Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun üzerinden düştü kullanılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım hatta bu konuyu sormak için katıldım. Kendi halinde motor süren birisiyim. Maddi imkanlarım el verdiğince en iyi ekipmanı almaya çalışıyorum. Kız arkadaşım kaskını motorun üzerinden düşürdü üzerinde çatlaklak oluştu. Biraz araştırdım değiştir diyende var kaza yapmadıkdan sonra değiştirme diyende var sizin görüşleriniz nedir? Hepinize teşekkürler

Kask:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Foto gelmemiş , bir de çatlak varsa çok sağlıklı değil , kaza anında orası zayıfladığı için oradan enerjiyi ( hasarı) emip kırılabilir , parçalanabilir. Çok sağlıklı değil kullanılması ama sürekli tembih edin '' düşürme kaskı '' diye , 1 ayda 5 farklı artçı taşıdım biliyorum ne kadar sakar ve düşüncesiz olduklarını. Kafalarına soka soka söyleyin sürekli.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    resimleri göremiyorum ama çatlağın olduğu yere düşersen darbe emici özelliği azalıyor %100 koruyorsa çatlağın derinliğine göre değişir yüzde düşer en sağlıklısı değiştirmek tabi

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Nerede çatlak? Çizilmiş sadece. Benim kaskın üzeri çizik dolu ona bakarsan.Çatlak varsa dayanıklılığı azalır ama yoksa bu durumda sadece Allah korusun bir kaza anında kırılacağı yer değişir. Dediğim gibi ben giyiyorum.

Açıkçası kritik bir ekipman bu yüzden de kimseden net bir cevap alamazsın giy veya giyme diye. Buna karar verecek kişi sensin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask karbonfiber... Şimdi tak desek neye göre demiş oluruz veya takma fesek neye göre demiş oluruz. Tak dedikten sonra Allah korusun kask %100 performans vermediği için yaralanma gibi bir durum olursa ne olacak.
    Kullanılır, fakat dediğim gibi muhtemelen %100 performans vermeyebilir. Belki de %99 dur belki de %70... Bilemeyiz.
    İmkan varsa değiştirmek daha sağlıklı olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)