Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Telefonu aksiyon kamera olarak kullanmak!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar, eldeki imkanlarla kış vakti motovlog çekeyim dedim ve nasıl yapabilirimi araştırmaya başladım ve 19 liraya bence güzel birşeyler çıktı ortaya.

Öncelikle telefon Samsung Galaxy s10, video konusunda gerekli tüm özellikleri sunabiliyor bu motovlog işi için.

Nedir bunlar? Öncelikle ultra geniş açı çekebiliyor ve en az geniş açı kadar önemlisi stabilizasyon kabiliyetleri üst düzeyde, birde dinamik aralığı yüksek verebildiğinden çok kaliteli sonuçlar elde edilebiliyor, son olarak 3.5mm ses çıkış/girişi olduğundan harici mikrofon içinde biçilmiş kaftan denilebilir.

En altta link vereceğim YouTube denemelerime göz atarsanız yine linkini vereceğim telefon bağlantı aparatıyla elde ettiğim sonuçları görebilirsiniz.

İlk başta sadece telefonu bağlayıp kayıt yaptım görüntü şahane fakat ses felaketti, ardından harici mikrofon bulmalı ve kaskın içine koymalıyım derken aklıma telefonla gelen kaliteli kablolu mikrofonlu kulaklığı denemek geldi ve bu çözümde beklediğimden çok daha iyi sonuç verdi.

Bu, en son mikrofon işini de çözdüğüm deneme videosu. Saçma bir şekilde ingilizce konuşarak çektim Türkçe altyazı ekledim 😂 diğer 2 örneğe de kanalımdan ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/PJwtd3EHBvM

Bu da kullandığım telefon askısının linki, satıcıyla hiç bir alakam yok yanlış anlaşılmasın lütfen.

https://m.n11.com/appa-universal-cep...-13-P316627311

Umarım işinize yarar birşeyler paylaşabilmişimdir. Önerileriniz ve yorumlarınız bekliyor olucam. Tekeriniz kaymasın, keyfiniz bozulmasın, Allah'a emanet olun.
    uzay gemisi, Carbondioxid ve ErdalBakkal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ses ve görüntü gayet temiz ve net , İngiliçce'niz prezentabıl (bana nispetle) .

Yutup hesabimin sifreyi unutali yillar oluyor , hatirlar'isem abone olacagim.
    Kalzakath bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Elinize, emeğinize sağlık.
    Kalzakath bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Niye İngilizce demekten kendimi ala koyamıyorum.
    Kalzakath bunu beğendi.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Görüntü kalitesi ve ses gerçekten güzel fakat herhangi bir sarsıntı durumunda yada başka sert darbelerde o telefonun ordan düşme ihtimali yok mu o aparatla? Yada aparatın boyundan çıkma ihtimali yok mu? Ben böyle bir şey için S10'umu riske edemezdim açıkçası . Fakat beğendim. İyi sürüşler.
    Kalzakath bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Kinetic DX ABS
    Bir Türk ingilizce konuşunca neden bilinmez hep bi'gülesim geliyor.

Bence telefon olmasına rağmen stabil bi çekim olmuş.

Ses ve görüntü kalitesi yerinde.

Rideforlife'nin da dediği gibi belki telefon düşmez ama herhangi bir sarsıntı veya benzeri durumlarda telefon kamerası aksiyon kamerasıyla aynı tepkileri vermeyecektir.

Başarılar.
    Kalzakath bunu beğendi.

Gayet güzel olmuş.

Aparat soru işareti oluşturuyor kafamda. Ters bir harekette düşer gibi sanki?
    Kalzakath bunu beğendi.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Ben olsam o aparata güvenmezdim. Zamanla sıcak-soğuk gördükçe plastik özelliğini yitirip, ani bir sarsıntıda çat edebilir.

Görüntü, ses ve ingilizce gayet yerinde fakat bence heyecan aramamak lazım.
    Kalzakath bunu beğendi.

Yorumlarınız için çok teşekkürler 🙂, aparat konusunda ki tereddütler bende de vardı açıkçası ama boyunda sıkılığı korkutmuyor ( benim boynumda geniş onunda faydası vardır 😂) zamanla gevşermi bilmiyorum, telefonu tutan kısmıda baya sıkı ama plastik çok kaliteli görünmüyor, ilk denemede 20-30 gittim sürekli kontrol ederek, bir şekilde göğüse oturduğu sarsıntıları direk almadığını gördüm, bizim otoparkın girişinde girintili çıkıntılı bir parke yol var geçerken ben beyin sarsıntısı geçiriyorum ama aparat ve telefon çok etkilenmediler bu sık aralıklı sert sasıntıdan.

Hatta şu kısa video da otoparktan çıkarken sarsıntı görüntüye neredeyse yansımıyor halbuki iç organlarım yer değiştiriyor o esnada 😂

https://youtu.be/_3SMltSkVY8

Telefon sarsıntı önlemede gerçekten çok başarılı, bu vidoların hiç birinde Super steady modunu kullanmadım o mod da hem kalite 1080p ye düşüyor hemde geniş açıdan farkedilir şekilde feragat ediliyor.

Bence dağda tepede hoplayıp zıplanmadığı sürece aparat iş görür ama durup dururken çat diye kırılmaz diye bir garantisi de yok elbette 😁 ek güvence olarak telefona ipli bir askı bağlayıp boyuna asılabilir belki, ya da hiç uğraşmadan gidip bir aksiyon kamera alıp kaska falan bağlanır 😂

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Goruntu ve ses kalitesi hoşuma gitti. İlk yurtdışı sandım. Sol tarafta A101 marketi görene dek Videoda nedense İngilizce cekeyim demişşiniz.Bende merak ettim neden İngilizce
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Telefon piyasasını pek takip etmiyorum s10 nasıl biseydir bilmem. Konuyu okuyunca vasat kalitede bir videoyla karşılaşmayı bekliyordum. Ses de görüntü de gayet iyi bence. İngilizce olması da iyi. Sonuçta bu tarzda yüzlerce Türkçe video var. Burada bana motosikletleri alakalı bir katkiniz olmasa bile ingilizcemi geliştirmekte bir katkiniz olabilir. Aparatla ilgili n11 yorumlarında da kırılma durumu yazılmış. Kullanmaya devam edecekseniz sürüş esnasinda kırılması halinde telefonun yola düşmemesi için telefon kabı vs bir şekilde boynunuza asabilirsiniz.

Alıntı yeditepely adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goruntu ve ses kalitesi hoşuma gitti. İlk yurtdışı sandım. Sol tarafta A101 marketi görene dek Videoda nedense İngilizce cekeyim demişşiniz.Bende merak ettim neden İngilizce
    Valla kaydı başlattım ne söylesem diye düşünürken bir anda ingilizce konuşmaya karar verdim �� reddit te de konuyu paylaşıyorum ondan herhalde istemsiz plansız oldu yani. Sonra bidaha türkçe çekeyim falan uğraşmadım, ama havalar düzelince yine çekersem nasipse türkçe olur herhalde yada hiç konuşmam anlatacak bişeyim yoksa ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon piyasasını pek takip etmiyorum s10 nasıl biseydir bilmem. Konuyu okuyunca vasat kalitede bir videoyla karşılaşmayı bekliyordum. Ses de görüntü de gayet iyi bence. İngilizce olması da iyi. Sonuçta bu tarzda yüzlerce Türkçe video var. Burada bana motosikletleri alakalı bir katkiniz olmasa bile ingilizcemi geliştirmekte bir katkiniz olabilir. Aparatla ilgili n11 yorumlarında da kırılma durumu yazılmış. Kullanmaya devam edecekseniz sürüş esnasinda kırılması halinde telefonun yola düşmemesi için telefon kabı vs bir şekilde boynunuza asabilirsiniz.
    Yorumunuz için teşekkürler, deneme benimde beklediğimden çok daha düzgün sonuç verdi o yüzden paylaşmak istedim başkalarının da işine yarayabilir diye. Aparatla ilgili yorumlarda bende okudum o kırılma meselesini, bahsettikleri yer telefonun takıldığı yaylı kısım ve evet ordaki plastik kalitesi iyi değil dikkatli olmak lazım.

İleride kullandığım motosikletle ilgili bir vidyoda çekmek isterim aslında ama biraz daha kullanıp iyice hakim olduktan sonra yaparım bunu. Saygılar.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    hacı ben yorumumu yaptım görürsün zaten :D beğenide attım dil seçimi sana kalmış tabi ama mesela alt yazı olarak da yapılabilir yabancılar için

Arkadaşlar hem motor hem telefonu bağladığım yer değişti.

https://youtu.be/0UWMveYpHts

Videonun amacı telefonu kaskın çene bölgesine bağlamak ve alınan sonucu paylaşmak. İçerik olarak rutin işe gittiğim yolda havadan sudan konuşuyorum.

Bağlantı için kullandığım aparatların linkleri:

Aksiyon Kamerası Hero için Motosiklet Kaskı Çene Bağlantı 159,00 TL yerine 77,90 TL
    https://urun.n11.com/alarm-sistemler...nti-P399952651

Samsung Cep Telefonları İçin Profesyonel Tripod Standı 64,35 TL yerine 51,48 TL
    https://urun.n11.com/diger/samsung-c...ndi-P365972898

SONY - 1/4 ADAPTÖR ÇEVİRİCİ KÖPRÜ 44,90 TL yerine 14,90 TL
    https://urun.n11.com/outdoor-kamera-...pru-P187479431

Kablolu Motosiklet İnterkom 3.5mm 119,00 TL yerine 58,90 TL
    https://urun.n11.com/cep-telefonu-ku...5mm-P408191333

Not: kablolu interkom diye geçen üründen çok memnun kalmadım, kulaklık olarak ses seviyesi ve kalitesi çok düşük, mikrofonu ise idare eder denilebilir. Bu tarz bir şey arıyorsanız başka ürünlere bakmanızı tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler