Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletlerde Kanser Tehlikesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Kalitesiz, ucuz motosikletlerin sürücüsünü yoğun bir şekilde elektromanyetik radyasyona maruz bıraktığı, bunun da üreme organlarında kansere yol açtığı belirtildi.
    Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Çerezci, yaptıkları araştırmada, sürücüsünün hemen motorunun üzerine oturduğu kalitesiz motosikletten yayılan ışımanın çok fazla olduğunu tespit ettiklerini ifade etti. Çerezci, bu ışımanın (elektromanyetik ışıma) özellikle kolon kanserini tetiklediğinin altını çizdi.

Toplumun, cep telefonu ve diğer elektrikli eşyalar konusunda az çok bilgiye sahip olduğunu ifade eden Çerezci, ancak kalitesiz motosikletlerin sağlığa verdiği zarar konusunda bilgi sahibi olunmadığını vurguladı. Türkiye'ye Uzakdoğu ve Ortadoğu'dan kalitesiz, ucuz motosikletlerin ithal edildiğini ve bu motosikletlerin büyük ilgi gördüğünü ifade eden Çerezci, bu motosiklet kullanıcılarının sağlığının risk altında olduğunu söyledi.

Kalitesiz malzemelerden üretilen ve sürücünün hemen üstüne oturduğu alanı (sele) elektromanyetik ışımadan korumayan benzin ve elektrikle çalışan motosikletlerin, başta su oranı en yüksek olan üreme organlarını etkilediğini dile getiren Çerezci, şu bilgileri verdi:

"Motosikletlerde sürücü, hemen motorun üzerine oturuyor. Arada sadece bir sele var. İyi yalıtım yapılmayan ve ucuz malzemelerden yapılan motor yoğun olarak elektromanyetik ışımaya sebep oluyor. Bu ışıma sürücünün motora en yakın organlarını daha çok etkiliyor. Üreme organlarında su miktarı fazla olduğu için ışıma yoğun olarak emiliyor. Bu da üreme organlarında kansere sebep oluyor. Özellikle bu ışıma kolon kanserini tetikliyor. "

Çerezci, bu konuda Avrupa'da ciddi bilimsel araştırmalar yapıldığını ve kalitesiz ucuz motosikletlerin ülkeye sokulmadığını kaydetti. Türkiye'de bu konuda denetim yapılmadığını ve ithalatın yoğun şekilde sürdüğünü vurgulayan Çerezci, "Türkiye'ye sokulan motosikletler bu yönüyle denetlenmiyor. Kaliteli, kalitesiz motosikletler hiçbir engel olmadan ülkeye giriyor. Bu konuda mutlaka ciddi bir denetim yapılmalıdır. İthal edilen motosikletler elektromanyetik radyasyon testine tabi tutulmalı. Çünkü ülkemizde yoğun olarak motosikletlere ilgi var. Fiyatların da çok cazip olması bu ilgiyi artırıyor. İnsanlar bilmeden kansere yakalanma riskiyle motosiklet kullanıyor. Kaliteli malzemelerden üretilmiş, ışımaya karşı tedbirler alınmış, iyi yalıtım yapılmış motosikletlerde böyle bir tehlike söz konusu değil." uyarısında bulundu.

Kaynak: Porttakal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çamur atılmıyacak başka neler kaldı

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Herşeyin kalitesizi zaten zarar. Ben zaten başta çin olmak üzere diğer ucuz motor üretmek için her türlü malzemeden kısılarak yapılan motosiklet kullanımına karşıyım.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Elektromanyetik ışıma motorun tamamından değil endiksiyon bobini ve bujilerden gelir. 1/1000 watt gücünde çakan bir bujinin yayacağı mikrodalganın kanser yapması kanımca mümkün değildir. Bu değer cep telefonunun 2000 de biri. En son bu iddaayı benzer bir forumda ortaya atan kişinin sözümona "radyasyon önleyici sele " satmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı. bu prof da aynı yolun yolcusu olabilir veya japon motor satıcıları tarafından işe alınmış olabilir . Daha fazla teknik bilgisi olan fizikçi arkadaşlar vardır mutlaka , onların yorumlarını bekliyorum .....

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Bence Çin Motorlarına Yapılmış Bir İftira...
    Ota,Çimene Kanser Yapıyor Diyorlar....
    Hadi Kullanım Açısından Romatizma Olursun,Belin Ağırır V.s. Deseler Tamam Eyvallah Ama Kanser Pek İnandırıcı Gelmedi...
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Tabi biraz abartının yannda doğruluk payı da var.Sonuçta ucuz mal etmek için ucuz parçalar kullanıyorlar.Bunu bilerek alıyorlar,alıyoruz zaten..Yİne her zamanki gibi geldik vergiye..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    konunun haklılık payı var ama kanser yapıyo diye değil yani sanmıyorum haklılık yanı şu daha 1 hafta öncesine kadar truva 100 cup kullanıyodum malum çin malı,titresim okadar çokki hele 70 km geçtikten sonra dayanılmıyo şimdi honda cbf kullanıyorum ne titreşim var ne bişey araba gibi rahat rahat yol alıyorum.anlatmak istediğim bütün vucudun yoğun titresime maruz kalmasında illaki bi zarar vardır ama bu profun anlattığı gıbı kanser olayı saçma geldi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Japon motorlarda da sele altında koruma yok ki, biraz fazla sallamış...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Osman hoca yapmışsa bu araştırmayı, sapına kadar inanırım, güvenirim..Kendisiyle kitap alışverişimiz olmuştu bir zamanlar..(ticari anlamda) Dersine giren öğrenci arkadaşlarım da olmuştu zamanında..
    Kendisi radyasyonun biyolojik ortama etkileri konusunda uzman birisidir..

Sözüne güvenilir bir insandır..Dedikleri doğrudur muhtemelen..

Neticede ucuz motosikletteki radyasyona maruz kalana kadar elimizdeki cep telefonundan, evimizdeki wireless modemlere kadar türlü türlü zararlı ışınım/rezonans yapan etkenlerle zaten iç içeyiz..Bu da tuz biber ekmiş oldu..

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Kalitesiz motor kullanılmamalı ise bu freni sıktığında durmadığı, tam gaz giderken kayışı koptuğu, lastiği yeri tutmadığı vb. gibi hayati nedenlerden dolayı kullanılmamalı. Yoksa bu ülkede kim takar elektromanyetik ışımayı.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Kardeşlerim,
    Bir incelemenin,testin sonucuna inanmayabilirsiniz ama bu araştırmayı yapan kişi hakkında kabul edilemez suçlamalarda bulunulamaz.Değerli bir bilim adamımız hakkında böyle söylemler sizin haddinize değildir.Uyarmak onun görevidir.Siz ciddiye alırsınız veya almazsınız.
    Sigara içmeyin diyenler hakkında ne yorum yapıyor bu arkadaşlar acaba?
    Bir fıkra ile tamamlayalım.
    Tiryakinin biri sigara almış,bakmış üzerinde "Sigara icmek cinsel yönden erkekliğinize zarar verir"yazıyor.Hemen paketi geri uzatmış satıcıya ve "Sen bunun öldüreninden ver" demiş

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Allah'in profesoru iste ne bilsin.
    Sen sor bizim çocuklara soylesinler sana.
    Ne o oyle bir suru arastirma falan?
    Hem egitimin ne senin?
    Alti ustu profesor olmussun.
    Bizimkiler hayat universitesinin ordinaryusu.
    Sen kim oluyonda boyle arastirmalar falan yapiyon?
    Ayip kiniyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    seleyi satan bunlardı sanırım.

http://www.motorcyclecancer.com/
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah'in profesoru iste ne bilsin.
    Sen sor bizim çocuklara soylesinler sana.
    Ne o oyle bir suru arastirma falan?
    Hem egitimin ne senin?
    Alti ustu profesor olmussun.
    Bizimkiler hayat universitesinin ordinaryusu.
    Sen kim oluyonda boyle arastirmalar falan yapiyon?
    Ayip kiniyorum.

hadi motorun ışımasından kanser olmadın, çöpten geri dönünştürülmüş (hurda) malzemeden yapılmış motoruna değen heryerinden olmadık kimyasallar ve ağır metaller alıyorsun vücuduna
    çinli motorlara oldum olası karşı çıkmışımdır. çin malı motorum olacağına mobiletim olsun daha iyi. şimidi çıkıp "bindiğin ybr de çin malı" diyip lafı çarpıtanlar olacak. çin malından kastımı bütün motorcular bilir...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşlerim,
    Bir incelemenin,testin sonucuna inanmayabilirsiniz ama bu araştırmayı yapan kişi hakkında kabul edilemez suçlamalarda bulunulamaz.Değerli bir bilim adamımız hakkında böyle söylemler sizin haddinize değildir.Uyarmak onun görevidir.Siz ciddiye alırsınız veya almazsınız.
    Sigara içmeyin diyenler hakkında ne yorum yapıyor bu arkadaşlar acaba?
    Bir fıkra ile tamamlayalım.
    Tiryakinin biri sigara almış,bakmış üzerinde "Sigara icmek cinsel yönden erkekliğinize zarar verir"yazıyor.Hemen paketi geri uzatmış satıcıya ve "Sen bunun öldüreninden ver" demiş
    Kolon kanseri ne diye sorsak oyle bakacak arkadaslar suratimiza, ama ne dersin?
    Elin gevuru 80 yasinda olene genç oldu diye agliyor, biz 60 yasinda taklamakan.
    Niye diye soran yok.
    Vade gelmis, emir hak vaki olmus diye boyun egip gidiyoruz.
    Ulem bu emirhak neden hep bize vaki oluyor?
    diye azicik dusunsek bulacak zekaya sahibiz aslinda da dusunecek tâkate sahip degiliz.
    Daha dogrusu ayip, gunah,yasak diye diye dusunmeyi unutturmuslar bize.
    Yoksa aptal degiliz çok sukur.
    Azicik tembeliz ama o kadar olur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Hocamıza saygısızlık etmek istemem, mutlaka doğruluk payı vardır ama o zaman "Çin'de, Tayland'da adam kalmazdı" diye de gelmiyor değil aklıma...

Detaylı ve derinlemesine araştırmaların sonuçlarını beklemek gerekli (tabii öyle bir araştırma varsa).

Bu arada çalıştığım sokağın köşesindeki devasa baz istasyonlarıyla ilgili kim, ne zaman bir şey yapacak onu merak ediyorum. Bir hayırsever şunların kablolarını kesse nasıl sevaba girer aslında...
    Ağır metal insanı...

Birkere Çinli,motorunu yaparken kendi kısa boylu vatandaşının ergonomisini-anatomisini düşünerek tasarlıyor.Sele,titreşim ve tutamaçların kalitesizliği de olumsuzluğu arttırır,insanın kan dolaşımı bozulur,kim araştırmışsa kesinlikle sıkı motosikletçiymiş,tebrikler.

Motosikleti
    ybr 125
    Arkadaşlar,Çin malı motosikletlerin ucuz olmasının birinci sebebi ucuz iş gücü.İkinci sebebi ise,hurda metallerden dönüştürülmüş metallerin kullanılmasıdır.Bu hurdaların içinde hatırı sayılır bir miktar savaş artığı metaller vardır.Savaş artığı hurdalar ise yüksek miktarda radyoaktivite içerir.Zırh delici mühimmatların çarptıkları yüzeyi delmeleri için 7000-8000 santigrat derecelik bir sıcaklık gerekir.Bu sıcaklık ancak mühimmat başlığına komulan uranyum ile sağlanır.Hocamızın tespiti doğrudur.

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    bende ilk motorumu alırken "cin mali alma adamı kanser eder" diye bosuna dememişler
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    En yoğun motosiklet kullanan grup kuryeler olduğu için bu konuda kurye arkadaşlardan düşüncelerini bekliyoruz.

Bu meslek grubunda bahsedilen kanser türleri yaygın mı?
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler