Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Schubert M1 Kullanan Var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...

Bu kaskı almayı düşünüyorum.
    İntercom hazırlığının üzerinde olması hoşuma gitti.
    Yarım kask ama çeneye kadar uzanıyor, diğer yarımlara göre koruma faktörü daha iyi gibi geldi.
    Kullanan test eden fikir verecek var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    İki kaskım var, biri HJC çeneden açılır, diğeri Shuberth S 1 Pro. HJC'yi kullandığım bir gece bakışım kilitlendi ve mıcırın içine düştüm. Kaskın sağ tarafı çeneden şakak üstüne kadar cam dahil 1 mm. kadar çizik içinde, sanki bir canavardan pençe yemişten beter görünüyor. Almayı düşündüğünüz kaskla benzer bir kaza geçirseniz, cam sıyrılacak ve yüzünüz her türlü tehlikeye açık duruma gelecektir. Kendi adıma konuşayım, açık kask kullanmayı tercih etmeyin. Saygılarımla..

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/NOl85N.jpg

Bu kaskı almayı düşünüyorum.
    İntercom hazırlığının üzerinde olması hoşuma gitti.
    Yarım kask ama çeneye kadar uzanıyor, diğer yarımlara göre koruma faktörü daha iyi gibi geldi.
    Kullanan test eden fikir verecek var mıdır ?
    Bunu Değilde Schubert'in BMW için ürettiği System5 Kaskından kullanıyorum yaklaşık 3-4 senedir çene açılır bir kask fakat artık miyadı doldu rüzgar sesleri rahatsız etmeye başladı yeni aldığım HJC IS 17 kadar ses almakta şuan. Ha çene açık kaska sıcak bakmıyorum en azından çenesi açılabilir kask istenildiği zaman açıp kapatılabilir abi..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Evet 3/4 kask güvenlik anlamında eksik o yadsınamaz ama bu model diğer açık kasklardan farklı geldi bana. Yanlar çeneye kadar iniyor ve yanakları da kapatıyor. Bende mesela Arai freeway var Yanlar komple ortada. Vizör de uzun olunca yeterli koruma faktörü var gibi geldi. Şehir içi sıcakta Full face işkence, çene açılır alsam zaten hiç kapatmam şehir içinde boşu boşuna tepemde ağırlık taşımayayım diyorum ama emin de değilim.
    İstanbula gidip bir denemem lazım en iyisi

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Bugün gittim m1 almaktı niyetim.
    Ama Son bir kaç gündür üst üste kaza haberleri gelince içime bir korku geldi.
    Açık kask almak istemedim.
    Full face en iyisi belki ama modüler kaskın da açık kasktan daha iyi olacağını düşündüm.
    Madem modüler alacağım en iyisi olsun dedim gittim ekstra 1000 TL daha kredi kartına girdik ama schubert c4 aldım.
    Allah korumasına muhtaç etmez inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Malzeme de böyle bişey :

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)