Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tuğper’in bayrağı İsveç dağlarında!

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosiklet tutkunu Tuğper Uzel, 1.5 yıl önce kazada öldü. Yurtdışı hayallerini paylaştığı Alman TIR şoförü arkadaşı onun öldüğünü öğrenince, Tuğper’in hediyesi Türk bayrağını, İsveç’te bir dağ evinin yanına dikti.

BABASI Tuğhan Uzel ve annesi Perihan Uzel’in isimlerinin birleşimiyle adını verdikleri oğulları 21 yaşındaki Tuğper Uzel, Caddebostan sahil yolunda 19 Ekim 2008’de geçirdiği motosiklet kazasında öldü. Tuğper, gümrük memuru babasıyla arasında çevirmenlik yaptığı Alman TIR şoförü Wolfhart Evers’le (45) arkadaş olmuş, motosiklet, bisiklet ve doğa tutkunu Evers’e İstanbul’u gezdirip yurtdışı hayallerini anlatmış, evindeki Türk bayrağını hediye etmişti.

Tuğper’in öldüğünü öğrenen Wolfhart Evers, onun verdiği bayrağı İsveç’teki dağ evinin yanına dikti. Çektiği fotoğrafı da Türkiye’ye gönderen Evers, Tuğper’in ailesini İsveç’e davet ettiği mektubunda, “Her şeyin ölümle sona erdiğini düşünmüyorum. Hepimizin gideceği yer orası ve kim bilir belki bir gün hepimiz orada bir araya geliriz. Dostunuz Wolfhart” diye yazdı. Tuğper Uzel’in motosiklet aşkı, 2004’te eve giren bir motosiklet kataloğu ile başladı. Babasının, düşük hacimli motora sahip scooter alma önerisine karşı daha güçlü bir motosiklet almak isteyen Tuğper’in ilk motosikleti Honda CBR 125 oldu.

Fotoğraf çektirdiği yerde kaza yaptı

Motosikletiyle Caddebostan sahil yolunda gezmeyi çok seven Tuğper bir gün annesi Perihan Uzel’i de alarak sahile gitti ve burada fotoğraf çektirdi. Askere gitmeden önce daha güçlü bir motosiklet almak isteyen Tuğper Uzel, ailesinin de desteğiyle 600 CC’lik motora sahip Suzuki GSR marka motosikletine kavuştu. Tuğper, 19 Ekim 2008’de motosikletiyle fotoğraf çektirdiği yerden geçerken kaza yapıp hayatını kaybetti. Bir görgü tanığı, Tuğper’in kullandığı motosikletin yarış yapan bir otomobil tarafından sıkıştırıldığını söyledi.

Tuğper Uzel, ölümünden 15 gün önce ailesiyle birlikte gittiği memleketi Sivas’ta aile büyüklerinin yattığı Yukarı Tekke Mezarlığı’nı ziyaret etti. Uzel, motosiklet kazasında ölümünün ardından şehitliğin karşısındaki bu mezarlığa defnedildi.

Adli Tıp raporu bekleniyor

BAŞKA bir araçla yarış yaparken yol üzerindeki motosiklet sürücüsü Tuğper Uzel’e çarparak ölümüne neden olduğu iddia edilen Kadir Demirli’nin “Taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanmasına 8 Nisan’da devam edildi. Duruşmadan önce Tuğper Uzel’in arkadaşları ve babası, adliye önüne motosikletleriyle gelerek protesto sürüşü yaptılar. Duruşma, tanıkların dinlenmesi ve kazaya karışan araçla ilgili Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek raporun beklenmesi için ertelendi. Baba Uzel, “Oğlumun tişörtünü hâlâ giyiyorum. Üzerine kokusu sinmiş. Kol saatini de kolumdan çıkarmıyorum. Suçlular cezasını çeksin” diye konuştu.

Selçuk YAŞAR / İSTANBUL 11 Nisan 2010
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14383122.asp?gid=233

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Yaşadığı sürece hayalini gerçekleştiremedi.. Eminim bu haberi cennetten izleyip gülümsemiştir...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ne güzel bir arkadaşı varmış, ne mutlu ona..

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    böyle dostları allah hepimize nasip etsin inş
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel bir arkadaşı varmış, ne mutlu ona..
    Engin abi bu tür haberleri gördükçe acaba biz nasil arkadaşız demekten kendimi alamiyorum..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin abi bu tür haberleri gördükçe acaba biz nasil arkadaşız demekten kendimi alamiyorum..
    Haklısın Sinan'cım..
    Hayatta gerçekten arkadaşım diyebileceğin kaç kişi var aslında, bunu sorduruyor insana belki de..

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekanı cennet olur inşallah.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Ben Tuğper'in annesiyim,
    Yanımızda olup Tuğper'in anısını bizimle beraber yaşattığınız için hepinize sonsuz teşekkürler ediyorum.
    Ayrıca Yeşim ve Emre'ye de her zaman yanımızda olup bizi hiç yalnız bırakmadıkları ve motosikletleriyle her geldiklerinde oğlumun anısını gözümde tekrar canlandırarak, özel günlerde de (yaş günleri, anneler günü vs.) bana yaşama sevinci verdikleri için, ifade edemeyeceğim kadar mutlu olduğumu belirtmek istedim.
    Yeşim ile Emre'ye ve hepinize ömür boyu sağlık, mutluluk ve motosiklet üzerinde kazasız belasız bir yaşam dilerim.
    Hepinizi gözlerinizden öperim.

Perihan Uzel

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    aahh ahh bee ateş düştüğü yeri yakardı şimdi o ateş her yeri yakıyor be anam:(:(: başınız sağolsun ne diyeyim

bir sivaslı hemşerimin böyle bir kaza da ölmesinde dolayı cok üzgünüm allahta rahmet sevenlerine başsağlı diliyorum...

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    bu vesileyle tekrar ALLAH rahmet eylesin. iyi insan öldükten sonra belli olurmuş

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekrar Allah rahmet eylesin Tuğper e..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Valla resmen gırtlağıma bir düğüm oturdu yutkunuyorum gitmiyoo..

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun,ailesine sabır diliyorum.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    motosikleti ile 40000 km devirmiş bir isimdi rahmetli Tuğper.. Ama olmadı ya.. Allah RAhmet eylesin Toprağı bol olsun canım kardeşimin... Böyle olmamalıydı ama Ne yapalım Allahın Taktiri ilahi..
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Koçum benim Rabbim gani gani rahmet eylesin..
    GKN MOTORS

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Bambaşka bir çocuktu o .. Toprağı bol olsun..

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    Tuğper sevdiğimiz, görüştüğümüz bir arkadaşımızdı.
    Bir zamanlar aynı şekilde cadde de sahil yolunda yarış yapan aracın sıkıştırmasıyla kaza yapmıştık bizde. Ama Tuğper bizim gibi şanslı olamadı malesef :(

Ben ve Candy onu kalbimizde anıyoruz hep...
    mekanın Cennet olsun arkadaşım.
    KSK FOREVER ... 35½

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin .

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    geçen hafta doğum günüydü kardeşimin, facebooktan kutladım, sanki cevap yazacakmış gibi birde bekledim, mekanı cennet olsun, mütevazi, iyi huylu, yardımsever, melek gibi çocuktu, nur içinde yat canım kardeşim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    yav nasıl bir ülke burası arkadaş? ölümlü bir kazanın davası bile 1,5 yıldır sürüyor. yok adli tıp raporu, celse atılıyor, yok tanıkların dinlenmesi, bir celse daha, canım sıkıldı, al sana bir celse daha. yağmur yağdı, şimşek çaktı, arap kızı camdan baktı derken 1,5 değil, bir bakıyorsunuz 15 yıl geçiyor. nasıl bir milletiz yahu, hiç bir şeyimiz olması gerektiği gibi değil. adaletin gecikmesi ile geç gelmesi arasında ne fark varki? yani 1-2 saniyede meydana gelen bir kazanın sonucuna hükmetmek için 1,5 yıldır ne yapılıyor, ne bekleniyor çok merak ediyorum. empati yapıp kendimi dava hakiminin yerine koyuyorum ve 1,5 yıldır sonuçlandıramadığım bir dava için utanıyorum. onlar da utanıyor mudur acaba?

alacak davaları 5 yıl sürer, cinayet davaları 10 sene sürünür, kaza davaları 15 yılda sonuca bağlanmaz. sonra zaman aşımı, şusu busu... vergiyi alırken gün sektirmeyen devlet, vereceğini verirken nasıl bu kadar geniş mideli oluyor, işi adalet sektöründe olan birisi anlatsın bakalım anlayabilecek miyiz çok merak ediyorum...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler