Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cardo Freecom 2x Interkom Önerir Misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    karyabla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motospartan internet sitesinden 1000₺ indirim ve vade farksız 6 ay taksit seçeneği ile 9599₺ fiyatla Cardo Freecom 2x Interkom satın aldım. Ödeme koşulu da çok iyi olduğu için bu fırsatı değerlendirmek istedim. Bu modeli tercih ettim çünkü fiyat olarak Cardo markasının orta segmenti gibi görünüyor. Aldığım interkomu önerir misiniz? Artı ve eksileri nelerdir? Tecrübeli abilerim, kardeşlerimden yorumlarını bekliyorum.
    Herkes işini yaparsa insanlık var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    9599 TL'ye intercom almışsınız, hayırlı olsun. Bu saatten sonra olumlu ya da olumsuz yorum gelse de çok sallamamak lazım.
    Khaira, espresso ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Sayın büyüğüm ben bir an uygun koşulu görünce atladım tabii. Henüz geç değil satın almayı iptal edebilirim hala. Cardo bildiğim kadarıyla iyi bir marka o yüzden tercih etmiştim. Önerebileceğiniz bir alternatif mevcutsa değerlendirmek isterim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Intercomlar çok hakim olduğum bir konu değil ama Cardo'nun iyi ve kaliteli bir marka olduğunu ben de okudum, duydum.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Muhteşem bir tercih, güle güle kullanın. Ben Spirit kullanıyorum KN2200’den geçtim. Spirit 32 mm hoparlörlerle geliyor, Freecom ise 40mm JBL hoparlör kullanıyor. Freecom denedim ancak bütçemin üstündeydi, yine de hatırladığım kadarıyla yorum yapayım.

Bass seviyesi muhteşem, genel ses dengesi çok başarılı. Herhangi bir distortion (seste bozulma) mevcut değil. Ben 32mm hoparlörlerde maksimum seviyede KN2200 ve KN6100’den çok daha yüksek bir ses seviyesi alıyorum. 40mm olduğunda bu daha da yüksek olacak. Mikrofon aynı diye biliyorum, 140-150 gibi süratlerde dahi kendimi duyurma veya rüzgar sesi gibi problemler yaşamadım.

JBL hoparlör olduğu için uygulama üzerinden kullanıcıya göre ses profili ayarlanabiliyor, yani ses dengesi konusunda müdahalelerde bulunabiliyorsunuz. Telefon bağlantısı stabil.

Cardo-Cardo arası intercom özelliği hakkında bir şey diyemeyeceğim. Ben Spirit ve KN2200 bağlıyorum, hiç problem yaşamadım. Tek sıkıntım benim cihaz KN2200’e bağlıyken aynı anda telefona da bağladığımda telefon bağlantısı sürekli kopuyor. Başka marka interkomla müzik paylaşımı yapmaya da izin vermiyor. Belki Freecom 2x’de durum farklıdır.

Eksi diyebileceğim tek tarafı şarjı. Ulan bu aletlerin şarjı hemen bitiyor, haftada 1 şarj ediyorum ben. KN2200 kullanırken ayda 1 anca şarj ediyordum. Spirit 10 saat, Freecom 13 saat süre veriyor bence çok az.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun
    ben olsam bi intercom a bu kadar para vermezdim geçen ay aliexpresten aldım bi tane 1900 tl ye 5 yıl kullanırım
    daha önce en baz model bir intercom arkadaş hediye etmişti onu 6 sene kullandım bozulunca yenisini aldım

tps://tr.aliexpress.com/item/1005005264854477.html?spm=a2g0o.productlist.main.5 5.33cdCrZjCrZjMn&algo_pvid=f576a341-6545-4cbb-bc70-d4484d15130e&algo_exp_id=f576a341-6545-4cbb-bc70-d4484d15130e-27&pdp_npi=4%40dis%21TRY%214669.23%211867.62%21%21 %21136.83%2154.73%21%402103080717113876334148897ed 986%2112000032412102633%21sea%21TR%21128059222%21& curPageLogUid=lgQR2Jao6SW9&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhteşem bir tercih, güle güle kullanın. Ben Spirit kullanıyorum KN2200’den geçtim. Spirit 32 mm hoparlörlerle geliyor, Freecom ise 40mm JBL hoparlör kullanıyor. Freecom denedim ancak bütçemin üstündeydi, yine de hatırladığım kadarıyla yorum yapayım.

Bass seviyesi muhteşem, genel ses dengesi çok başarılı. Herhangi bir distortion (seste bozulma) mevcut değil. Ben 32mm hoparlörlerde maksimum seviyede KN2200 ve KN6100’den çok daha yüksek bir ses seviyesi alıyorum. 40mm olduğunda bu daha da yüksek olacak. Mikrofon aynı diye biliyorum, 140-150 gibi süratlerde dahi kendimi duyurma veya rüzgar sesi gibi problemler yaşamadım.

JBL hoparlör olduğu için uygulama üzerinden kullanıcıya göre ses profili ayarlanabiliyor, yani ses dengesi konusunda müdahalelerde bulunabiliyorsunuz. Telefon bağlantısı stabil.

Cardo-Cardo arası intercom özelliği hakkında bir şey diyemeyeceğim. Ben Spirit ve KN2200 bağlıyorum, hiç problem yaşamadım. Tek sıkıntım benim cihaz KN2200’e bağlıyken aynı anda telefona da bağladığımda telefon bağlantısı sürekli kopuyor. Başka marka interkomla müzik paylaşımı yapmaya da izin vermiyor. Belki Freecom 2x’de durum farklıdır.

Eksi diyebileceğim tek tarafı şarjı. Ulan bu aletlerin şarjı hemen bitiyor, haftada 1 şarj ediyorum ben. KN2200 kullanırken ayda 1 anca şarj ediyordum. Spirit 10 saat, Freecom 13 saat süre veriyor bence çok az.
    Cevabınız içime su serpti açıkçası, teşekkür ederim görüşleriniz için. Büyük ihtimalle satın alımı iptal etmeyeceğim bu değerli görüşünüz sayesinde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    ben olsam bi intercom a bu kadar para vermezdim geçen ay aliexpresten aldım bi tane 1900 tl ye 5 yıl kullanırım
    daha önce en baz model bir intercom arkadaş hediye etmişti onu 6 sene kullandım bozulunca yenisini aldım

tps://tr.aliexpress.com/item/1005005264854477.html?spm=a2g0o.productlist.main.5 5.33cdCrZjCrZjMn&algo_pvid=f576a341-6545-4cbb-bc70-d4484d15130e&algo_exp_id=f576a341-6545-4cbb-bc70-d4484d15130e-27&pdp_npi=4%40dis%21TRY%214669.23%211867.62%21%21 %21136.83%2154.73%21%402103080717113876334148897ed 986%2112000032412102633%21sea%21TR%21128059222%21& curPageLogUid=lgQR2Jao6SW9&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A
    Üstadım aliexpress ve alibaba gibi sitelerden ben alışveriş yapma konusunda biraz temkinliyim kaldı ki kalite konusunda da çok alt segment olduğunu düşünüyorum. Knmaster bile muhtemelen daha iyidir gibi. Malı kötülemek istemem, görüşünüze saygı duyuyorum.
    F54 ve zihnigonen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    2 tane Midland BTX1Pro, 1 tane de Midland BTX2pro kullanan birisi olarak geçen yıl Cardo freecom 2x aldım. Midland markasını telsiz cihazlarından bildiğim için almıştım. Dış kabuğu çabuk soyuldu vs.
    Cardo artıları; telefon uygulaması ile kolay yönetim, JBL kulaklık kullanması, diğer cardo ile interkom görüşmesi yaparken konuşma olmadığında sesi kapatması (rüzgar sesini vs engellemiş oluyor) bu özelliğinin eksisi de var, mnezili daha uzun gibi bana göre artıları var.
    bana göre eksileri; interkom açıkken diğer taraf ile konuşma olmadığında sesi kapattığını söylemiştim. Başka bir marka interkom ile bağlantı kurulduğunda bu sesi kesmesinden dolayı ses gecikmeli geliyor ve konuştuğun ilk kelimenin yarısı duyulmuyor. Telefondan bir şarkı dinlerken aynı şarkıyı geri alıp dinleyemiyorsun (geri alma tuşu yok).
    ilk aklıma gelenler. Güzel, kaliteli, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir cihazdır

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tane Midland BTX1Pro, 1 tane de Midland BTX2pro kullanan birisi olarak geçen yıl Cardo freecom 2x aldım. Midland markasını telsiz cihazlarından bildiğim için almıştım. Dış kabuğu çabuk soyuldu vs.
    Cardo artıları; telefon uygulaması ile kolay yönetim, JBL kulaklık kullanması, diğer cardo ile interkom görüşmesi yaparken konuşma olmadığında sesi kapatması (rüzgar sesini vs engellemiş oluyor) bu özelliğinin eksisi de var, mnezili daha uzun gibi bana göre artıları var.
    bana göre eksileri; interkom açıkken diğer taraf ile konuşma olmadığında sesi kapattığını söylemiştim. Başka bir marka interkom ile bağlantı kurulduğunda bu sesi kesmesinden dolayı ses gecikmeli geliyor ve konuştuğun ilk kelimenin yarısı duyulmuyor. Telefondan bir şarkı dinlerken aynı şarkıyı geri alıp dinleyemiyorsun (geri alma tuşu yok).
    ilk aklıma gelenler. Güzel, kaliteli, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir cihazdır
    Geri alma tuşunun olmaması biraz üzdü ama çok da problem olmayacak benim için. Umarım gerek fiyat gerek performans ve kalite anlamında memnun kalırım. Görüşleriniz için teşekkür ederim.
    zihnigonen bunu beğendi.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygulama üzerinden noise cancelling iptal edilebiliyor, belki sorununuzu çözebilir.

Medya tuşuna (müzik başlatma tuşu) çift tıklarsanız dinlediğiniz parçayı başa alır. Hemen arkasına bir kere daha çift tıklarsanız önceki şarkıya geçersiniz.

Freecom 2x kitapçığını bu linkte bulabilirsiniz, aynı zamanda Cardo Connect içerisinde ayarlar bölümünden User Manual olarak da görebilirsiniz: https://cardosystems.com/cdn/shop/fi...78013564988710

İçiniz rahat olsun, batarya haricinde hiçbir olumsuzluk veya eksiklik yok bu aletlerde hatta piyasa standardına göre fazlası bile mevcut
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Uygulama üzerinden noise cancelling iptal edilebiliyor, belki sorununuzu çözebilir.

Medya tuşuna (müzik başlatma tuşu) çift tıklarsanız dinlediğiniz parçayı başa alır. Hemen arkasına bir kere daha çift tıklarsanız önceki şarkıya geçersiniz.

Freecom 2x kitapçığını bu linkte bulabilirsiniz, aynı zamanda Cardo Connect içerisinde ayarlar bölümünden User Manual olarak da görebilirsiniz: https://cardosystems.com/cdn/shop/fi...78013564988710

İçiniz rahat olsun, batarya haricinde hiçbir olumsuzluk veya eksiklik yok bu aletlerde hatta piyasa standardına göre fazlası bile mevcut
    Yine mesajınız aldığım ürün için bir hayli memnun edici oldu. Tekrar teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300

benim için faydalı oldu, teşekkürler...

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    ben sprint kullanıyorum bazen başkası ile bağlanınca sonra tekrar arkadaşımla bağlanmaya çalıştığımda alet mallaşıyor fakat gövde kalitesi ve küçüklüğü gibi faktörleri seviyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)