Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KN Master interkom Hoparlör geliştirme.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba KN-Master KN 1000 model intercom'u uzun süredir kullanmaktayım.
    Ancak ses kalitesi ve seviyesi artık aşırı az gelmekte yaklaşık 100km hızda iken duyulmuyor bile.

Bu hoparlörlerin içini değiştirmek istiyorum forumda yapan eden var mıdır?

Daha kaliteli bir hoparlör alıp normal hoparlör yerine lehimleyeceğim Ancak voltaj olarak kaldırır mı vs. bir araştırma yapamadım bilgili olan birinin yardımı çok işime yarar.

https://www.roboshop.com.tr/8-ohm-plastik-hoparlor Bu tarz çok daha kaliteli bir hoparlör ile içini değiştirebileceğimi umuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba motosiklet kaskımın intercom hoparlörlerini değiştirmek istiyorum çünkü yolda iken ses seviyesi ciddi derecede düşüyor.

Kullandığım intercom Wayxin 6 riders wx-r6 modeli

İçinden çıkan yaprak hoparlörün değerleri biraz silinmiş olduğundan nasıl bir hoparlör takmam gerektiğini anlamadım ancak okunabildiği kadarı ile orjinal hoparlörü 70 ohm bu kesin.

Kesin olmayan 20mW olması bundan emin değilim. 20w da olacağını sanmıyorum büyük ihtimalle mW.

Ben 1W 8 ohm bir hoparlör alıp tekini değiştirdim ses diğerinden yüksek ancak ses kalitesi aşırı kötü bass yerlerinde büyük cızırtılar geliyor . Aldığım hoparlörün değerleri ise şöyle :

Impedance8 Ohms , Frequency500Hz-3.5 KHz , Sound Pressure Level94dB , Power Max1W

Sanırım sesin kötü gelmesi sebebi intercomun hoparlörle pek uyuşmaması. Orjinalinin ohms değeri yüksek ancak ohm değeri ve watt değerinin değişmesinin ne gibi farkları olur pek bir bilgim yok.

Bilgili biri aydınlatırsa sevinirim teşekkürler

hocam maptin yapabildin mi? ayni dertten muzdaribim ve senin gibi degisim yapmayi dusunup arastirirken bi sonuca ulasamadim. sen yapabildin mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)