Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Futbolun Ruhu Ölmüş

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünya kupası başladı. Güzel maç seyredermiyim diye merakla bekliyorum. Ama yok. Artık futbol satranca benzemiş. Şu ana kadar 4 gol oldu Fransa-Avustralya maçında. Ama tırt bir maç. Umarım adam gibi bir maç görürüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    En son Fransa 98'i izlemiştim
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    işin futbol tarafı beni ilgilendirmiyor ama Katar'ın dünya kupasını almasındaki tartışmalar ve statlar yapılırken işçilerin köle gibi kötü şartlarda çalıştırılması, ölen işçilerin doğru düzgün soruşturulmaması gibi şaibeler yüzünden bu dünya kupası maçlarını TV'de bile izleyenler bu sömürü ve insan hakları ihlallerine ortaktır diyorum.
    Yok saymak gerek bu yılki dünya kupasını.
    GoGi bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Futbol izleyicisi yaşlandı ve de önceki nesillere göre Z kuşağı daha kırılgan, daha hisli, daha farklı konulara ilgili olduğu için tutulmuyor futbol. 2002'de üniversite okuduğum dönemde Türk Milli Takımı Dünya Kupasında coşturuyordu, Güney Kore'de maçlar gündüz oynandığı için koskoca Marmara Üniversitesinde final sınavları ertelenmişti.

Şu an bir de ot gibi ruhsuz sporcular yetişiyor. Eskiden bu işleri heyecanlı kılan "Materazzi acaba kime çirkeflik yapacak?" , "Roy Keane kart görmeden maçı tamamlayacak mı?" , "Higuita kalede acaba saçmalayacak mı?" gibi soruların cevaplarıydı.

İnsanlar düzenli takım oyununu sevmiyor, it futbolcu ve bireysel yetenek görmek istiyor bence.

Bir de Katar ne be mübarek? Futbol kültürü olmayan ülkeye sırf parası var diye ev sahipliğini vermesinler. Pakistan'dan taraftar ithal etmiş adamlar, taraftar ithal etmek ne demek?
    Cyan, espresso, ozanturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Futbolun ruhu İzmir'in dağlarında yaşıyormuş.

espresso ve GoGi bunu beğendiler.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin futbol tarafı beni ilgilendirmiyor ama Katar'ın dünya kupasını almasındaki tartışmalar ve statlar yapılırken işçilerin köle gibi kötü şartlarda çalıştırılması, ölen işçilerin doğru düzgün soruşturulmaması gibi şaibeler yüzünden bu dünya kupası maçlarını TV'de bile izleyenler bu sömürü ve insan hakları ihlallerine ortaktır diyorum.
    Yok saymak gerek bu yılki dünya kupasını.
    Söylediklerinizde eksik var. Fazla yok. Fakat futbolu seviyorum. Para ve güç dışında hiç bir değeri olmayan Katar'ı desteklemiyorum elbette.
    Brezilya-Isviçre maçı da sıktı. Grup maçlarından sonra daha güzel maçlar olur sanıyorum.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinizde eksik var. Fazla yok. Fakat futbolu seviyorum. Para ve güç dışında hiç bir değeri olmayan Katar'ı desteklemiyorum elbette.
    Brezilya-Isviçre maçı da sıktı. Grup maçlarından sonra daha güzel maçlar olur sanıyorum.
    Ben futbola değil organizasyonun katar gibi insan hakları bakımından geri bir yerde yapılmasına laf ediyorum.
    Yoksa ben de hiç maç izlemekle işim olmaz ama beşiktaş şampiyon olmuş diye duyunca bir an (5-10 milisaniye kadar) sevinirim.
    GoGi bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Futbol da günümüzde yozlaşıp sanayileşen bir sektör oldu. Yurtdışında son zamanlarda arap sermayesi ile oluşan takımlar bu sanayileşmeye neden oldu. Futbolu yaşam tarzından çıkartıp yatırım olarak görünmeye başlandı.
    Türkiye' de zaten durum çok daha farklı. Yönetici yok, profesyonel futbolcu yok, planlama yok, cahil taraftar çok, para aklama çok, altyapı yok, istikrar yok,... daha bir dünya madde sayabilirim size. Böyle olunca da Türkiye' de futbol bitmiş, dünya da ise estetik ameliyattan çıkmış henüz yoğun bakımda yatan bir hasta gibi. Ölen geri gelmez ama yoğun bakımdaki hasta ayağa kalkar.
    Yıllardan beri Beşiktaş maçlarına giden ben bile artık stada gitmeyi bırak, TV' den bile izlemiyorum. Voleybol, basketbol ve tenis izlemesi daha keyifli geliyor.
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben televizyonda maç seyretmeyi sevmiyorum o yüzden şu kupa, bu kupa ilgilenmiyorum ama Maltepe sporun kendi sahasında ki maçlarını izlemeyi seviyorum.

Pandeminden önce devamlı yenildiği için ara vermiştim. Pandemi iyice uzaklaştırmıştı. Geçen hafta gittim beş sıfır güzel bir oyunla yendik. Kısmetse kendi sahamızdaki maçlara gitmeye devam.

Not: Bu maçın videosunu hazırlıyorum. 8 dakikalık bir video ilk 4 dakikası normal maç yayını, son 4 dakikası aksiyon olacak kısmetse. Kaçırmayın.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben televizyonda maç seyretmeyi sevmiyorum o yüzden şu kupa, bu kupa ilgilenmiyorum ama Maltepe sporun kendi sahasında ki maçlarını izlemeyi seviyorum.

Pandeminden önce devamlı yenildiği için ara vermiştim. Pandemi iyice uzaklaştırmıştı. Geçen hafta gittim beş sıfır güzel bir oyunla yendik. Kısmetse kendi sahamızdaki maçlara gitmeye devam.

Not: Bu maçın videosunu hazırlıyorum. 8 dakikalık bir video ilk 4 dakikası normal maç yayını, son 4 dakikası aksiyon olacak kısmetse. Kaçırmayın.
    Yerel maçları stadda izlemek zevklidir. Maltepe stadı hala aynı yerde mi bilmiyorum. 1980'li yıllarda maltepe stadında fileleri havalandırmak uğruna kalenin 1 metre içinden topu stadın dışına demiryoluna attığım maçı hiç unutmuyorum.
    yaşlıveacemi ve tommygun bunu beğendiler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Futbol artık beceriden çok performas oyunu haline geldi.Koşu mesafelerinin futbolun önüne geçtiği fiziksel gücün ön planda olduğu bir oyuna dönüştü.Yetenekli oyuncular artık çok zor yetişiyor.Bi Sergen bi Rıdvan artık çıkmaz.Sistem çıkmasına çok müsade etmez çıkacak olsa daha amatörde ayağını eline verirler.Kariyeri orada biter.
    Bu kadar sert ve fiziksel bir oyuna dönmesi seyir zevkini düşürüyor tabi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerel maçları stadda izlemek zevklidir. Maltepe stadı hala aynı yerde mi bilmiyorum. 1980'li yıllarda maltepe stadında fileleri havalandırmak uğruna kalenin 1 metre içinden topu stadın dışına demiryoluna attığım maçı hiç unutmuyorum.
    Sanki uzun zamandır görmediğim dostu mu, hemşerimi görmüş gibi oldum.

Evet stat Fikri KÖSE nin tadilat ettirdiği gibi hiçbir değişiklik yapılmadan aynı yerde duruyor.

Arkadaşlar mahalli maçlara gitmenizi tavsiye ederim. Bu arada en ufak bir mahalli maç için bile devletimiz ne kadar çok masraf yapıyor. Neredeyse seyirciden fazla görevli var. Devletimizi bu konuda takdir ediyorum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Endustriyel futbol dedikleri nane yuzunden izlemiyorum uzun suredir, zaten iyi bir seyirci de hic olmadim.
    espresso bunu beğendi.

İran-ABD maçını heyecanla seyrettim. İran yankilere bir gol atsın diye boşuna kıvranıp durdum.

Maçın sonunda iran oyuncularının penaltı itirazlarına konu olan pozisyonda hakem doğru karar verdi bence.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Seneye de BAE de yaparlar... Para poh gibim..
    Haala şu futbolu seyreden var mı yahu ?.. Açıyorum spor kanallarını kış sporlarını izliyorum..Yaz oluyor atletizm izliyorum..En azından spor izliyorum.. Her bir anı para kokan ,saçmalıktan başka bir şey anlam ifade etmiyor bana..
    espresso, Sagopa K ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Sporda güzellikler olduğu gibi çirkinlikler de binlerce yıldır yaşanıyor. 2000 yıl önce İmparator Neron’un Olimpiyat Oyunlarına Katılması ve İlginç Şampiyonluğu bu alandaki çirkinliklere sadece bir örnektir. Çirkinlikleri onaylamadan ve desteklemeden de bir spor dalını severek izlemek mümkündür.

Almanya, İspanya ve Brezilya'nın elenmesiyle farklı bir dünya kupası yaşanıyor. Daha güzel maçlar oynanıyor. Hırvatistan-Brezilya ve Arjantin-Hollanda maçları nispeten daha güzel maçlardı. Arjantin-Hollanda maçında Hollanda yedek oyuncularının sahaya dalıp Arjantin oyuncusunun üzerine yürümesi ilginç bir görüntü oldu. Maçta heyecan vardı. Umarım daha güzel maçlar oynanır.

Son maça geldik. Fransa güçlü ama Messi'nin takımı kazansın istiyorum. Bakalım ne olacak?
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarasın. ;)
    espresso, AzÇok, Voltaren ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Netflix'teki "FIFA Uncovered" mini dizisini (belgesel dizi - docuseries) izledikten sonra FIFA, Dunya Kupasi, futbol kelimeleri bile itici artik.
    espresso bunu beğendi.

Arjantin Fransa'yı yenerek dünya şampiyonu olduktan sonra ben;

https://www.youtube.com/shorts/6VmHTwPfnc0

Finale yakışır bir maç oldu. Maçın iki büyük yıldızı Messi ve Mbappe idi. Güzel bir maçtı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler