Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 414950515253 ... SonuncuSonuncu

[MT] Sinema Kulübü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    9 kere Leyla'yı ben beğendim.
    Baştan filmin fantastik olduğunu anlamadığım için bir süre sevmeyerek seyrettim.
    Yani karakterleri ciddiye alınca insan sıkılıyor.
    Fakat mevzuyu fark edince film eğlenceli hale geldi.
    Leyla'nın tüm yaşananları sindirmesi başta sinir bozucu ve kocasını elinden kaptırmamaya çalışan ve olan biteni baskılayan zavallı bir karakter imajı veriyor ve filmin sonuna kadar öyle zannediyorsunuz.

Espriler, üst düzey değil ama
    mesela şu diyalog ve gerçekleşirken ki mimik ve davranışlara çok güldüm
    -şıpoyler-
    Eleman kendisini yine kaçıran diğer elemana soruyor.
    - bu sefer niye kaçırdınız beni?
    - sadece işi düşünce kaçırıyor demesinler diye düzenli aralıklarla tekrar kaçırıyoruz.
    -şıpoyler-

Filmin sonunda verilen feminist tadında mesajlar da yerini bulmuş aslında.
    Yani süper bir film olmasa da kesinlikle zaman kaybı da değil.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    durup durup kill bill transporter yuri boyka matrix gladyatör hızlı ve öfkeli seyreden başka kırıklar varmı diye merak ediyorum benden başka
    çok güzel gerilim filmleri izledim ama bunların yerini tutan beni kendine bağlayan başka filmler bulamıyorum ne yapayım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durup durup kill bill transporter yuri boyka matrix gladyatör hızlı ve öfkeli seyreden başka kırıklar varmı diye merak ediyorum benden başka
    çok güzel gerilim filmleri izledim ama bunların yerini tutan beni kendine bağlayan başka filmler bulamıyorum ne yapayım
    gladyatörü 2 senede bir , matrixi senede bir izlerlm. diğerlerini sevemedim :D

LOTR, HP, Fight club ı da sıkıldıkca izlerim
    F54 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.beyazperde.com/filmler/film-278708/
    9 kere Leyla.
    Yahu bir filmi de seyreden 1 Allah'ın kulu beğenmez mi? Beğenmez. Bu da öyle bir film işte. Aslında kadro muhteşem , çekimler harika , en kaliteli malzemeler kullanılmış. Hikaye de eh. Ama be kardeşim , bu kadar mı temposu tutarsız , başıyla sonu başka yerlere bakan, hangi seyirci kitlesine hitap ettiğini kendisi bile bilmeyen bir film olur mu ? Yazıktır onca emeğe be ! Seyredene de !
    Başıma bir iş gelmeyecekse bende beğendim.
    Film zaten Müzikal, fantastik, ve müzikal fantastik olduğu kadar kara mizahı bir arada barındırdığından ve Türkiye'de pek tutulmayacağı bilinerek, oyuncu kadrosu ile kotarılmaya çalışılmış ki, izleyicinin ilgisini çekebilsin diye.
    Haluk Bilginer ve Demet Akbağ zaten tiyatro sanatçıları olarak rollerinin hakkını fazlasıyla vermişler.
    Ve evet pek bizim alışık olduğumuz türde olmadığından genel itibariyle beğenilmemesi de gayet normal, zaten amaçlarının da genel izleyici kitlesine beğendirmek olduğunu düşünmüyorum.

Canım Kardeşim

Konuda hiç yeşil çam filmi göremedim ve olması gereken bir filmi eklemek istedim.

Konusunu anlatmaya bile gerek yok, Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi üstadların oynadıgı hem güldüren hem ağlatan bir film.

Finalini her izlediğimde üzülürüm.

Puanlamaya ihtiyacı olmayan bir film.

LÖSEV in filmin sonunu değiştirdiği güzel reklam filmini de buraya bırakıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=j__JCBquIB0

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Druk - Another Round

isminden de anlaşılacağı üzere mads mikelsen ile alkolün başrolleri paylaştığı thomas vinterberg imzalı, bir vakittir beklediğim, beklentilerimi sonuna kadar karşılayan güzel filmdir.

şimdiye kadar aldığı ödüllere bakarak oscar adaylığından bir şeyler çıkarabileceğini düşünüyorum.

her ne kadar film konusu olarak;
    "günlük hayat içerisinde bir miktar alkollü olma üzerine sosyal bir deney" olarak belirtilse de bundan çok daha ötesi var.
    keyif kaçırıcı bilgiler vermeden imtina ederek, yaşıtlarımın filmde kendilerine dair bir çok detay bulabileceğini düşünüyorum.

filmin diğer dikkat çekici unsuru ise, genelde bu yörelerde yapılan filmlerden aşina olduğumuz refah konusudur. o ülke için sıradan sayılabilecek öğretmenlerin yaşam standartları kendi burjuva sınıfımızda yok. zira genelde bizdekiler sonradan görme oldukları için aristokrasiden yoksun oluyorlar ve refahı içselleştirmek yerine güç ve para budalası olup çıkıyorlar.

ne'se.
    film, alkol ve mads mikelsen sevenler için biçilmiş kaftandır.
    karakterlerin alkollü oldukları vakitleri ise oldukça eğlenceli betimlenmiş.

açık ara uzun zamandır gördüğüm en güzel kapanışlardan bir tanesine sahip sona da sahiptir.

uyarı: film alkol kullanımına özendirmektedir.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Honda
    Ulaşım mümkün değilse bir filmin bireyi herhangi bir şeye özendirmesi pek önemli değil.
    Türk gencinin cinsel içerikli bir film seyredip partnere ulaşması,
    alkol içerikli film seyredip alkole ulaşması,
    motosiklet filmi seyredip motosiklete ulaşması,
    Vs.
    Vs.
    Vs.
    Hep çok zor olmuştur.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    sym joymax
    uyarımın sebebi tamamen senin parmakladığın noktadır.
    açıkçası fakirlerin gözüne bu kadar sokmak istememiştim, sen sokmuşsun.

filmdeki kokteyllerden bir tanesi sarezac

burada bunu içmemin imkanı olduğunu sanmıyorum, ücreti benden (sadece tek kokteyl değil komple) yengeyi de götür, dene, bilahare bir geri bildirim isterim. geldiğinde hesaplaşırız.
    espresso ve COQ bunu beğendiler.

Star Wars Serisi GENEL

(son cıkan dandik 3 filmi ve yan filmleri hariç tutuyorum, onlar leş)

Zamanına göre cok güzel yapılmış ve gerçekten derin alt yapılar barındıran bir film.
    Ancak genel olarak hiçbir film bana olması gerektiği kadar jedi ve sith ruhunu yansıttığını düşünmüyorum.

Genel olarak uzay aracı ile savaşmayı ve ışın kılıcı kullanmayı öne cıkarmaya calısmışlar ancak Sith'lerin ve Jedi'lerin esas yeteneği olan "güç" ü kullanmaları cok az, nadir ve işe yarar gösterilmemiş.

Bir jedi 'ı ya da sith'i secilmiş yapan şey güç ancak sanki sadece acımasızlıgı ya da savaş yeteneği gibi gösterilmiş.

Ha "güç" hiç mi bize yansıtılmadı diyeceksiniz, evet cok yansıtıldı ama bence yeterince değil.

Anakin'in dark side a geçişleri cok iyi yansıtıldı, psikolojik kırılma noktası iyi anlatıldı. Ancak DarthVader ın bir ikon olmasına rağmen "sith" unsurunu Darth Maul kadar yansıtmadıgını düşünüyorum.

Ne kadar eleştirsem de bir o kadar iyi bir altyapıya sahip.

Tabi bi LOTR değil 8 / 10

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Star Wars Serisi GENEL

Zamanına göre cok güzel yapılmış ve gerçekten derin alt yapılar barındıran bir film.
    Ancak genel olarak hiçbir film bana olması gerektiği kadar jedi ve sith ruhunu yansıttığını düşünmüyorum.

Genel olarak uzay aracı ile savaşmayı ve ışın kılıcı kullanmayı öne cıkarmaya calısmışlar ancak Sith'lerin ve Jedi'lerin esas yeteneği olan "güç" ü kullanmaları cok az, nadir ve işe yarar gösterilmemiş.

Bir jedi 'ı ya da sith'i secilmiş yapan şey güç ancak sanki sadece acımasızlıgı ya da savaş yeteneği gibi gösterilmiş.

Ha "güç" hiç mi bize yansıtılmadı diyeceksiniz, evet cok yansıtıldı ama bence yeterince değil.

Anakin'in dark side a geçişleri cok iyi yansıtıldı, psikolojik kırılma noktası iyi anlatıldı. Ancak DarthVader ın bir ikon olmasına rağmen "sith" unsurunu Darth Maul kadar yansıtmadıgını düşünüyorum.

https://media.karousell.com/media/ph...8_de933965.jpg
    Star Wars'ı çok severim. Disney sonrası çıkanlar hariç.

Ama tabi ki bir Star Trek değil diyecektim vazgeçtim, farklı türler bunlar.

Star Wars LOTR ile karşılaştırılabilir ama bi LOTR da değil.
    arndiol bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben üşendim böyle anlatmaya ama polisiye seviyorsanız Se7en'i kesinlikle öneririm.

Bir de kısa süren tek mekanda geçip bir çok şey anlatan filmlerde 12 kızgın adamı öneririm.

Motosikleti
    Honda
    Druk filmini dün gece seyrettim.
    The Dude'nin değinmediği ama bence önemli olan mevzu müzikler oldu.
    Bayıldım.
    Hatta bir sahnede piyano çalarken aktörle aynı anda hanıma kolumu gösterip, tüylerim diken diken oldu dedim.
    Aynı anda aktör de ekranda aynı şeyi yapıp söylüyordu. Pişti olduk
    Buna baya güldük.
    Hikaye ve oyunculuklar çok güzel.
    Buna gençler de dahil.

Şu ikisi filmdekine yakın çalmış.

Motosikleti
    sym joymax
    SOUL

epey övülmesine rağmen pek haz etmedim.

Forgotten - Gi-eok-ui bam

bir ailenin yeni eve taşınması ile başlayan film ailenin 20 yaşındaki küçük oğlunun gözünden anlatıma girişiyor.
    abisinin kaçırılması ile işler karışıyor.

beklemediğim ölçüde gerilim, gizem barındırıyor. oldukça güzel iş çıkarmışlar.
    netflix filmi, tavsiye ederim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Star Wars Serisi GENEL

https://media.karousell.com/media/ph...8_de933965.jpg
    The Mandalorian. Bu dizi de güzel , hiç fena değil.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Star Wars'ı çok severim. Disney sonrası çıkanlar hariç.

Ama tabi ki bir Star Trek değil diyecektim vazgeçtim, farklı türler bunlar.

Star Wars LOTR ile karşılaştırılabilir ama bi LOTR da değil.
    Filmlere bakarsanız LOTR değil, ama evrene bakarsanız LOTR'u ezer.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    The Mandalorian. Bu dizi de güzel , hiç fena değil.
    biriksin diye bekliyorum :D

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filmlere bakarsanız LOTR değil, ama evrene bakarsanız LOTR'u ezer.
    Kayıp Öyküler Serisi - Silmarillion dan başlayan ve kitaptaki ırkların konuştukları dili konuşulabilecek düzeyde tasarlamış bir dil bilimcinin Dünya'nın daha olmadıgı ve Tanrıların yaratılışından başlayan en ince detayına kadar anlatan, dünnyadaki temel öğelerin büyük cogunlugunun bile hikayesini yazmış Tolkien'in evrenini Star Wars'ın ezebileceğini söylemek de olmamış yahu
    Sadece film olarak bakıyorsanız aynı konu üzerinde 3 film i olan bir evreni de 10 küsür film ve onlarca bölüm animasyonu cekilmiş Star Wars'un ezmesi zaten normal, ama bu kaliteden değil çokluktan.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Adam herşeyi anlatmış, bitmiş işte. Star Wars evreni bitmiyor.
    Filmlerin genel kalitesi, tonu LOTR'da daha tutarlıdır ama.
    Son olarak Rogue One, fanlar arasında sevilen bir parçadır. Bazıları Disney'den ne çıksa yere vuruyor ama o kadarı ön yargı bence.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Her yaş gurubunun izlemesi gererken çok güzel ve anlamlı bir animasyon.

Metela bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben de bu gün Kemal Sunal'ın Sosyete Şaban filmini izledim. Diğer filmleri gibi güzel bir filmdi. Benim için eski filmlerin önemli olmasının bir sebebi de kısa olması. Dizi bölümü gibi 1 saat 20 dk oluyor genelde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Şimdi de Yedi Bela Hüsnü filmini izledim. Çok güzel benzetmeler var çok güzel film gerçekten. Özellikle Şevket Altuğ çok iyi oynamış.

WE CAN BE HEROES

SPOILER VAR IZLEYECEK VAR ISE OKUMASIN hatta izleyecek var ise izlemesin

Olay su ku dünyayı uzaylılar istila ediyor ve bir grup süper kahraman bunlara saldırıp yenilip esir alınıyor (bu filmin bu kadrosunun sağlam olmasını garipsedim)

Sonra da bunların cocukları 2 saatte süper kahraman eğitimi alıp ailelerini kurtarmak ve istila için karşı saldırıya geçiyorlar.

En sonda da anlıyoruz ki aslında bunlar uzaylıların "birbirinz ile anlaşmanızı sağlamak , dostluk kardeşlik bağınız sıkılassın diye yaptıgımız bir oyundu, kalp kalp galp galp" yaptıgı sacma bir taktikmiş.

Filmin tek izlenir mantıgı kahramanların liderinin kızının süpergücü olmaması ve film sonuna kadar kesin bir süper gücü ortaya cıkar diye düşündürtüp cıkmaması oldu. ben kesin standart amerikan filmlerindeki gibi son dakıka "eye of the tiger" tarzı bir müzik ile süper güc ortaya cıkar diyordum.

coook sıkıldysanız ve sarhoşssanız ya da bi yandan telefondan tiktok izliyorsanız izlenir bir film.

2/10

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 414950515253 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler