Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    The Peanut Butter Falcon

ghost in the shell evrenine ufak bir ara vermek için seyrettiğim, ortalamanın üzerinde bir film.

cast seçimi mükemmel, sadece "tyler karakterini oynayan tip daha sert mizaçlı bir karakter olsa idi" diye düşündüm.

down sendromlu olan zak, başka bir yer bulunamadığı için yaşlı bakım evinde kalmaktadır. en büyük hayali amerikan güreşi güreşçisi olmaktır. bir kaç kaçma girişiminden sonra kolektif irade ile başarıya ulaşması sonucu yolu tyler ile kesişir.

tyler'ın zak'a sahip çıkmasının sebebini ve "mean" bir karakter olmasının sebebini ilerleyen zamanlarda öğreniyoruz. ne yapacağını bilmeyen, içerisindeki öfkeyi başkalarına yönelterek ayakta durmaya çalışan bir karakteri daha iyi canlandırabilecek birileri olmalıydı.
    eleanor karakteri olmadan da film devam edebilecekken, bir kadın ve güzel bacaklarının filmde olmaması düşünülemezdi.

tyler'ın otostop ile bindiği kamyondaki şoför ile olan diyaloğundaki köpeğin yeri oldukça güzeldi.

tyler - köpek iyi huylu mudur?
    sürücü - sanırım, benden kaçmıyor, bu da onu benim yapıyor. karım beni terk etti, çocuklar da büyüdü.
    (aşağı yukarı böyle bir diyalog)

diyaloglar ve kurgular ortalamanın oldukça üzerinde, en azından bir yere kadar. sonrasında tahmin edilebilir kurgu kendisini gösteriyor. buna rağmen filmden bir şey eksiltmiyor.

filmden eklemek istediğim bazı kareler var idi, maalesef nette bulamadım. zack'ın sadece külodu ile firar etmesi, bu halde tyler'ı takip edişi ve ona benzer sahneler.

seyredilmesini tavsiye ederim. Zack Gottsagen oldukça güzel iş çıkarmış.

ghost in the shell SAC serisi üzerine sonra bir kaç kelam edebilirim.

arada john wick 3 filmi de seyrettim, çoğu sahnesini hatırlamıyorum. bana hitap eden bir film değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FOCUS

Harley queen ablamız ile ben efsaneyim diyen abimizin hırsızlık üzerine yaptıgı ve cogu kişiyi "ulan bizde milleti çökezlesek mi" diye düşündürteceği, harley ablanın "show me the boobies" şifresi ile rol aldıgını düşündüğüm ilginç film.

Hırsızlık çetesi olup herkesin birbirini kandırdığı bu filmimizde tüm insanlar gerizekalı, cüzdanları alınabilir yerlere koyuyor akıllı hırsızlar da cebe atıyor.

Neyse izleyin görün, eğlenceli bir film, ama cok mantık hatası var.

4/10

erensel bunu beğendi.

Everest ve into the wild ikiside biyografi filmi şiddetle tavsiye ederim

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FOCUS

Harley queen ablamız ile ben efsaneyim diyen abimizin hırsızlık üzerine yaptıgı ve cogu kişiyi "ulan bizde milleti çökezlesek mi" diye düşündürteceği, harley ablanın "show me the boobies" şifresi ile rol aldıgını düşündüğüm ilginç film.

Hırsızlık çetesi olup herkesin birbirini kandırdığı bu filmimizde tüm insanlar gerizekalı, cüzdanları alınabilir yerlere koyuyor akıllı hırsızlar da cebe atıyor.

Neyse izleyin görün, eğlenceli bir film, ama cok mantık hatası var.

4/10

https://flixnyt.dk/wp-content/upload...ix-420x315.jpg
    Margot Robbie için izlenir ama hepsi o, dediğiniz gibi sabun köpüğü tarzında iz bırakmayan sıradan bir film.
    Will Smith filmi olarak en son Alaaddin'i izledim. Çok başarılı buldum. Kılıktan kılığa giren lamba cini rolüne çok yakışmış. Başarılı görsel efektlerle süslü oldukça renkli bir film, hafif müzikalimsi ve danslar da çok başarılı, tavsiye ederim.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Margot Robbie için izlenir ama hepsi o, dediğiniz gibi sabun köpüğü tarzında iz bırakmayan sıradan bir film.
    Will Smith filmi olarak en son Alaaddin'i izledim. Çok başarılı buldum. Kılıktan kılığa giren lamba cini rolüne çok yakışmış. Başarılı görsel efektlerle süslü oldukça renkli bir film, hafif müzikalimsi ve danslar da çok başarılı, tavsiye ederim.

https://m.media-amazon.com/images/M/...4,1000_AL_.jpg

Kıvrak hareketler Will'e yakışmış, begendiğim bir film idi. Cizgi filmi ile olabildiğince yakın tutmaya calısmıslar.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    ÇINGIRAKLI YILAN bir netflix filmi. tamamen vakit kaybı fragmana aldanıp izleme hatasında bulundum ne yazık ki.

AGENT SALT (AJAN TUZ)

Biz yapsak dalga gecerler herhalde "TUZ" ne la diye.

Klasik rusların / almanların cocukluktan insanları eğitip yıllar sonra düşmanın önemli mevkilerine yerleştirip darbe girişimini konu alan bir film.

Avengers da bir üst seviyesi olarak demir kollu abinin birkaç kelimeden sonra kafayı yiyip sağa sola saldırması gibi bişi.

Ancelina Bal Dudak abla, CIA ajanı, eski rus yeni amerikalı, emirler demirler kavgalar arasında geçen bir filmde boy göstermiş.

Filmin ilk yarısı bitmeden sonunu anladıgımız, 2020 de cıkacagı söylenen devam filmini de tahmin ettiğimiz , zaman gecirmek icin hoş, Rus Angelina için daha hoş bir filmdir.

Motosikleti
    AGENT SALT (AJAN TUZ)

Biz yapsak dalga gecerler herhalde "TUZ" ne la diye.

Klasik rusların / almanların cocukluktan insanları eğitip yıllar sonra düşmanın önemli mevkilerine yerleştirip darbe girişimini konu alan bir film.

Avengers da bir üst seviyesi olarak demir kollu abinin birkaç kelimeden sonra kafayı yiyip sağa sola saldırması gibi bişi.

Ancelina Bal Dudak abla, CIA ajanı, eski rus yeni amerikalı, emirler demirler kavgalar arasında geçen bir filmde boy göstermiş.

Filmin ilk yarısı bitmeden sonunu anladıgımız, 2020 de cıkacagı söylenen devam filmini de tahmin ettiğimiz , zaman gecirmek icin hoş, Rus Angelina için daha hoş bir filmdir.

http://tr.web.img4.acsta.net/c_215_2.../01/130203.jpg
    Charlize Theron versiyonu ATOMIC BLONDE çok daha başarılıydı. İzlemişsinizdir herhalde.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Charlize Theron versiyonu ATOMIC BLONDE çok daha başarılıydı. İzlemişsinizdir herhalde.
    https://m.media-amazon.com/images/M/...82,268_AL_.jpg
    İzledim tabi.

Charlize'e atılan her yumrugu ben yemiş gibi hissettim, vicdansızlar :(
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    İzledim tabi.

Charlize'e atılan her yumrugu ben yemiş gibi hissettim, vicdansızlar :(
    Dövüş sahnelerindeki doğaçlama havası çok gerçekçiydi, kameranın tamamen sahnenin içinde oluşu bize o duyguyu yansıttı. Diğer ajan filmlerindeki klasik ajan dövüşlerinden çok farklıydı hani vuruyormuş gibi yapıp dayak yiyenin kendini yere attığı sahnelere benzemiyordu dikkat ederseniz.
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    peanut butter falcon filminin yönetmenlerinden bir tanesinin yönetmeni olduğu bir kısa film;

the moped diaries.

motosiklet filmi değil, peanut butter falcon filminin altyapısına dair fikirler veriyor.
    esasında günümüz türkiyesinde yaşadıklarımız ile de bağlantıları var.

HOLD THE DARK

Netflix filmi, netflix in kamera açılarını ve filmdeki renk kullanımları genel olarak hoşuma gider.
    Kendi yapısından farklı popüler kültür olarak cekmediği bir film.

Oğlu kurtlar tarafından kacırıldıgını iddia eden ablamız Westworld'deki robot karakterini canlandıran siyahi abiden yardım ister, işin içine kocası (true blooddaki vampir abi) girdiğinde biraz ortalık karışıyor.

%80 durum %20 olay filmi içeriğine sahip belki ben anlamadım ancak kendisini izlettirse de "nalaka la neden bunu yaptı, kıçı ile başının alakası yok" denilen bir film.

10/3,5

Motosikleti
    sym joymax
    Ghost in the Shell 1st and 2nd Gig

elbet

hayat ve bilinç üzerine oldukça düşündürücü bir yapım olan ilk filmin devamı olarak nitelense de, farklı konular ile karşımıza çıkan seriler.

"ilk sezon bölümleri daha fazla felsefi derinlik içerirken, ikinci sezon daha çok mülteci ve göçmen sorunları üzerinden, diğerine nazaran daha az felsefi derinlik içermektedir." denilmesine rağmen pek denildiği gibi olduğunu sanmıyorum. özellikle 2. sezon finali oldukça dokunaklı idi.

ikinci sezonun konusu ülkemizin içerisinde bulunduğu duruma da yakındır.

oldukça güzel işler çıkarmışlar. 2. sezon 5. bölümde devrim konusu işlenirken Atatürk'ü görmek ise ayrı bir zevkti.

genel olarak felsefi derinliğinin yanında, devlet kademelerindeki farklı grupların güç savaşları, teknoloji firmalarının pazar yaratma ve maniple etme çabaları ve buna benzer günümüzde de süren konuların işlenmesi oldukça ustalıkla yapılmıştır.

Tachikoma isimli yapay zekalı tanklar ise bambaşka bir alemler, batou'ya olan düşkünlükleri ayrı bir konu.
    kendi aralarında sohbetleri, ortak bilinçleri ve gelişimleri oldukça güzel.

geriye ghost in the shell: arise serisi kaldı. diğerlerine göre daha sönük kalıyorlar.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

12 monkeys

Dizisine başladım da filmini paylaşayım dedim.

Oyunculukları gercekten basarılı buldugum bir film, salgın kısmının birgün bireylerin değil de doğanın kendi dengesini kurmak için yapacağını düşünüyorum.

zaman yolculugunun mümkünatı yok tabi, orası bilimkurgu kısmı

6,5 / 10

oldcockroach bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann - The Hundred Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared (2013)

filmi bir cümle ile özetlemek gerekse " isveçli forest gump" demek yeterli olur.
    patlayıcı takıntısı olan 100 yaşındaki Allan Karlsson, 100. yaş gününde bakım evinin penceresinden firar eder ve hikaye başlar.
    hikayesinin başından beri süregelen olaylar silsilesi kendisini takip etmektedir.

filmdeki karakter silsilesi, herbert einstein'den (albert einstein'in ikiz kardeşi) frankoya (ispanyol diktatör) ve hatta ronald reagen'a kadar uzanıyor.

bir kaç filmde aşina olduğumuz isveç mizahını fazlasıyla barındırıyor. coen filmlerinden alışık olduğumuz tarzda bir kara komedi olarak niteleyebiliriz.
    oldukça eğlenceli bir film, 2013 yılında oscar adayı olmuş.

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

şahsen seyretmesem de olurmuş dediğim ender filmlerdendir, ki "the rock" filmlerini genelde severim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

10 yıl olmuş bu konu açılalı,
    bugüne kadar katkıda bulunan cümle tayfaya teşekkür ederim.
    kendi yolculuğumuz açısından da oldukça keyifli bir konu oluyor.

bakalım bir 10 yıl daha gidebilecek miyiz?

Twelve Monkeys

bir vakit önce restore edilmiş versiyonu denk gelmişti. arni de dürtünce akşam listesine aldım. bahçe portakalı + bahçe mandalinası + archers + vodka eşliğinde iyi gitti.

film La Jetee isimli 1962 yapımı kısa filmden esinlenilerek yapılmış.

insanlar dışındakilere zarar vermeyen bir virüs dünya nüfusunun %99'luk kısmını telef etmiştir. kalanlar ise bir çözüm bulabilmek için çalışmaktadırlar. james cole "gönüllü" olarak bu çalışmalara katılır ve geçmişe giderek virüsün orijinal halini bulmakla görevlendirilir.

pitt ve willis beklentilerin oldukça üzerinde performansları ile etkileyiciler. brad pitt'in oscar adayı olmasına şaşmamalı.

can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    sym joymax
    Jûsan-nin no shikaku - 13 Assassins (2010)

eski shogun'un oğlu, yenisinin kardeşi olan psikopat Lord Naritsugu Matsudaira'nın aşırılıklarından rahatsızlık duyan ve ülkenin içerisinde bulunduğu barış ve huzur(?) ortamının bozulmasından endişelenen derebeyleri tarafından ortadan kaldırılmasına karar verilmiştir.

işin ucunda shogun olunca kolay olmuyor.
    barış ortamı olmasından dolayı ise samuraylar işsiz, güçsüz etrafta gezmekte ve sanırım farklı bir mesleğe geçiş ya da farklı bir iş ile iştigal etmek samuray onuruna yakışmamaktadır.
    Shinzaemon Shimada, bu sebepten işe yarayacağını düşünür ve bu fırsatı şans olarak kabul eder.

bu arada belirtmek lazım, filmin açılış sahnesinde de görüleceği üzere, yöneticiyi eleştirmek için dahi seppuku (hara kiri) yapan insanlar, kültürlerinin nasıl bir bağlılık içerdiğini ilerleyen sahnelerdeki diyaloglardan dahi görüyoruz.

uzatılmış versiyonu da varmış, bir ara ona da bakacağım, 1963 yapımı olan Jûsan-nin no shikaku filmini de seyretmek gerekiyor.

seyretme niyeti olanlar öncelikle takashi mike üslubunu biraz araştırsınlar, zira aile filmi değil.

filmden sonra, Hara-Kiri: Death of a Samurai filminin de birazını seyrettim, akşam kalanına bakacağım.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v

JOKER

Şahsi puanım 9/10

Bence bu film efsaneler arasında yer alır. Bazı filmler vardır, fragmanını görünce beklentinizi baya yükseltir. Beklentiniz yüksek olduğu için de çoğunlukla filmi izleyince büyük bir hayal kırıklığı yaşarsınız.

Hah, işte joker bu yapımlardan değil. Beklentim yüksekti, filmi izledikten sonra hem beklentilerimi karşıladı hemde bir sigara yakıp "vay beee" dedirtmeyi başardı. Bence başroldeki Joaquin Phoenix abimiz bu oyunculukla bu yıl oscarı açık ara rahat alır.

Bazı arkadaşların ilginç şekilde bu filmle alakasız bazı filmleri ve başka karakterleri bağdaştırması ve bunun sonucu da olumsuz yorumları olmuş. Garip, demek ki bakış açıları çok farklı. Şahsen ben filmi aşırı beğendim.

Bir hatılatma yapayım; Jason Statham tarzı cıvık aksiyon filmleri izlemeyi seven kesime pek hitap etmeyecek bir film. Abartılı patlamalar, kurşuna kafa atmalar,100 kişiyi tek başına tek parmağıyla dövmeler, 100mt den yere düşüp ölmeyen süper kahramanlar yok. (iyi ki de yok).

Ayrıca uyarayım film aşırı depresif. Ailecek izlenecek bir film asla değil. Çocuklara izletmeyin ve kendiniz de sakin bir ruh halindeyken izleyin.

Şimdiden iyi seyirler...

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/Lv5Naa.jpg

JOKER

Şahsi puanım 9/10

Bence bu film efsaneler arasında yer alır. Bazı filmler vardır, fragmanını görünce beklentinizi baya yükseltir. Beklentiniz yüksek olduğu için de çoğunlukla filmi izleyince büyük bir hayal kırıklığı yaşarsınız.

Hah, işte joker bu yapımlardan değil. Beklentim yüksekti, filmi izledikten sonra hem beklentilerimi karşıladı hemde bir sigara yakıp "vay beee" dedirtmeyi başardı. Bence başroldeki Joaquin Phoenix abimiz bu oyunculukla bu yıl oscarı açık ara rahat alır.

Bazı arkadaşların ilginç şekilde bu filmle alakasız bazı filmleri ve başka karakterleri bağdaştırması ve bunun sonucu da olumsuz yorumları olmuş. Garip, demek ki bakış açıları çok farklı. Şahsen ben filmi aşırı beğendim.

Bir hatılatma yapayım; Jason Statham tarzı cıvık aksiyon filmleri izlemeyi seven kesime pek hitap etmeyecek bir film. Abartılı patlamalar, kurşuna kafa atmalar,100 kişiyi tek başına tek parmağıyla dövmeler, 100mt den yere düşüp ölmeyen süper kahramanlar yok. (iyi ki de yok).

Ayrıca uyarayım film aşırı depresif. Ailecek izlenecek bir film asla değil. Çocuklara izletmeyin ve kendiniz de sakin bir ruh halindeyken izleyin.

Şimdiden iyi seyirler...
    izlerken öldüm öldüm dirildim.

dram tarzı slow filmleri hiç sevmem, hadi tamam joker dedik izleyelim dedik.

DC evreninde 3 farklı joker var, hatta batman bunu öğrendiğinde kafayı yiyordu. Bu onlardan birisidir ama dram versiyonudur diye düşündüm.

arkadaş 40 yaşında joker var iken batman 8 yasında, yani batman hiçbir şekilde bu joker ile savaşmadı. orjinal hikayelerdeki joker değil.

tamam dram yapın slow yapın ama en azından gercek jokeri anlatın, zaten derin bir alt yapısı olan karakteri totolarından senarya uydurmasınlar.

-bilmedıgım bir şey var ise orjinal hikaye ise affola.

12 monkeys

zaman yolculugunun mümkünatı yok tabi, orası bilimkurgu kısmı

6,5 / 10

https://www.thisisbarry.com/wp-conte...12-Monkeys.jpg
    Sen öyle san ! , şuan sevgilim Jennifer ile aynı kanepede uzanmış , yorumları okuyup gülüşüyoruz .

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen öyle san ! , şuan sevgilim Jennifer ile aynı kanepede uzanmış , yorumları okuyup gülüşüyoruz .

benim arkadaş da şu an onunla motorla geziyor, ikisini yanyana getirip paradoks yaratın

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142434452 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler