Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Müziğe takık olanlar (Audiophile)

Motovento
    REKLAM ALANI
    4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    x92 tv box + audioengine b1 + Dual CV 120 amfi + 3 yollu sony hoparlörler (modelini şu an bilemiyorum evde değilim) tidal'in masterları ile güzel oluyor. Özellikle iniş ve çıkışları olan orkestra / klasik tarzlarında belli ediyor kendini. PArçeyı dinlerken ses daha da yükselemez derken daha da yükseliyor ama enstrumanlar daha düşük şiddette çaldığında da bir o kadar net ayırdedilebiliyorlar. Benzetme yaparsam, diğer sistem ve formatları dinlerken , görüntüde sanki ekranın sadece ortasındaki bir şeridi kullanıyormusşşunuz da bununla bütün ekran kullanılıyormuşunuz gibi oluyor. Daha önce severek dinlediklerimi beğenmezken, beğenmediklerimi sevmeye başladım. Asıl fark Audioengine ile oluştu. Ses kalitesi Tidal ve x 92 ile; aynı amfiye bağlı LG cd çalar analog çıkışından bile iyi ses veriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti olayını es geçmeyin. Dediğiniz markaların servisi yok sayılır , en çok olan Yamaha , ki onun da durumu tartışılır. Olsun , en azından muhatap belli. Ayrıca sıkıştığınızda başvurabileceğiniz dünya kadar doküman bulunur internette.
    Ben aşağıdaki aleti kullanıyorum mesela.
    https://tr.yamaha.com/tr/products/au...602/index.html
    şöyle bir cihaz aldım, sizin kullandığınızın eski versiyonu, network kısmının özelliklerinde farklar var (wifi-bluetooth) diğer teknik özellikleri aynı sanırım, kompleks bir cihaz kullanılırken takılırsam başınızı ağrıtabilirim. Bakalım Magnat kuleler ile nasıl uyum sağlayacak.

Yamaha R-N500

Motosikleti
    Cihazı yavaş yavaş keşfetmeye çalışıyorum, Magnat kuleler ile uyumu gayet iyi oldu, ayrıca Bose 301 hoparlörler ile de denedim onunla da güzel sonuçlar verdi, her iki hoparlörü A ve B olarak amplifikatöre bağlayabiliyorum kumandadan dinlemek istediğim hoparlörü seçebiliyorum ikisini A+B olarak aynı anda da dinleyebiliyorum, Wi-Fi olmayışı çok önemli olmadı çünkü modem çok yakınındaydı zaten, Ethernet kablosu ile cihaz evdeki ağa kolayca dahil oldu, AirPlay özelliği kablosuz olarak iphone, ipad ve macbook ile bağlantı kurup dijital içerikleri dinlemek için muhteşem, epey bi kablo ortadan kalkmış oldu, giderek sevmeye başladım, her iki hoparlör ile örnek kayıtlar yaptım bunları paylaşıyorum, kulaklıkla dinlemenizi tavsiye ederim.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Net radio için bir server aboneliği gerekiyor , yani parasıyla. Çok saçma.

Motosikleti
    Net radio için bir server aboneliği gerekiyor , yani parasıyla. Çok saçma.
    Server ayarı yapıp abone olduğunuz bir stream servisi dinleyebiliyorsunuz, ayrıca internet radio kısmından müzik türleri arasında seçim yapıp yüzlerce radyo dinleyebiliyorsunuz herhangi bir abonelik gerekmeden açabiliyorum.

Motosikleti
    Uzun zamandır aradığım bir cihazdı Avrupa’da buldum ve sonunda kavuştuk, soğuk kış geceleri artık çok daha keyifli geçecek

Lucas, tommygun, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    iki vintage cihazı (pioneer sx-790 ve akai ap-002) eşleştirip bir deneme yaptım baya güzel oldu, şimdi bunlara yine vintage 70’lerden bir set hoparlör lazım pioneer hpm, sansui sp serisi gibi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Evet, eski kolonlar bu takımda daha iyi sonuç verir muhtemelen
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir tane Bots bakkal amfisi, iki de Sony setten çıkma bookshelf. Yeter. Türkiye'de müzik dinlenmez :D

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    E öyle, yenisine para yetmiyor, mecburen eskileri karıştırıyoruz.

Motosikleti
    eskiden gerçekleştiremediğimiz heves ettiğimiz işleri anca yapabiliyoruz, uzun zamandır özendiğimiz ulaşamadığımız şeylerden bunlarda.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet, eski kolonlar bu takımda daha iyi sonuç verir muhtemelen
    İstanbul’dan temiz bir takım pioneer hpm 50 buldum bakalım pioneer sx 790 ile keyifli çalacak mı, bir arkadaşıma rica ettim benim için elden alıp getirecek kargo riskine girmek istemedim, teslim alınca bir test videosu gelir.

hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Temizlermis bayagi. Gule gule kullanin. Burada da Covid zamani biri Sansui SP3500 satiyordu iyi durumda, gidip bakmadim diye hayiflaniyorum hala.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Geçenlerde Fisher kolonlarım var, onlara bir bakım yapayım dedim, içini açarken bir tanesinin vidaları değişik geldi, açınca ne göreyim ? Tamir görmüş. İyi de ben bunları zamanında resmi mağazasından sıfır olarak almıştım !! Tabii aradan 30 yıl geçtiği için sadece küfredebildim. İkinci el durumu o açıdan sıkıntılı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul’dan temiz bir takım pioneer hpm 50 buldum

https://i.hizliresim.com/rh9ki1j.jpeg
    Eski kolonlar bir başka. Kadıköy sahilde bir kitapçı var İşbankası'nın karşı köşesinde, sokağa bir kolon koyup müzik yayını da yapıyordu,bu modellerin bir boy büyüğü galiba , ama nasıl döküntü, kağıtları falan yırtılmış , görüntü berbat, ama bir ses veriyor arkadaş nasıl temiz, nasıl ayrıntılı hayret edersin. İyi mal ölmüyor demek ki.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizlermis bayagi. Gule gule kullanin. Burada da Covid zamani biri Sansui SP3500 satiyordu iyi durumda, gidip bakmadim diye hayiflaniyorum hala.
    teşekkürler, sp2500 ve sp3500 de buldum onlar da aklımda kaldı tam bir vintage onlar da kesinlikle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Geçenlerde Fisher kolonlarım var, onlara bir bakım yapayım dedim, içini açarken bir tanesinin vidaları değişik geldi, açınca ne göreyim ? Tamir görmüş. İyi de ben bunları zamanında resmi mağazasından sıfır olarak almıştım !! Tabii aradan 30 yıl geçtiği için sadece küfredebildim. İkinci el durumu o açıdan sıkıntılı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Eski kolonlar bir başka. Kadıköy sahilde bir kitapçı var İşbankası'nın karşı köşesinde, sokağa bir kolon koyup müzik yayını da yapıyordu,bu modellerin bir boy büyüğü galiba , ama nasıl döküntü, kağıtları falan yırtılmış , görüntü berbat, ama bir ses veriyor arkadaş nasıl temiz, nasıl ayrıntılı hayret edersin. İyi mal ölmüyor demek ki.
    ikinci elde güven önemli, tanımadığım birinden kolay kolay cihaz almam her türlü sürpriz çıkabilir, yıllardır alışveriş yaptığımız insanlar var onları tercih ediyorum, cihazın artısı eksisi neyse söylüyorlar.
    drtayfun bunu beğendi.

iskampavya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS TWİN
    Bende müzik ve ses sevdası ile erken tanışanlardanım, hayatımda önemi ve yeri büyüktür.
    Ömrüm olduğu ve kulaklarım duyduğu sürece devam..
    Zaman içerisinde birçok sistem geldi geçti elimden ama asıl gönlümdeki sistemi biraraya getirmek,bulmak yıllar aldı..
    Kef Referans 104.2 (SP3128)
    D&B Lab Değer Terem yapımı Lambalı ampli ve yine Değer ağabey yapımı pre kullanıyorum.
    Kablolarım supra.
    Demirbaşlarım bu şekilde benimde.
    drtayfun ve joshua bunu beğendiler.

Motosikleti

onlar hpm 100 muhtemelen benimkinin büyük abisi, aynı şekilde eskiden İzmir’de de Konak’ta sinema çıkışı bu cihazları satan bir mağaza hpm 100 leri dışarı koyup The Alan Parsons Project - Eye in the Sky çalardı herkes hayran hayran bakardı geçerken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Pioneer Hpm serinin şöyle bir hikayesi var , vakti zamanında efsane JBL L100'ü tasarlamış olan Bart Locanthi'nin JBL’den Pioneer’a transferiyle ortaya çıkmış muhteşem hoparlör serisi HPM’ler. HPM’nin açılımı da high polymer molecular demek, HPM 100 büyük bir model olduğundan pek ev veya oda kullanımına uygun değil büyük bir salon ve alan ister, o yüzden ben de küçük kardeş hpm 50 tercih ettim ama aklımın kenarında her zaman bir JBL L100 yatıyor.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Jimmy Page, Robert Plant, ve John Bonham, 1970

Cyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli vintage cihazlar bugun uretilseler, fiyatlari gunumuz high-end cihazlarindan cok da ucuz olmaz tahminim. Ornegin bir Sansui AU717 bugun sifir uretilse, zannetmiyorum $4000'dan ucuz olsun...
    Sansui AU 919 peşindeyim bakalım pazarlığı bitirebilecek miyiz.

Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Yabancı müziksever arkadaşlara bir site önermek istiyorum;

https://rutracker.org/forum/index.php

Siteye kayıt olmanız ve torrent indirmesini bilmeniz yeterli. Hayal ettiğinizden fazlasını bulacağınızı garanti edebilirim.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler