Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Müziğe takık olanlar (Audiophile)

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://mcdn01.gittigidiyor.net/4096...892_tn30_0.jpg

kullandığım kablo bu,
    15 liraya basit olanından almıştım deneme amaçlı.
    daha kaliteli bir kablo alabilirim.
    dediğin kadarı yeter de artar bile.
    el yapımı olanı da göz ardı etmeyeyim,
    fiyatı abartı olmaz ise alabilirim.
    Söz konusu olay analog sinyal olunca kablo kalitesi çok fark ettiriyor haberiniz olsun. Bunun için özel yalıtımlı ve altın kaplı kablolar var ve inanılmaz pahalı. Ben o yüzden sesi kayıpsız ve ucuz yoldan en kaliteli haliyle dinleyebilmek için optik çıkışı tercih ediyorum. Bilgisayarım da da creative t20 ve logitech z5500 kullanıyorum. t20 ler çok üst frekanslara çıkabildiği için telli enstrümanları ve vokal sesleri inanılmaz temiz veriyor. Hele bir de ses formatınız dts ise tadından yenmiyor. Özellikle konser kayıtlarında sanki oradaymışcasına etkisi altına giriyorsunuz. Bu iş çok pahalı bir hobi ve zevk maalesef. Her sistemin kendisine özgün keyfi var. Örnek vermek gerekirse lambalı olan eski sistemin kendisine has ayrı bir lezzeti vardır

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:03 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok pahalı bir zevk.

yüksek kalite müziklerimi beats ile dinliyorum; idare ediyor
    Beats herhalde bu zamana kadar kullandığım kendi sınıfındaki en berbat kulaklık diyebilirim. dr beats ve hd var 10 sene olmuştur alalı toplasan 10 saat anca kullanmışımdır.
    The Dude bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Merak edip hi-fi diye bir arama yaptım çıkan sonuçlar arasında 1,1 milyon türk lirasına satılan bir hoparlör gördüm. Galiba bir kaç rakamı fazla yazmışlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kulaklık ve hoparlör farklı şeyler. Belli noktalarda birbirlerine üstünlükleri mevcut. Ancak salt ses kalitesi olarak bakacak olursak güncel $400'lik bir kulaklığın ses kalitesi ve frekans tepkisine $2000 altı bir hoparlörle ulaşılabileceğini düşünmüyorum. Amfiyi de denkleme koyunca bu fark daha da açılacaktır.

Bir de kaliteli ses için en önemli etken hoparlör veya kulaklık, sonra da amfidir. Kaynak en son geliyor, ve günümüz dijital kaynakları çok iyi.

Bir başka deyişle, vasat bir hoparlör ve amfiye, çok kaliteli bir kaynak ekleyerek ses kalitesinde ciddi bir değişiklik elde etmeniz zor. Malesef en fiyatlı kısım da hoparlör ve amfi.
    Volkan76 bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    kaliteli ses hastasıyım ama çok pahalı bir hobi olduğu için yanına bile yaklasabilmis değilim

En son bir müşterimin malikanesine denon anfi, el yapımı dali hoparlorler ve sonos wireless anfiler ile 18 bölge komplike kablosuz bir sistem kurdum. 2 ayrı sonos 5.1 sinema sistemi ile birlikte. Parti modunda tüm sistemi çalıştırdığımda bütün site dans etmeye başlıyordu. Ses kalitesi muazzam ama fiyatlar anormal derecede yüksek. Hala yeni iş çıksada sonos sistem kursam diye heyecanlanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son bir müşterimin malikanesine denon anfi, el yapımı dali hoparlorler ve sonos wireless anfiler ile 18 bölge komplike kablosuz bir sistem kurdum. 2 ayrı sonos 5.1 sinema sistemi ile birlikte. Parti modunda tüm sistemi çalıştırdığımda bütün site dans etmeye başlıyordu. Ses kalitesi muazzam ama fiyatlar anormal derecede yüksek. Hala yeni iş çıksada sonos sistem kursam diye heyecanlanırım.
    Hocam gerçeği yerine niye çakma Dynaudio kullanmayı tercih ettiniz?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kaliteli plak kayıtları da var , iyi oluyor.
    https://youtu.be/87zCq3NvtnI
    Şimdilerdeki plakların çoğu CD'den falan kayıt, tadı yok. Orjinal plak kaydı bulmak çok zor, üzerinde yazılanlardan da anlaşılmıyor, ancak deneyerek anlaşılabilir, o da üstleri poşetli, açtırmıyorlar !!

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sony markanın cd çıkışında optik çıkış var,
    elimde optik çıkışa takabileceğim hoparlörler yok.
    bir ara alacaktım ama mevcut sistem yeterli geldiğinden uğraşmadım,

elimdekilerden daha fazlasına şu an ihtiyacım yok,
    mevcut olanları efektif olarak kullanınca gayet yeterli geliyor.

misal aşağıdaki iki parçanın dinleme zevki oldukça yüksek (benzerlerinin de)

klasik müzik için biraz değişiklik yapmaya ihtiyacım var, tam istediğim gibi değil.
    mevcut kabloları daha iyileri ile bu yüzden değiştirmek istiyorum.
    kaliteli bir ürünün kullanım süresinin de kalitesi ile orantılı olacağını düşünülünce, kendini kanıtlamış bir ürün için bütçeyi biraz artırmak iyidir.

farklı bir sorunum daha var,
    bilgisayara takılı olan logitech hoparlörlerin uydularının kabloları kısa geliyor,
    yaklaşık 2 mt kadar ek yapmam lazım,
    anladığım kadarı ile ses konusunda epey kayıp yaşamak söz konusu.
    nasıl yapılacağını henüz çözemedim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250

bilgisayara takılı olan logitech hoparlörlerin uydularının kabloları kısa geliyor,
    Ek yapılmaz, iyice beter olur, ama zaten o sistem Hi-fi değil, çok incelemeye değmez, biraz hallice kablo alıp kendiniz leğimleyin ya da bir elektrikçi çabucak leğimler. sorun çözülür.
    The Dude bunu beğendi.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gerçeği yerine niye çakma Dynaudio kullanmayı tercih ettiniz?
    Distribütörün stogundaki en güzel kablosuz sistemdi çünkü dynaudio nunkini kullanmadim hiç aralarındaki fark nasil?

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Sade onlada kalmıyor. Hi-Fi = High Fidality, buda yüksek doğruluk anlamına geliyor. Yani, çalınan müziği kulağına kadar tam ve bozulmadan ulaşmasını istiyorsan, sistemin tamamı hi-fi olmalı. Yani, günümüzdeki HD gibi. Kayıt Hd ise tüm sistem hd olursa yüksek çözünürkükte izleyebilirsin. Arada hi-fi veya hd sinyalleri iletemeyecek en ufak bir parça bile, sinyal kaybına veya bozulmasına sebep olur.
    Yeni kaliteli ürün çıkaran markaları bilmiyorum, ama zamanında Alpine favorindi. Bang&Olufsen'e paramız yetmiyordu, fakat Denon her ürünü teste tabi tutan markaydı. Selamlar...
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edip hi-fi diye bir arama yaptım çıkan sonuçlar arasında 1,1 milyon türk lirasına satılan bir hoparlör gördüm. Galiba bir kaç rakamı fazla yazmışlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Zamanında sağlam mıgnatıslı hapörlerden, süper güçlü hi-fi kuleleri vardı. Müzik 90-100 bit Dolby Stereoyu geçmiyordu. Şimdi 1k-2k bit 7+1 surround sistemler var, ama içi minik minik.
    Birkaç sene önce kendim kendi enstromental parçalarımı digital ortamda komposize edip, editleyip, mp halinde atşivledim. 30 civarı sürekli dinlediğim favorilerim var. 8 kanal full digital sound, 128-134 BPS arası, modern klassikten, deep tranca kadar. O çapda 8 kanal digital sesi kayıpsız ve bizulmadan dinleyebilmek için ya hifi sisteme bir dünya para harcamam gerek veya yaptığım gibi, tabletten kulaklıkla dinlemek. Ultra. Have a nice Sound...[(ö_ö)]

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sony markanın cd çıkışında optik çıkış var,
    elimde optik çıkışa takabileceğim hoparlörler yok.
    bir ara alacaktım ama mevcut sistem yeterli geldiğinden uğraşmadım,

elimdekilerden daha fazlasına şu an ihtiyacım yok,
    mevcut olanları efektif olarak kullanınca gayet yeterli geliyor.

misal aşağıdaki iki parçanın dinleme zevki oldukça yüksek (benzerlerinin de)

https://www.youtube.com/watch?v=u9Dg-g7t2l4

https://www.youtube.com/watch?v=fp3adZmRHyI

klasik müzik için biraz değişiklik yapmaya ihtiyacım var, tam istediğim gibi değil.
    mevcut kabloları daha iyileri ile bu yüzden değiştirmek istiyorum.
    kaliteli bir ürünün kullanım süresinin de kalitesi ile orantılı olacağını düşünülünce, kendini kanıtlamış bir ürün için bütçeyi biraz artırmak iyidir.

farklı bir sorunum daha var,
    Uzatılan hoparlörlerden daha az ses gelmesi olası

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Kz es4 aldım sansa clip zip ile dinliyorum şimdilik.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    300 liralık sony kulakiçi kulaklık ve son zamanlarda sadece flac müzik dinleyerek hi-res dünyasına adım atmakla birlikte , normal mp3 ve normal bir kulaklıkla müzik dinleyemiyorum artık.
    Fakat daha ilerisi için bütçem yok, çok pahalı bir zevk.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen bir başlık açayım dedim, onaylanmadı galiba, bir kere daha deneyeyim bakalım.
    Tam benim ilgi alanım, konu başlığı için teşekkürler.

Şimdilik eldeki sistemi şuraya iliştirip kaçayım:

dali mentor 8 hoparlör
    vincent sv 236 mk ampli
    vincent cd s 1.1 cd player.

+bilimum audioquest kablo + priz vs....
    drtayfun bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az çok tecrübem var. Sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım.
    oktavı bulan?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya siz ne konuşuyorsunuz? ses sistemi deyince şu ufaklık neyinize yetmiyor? al sana ses sistemi!

Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Flac değil ama, güzel kayıt, tavsiye ederim. Severim de kendisini ayrıca.
    https://youtu.be/OA1V7cI28hI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oktavı bulan?
    Ne bileyim yahu. Sahibi olduğum pahalı sistemleri listeleyip sidik yarışı yapmaya geldim ben buraya

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler