biriktir.

Motoruma.com tdem35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nitro kask önerebilirim ls2 ayarında.

bkz. n2000 serisi (güneş vizörsüz): http://www.motoruma.com/n2000
    bkz. n2200 serisi (güneş vizörlü): http://www.motoruma.com/n2200

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yeni kask alacaksanız 1000TL civarında bütçeyi gözden çıkarın. Aksi takdirde para yoksa vizör değiştir, devam. 1.5 yıllık kask eski falan da değil.
    Eski kasklar artçı kaskı olur bunda anormal bir durum yok. Kask sağlamsa neden ölsün ki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)