Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Heavy Metalci Motorcular

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    yaw arkadaş ASIM CAN GÜNDÜZ de ölmüş... Allah rahmet eylesin.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yazık ki... :(
    Awesome john gunduz

Heavy kalıbına girmesede şu aralar yolda dinlemeyi en sevdiğim grup eleveıtıe. Özellikle dağ bayır gezerken The Call Of The Monuntains beni benden alır desem yeridir.
    PiedPiper bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    güne Amon Amarth'ın yeni klibi ile uyandım...

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengimizi belli edelim
    jimi_hendrix, PiedPiper ve mandarake bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yohhh
    Metallica'nın çıkacak olan albümünden yayınladığı iki parça olan "HARD WİRED" ve "MOTH İNTO FLAME" hakkında fikirleriniz nedir? Ben gitar tonlarını pek beğenmedim, marshall mg15 ile kaydedilmiş gibi...

Newsted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SP200
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metallica'nın çıkacak olan albümünden yayınladığı iki parça olan "HARD WİRED" ve "MOTH İNTO FLAME" hakkında fikirleriniz nedir? Ben gitar tonlarını pek beğenmedim, marshall mg15 ile kaydedilmiş gibi...
    Sadece tonlar değil rifflerde rezalet bence.Metallica bitti artık ya bundan sonra bir cacık olmaz.St angerla sicis dönemi başlamıştı bu albümle de siviyorlar maalesef.Bu arada marshallin mg serisi cidden ne kadar berbat bir seridir.Bende de mg10cd vardı kendimi asasim geliyordu.Şükür bütçeyi denklestirip vox vt20+ aldim da revolution yasadim kendi çapımda.Nefes aldım yemin ediyorum.Bu arada Metallica ile ilgili ekleme yapayım bana öyle geliyor ki "yha abi metalika metal grubu deil hard rock grubu adamlarin thrash le alakaları yoq" muhabbetine çok icerleyip.St anger la başlayarak "bir four" unvanına yakismak maksati ile thrash yapmaya çalışmış ve zamanında cliffle jason la yakaladıkları güzelim havayı bozmuslardir hatta Bu albümle de resmen içine sicmislardir.Oldu mu ama şimdi böyle jaymz reis?

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Kill 'em All, Ride the Lightning, Master of Puppets ve ...and Justice for All gibi albümlerle sevdiğim Metallica, bir daha aynı kaliteyi yakalayamayacak bu aşikar. St. Anger'ın klibini ilk gördüğüm zamanlardan bu yana da hiçbir Metallica parçası akılda kalıcı, dinleyiciyi modda tutan bir etki yaratmadı bende.

Konu şenlenerek devam etsin ve Testament'tan gelsin. More than meets the eye:

jimi_hendrix ve PiedPiper bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Dinlediğim kadarı ile, 91 yılında çıkan Black albümden beri ilk kez alınmaya değer bir Metallica albümü geliyor gibi görünüyor.

Umarım "bir kez daha" hayal kırıklığına uğramayız.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Bence Metallica'nın her dönemi ayrı bir ruh halini yansıtıyor. Load albümünden aldığım keyifle Kill em All un hırçınlığı kıyaslanabilir değil. St. Anger yayınlandığı dönemde "soloları kaydetmeyi unutmuşlar ulan" "Lars Tama yerine Emsan kullanmış bu albümde" diye geyik yaparken üzerinden ancak bir kaç yıl geçtikten sonra "Unnamed Feelings" de anlatmaya çalıştıkları ruh halini anlayabilmiştim.

Ancak... "Bence" St.Anger sonrası bir ihtimal üretkenlik kaybı ya da hayranlarının eleştirilerine kayıtsız kalamama sonucu resmen "al sana tireş, al sana hız, al sana solo" şeklinde yapılmış ruhsuz şarkılarla geri döndüler. Oldu mu? Bence olmadı. Şarkıların trafikleri istanbul trafiği gibi. Ya progressive birşeyler var ve ben anlamıyorum ya da iş olsun diye yazılmış notaları dinliyorum.

Son albüm de bence bir öncekinden farklı olmayacak. Umarım yanılırım da bir Master of puppets olmasa da en azından bir Fuel buluruz yeni albümde. (O da Fuel II olmazsa tabi. )
    Quad87 bunu beğendi.

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Metallica'nın her dönemi ayrı bir ruh halini yansıtıyor. Load albümünden aldığım keyifle Kill em All un hırçınlığı kıyaslanabilir değil. St. Anger yayınlandığı dönemde "soloları kaydetmeyi unutmuşlar ulan" "Lars Tama yerine Emsan kullanmış bu albümde" diye geyik yaparken üzerinden ancak bir kaç yıl geçtikten sonra "Unnamed Feelings" de anlatmaya çalıştıkları ruh halini anlayabilmiştim.

Ancak... "Bence" St.Anger sonrası bir ihtimal üretkenlik kaybı ya da hayranlarının eleştirilerine kayıtsız kalamama sonucu resmen "al sana tireş, al sana hız, al sana solo" şeklinde yapılmış ruhsuz şarkılarla geri döndüler. Oldu mu? Bence olmadı. Şarkıların trafikleri istanbul trafiği gibi. Ya progressive birşeyler var ve ben anlamıyorum ya da iş olsun diye yazılmış notaları dinliyorum.

Son albüm de bence bir öncekinden farklı olmayacak. Umarım yanılırım da bir Master of puppets olmasa da en azından bir Fuel buluruz yeni albümde. (O da Fuel II olmazsa tabi. )
    Cok fazla bir beklenti icine girmemek lazim. Fuel; Reload'da kaldi. Hit The Lights; Kill'em All'da. Yeni albumde de hosumuza giden bir iki parca bulabilirsek ne mutlu. Bulamazsak; Metallica, yine Metallica..

Farkli tatlar, denenmemis tarzlar tavsiye ederim. Lise-Universite yillarinda Dream Theater'den hic haz etmezdim. Simdi keyif almaya basladim. Yeni bir grubu kesfetmis gibiyim. Tum yaptigim, bir sans vermek. E tabi kulagin sekillenmesi de soz konusu...

Saygilar cemiyet...
    jimi_hendrix ve Metilen bunu beğendiler.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Heavy Metalci hmm.. listeye giriyormuyum bilmiyorum ama bu müziklere metallica ile başladık şimdi bir çok farklı gruptan tarzdan dinliyorum ama yukarıda yazılan "prograssive" "trash" (yanlış yazmış ta olabilirim pardon) gibi terimleri anlamıyorum. Senfonik rock dedikleri bir tarza merak sardım bu ara bakalım sonumuz n'olcak

Bu saydıklarıma rağmen kulübe dahil olabiliyorsak beni de yazınız efenim

Brothers of Metal!
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heavy Metalci hmm.. listeye giriyormuyum bilmiyorum ama bu müziklere metallica ile başladık şimdi bir çok farklı gruptan tarzdan dinliyorum ama yukarıda yazılan "prograssive" "trash" (yanlış yazmış ta olabilirim pardon) gibi terimleri anlamıyorum. Senfonik rock dedikleri bir tarza merak sardım bu ara bakalım sonumuz n'olcak

Bu saydıklarıma rağmen kulübe dahil olabiliyorsak beni de yazınız efenim
    Dinlediğiniz, bildiğiniz her metal müzik janrı aslında heavy metal'in alt janrıdır. Kendinizi dışlanmış hissetmeyin. Senfonik tarzda beğenebileceğinizi düşündüğüm bir grupta çalıyorum şu an. Albüm kayıtlarımız devam etmekte. Youtube ve Facebook'tan aratıp fikrinizi paylaşabilirsiniz. Grubun ismi Anzeria.

Son olarak Stay Hard diyorum \m/
    jimi_hendrix ve Metilen bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Melodiler gayet güzel Kangren di sanırım parçanın adı. Sözler,anlamları gayet güzel ama ben Türkçe rock pek sevmiyorum galiba. Müziği gözümü kapatıp dinleyebilirim ama ne bileyim sözlerin Türkçe oluşuna alışkın olmamamdan belkide pek kaptıramadım kendimi. 129. Yutup (!) aboneniz oldum, gelişiminizi yeni parçalarınızı merakla bekliyorum =) Bileğinize kuvvet _l..l

Not: Bateristinize ne yapmışsınız abi adamda hiç bir mimik kıpırdanma yok yüzde kapanmış bateriye vur ha vur :D Profesyonelce çalar giderim gibi olmuş

Motosikleti
    Yohhh
    Melodiler gayet güzel Kangren di sanırım parçanın adı. Sözler,anlamları gayet güzel ama ben Türkçe rock pek sevmiyorum galiba. Müziği gözümü kapatıp dinleyebilirim ama ne bileyim sözlerin Türkçe oluşuna alışkın olmamamdan belkide pek kaptıramadım kendimi. 129. Yutup (!) aboneniz oldum, gelişiminizi yeni parçalarınızı merakla bekliyorum =) Bileğinize kuvvet _l..l

Not: Bateristinize ne yapmışsınız abi adamda hiç bir mimik kıpırdanma yok yüzde kapanmış bateriye vur ha vur :D Profesyonelce çalar giderim gibi olmuş
    Pozisyon ofsayt HAZZILHAR abimiz AnzeriA nın bateristidir

Motosikleti

Grubun müzikteki temel yapısı değişken progressive öğeler üzerine kurulu. Yaylı ve tuşluların oluşturduğu altyapılar ve operatik kadın vokal olayı senfonize ediyor bir nebze.

Türkçe 2 parçamız var zaten. Bir tane de Türkçe cover var. Tamamı yabancı diğer parçaların. The World's Rising parçasıyla finalleri Belçikada düzenlenecek Introduce Yourself dergisinin düzenlediği yarışmanın tek Türk grup adayıydık fakat Kültür Bakanlığı destek veremediği ve sponsor bulunamadığı için finallere katılamadık. Time Only Knows (Prince of Persia Soundtrack) coverı ile Cihangir Müzik Eğitim'in cover yarışmasında en yaratıcı cover plaketini kazandık.

Kangren parçası ise Taksim Gezi Parkı olayları için hazırlanmış bir çalışmaydı. Ticari amaçla yapılmadı. Kayboldum parçası da Türkiye piyasasında isim duyurmak amaçlı radyo ve TV'lere verilen bir parçaydı.

Davulcu benim bu arada : ) 2017'de düzenlemeye hazırlandığımız Türkiye ve Avrupa turnesi kapsamında yapılacak konserlerimize bekleriz. Kayseri bu turneye dahil edilir mi henüz bir bilgim yok ama zaten buradan duyururum.

Dipnot: Aslında bu tarzla pek alakam yok. Metalcore, New Wave Hardcore, Technical Death Metal gibi türlerle daha alakalıyım ancak bu arkadaşlarla 5 yıldan beri birlikte çalıyoruz. O sebeple bu tarz bir gruptayım. İmkan ve vakit bulabilsem elektronik tabanlı bir industrial/metalcore karışımı müzik yapacağım adamlarla da devam etmek isterdim.

Hahahah Jimi kardeşim benden önce davranmış uyarı konusunda : )

Konu bütünlüğü bozulmasın. Quad87 kardeşime gelsin bu parça. Power Metal ve senfonik altyapının oluşturduğu müthiş harman:

jimi_hendrix ve Quad87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07 Umuyor..

Öhm kötü bişey demedik ki :D Bi ara yüksek sadakatin gitaristi vardı. Gayet de profesyonelce mesleğini icra etti sahneye bir çıkarken birde inerken selam verdi harici tek bir hareket, ses hiç bir şey yapmadı . Fakat hatasız süper tamamladı konseri tebrik ettim.

Sizide öyle gördüm sanki :D Turneye Kayseri dahil olmaz sanırım çünkü pek rock veya metal tarz dinleyen insana rast gelemedim daha =)
    Dediğim gibi müzikler güzel ve takipteyim ;)

@HAZZILHAR; Utanarak grubu ilk kez duyduğumu itiraf edeyim. Enfesmiş Özellikle Almora ve Knight Errant' ı bol bol dinleyen bir adam olarak son zamanlarda benzer tarzda yeni yerli grup dinlememiştim, ilaç gibi geldi. Yabancı grupları da severek dinliyorum ama adlandıramadığım bir şekilde yerli gruplar bambaşka şeyler hissettiriyor bana. Turne konusunda kesinlikle haber bekliyorum. Denizli için de eğer yardım edebileceğim bir konu olursa seslenmen yeterli.

@Quad87; Blind Guardian' ın son albümlerini dene. Beğenirsen Power Metal' e de el atarsın
    Quad87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @HAZZILHAR; Utanarak grubu ilk kez duyduğumu itiraf edeyim. Enfesmiş Özellikle Almora ve Knight Errant' ı bol bol dinleyen bir adam olarak son zamanlarda benzer tarzda yeni yerli grup dinlememiştim, ilaç gibi geldi. Yabancı grupları da severek dinliyorum ama adlandıramadığım bir şekilde yerli gruplar bambaşka şeyler hissettiriyor bana. Turne konusunda kesinlikle haber bekliyorum. Denizli için de eğer yardım edebileceğim bir konu olursa seslenmen yeterli.
    Estafurullah, yayın organları ve sosyal medyadaki hesaplarımız şu ara stabilitesini koruyor. Albüm çalışmaları ve promolar başladığında tanıtım tabii ki daha efektif yapılacak. Duymamış olman normal, utanacak bir şey yok : ) 2009'dan beri piyasada grup. Benim dahil olduğum yıl 2011. Çok da yeni sayılmaz aslında. Haberleşiriz mutlaka yahu, bu sitede Denizliden bir kardeşime de sözüm var görüşmek adına. Seninle de 2 oldu. Yerli gruplara sahip çıkmanı da takdir ettim. Ülkemizdeki müzik piyasası dolayısıyla serdar ortaç, demet akalın gibi niteliksiz ve özensiz işler yapmazsan tutmuyor. O sebeple destekçiler çok önemli rol üstleniyor. Yaptığın iş için şevk duyuyorsun. Zaten sahne aldığımızda aldığımız ücret bile anca yol masraflarını karşılıyor. Zaten biz ve piyasadaki bütün gruplar ticari kaygılarla değil, sevdikleri için bu işlere emek ve zaman harcıyorlar. O yüzden seni çok takdir ettim yerli gruplara sahip çıktığın için.

REKLAM ALANI
23. sayfa BirinciBirinci ... 132122232425 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler