Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sizce Hangi Kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Öncelikle merhaba arkadaşlar
    Ben chopper tarzı bir motor kullanmayı düşünüyorum ona göre birkaç tane kask buldum sizlerin yardımı ve tavsiyeleriyle bu kasklar arasında kaldım. Kullanacağım motor 125 max. 250 cc lik bir motosiklet olacak ve 3-5 yıl kullanacağım kaskın ömrüde o kadar olacağı için ilerde zaten değiştireceğim ama şimdilik bu aşağıdaki kasklar arasında kararsız kaldım.
    Sizce hangisini seçmeliyim güvenlik, konfor..vs bakımından bana kıyaslama yapmanız mümkün müdür acaba hangisini seçmem daha mantıklıdır ilk defa kask takacağım çünkü.Başka bir kask öneriniz varsa onlarıda değerlendirmek isterim fakat kaska ayıracağım bütçe şimdilik 500-700 arası bir mevla çünkü diğer ekipmanlarımıda dizeceğim max. 2000 Tl lik bir mevla ayırabildim.Bunlardan daha uygun fiyata aynı kalitade bildiğiniz kasklar varsada çok işimi görür çünkü diğer ekipmanlarımı daha kaliteli dizmemi sağlayabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.İlginiz için şimdiden teşekkürler.

AGV K3
    Bell M1
    Caberg V2Rr
    Caberg Duke
    Shark S700
    Nolan N64
    LS2 FF396 C1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Caberg Vox a bak 2. kaskım ve memnunum..

http://www.motosikletaksesuarlari.co...aski_7270.html

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharptan 5 yıldız almış güzele benziyor koruması sizce iyimi güvende hissediyor musunuz kendinizi ?
    'Saygı göster, saygı gör.'

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharptan 5 yıldız almış güzele benziyor koruması sizce iyimi güvende hissediyor musunuz kendinizi ?
    Güvenliğini test etmedim güneş vizörlü ve konforlu.. iç kısmında intercom kulaklığı koyabileceğiniz boşluklar var ... 5 yıldızlı olduğu ve yorumları iyi olduğu için tercih ettim.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenliğini test etmedim güneş vizörlü ve konforlu.. iç kısmında intercom kulaklığı koyabileceğiniz boşluklar var ... 5 yıldızlı olduğu ve yorumları iyi olduğu için tercih ettim.
    İlginiz için çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Agv K3 iyidir birde Bell derim

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı themaniacjoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agv K3 iyidir birde Bell derim
    Teşekkürler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Nolan N64 kullanıyorum. Kısaca size anlatayım;

+konforu gayet iyi (benim kafama yapıma tam uygun)
    +havalandırmaları çok iyi, püfür püfür esiyor havalandırmalar açıkken
    +kaskın görüş açısı çok iyi, vizör geniş, vizörde pinlock yuvaları var
    +vizör değiştirme sistemi çok iyi, tek tuşla sökülüp takılıyor.(ben siyah vizör de aldım, söküp takması kolay oluyor)

-Havayı püfür püfür alıyor ama bir o kadar da ses alıyor kask. Ses yalıtımı kötü. Ben kulak tıpası kullanıyorum
    -soğuk havalarda vizör çok buğu yapıyor, pinlock şart, kutusunda çıkmıyor.

Aradığınız sessizlikse size pek hitap etmeyecektir.
    Tercih sizin...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan N64 kullanıyorum. Kısaca size anlatayım;

+konforu gayet iyi (benim kafama yapıma tam uygun)
    +havalandırmaları çok iyi, püfür püfür esiyor havalandırmalar açıkken
    +kaskın görüş açısı çok iyi, vizör geniş, vizörde pinlock yuvaları var
    +vizör değiştirme sistemi çok iyi, tek tuşla sökülüp takılıyor.(ben siyah vizör de aldım, söküp takması kolay oluyor)

-Havayı püfür püfür alıyor ama bir o kadar da ses alıyor kask. Ses yalıtımı kötü. Ben kulak tıpası kullanıyorum
    -soğuk havalarda vizör çok buğu yapıyor, pinlock şart, kutusunda çıkmıyor.

Aradığınız sessizlikse size pek hitap etmeyecektir.
    Tercih sizin...
    Böyle detaylı şekilde anlattığınız için çok teşekkür ederim bu bilgiler çok işime yarayacak.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Böyle detaylı şekilde anlattığınız için çok teşekkür ederim bu bilgiler çok işime yarayacak.
    Nolan alıcaksan N64 ün ful versiyonu N86 al direk güneş vizörlü pinlock lu geliyor diger kasklar ı kullanmadıgım için bi yorum yapamıcam

Motosikleti
    pulsar ns200
    Mt Revenge ses yok buğu yapmıyor sharp 5 yıldız fakat surat yapısı geniş ise olmuyor dar kalıp bir kask tavsiye ederim.
    http://www.motosiklet.net/forum/kask...t-revenge.html

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan alıcaksan N64 ün ful versiyonu N86 al direk güneş vizörlü pinlock lu geliyor diger kasklar ı kullanmadıgım için bi yorum yapamıcam
    Fiyatı uysa düşünmüştüm ama fiyatı fazla geldi bana malesef

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt Revenge ses yok buğu yapmıyor sharp 5 yıldız fakat surat yapısı geniş ise olmuyor dar kalıp bir kask tavsiye ederim.
    http://www.motosiklet.net/forum/kask...t-revenge.html
    Evet MT yi araştırdım ama kullanıcı yorumlarında pek iyi bahsedilmiyor malesef çok şikayetler var ve benim kafam baya büyük fındık sepeti gibi :D

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben chopper tarzı bir motor kullanmayı düşünüyorum ona göre birkaç tane kask buldum sizlerin yardımı ve tavsiyeleriyle bu kasklar arasında kaldım. Kullanacağım motor 125 max. 250 cc lik bir motosiklet olacak ve 3-5 yıl kullanacağım kaskın ömrüde o kadar olacağı için ilerde zaten değiştireceğim ama şimdilik bu aşağıdaki kasklar arasında kararsız kaldım.
    Sizce hangisini seçmeliyim güvenlik, konfor..vs bakımından bana kıyaslama yapmanız mümkün müdür acaba hangisini seçmem daha mantıklıdır ilk defa kask takacağım çünkü.Başka bir kask öneriniz varsa onlarıda değerlendirmek isterim fakat kaska ayıracağım bütçe şimdilik 500-700 arası bir mevla çünkü diğer ekipmanlarımıda dizeceğim max. 2000 Tl lik bir mevla ayırabildim.Bunlardan daha uygun fiyata aynı kalitade bildiğiniz kasklar varsada çok işimi görür çünkü diğer ekipmanlarımı daha kaliteli dizmemi sağlayabilir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.İlginiz için şimdiden teşekkürler.

AGV K3
    Bell M1
    Caberg V2Rr
    Caberg Duke
    Shark S700
    Nolan N64
    LS2 FF396 C1
    Buyuk bir magazaya gidip teker teker hepsini deneyin. Butcenize gore en rahat ettiginizi alin. Burda kim ne yazsa bos, cunku muhtemelen yarisi kafa seklinize uymayacak.
    kinci1 bunu beğendi.

Motosikleti
    XL 650 TRANSALP

MERHABALAR

Arkadaşlar zaten sağolsunlar yardımcı olmuşlar ama acizane bende birkaç bir şey yazayım belki yardımım olur. Ben nolan kullanıcı idim vazgeçmem dediğim bir kask markası. Ama geçen sene Almanya seyahatimde oradaki bir dostun tavsiyesi ile bir shoeı kask edindim bundan daha memnunum.Kaskta ilk tercih edilme sebebi güvenlik ikincisi konfor diye sıralanır aklınızda bulunmasında fayda var.Bir diğer konu ise blok yani full mask kask tercih etmeniz sizin güvenliğiniz için daha iyi olacaktır .Zira yarım ve çene açılır kasklar parça bütünlüğünün bozulmasından dolayı mukavvemet değerlerinde kayba uğrarlar.iyi sürüşler .HERKESİN TEKERİ DÜZ BASSIN...

Doohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25

AGV K3
    Bell M1
    Caberg V2Rr
    Caberg Duke
    Shark S700
    Nolan N64
    LS2 FF396 C1
    Merhaba, Ben de size AGV veya Bell öneririm. Forumdaşların da söylediği gibi full-face almanız en sağlıklısı. Chopper baktığım dönemlerde ilk başta nazi kaskı bile düşünmüştüm ancak sonradan full-face'in gerekli olduğunu anladım. Hatta mümkünse bazı ekipmanlarınızı daha geç alın ama kasktan ödün vermeyin. İyi sürüşler

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyuk bir magazaya gidip teker teker hepsini deneyin. Butcenize gore en rahat ettiginizi alin. Burda kim ne yazsa bos, cunku muhtemelen yarisi kafa seklinize uymayacak.
    Doğru diyorsunuz fakat böyle yapma fırsatım olmadığı için soruyorun İstanbul, , Izmir, Ankara gibo büyük şehirlerde yaşamadığım olmuyor

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Bende bu seçenekler arasında kalmıştım nolan n86 ve bell vortex de var benim seçeneklerimde bende seçemedim şuan mt revenge kullanıyorum ama ses yaptigi için değiştirmek istiyorum zaten.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı kinci1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zaten sağolsunlar yardımcı olmuşlar ama acizane bende birkaç bir şey yazayım belki yardımım olur. Ben nolan kullanıcı idim vazgeçmem dediğim bir kask markası. Ama geçen sene Almanya seyahatimde oradaki bir dostun tavsiyesi ile bir shoeı kask edindim bundan daha memnunum.Kaskta ilk tercih edilme sebebi güvenlik ikincisi konfor diye sıralanır aklınızda bulunmasında fayda var.Bir diğer konu ise blok yani full mask kask tercih etmeniz sizin güvenliğiniz için daha iyi olacaktır .Zira yarım ve çene açılır kasklar parça bütünlüğünün bozulmasından dolayı mukavvemet değerlerinde kayba uğrarlar.iyi sürüşler .HERKESİN TEKERİ DÜZ BASSIN...
    Alıntı Doohan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Ben de size AGV veya Bell öneririm. Forumdaşların da söylediği gibi full-face almanız en sağlıklısı. Chopper baktığım dönemlerde ilk başta nazi kaskı bile düşünmüştüm ancak sonradan full-face'in gerekli olduğunu anladım. Hatta mümkünse bazı ekipmanlarınızı daha geç alın ama kasktan ödün vermeyin. İyi sürüşler
    Shoei tuzlu olmasa bende düşünürdüm de şuan aşıyor beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu seçenekler arasında kalmıştım nolan n86 ve bell vortex de var benim seçeneklerimde bende seçemedim şuan mt revenge kullanıyorum ama ses yaptigi için değiştirmek istiyorum zaten.
    Doğrudur teşekkür ederim ilginize

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    full ace kask ben önermiyorum size şöyle bir öneride bulunayım

yazın çeneliği çıakrmana gerke yok görüş açısı geniş ben artık ful face kasklarda yoruluyorumbu şekilde görüş açısı yüksek kask almanız menfaatinizedir

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    full ace kask ben önermiyorum size şöyle bir öneride bulunayım

http://www.ctaaustralia.com.au/userf...formazioni.jpg

yazın çeneliği çıakrmana gerke yok görüş açısı geniş ben artık ful face kasklarda yoruluyorumbu şekilde görüş açısı yüksek kask almanız menfaatinizedir
    Fakat ben acemiyim çok düşecem yuvarlacam doku kaybetmek istemiyorum açıkçası ben düşmesem Samsun ve Trabzondaki motosiklet sürücülerine saygı belli illa toslayacaklar. Tesekkurler genede

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)