Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskın sıkması hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Merhaba Arkadaşlar kısa bir sorum olacak: kaskım normalde tepeden sıkmıyor fakat 30-45 dk aralıksız sürdükten sonra tepeden sıkmaya batmaya çok rahatsız etmeye başlıyor, bu sorunu gıdermek için tavsiyeniz var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskı küçük almışın dostum. belirli bir süreden sonra şakaklardan sıkma problemi bende de olmuştu. öyle ki bir zamandan sonra dayanılmaz hale geliyordu, kenara çekip çıkarma ihtiyacı hissediyordum. çok fazla kullanmadan değiştirmeye bak derim.

Motosikleti
    Aynen bende 30 dk sonra çıkartmam gerekiyo, aşırı sıkmaya başlıyo birden. Ben de bi umut sordum belki bir yolu vardır diye, anladım, sağolasın.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Kasklarin iç kesimleri farklı farklı oluyor, size uygun kesimde kask almanız gerekirdi. Kafa yapınız uygun olmayan kaskin bir beden büyüğünü aldığınızda bu seferde koruma özelliği azalıyor.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kafa yapınıza veya ölçünüze uygun kask almamışsınız. Kasklarda sıkma problemi yanaklarda olur, o da zamanla yüzünüze göre oturur, yanaklarınızı ısırmazsınız. Tepeden kask sıkıyorsa o kask size uygun değildir. Yeni bir kask alın. Alırken kafa ölçünüzü de yanınızda bulundurun.. Kaskın ölçüsüne de dikkat ederek kafa yapınıza uygun bir kask edinin.

Motosikleti
    Cevaplarınız için teşekkür ederm. Fakat kaskı ilk aldığımda hatta şuanda takar takmaz tepeden sıkmıyor dediğim gibi 30-45 dk sürdükten sonra sıkmaya başlıyor, nereden bilebilirdim ki bunu alırken? Bedeb ölçüsü de sınırda uyuyordu. Herneyse sonuçta bana yeni kask yolu göründü.

electroma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Kask hangisi? Ağır bir kasksa yapabilir.

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Kaskta sadece yanaklar sıkmalı zaten levent te belirtmiş küçük almışsın çıkar onu kafan yamulur 😁
    Murat Ustaoğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    bende bir tane lem marka kask var oda öyle yapıyor bedeni falan tam yarım saat sonra sıkma falan yapıyor ben bunu iç malzemesine bağladım bilmiyorum caberg duke kaskımda var onda hiç bir sıkıntı yok:birde kaskın şekli kafa yapısına uymuyordur oda olabilir

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Sıkan yerdeki süngerin altında kalan beyaz ya da siyah köpüğe benzeyen yeri parmakla hafifçe ezebilirsiniz. O zaman da kaza anında yapması gereken şeyi yapamayabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)