Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Operasyonu Başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Erzincan Emniyet Müdürlüğü, baharla birlikte plakasız ve ruhsatsız motosikletlere yönelik denetimlerine başladı. İlk gün olarca tescilsiz, plakasız motosiklet ve sürücü belgesiz kişilere işlem yapıldı.
    Erzincan’da bahar mevsimiyle birlikte trafik ekipleri motosikletler üzerinde uygulama yapmaya başladı. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, amaçlarının, eğitimsiz ve ehliyetsiz insanların motor kullanımını azaltmak olduğunu belirterek, tescilsiz motorları da kayıt altına almak olduğunu söylediler. Bu nedenle sivil ekipleri de görevlendirdiklerini ifade eden yetkililer, tescilini yaptıranların motorlarının geri verildiğini bildirdi.
    Yetkililer, “Trafik kazaları, gürültü kirliliği ve hırsızlık olaylarının önüne geçilebilmesi için mobilet ve motosikletlerin ruhsatı olmayanları, tescilsiz olanları, ehliyetsiz olanlarla aşırı hız yapan sürücülerin motosikletlerine cezai işlem uyguluyoruz” dediler.
    Uygulamada, ayrıca ehliyetsiz motosiklet kullananlar mahkemeye sevk edilirken; ehliyetsiz kişilere motosikletini verenlere ise para cezası uygulandığı öğrenildi. Denetlemelerde ehliyetsiz kullanılan motosiklete binenler ve plakası olmayan motosikletler toplandı.
    Kısa bir süre yapılan denetimlerde birçok motosiklete plakasız, ruhsatsız ve ehliyetsiz motor sürücülerinin motorlarına el konulurken trafik ekiplerinin kontrol ettiği motosiklet ve sürücülerinde eksiklikler göze çarptı. Motosiklet sürücülerinin trafik ekiplerini ikna çabaları yeterli olmazken kurtarma aracına yüklenen motosikletler parka çekilerek sahiplerine motosikletlerinin eksikliklerini tamamlamaları halinde araçlarının verilebileceği bildirildi..

Kaynak:Nehaber24

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sadece normal kanunları işleten polisin bu uygulamaları bayram havası estiriyor memlekette..
    Destekliyoruz tabii..

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    A2 ehliyeti olmayana motosiklet satışının yasaklanması lazım.
    bu halin çaresine böyle bakılmaz.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    şimdi bunlardan biri topic açmasın,motorumu bağladılar,lütfen yardım diye,töbe Allahım ne günlere kaldık yaaa

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    usül kaide temelsiz, neresinden tutsan elinde kalır.
    rutin kontrole operasyon denmesi çarpık değil mi?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Tamam ıyı güzel bır denetım ama sorun sanki şuymuş hanı her sey tamam arac sürücülerı kamyon sürücüleri her sey dört dörtlük ama işi bozan aha bu motorcular
    siz bazı kolaylıkları baştan uygulayın sonra mevsımınde acan çiçek gıbı denetım yapın eeeee sonra bahar gectı mevsım bıttı denetım yasa hiç bir sey yok hangınız kırmızıda gecen diğer arac sürücüsüne zarar ve hatta ölüm getırecek eylemi için durdurup ceza kestınız MOBESA VAR KARDEŞİM ceza evıne gelıyor .Ya dıyeceğim şu alkışlamıyorum ben bir işi ucundan değilde ne zaman sağlam tutacaksınız o zaman alkış tutacağım

Motosikleti
    HYO GT250R SATILDI---UFALTACAZ GİBİ GÖRÜNÜYOR..
    kalenderlerle uğraşmayın yazıktır

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    aslında ilk günlerde basit cezalarla başlayacaksın işe.. sonra asıl kask için vs için ceza yazacaksın.. vatandaşa da kol gibi oturmayacak. hemde alıştırmış olacaksın..

tabi bu küçük yerler için geçerli.. milletin kendini yamasından iyidir..

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Türkiye genelinde bir motor avı vardı bugün sanırım. bugün alakasız bir yerde, nişantaşında cadde üzerinde giderken çevirdi resmen polis beni. Hayırdır dediğimde de, nerdesin be birader, 1 saattir seni arıyorum dedi güldü polis motosiklet kontrol vermişler, kotayı doldurmaya çalışıyormuş.
    ...eX...

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Her ilde yapılması lazım.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    polis çok iyi yapıyo hatta dahada çok sıklaştırması lazım ehliyetsiz dolu etraf bide bazıları sapık gibi sürüyo onları toplasın bidahada vermesin motorlarını:D:D

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir uygulama hazır sezonda açıldı

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    denetimler yetersiz arttırılmalı ehliyetsiz, plakasız ve ruhsatsız onlarca motosiklet ve sahibi var

Motosikleti
    şimdilik yamaha nouvo...
    ehliyet alsak dert almasak dert.
    ehliyet alayım dedim 2 ay oldu yazıı sınavı geçeli ama bitürlü alamadım ehliyeti.yok dingil çıktı yok lastik patladı. böyle ülkede ehliyetsiz motor kullanmak ayıp falan değil arkadaş. hiçkimse kusura bakmasın ama motora binmeden duramam ben. ehliyetsiz adamların motorunu elinden alan devlet sürücü kurslarına bi el atsın önce.

bu arada, yakalarlarsa alırlar benim motorumuda...

eren874 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900 spcy110
    cezalar bence ağır zaten adam arabada kemer takmıyo camdan bide barıyolar gerçibende şöförümde yol hakı motorların :D

Motosikleti
    gt250comet
    Alıntı ToeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye genelinde bir motor avı vardı bugün sanırım. bugün alakasız bir yerde, nişantaşında cadde üzerinde giderken çevirdi resmen polis beni. Hayırdır dediğimde de, nerdesin be birader, 1 saattir seni arıyorum dedi güldü polis motosiklet kontrol vermişler, kotayı doldurmaya çalışıyormuş.
    çok iyi ya

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sürekli olmalı bence bu denetimler.
    Belki bu şekilde motosiklet kazalarının önüne geçeriz.
    Yoksa sıkıştırmadan kimsenin ne ehliyet alacağı, ne de kask takacağı yok malesef.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli olmalı bence bu denetimler.
    Belki bu şekilde motosiklet kazalarının önüne geçeriz.
    Yoksa sıkıştırmadan kimsenin ne ehliyet alacağı, ne de kask takacağı yok malesef.
    Öyledir güzel memleketimde

Maalesef her yanımız dökülüyor. Var mı işini adam gibi yapan? Varsada ben göremiyorum, sistem zaten yapmayı değil bozmayı teşvik ediyor.

Hani devrim arabaları filminde vardı ya'burada başarı cezasız kalmaz'
    İşte öyle birşey.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

WOLKANWOLKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB 600F HORNET
    Alıntı ToeX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyyy yüce milletim, eyy Türk Polisi

Motosikleti
    Piaggio X8 200
    Bakın operasyonlar artmış ne güzel... Bahar operasyonu hem de adı; PKK'ya yapar gibi!

Diyelim ki siz bu haberi okudunuz, tırstınız ve hemen bir sürücü kursunun yolunu tuttunuz. bu dönem 12 Nisan'da kayıtlar bitiyor peki sınav ne zaman?
    Cevap veriyorum: Yazılı sınav 3 Temmuz, direksiyon sınavı: 25 Temmuz... Yani Ağustos'dan önce ehliyet hayal!

Türkiye'de yaşayanların %90'ı motora keyif için binmiyor... şu an başvuracak adama ehliyet için 4 ay sonrasını gösterirsen o da ehliyetsiz biner tabi...

Devletin burada "nasıl olsa yazın bol bol ceza keseriz" gibi bir kötü niyet içinde olduğunu ise düşünmek bile istemiyorum ama buradan bakınca da bir tuhaf görünüyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler