Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Sürücüsü Kendini Ateşe Verdi

Motovento
    REKLAM ALANI
    WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'nın Korkuteli ilçesinde, ehliyetsiz ve kasksız olarak yakalanan motosiklet sürücüsü Ceza yazılmasına sinirlenerek, üzerine benzin dökerek kendisini yaktı.
    Aşağıpazar Mahallesi Hükümet Caddesi'nde meydana gelen olayda; cadde üzerinde uygulama yapan trafik polisleri kasksız olarak motor kullanan Ali İhsan Gül'ü (37) durdurdu. Polisler tarafından sorgusu yapılan Gül'ün ehliyeti olmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine Gül'e, sürücü belgesiz, kasksız ve tescil belgeleri olmaması nedeniyle cezai işlem uygulanacağı iletildi. Duruma sinirlenen Gül, olay yerinden ayrıldı. Bir süre sonra elinde bidonla geri gelen Gül, üzerine benzin dökerek, "Bana Ceza yazarsanız, kendimi ateşe veririm." diye bağırmaya başladı.

Polisleri ikna edemeyen Gül, benzini üzerine dökerek kendini yaktı. Bir anda alevler içinde kalan Gül'ü, söndürmek isteyen bir polis memuru Atilla Kılıçer de hafif şekilde yararlandı. Olay yerine çağrılan ambulansla Korkuteli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gül'de ağır derecede yanık olduğu öğrenildi.

Öte yandan, denetimlerin, motosiklet kazalarını azaltmak için yapıldığı öğrenildi. İlçede sık sık yapılan kask ve ehliyet denetimleriyle geçen yıl meydan gelen 30 motosiklet kazası sayısının bu yıl 3 aylık süreçte 3 olduğu bildirildi.

Kaynak:Haberler

arkadaşlar gelin bu olayın türkiye'nin gayri safi milli hasılasına etksini değerlendirelim!

1-ehliyetsiz

adam kendi kimliğini ispat edemiyor daha, hırsız mı katil mi, terörist mi?!!!

2-tescil belgeleri yok

motosiklet ona mı ait yoksa çalıntı motorla mı geziyor, nereye ne yapmaya gidiyor

3-olay yerinden ayrıldı

kimliksiz şahsın müsadere altına alınması gerekir, hırsız mı katil mi, terörist mi?!!!

4-elinde bidonla geri geldi

benzinliklerin bidonla akaryakıt vermesi yasaktır!???

5-Ceza yazarsanız, kendimi ateşe veririm dedi

bence de kendisini ateşe vermeli, yoksa bu insansı canlı bu zihniyetle bugün kesinlikle bir başkasını ateşe verecek

6-benzini üzerine dökerek kendini yaktı

hiç üzülmedim, sevinecek bir şey de yok bakınız madde 5 ?!!!

7-denetimlerin, motosiklet kazalarını azaltmak için yapıldığı

ya çalıntı motosikletler ya kimliği belirsizlikle beraber yürütülebilecek illegal hareketler (cinayet, hırsızlık, gasp, cinayet, tecavüz) demek ki sadece kazaları azaltmak değil mesele değil mi canım kardeşim?!!!

8-30 motosiklet kazası sayısının bu yıl 3 aylık süreçte 3 olduğu bildirildi.

3 ayda 7.5 olan kaza sayısı 3 ayda 3'e düşmüş, yani yarıdan fazlası azalmış.

9-1500 tl para cezası meselesi

Ben arkadaşımızın bu haber yazısında böyle bir rakam okumadım! Olsa da fark etmez, bazıları iyiniyetle vay efendim 2 teker üzerinde ekmeğini çıkarmak için 2 aylık maaş filan diyor, haklı olduğunu düşünüyorsanız bakınız ilk 8 madde!!!

10-ve kasksız!!!

bu olayda olduğu gibi;

bazen kask ve kaskı takmanın hiç bir önemi kalmıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Manyak mıdır nedir ?

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    8. tesbit biraz yanlış olmuş bence... 3 aydır kış, motorlar yeni yeni çıkıyor ortaya tabi kaza olmaz Yazın artar o kazalar...

Devlet şöyle yapsa kimse yanmaz...

Öneri 1- Motor ehliyet fiyatını 500 TL'den 200 TL'ye alınacak gibi bir fiyata düşürse...
    Öneri 2-İlk çevirmede motora el koysa ama herhangi bir ceza kesmeyip vatandaşa 6 ay içinde tüm belgelerini (rhliyet dahil) tamamlama zorunluğu getirse, vatandaş eğer yapmazsa cezayı kesip tebliğ etse
    Öneri 3- Sürücü belgesi olmayana motor satışı yapılamasa... (Cep telefonuna hat almak daha zor!)

Ne kimse kendini yakar ne de eksik iş olur.... Bakın operasyonlar artmış ne güzel... Bahar operasyonu hem de adı; PKK'ya yapar gibi!

Diyelim ki siz bu haberi okudunuz, tırstınız ve hemen bir sürücü kursunun yolunu tuttunuz. bu dönem 12 Nisan'da kayıtlar bitiyor peki sınav ne zaman?
    Cevap veriyorum: Yazılı sınav 3 Temmuz, direksiyon sınavı: 25 Temmuz... Yani Ağustos'dan önce ehliyet hayal!

Türkiye'de yaşayanların %90'ı motora keyif için binmiyor... şu an başvuracak adama ehliyet için 4 ay sonrasını gösterirsen o da ehliyetsiz biner tabi...

Devletin burada "nasıl olsa yazın bol bol ceza keseriz" gibi bir kötü niyet içinde olduğunu ise düşünmek bile istemiyorum ama buradan bakınca da bir tuhaf görünüyor.

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Hem suçlu Hem ateşli
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı murattolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8. tesbit biraz yanlış olmuş bence... 3 aydır kış, motorlar yeni yeni çıkıyor ortaya tabi kaza olmaz Yazın artar o kazalar...

Devlet şöyle yapsa kimse yanmaz...

Öneri 1- Motor ehliyet fiyatını 500 TL'den 200 TL'ye alınacak gibi bir fiyata düşürse...
    Öneri 2-İlk çevirmede motora el koysa ama herhangi bir ceza kesmeyip vatandaşa 6 ay içinde tüm belgelerini (rhliyet dahil) tamamlama zorunluğu getirse, vatandaş eğer yapmazsa cezayı kesip tebliğ etse
    Öneri 3- Sürücü belgesi olmayana motor satışı yapılamasa... (Cep telefonuna hat almak daha zor!)

Ne kimse kendini yakar ne de eksik iş olur.... Bakın operasyonlar artmış ne güzel... Bahar operasyonu hem de adı; PKK'ya yapar gibi!

Diyelim ki siz bu haberi okudunuz, tırstınız ve hemen bir sürücü kursunun yolunu tuttunuz. bu dönem 12 Nisan'da kayıtlar bitiyor peki sınav ne zaman?
    Cevap veriyorum: Yazılı sınav 3 Temmuz, direksiyon sınavı: 25 Temmuz... Yani Ağustos'dan önce ehliyet hayal!

Türkiye'de yaşayanların %90'ı motora keyif için binmiyor... şu an başvuracak adama ehliyet için 4 ay sonrasını gösterirsen o da ehliyetsiz biner tabi...

Devletin burada "nasıl olsa yazın bol bol ceza keseriz" gibi bir kötü niyet içinde olduğunu ise düşünmek bile istemiyorum ama buradan bakınca da bir tuhaf görünüyor.

3 aydır kış dediğimiz yer Antalya

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 aydır kış dediğimiz yer Antalya
    E seyrettik işte... Sular seller götürüyordu Antalya'yı bu kış...

Hangi şehir olursa olsun, Ocak - Nisan arası ortalama tüm yıl ile çarpılıp sonuç elde edilemez hele de motosiklet mefhumunda... 31 Aralık 2010'da siz de öyle olmadığını göreceksiniz.

Hollanda'da motor ehliyeti almak:
    1- ehliyet kursu vermeye devletçe yetkilendirilmiş eğitmenler (herhangi bir kuruma bağlı çalışmazlar, genelde başka işleri vardır) aranarak randevu alınır.
    2- Eğitmen size yeterliliğinize göre ders verir, bu ders 5 saatte sürebilir, 1 yıl da...
    3- Eğitmen size sınava girebilir belgesi verir ve bu belge ile ayda 3 kez yapılan sınava girer kazanırsanız ehliyetiniz adresinize kurye ile ulaştırılır. Eğitmene ya da sınava 1 € bile ödemezsiniz. Eğitmen sizinle ilgili ödemeyi devletten yapar, Devlette bu ödemeyi sigortanızdan karşılar, yoksa kendi üstlenir.

Türkiye'de motor ehliyeti almak kadar yalan dolan bi iş yoktur. yüzünüze bakmayan doktordan sağlık raporu alır rölantide beklerken sınav kazanırsınız. Zaten kimsenin umurunda değil, mühim olan vatandaşı yolmaktır.

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    cahillik cehalet paçalarımızdan akıyor.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polise kızan ve vatandaşı haklı bulan arkadaşlara şunu sormak isterim;

Hadi kaskı ehliyeti geçtim, adamın ruhsatı da yok. Yazık günah diye bıraksamıydı polis?

Şöyle bi düşünelim, motorunuz çalındı. Motorunuzu çalan veya üç otuz paraya ucuza alıp binen çakal polise yakalandı.

Abi yapma etme çoluk çocuk ekmek parası diye acitasyon yaptı polise, poliste tamam lan yazık sana dedi bıraktı adamı.

Oldu mu?

Olmadı

Kurallara uyalım, uymak istemiyorsak kural koyulan şeylerden uzak duralım o zaman
    Farkindaysaniz kimsenin polise kizdigi yok, polis tabiki görevini yapiyor, fakat söyle bir durum var ; Insanlari nasil alistirirsaniz o sekilde gidersiniz, Keske o denetimler sürekli olarak yapilsada insanlar eksik evratlarini tamamlasa, yada benim gucum yetmiyor deyip motosikletini ahira baglasa, istanbul, izmir, ankara gibi büyük illerde bile kasksiz gezen motorcular görüyoruz malumunuz, durum boyle oluncada antalya/korkuteli'nde kim ne yapsin kaski Ayrica ben polis memuru olmus olsaydim o vatandasa ''Tamam kardesim vazgectim ceza yazmiyordum der, kendisini ikna ettikten sonra elini kolunu baglar akil sagligindan süphe eder timarhane'ye atardim.. İmkansizlik adama herseyi yaptirir cunku..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    yakmasın baba kendini zorlamı..bir de adamı mı haklı buluyosunuz..bırakın allah aşkına.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Arkadaşlar CMUK. Lütfen okuyun. Şaşkınlıktan aklınız çıkacak. Gezen görenler bilir. Bize martaval okuyan dış ülkelerde polisten Allah gibi korkulur. Bu kanundan sonra bekçi gibi oldular hani gece bekçileri varya aynen öyle. Kolluk kuvvetlerinden korkulmadığında ehliyetsiz dolaşır çoluk çocuk demeden patlarsın biyerlere. Çok sevdiğiniz motorunuz çalındığında ağlarsınız "Hani polis hani devlet" diye. Korkacaksın kardeşim polisten.
    O arkadaşlarımızın abilerimizin görevleri korkutmaktır zaten buna caydırıcılıkta denir. En basit ve en etkili suçu önleme olayıdır. Ha tabiki denetlenmeleri gereklidir ama denetim kadar yaptırım güçleri olmazssa böyle olur.
    Bence bu olay ciddi psikolojik rahatsızlığı işaret ediyor. Basitçe dile getireceğim yemiyeceğin haltın başına oturma. Bunun kuralıda kanunuda bedelide bu. Yok ben yetersizim diyorsanız size maden ocaklarında YBR sinin parasını kazanıp daha hevesini alamadan göçük altında kalan arkadaşımızı örnek göstereceğim. Bu arkadaşımızın günahı neydi de sevdası uğruna canından oldu. İllegalsen adreanalin salgılattığından çok daha ağır bedeli vardır. Bedelini de çekeceksin. Fazerımı aldıktan 3 gün sonra ehliyetim çıktı. Son gün çevirmeye yakalandım. İzah ettim, başvurumu merkeze sordular doğrulandı. Ceza yazsalar yeriydi ama iyi niyetliydiler. Babacan bi davranıştı bu ama ceza yazsalar sonuna kadar haklılardı ve asla itiraz etmezdim. Ceza bedeli ise tam 1000 TL. Bidaha ehliyetimi yanıma almadan yola çıkarmıyım*****ASLA****. Trafik kuralları çok uzun ve acılı deneyimler sonucu oluşturulmuştur. Bende bazen delip geçiyorum ama düşününce haklılar diyip kendime çeki düzen veriyorum.(motorsiklet hız sınırı hariç ).

Ülkemizdeki ekenomik gücün ve adaletsiz gelir dağılımının nedeni sadece yönetimdir diye düşünceler kafdanızdaysa, düzenlemelerin yükümlülüğü onlara aittir diye düşünüyorsanız çıhhhh değil. Hah can alıcı nokta ise **siz seçtiniz**. Politika değil insan seçimlerini yaşar. Ama iyi ama kötü.Kendi düşen ağlamaz yada kendini yakmaz. kardeşimize geçmiş olsun ama yanlış yapmış. Hem ceza hem de ömür boyu geçmeyecek izler. Allah sabır versin.......
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Tabi ki gelişen olaydan üzüntü duymamak imkansız.
    Vatandaşın tepki göstermesinde haklı olacak tek bir dalı yok. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın misalı. Polis görevini yapiyor. Birileri ful ekipman ve eksiksiz evrakla gezerken arkadaşta sifira sıfır. Bütün kanunsuzluklar bu şekil motosikletler üzerinde odaklanıyor.
    Birkaçgün önce gece geç saatlerde ekip otosu bulunduğumuz yere yanaşıp evrak sordu. İki arkadaştık ve ikimizde ruhsatı evde birakmıştık. Ancak ful ekipmana sahip olduğumuzdan telsizle irtibata geçip soruşturduktan sonra "bukadar kusuru affediyoruz. İnşallah bundan sonra hiç kusursuz karşılaşırız" dediler. Ceza yazsalar bile hiçbir haklı tarafımız yoktu. Çünkü polise evrak kanıtlama zorunlıluğu yasa ile var..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar CMUK. Lütfen okuyun. Şaşkınlıktan aklınız çıkacak. Gezen görenler bilir. Bize martaval okuyan dış ülkelerde polisten Allah gibi korkulur. Bu kanundan sonra bekçi gibi oldular hani gece bekçileri varya aynen öyle. Kolluk kuvvetlerinden korkulmadığında ehliyetsiz dolaşır çoluk çocuk demeden patlarsın biyerlere. Çok sevdiğiniz motorunuz çalındığında ağlarsınız "Hani polis hani devlet" diye. Korkacaksın kardeşim polisten.
    O arkadaşlarımızın abilerimizin görevleri korkutmaktır zaten buna caydırıcılıkta denir. En basit ve en etkili suçu önleme olayıdır. Ha tabiki denetlenmeleri gereklidir ama denetim kadar yaptırım güçleri olmazssa böyle olur.
    Bence bu olay ciddi psikolojik rahatsızlığı işaret ediyor. Basitçe dile getireceğim yemiyeceğin haltın başına oturma. Bunun kuralıda kanunuda bedelide bu. Yok ben yetersizim diyorsanız size maden ocaklarında YBR sinin parasını kazanıp daha hevesini alamadan göçük altında kalan arkadaşımızı örnek göstereceğim. Bu arkadaşımızın günahı neydi de sevdası uğruna canından oldu. İllegalsen adreanalin salgılattığından çok daha ağır bedeli vardır. Bedelini de çekeceksin. Fazerımı aldıktan 3 gün sonra ehliyetim çıktı. Son gün çevirmeye yakalandım. İzah ettim, başvurumu merkeze sordular doğrulandı. Ceza yazsalar yeriydi ama iyi niyetliydiler. Babacan bi davranıştı bu ama ceza yazsalar sonuna kadar haklılardı ve asla itiraz etmezdim. Ceza bedeli ise tam 1000 TL. Bidaha ehliyetimi yanıma almadan yola çıkarmıyım*****ASLA****. Trafik kuralları çok uzun ve acılı deneyimler sonucu oluşturulmuştur. Bende bazen delip geçiyorum ama düşününce haklılar diyip kendime çeki düzen veriyorum.(motorsiklet hız sınırı hariç ).

Ülkemizdeki ekenomik gücün ve adaletsiz gelir dağılımının nedeni sadece yönetimdir diye düşünceler kafdanızdaysa, düzenlemelerin yükümlülüğü onlara aittir diye düşünüyorsanız çıhhhh değil. Hah can alıcı nokta ise **siz seçtiniz**. Politika değil insan seçimlerini yaşar. Ama iyi ama kötü.Kendi düşen ağlamaz yada kendini yakmaz. kardeşimize geçmiş olsun ama yanlış yapmış. Hem ceza hem de ömür boyu geçmeyecek izler. Allah sabır versin.......
    tebrik ediyorum.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Adama bugune kadar silah zoru ile mi motor kullandirdilar. Kucucuk kasabada 30 kayitli motosiklet kazasi hicte kucumsenecek bir durum degil. Hem bile bile kanunlara karsi geliyor hemde polis onu yakalayinca kendini yakarak anlamsiz bir protesto ediyor. Bir bidon benzine para bulan surucu kursunada bulur. Gecmis olsun insan olarak ama yaptigi davranisin hic bir hakli yorumu yok. Bas bas bagiriyoruz motor isi egitim isi. Bu isin baslangicida kask takmak ve ehliyet almaktan geciyor. Buna itrazi olan binmesin bu merete...
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    vah vah !! çok üzüldüm ..
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    polis gereğini yapmış, kendisini yakan arkadaş ise gerekmeyeni yapmış..Geçmiş olsun...
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu bu nasil bir psikolojidir?
    Kendini yakan adam!!!!
    Ulem bu adam eline bir bidon benzin geçirse, dunyayi yakar.
    Mesele ceza meselesi degil arkadaslar.
    Yani polis dogru yapmis, yanlis yapmis meselesi yok burada.
    Burada bir psikolojik rahatsizlik var.
    Bu haksizliga isyanla tarif edilebilecek bisey degil.
    Bu adamin toplum için ne kadar tehlikeli oldugunu dusunebiliyormusunuz?
    Derhal gözetim altina alinmasi gereken insan modeli.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Beyler ayıptır ya ayıp nasıl insanların içinde foruma giriyoruz gerçekten yazıklar olsun..!

ehliyeti olmayabilir binbir türlü sebebi olabilir.. tamam tasvip etmiyorumda yazdığınız mesajlar beni ürkütüyor bu ne düşmanlıktır bu ne seviyesizliktir..! yaşınızdan başınızdan utanın..

yok geberseymiş yok efendim ehilyetsiz kullanıyormuş yanmayı haketmişmiş, binbir türlü dalga geçmeler..

bu toplumumuzun bir yarasıdır.. ne dalga geçilecek bir konu nede hafife alınacak bir konudur... içinizde gram insan sevgisi kalmadığına artık tereddütsüz inanıyorum (Yazdığım kesim belli diğer arkadaşlar alınmasın)

bu adam sizce ehliyet yüzündenmi kendini yakmışa benziyor ? buna 1 kişi evet derse akıl sağlığından şüphe duyarım... bırakın at gözlüklerinden bakmayı... adamın kimbilir ne derdi vardı veya hangi sebepler bir araya buluştuki kendini yaktı..

tek diyeceğim allah hakkınızda hayırlısını versin.. sizi böyle durumlara inşallah düşürmez.. çok büyük konuşan BOŞ KONUŞANDIR... diyecek söz bulamıyorum artık..
    Yeni yine yeniden

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu adam ehliyetli olsa ne olacaktı sanki?
    Kendini yakmazsa gidip trafikte başkasının canını yakacak
    canının kıymetini düşünmeyen başkalarını düşünür mü?
    savaş abi ben tam bu yazıyı yazacaktım ki senin yazını gördüm hay sen çok yaşa
    arkadaşlar ben daha öncede böyle bir konuda aynı şekilde tepki verdim bana göre polis hiç bir şekilde musamaha göstermemelidir o dengesiz kendini yakabildiyse başkalarının canına hayli hayli kasteder
    bunu asla unutmayın motoru ehliyet ruhsat sürmüyor sürücü sürüyor hepimiz aynı görüşteyiz ama basit bir ehliyet ruhsat kuralına uymayan biri trafiğin içine eder onu bırakın sizin canınıza kasteder
    ben her gün van içinde bu dengesizler yüzünden 3-4 kazadan kıl payı kurtuluyorum siz kalkmış adama hak veriyorsunuz o adama hak verilmez kardeşim o adam hak etmiştir
    ha bu arada polis niye uygulamıyor diyen arkadaşlar polisi kendi başına zannetmeyin adamlar emir kulu
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı murattolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E seyrettik işte... Sular seller götürüyordu Antalya'yı bu kış...

Hangi şehir olursa olsun, Ocak - Nisan arası ortalama tüm yıl ile çarpılıp sonuç elde edilemez hele de motosiklet mefhumunda... 31 Aralık 2010'da siz de öyle olmadığını göreceksiniz.

Hollanda'da motor ehliyeti almak:
    1- ehliyet kursu vermeye devletçe yetkilendirilmiş eğitmenler (herhangi bir kuruma bağlı çalışmazlar, genelde başka işleri vardır) aranarak randevu alınır.
    2- Eğitmen size yeterliliğinize göre ders verir, bu ders 5 saatte sürebilir, 1 yıl da...
    3- Eğitmen size sınava girebilir belgesi verir ve bu belge ile ayda 3 kez yapılan sınava girer kazanırsanız ehliyetiniz adresinize kurye ile ulaştırılır. Eğitmene ya da sınava 1 € bile ödemezsiniz. Eğitmen sizinle ilgili ödemeyi devletten yapar, Devlette bu ödemeyi sigortanızdan karşılar, yoksa kendi üstlenir.

Türkiye'de motor ehliyeti almak kadar yalan dolan bi iş yoktur. yüzünüze bakmayan doktordan sağlık raporu alır rölantide beklerken sınav kazanırsınız. Zaten kimsenin umurunda değil, mühim olan vatandaşı yolmaktır.
    canımkardeşim benim ailem antalya'da, kasıtlı boşluk bıraktık hemen sula sele kapıldın, istanbul seli ne ise antalya'da da aynısı, bak istanbul'da da sel faciası yaşandı!??? ne oldu-hayat durdu mu? aradaki ist-antalya farkı şu; İKLİM! sen sele çok takılma detaylara da çok takılma

Hollanda meselesine gelince; bu konuya örnek değil.

1-Burada yani Türkiye'de, koşullar Hollanda ya göre ehliyet almak bu kadar daha daha kolay iken bizim 1 adet sayko kendini yakarken, hollanda koşullarında hepimiz sayko oluruz. Sebep : NAPOLYON

2-Türk demografik yapısı uygun değil. Bak Hollanda askeri Bosna'da katliamı seyretti de sebebi sonradan amerikalı açıkladı hollanda nın tarevsti askeri birbirine sokulup titremiş, ama bak türk askerine afganistan da ırak ta halk türk askeri gelsin biz ona güveniyoruz diyor.

Sence hollanda mı- yoksa türkiye mi

şaka şaka -medeniyetin temel koşulları demografik yapı yoksa yasalar alınıp aynen uygulanırdı, ama ceza yasası özellikle yumuşatılmıuştır, aksi halde şiddete dayalı suçlar dolayısıyla memelektin yarısı içeri girer (ya da yarısı dışarıda kalır diyebiliriz-sebebi demografidir)

Hah refah filan filan deneccekse, senin yukarıdaki koşullar olsa ilk başta ben işi bırakır hollanda ehliyet hocası olurum, benim gibi niceleri de olur.

Çok da komik bir sonuç çıkar bu işten:

1 yılın sonunda nüfus 70 milyonsa bizim gibiler 140 milyon klişilk ehliyet dağıtırlar devletten para alacagız diye.

sen bizi bir de avrupa topluluğuna girince gör.

saygılar

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    Aklın sıra ayar mı veriyosun?

Ocak - Nisan motor kaza hesabı ile bu yıl kazalar az diyen adama bir şey anlatılamaz ki zaten...

Devam et sen Kardeşin de değilim ayrıca...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler