Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumdan ve Güvercinlerimden vazgeçemem diyenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Evet arkadaşlar paylaşımlarınız bekleniyor güvercinseverler buraya

oluroyle ve serif abi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kontra0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok tatlı bir güvercin
    istanb_lue bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl bir konu hortlatmadır

ya

bu nasıl bir konudur
    istanb_lue bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güvercin çok severim.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu aralar moda oldu reanimasyonculuk :D İstanbuldayken benim de vardı bembeyaz bir güvercinim :D

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    bu grup neden çok sessiz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sekiz yıldan sonra bir cevap...

Güvercin tutkusu olan çok yok galiba

Zamanında bizim çatı arasını basmışlardı... Leş gibi koktuydu. Bir gün komple temizlediydik.

Severim ama. Hatta sofradan artan kırıntılarla beslerdik te. Habire pislemelerine rağmen. Komik hayvanlar. Sesleri, yürümeleri, dişilerine kur yapmaları bir alem...

Kargalar kadar zeki değiller bir de . Kargalar bayağı cin. Ama şehir hayatına bunlar kadar uyum sağlayamadılar bir şekilde. Neden acep?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sekiz yıldan sonra bir cevap...

Güvercin tutkusu olan çok yok galiba

Zamanında bizim çatı arasını basmışlardı... Leş gibi koktuydu. Bir gün komple temizlediydik.

Severim ama. Hatta sofradan artan kırıntılarla beslerdik te. Habire pislemelerine rağmen. Komik hayvanlar. Sesleri, yürümeleri, dişilerine kur yapmaları bir alem...

Kargalar kadar zeki değiller bir de . Kargalar bayağı cin. Ama şehir hayatına bunlar kadar uyum sağlayamadılar bir şekilde. Neden acep?
    Merhaba,
    Ürkekler, çok sevmek ve ilgilenmek gerek insana alışabilen bir yapıları var aslında. Bir süre alakasız kalsanız, sizden ürkebilir. Sahiplerini, onları seven sürekli ilgilenen kimseyi tanıyorlar. Ancak,eş olup, yumurta yaptıklarında, koruma iç güdüleri fazla olduğu için sizi dahi yaklaştırma niyetinde değiller.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Babam hastası. Çocukluğum içlerinde geçti ama alışamadım. Teknik terimlerinide bilmiyorum.

Kuş uçurup güneşin altında saatlerce havayı izlerdi. Şimdi besleyecek yeri yok uzak duruyor. İlk fırsatta yeniden başlar biliyorum.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Yumurtadan çıkışı, annesi babası besledi mi beslemedi mi telaşı,ilk tüylerini çıkarışı, yeterli beslenemiyorsa besleme uğraşı, ilk tüy değiştirmesi elinizde büyüyorlar resmen. Vazgeçilecek gibi değil. Babanız haklı. Hele bir de oyuncu uçuyorlarsa, değme keyfine.
    Bazı kuşlar uçarken, döner, takla gibi değil, cilveli uçar denir. Oyunları var güzel güzel de kanat sesi çıkarır, her kuşun sesi farklıdır.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    kanarya besledim.
    bir çift alıp zamanla 24 tane yaptık..
    ancak, kuşlar etrafı çok fazla kirletiyor. 1 saat kafesi temizle/ 5 dakikada yine leş...
    bir ara kedi de beslemiştim.
    sorumlulukları gerçekten büyük.
    haa bir de çıraklığımdan beri patron besliyorum. alınteri ve hak ile besleniyorlar. ama tavsiye etmem, sesleri çok çıkmalarına rağmen güzel değil. kargayı tercih ederim.
    BloodyBaron ve espresso bunu beğendiler.

Kuş besleyen çok arkadaşım vardı, ben yerim olmadığı için hiç beslemedim. İyi bakılan güvercinlerin tüyleri çok parlak ve çok temiz oluyor, bakımlarının zor olduğunu düşünüyorum. Hatta yavru bir güvercine yemek yedirirken arkadaşı gördüğümde, bu işin asla bana göre olmadığını anlamıştım 😁

Motosikleti
    Bn125
    Güvercin değil de 2 muhabbet kuşum oldu. İlkini bir akrabımız bakamadığını söylediğinden sahiplenmiştim. Bir türlü bize alışamamıştı çok korkaktı ve kafesten çıktığı anda bizden kaçmaya çalışırdı. Ondan dolayı da pek fazla rahatsız etmemek için kafesini açardım, kendisi uçar takılır geri girerdi. İkincisini ise annem sokakta çocukların kovaladığını ve uçamadığını anlayıp getirmişti. Eve gelip gördüğümde baya şaşırmıştım. Maalesef kanatlarının bir kısmını kesmişlerdi ve uçamıyordu tam olarak. Ama böyle bir muhabbet kuşu dünyaya gelmemiştir. Çok kendisini koruyan, eşek şakaları yapan bir manyaktı. Örtünün altından girip ayağımızı ısırırdı, bizimle kahvaltı ederdi ve gelip omzumda öylece dururdu. Gerçekten çok zeki hayvanlardı. Maalesef ilki bize asla alışamasa da mavişle baya iyi anlaştı. Bir daha da kuş sahiplenmedim. Şimdi dünyalar güzeli bir kedim var.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bizim pencerelerin önündeki mermerin genişliği yaklaşık 50cm kadar.Sürekli buğday alıp köşeye koyuyorum.Yabani güvercinlerle kumrular geliyor sürekli pencereme.Yem bitmişse kumrular cama gelip guguriguu diye bağırarak yem istiyorlar.Yabani güvercinlerde bir ayağı olmayan güvercin çok görüyorum ne olmuş onlara onuda çok merak ediyorum.
    Ama artık konmuyorum.Mermere kaka yapıyorlar silmekten kazımaktan mermerin canı çıktı.Altına şeffaf dolapların altına koyulan 2 3 mm lik plastik malzeme aldım serdim.Yine baş edemedim.Ye git nereye pisleyeceksen pisle ama bilmiyorlar bu işi bunlar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    2009-2015 yillari arasinda Sariyer/Hisarustu'nde oturuyordum, oturdugum daire de teras kati idi. Yaklasik 12m*3m 'lik bir teras olunca tum guvercin ahalisi tuvalet olarak benim balkonumu kullanirdi. Poset torba, CD filan hic bir ise yaramiyordu. O kadar kirletiyorlardi ki yerleri, eve gelen temizlikci balkonu yikamak icin fazladan para istemisti. Kombi bacasinin altina denk gelen zemini temizlerken neler yasadigimi sadece ben biliyorum.

Sonra olayi tamamen cozdum, nasil mi? Karakoy'den 20m*2m civarinda bir balik agi satin aldim, terasin sundurmasindan yere kadar gerdim agi. Kesin cozum. Yalniz bir keresinde nasil olduysa bir guvercin iceri girmis cikamamis aglara takili kalmis yerde. Kurtardim aglardan da saldim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim pencerelerin önündeki mermerin genişliği yaklaşık 50cm kadar.Sürekli buğday alıp köşeye koyuyorum.Yabani güvercinlerle kumrular geliyor sürekli pencereme.Yem bitmişse kumrular cama gelip guguriguu diye bağırarak yem istiyorlar.Yabani güvercinlerde bir ayağı olmayan güvercin çok görüyorum ne olmuş onlara onuda çok merak ediyorum.
    Ama artık konmuyorum.Mermere kaka yapıyorlar silmekten kazımaktan mermerin canı çıktı.Altına şeffaf dolapların altına koyulan 2 3 mm lik plastik malzeme aldım serdim.Yine baş edemedim.Ye git nereye pisleyeceksen pisle ama bilmiyorlar bu işi bunlar.
    İlk üç cümleden sonra aklımda beliren düşünce: "sabırlı adammış, o kadar kakayla başa çıktığına göre"

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuş besleyen çok arkadaşım vardı, ben yerim olmadığı için hiç beslemedim. İyi bakılan güvercinlerin tüyleri çok parlak ve çok temiz oluyor, bakımlarının zor olduğunu düşünüyorum. Hatta yavru bir güvercine yemek yedirirken arkadaşı gördüğümde, bu işin asla bana göre olmadığını anlamıştım 😁
    Anne baba yeterli besleyemeyebiliyor bazen iki yavruyu. İlk çıkardıkları yavru ise bir de. Zaten birini baba birini de anne sahipleniyor. Besliyorlar genelde hep aynı yavruyu, çok ısrarcı da bir bebek değilse, diğeri aç kalıyor. Mecbur beslemek gerek.
    Şırıngaları var özel, ucu hortumlu, mama karışımı yavruya özel hazırlanıp, kursağa kadar sokup, sokmak gerek, besliyorum ben [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009-2015 yillari arasinda Sariyer/Hisarustu'nde oturuyordum, oturdugum daire de teras kati idi. Yaklasik 12m*3m 'lik bir teras olunca tum guvercin ahalisi tuvalet olarak benim balkonumu kullanirdi. Poset torba, CD filan hic bir ise yaramiyordu. O kadar kirletiyorlardi ki yerleri, eve gelen temizlikci balkonu yikamak icin fazladan para istemisti. Kombi bacasinin altina denk gelen zemini temizlerken neler yasadigimi sadece ben biliyorum.

Sonra olayi tamamen cozdum, nasil mi? Karakoy'den 20m*2m civarinda bir balik agi satin aldim, terasin sundurmasindan yere kadar gerdim agi. Kesin cozum. Yalniz bir keresinde nasil olduysa bir guvercin iceri girmis cikamamis aglara takili kalmis yerde. Kurtardim aglardan da saldim
    Direkt mermere olduğu için böyle sorun yaşanır tabi.

Ya herkes kuş pisliğinden şikayetçi olmuş. Toprak zeminde, güvercinlere uygun kafesde durduğu zaman böyle sorunlar yaşanmaz.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Yumurtadan çıkışı, annesi babası besledi mi beslemedi mi telaşı,ilk tüylerini çıkarışı, yeterli beslenemiyorsa besleme uğraşı, ilk tüy değiştirmesi elinizde büyüyorlar resmen. Vazgeçilecek gibi değil. Babanız haklı. Hele bir de oyuncu uçuyorlarsa, değme keyfine.
    Bazı kuşlar uçarken, döner, takla gibi değil, cilveli uçar denir. Oyunları var güzel güzel de kanat sesi çıkarır, her kuşun sesi farklıdır.
    Evet bu terimleri hatırlıyorum. Babam ve bazen arkadaşları gelirdi. Halısaha vardı bizim. Sıcakta sahanın ortasına sandalye koyup birde ellerine çay alıp yukarıyı izlerlerdi. Bikaç minare boyu yükselirdi. Çeşit çeşit oyun vardı. Zaten babam süs kuşu beslemezdi hep oyuncu. Bi tane vardı sadece çakmaklı mı öyle bişey diyordu o duruyordu süs olarak onuda ben seviyordum. Uçmadan omzumda duran tek kuş oydu. Korsan filmlerindeki kaptan gibi gezerdim onla.

Kendimi bildiğimdeki ikinci ağlayışımda kuş yüzündendir. 9 10 yaşlarımdaydım sanırım çok sevdiğim bi yavru vardı. Sebebini hatırlamıyorum ölmüştü. Tabi erkekliğe yediremiyorum gece yatana kadar içime atıp gece ağlamıştım.

İyi oldu hatıraları yad ettim.
    BloodyBaron bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anne baba yeterli besleyemeyebiliyor bazen iki yavruyu. İlk çıkardıkları yavru ise bir de. Zaten birini baba birini de anne sahipleniyor. Besliyorlar genelde hep aynı yavruyu, çok ısrarcı da bir bebek değilse, diğeri aç kalıyor. Mecbur beslemek gerek.
    Şırıngaları var özel, ucu hortumlu, mama karışımı yavruya özel hazırlanıp, kursağa kadar sokup, sokmak gerek, besliyorum ben [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Direkt mermere olduğu için böyle sorun yaşanır tabi.

Ya herkes kuş pisliğinden şikayetçi olmuş. Toprak zeminde, güvercinlere uygun kafesde durduğu zaman böyle sorunlar yaşanmaz.

Hocam tabii ki sikayetci olurum, siz hangi sehirde yasiyorsunuz bilemiyorum ama Istanbul'da sehrin ortasinda yasiyorum her taraf apartman, beton. Toprak zemini nerede bulacaksin acaba ?

Ayrica kusa nasil diyeyim ben toprak zemin bul )

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tabii ki sikayetci olurum, siz hangi sehirde yasiyorsunuz bilemiyorum ama Istanbul'da sehrin ortasinda yasiyorum her taraf apartman, beton. Toprak zemini nerede bulacaksin acaba ?

Ayrica kusa nasil diyeyim ben toprak zemin bul )
    Yok yahu, nereden bulacaksınız. Antalya dayım, bahçedeler benim bebeklerim. Genel olarak söylemiştim. Direkt mermer olunca sorun yaşanması tabii.
    Balkona kuş gelmesin diye çözüm bulmuşsunuz zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu terimleri hatırlıyorum. Babam ve bazen arkadaşları gelirdi. Halısaha vardı bizim. Sıcakta sahanın ortasına sandalye koyup birde ellerine çay alıp yukarıyı izlerlerdi. Bikaç minare boyu yükselirdi. Çeşit çeşit oyun vardı. Zaten babam süs kuşu beslemezdi hep oyuncu. Bi tane vardı sadece çakmaklı mı öyle bişey diyordu o duruyordu süs olarak onuda ben seviyordum. Uçmadan omzumda duran tek kuş oydu. Korsan filmlerindeki kaptan gibi gezerdim onla.

Kendimi bildiğimdeki ikinci ağlayışımda kuş yüzündendir. 9 10 yaşlarımdaydım sanırım çok sevdiğim bi yavru vardı. Sebebini hatırlamıyorum ölmüştü. Tabi erkekliğe yediremiyorum gece yatana kadar içime atıp gece ağlamıştım.

İyi oldu hatıraları yad ettim.
    Gerçek sevgiye erişmek hayvanlarda daha kolay. Benim yavrular alışık omuzda duruyor uçuyor gelip yine konuyor. Ancak, büyüdükçe uzaklaşıyor keratalar.
    gurcanozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)