Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mezara kadar aynı plaka

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

Emniyet Genel Müdürlüğü, yıl ortasında "tek plaka" uygulamasına geçmeye hazırlanıyor. TC kimlik numarasına göre verilecek plaka ölene kadar aynı şahsın üzerinde kalacak ve devredilemeyecek.

Trafikte mezara kadar "tek plaka" uygulamasına geçilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından çalışmaları sürdürülen ve Araç Tescil Projesi'nin genişletilmesi ile uygulanacak projenin bu yıl ortalarında hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Yönetmelik değişikliğiyle uygulanmaya konması planlanan projeye göre bir kişiye bir plaka verilecek ve bu ölene kadar o kişinin üzerine kayıtlı olacak.

Sabah Gazetesi'nden Alper Sancar'ın haberine göre; başka şahsa o plaka asıl sahibi ölene kadar verilmeyecek. Araçlar plakasız satılacak. Satan ve alan kişiler kendilerine tahsis edilen plakaları sıfır kilometre ya da ikinci el araçlarına taktıracak.

BELÇİKA VE İSVİÇRE'DE İNCELEME

İçişleri Bakanlığı 'Araç Tescil Ve Sürücü Belgesi İşlemlerinin Elektronik Ortamda Online Olarak Yapılması' projesinin kapsamını genişletiyor.

Güvenlik gerekçeleri ve araç satış işlemlerinde doğan karışıklığın önüne geçmek için plaka projesi hazırlanıyor. Bazı AB üyesi ülkelerde farklı biçimde uygulanan plaka tahsis sistemi Türkiye'ye uyarlanacak. Bu amaçla Trafik Uygulama ve Denetleme Daire Başkanı Nevzat Önder Belçika ve İsviçre'ye "inceleme" gezisi yaptı.

Önder, İsviçre ve Belçika'daki sistemi yerinde gördü. Projeye göre bir kişinin aldığı plaka o kişiye kayıtlanacak. Bu plaka o kişiden başkasına verilmeyecek. Tek araç için verilecek plaka ölene kadar aynı kişide kalacak. Yani T.C. Kimlik numarası gibi tescilli araç sahiplerinin de kendilerine özel plakası olacak.

İKİNCİ ELDE DE AYNI PLAKA

Aynı kişilere ait birden çok araç için ise normal prosedür kapsamında plaka tahsisi yapılacak. Araçlar plakasız satılacak. Alıcı-satıcı kişiler kendilerine tahsis edilen plakaları sıfır kilometre ya da ikinci el araçlarına taktıracak.

Emniyet Genel Müdürlüğü plakaların adlarına tescilli araç bulunan kişilerin ismi ya da TC.kimlik numarasına göre vermeyi planlıyor.

Bürokratların hazırladığı rapor İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal'a sunulacak. Emniyet verilerine göre Türkiye'de 14 milyon 316 bin 700 tescilli araç sahibi, 20 milyon 460 bin 739 da sürücü belgesi sahibi bulunuyor.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/mezara-ka...24/default.htm
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Plakalarda karaborsaya düşecek o zaman..Artık insanlar isimleriyle vs. ile uyumlu plakaları almak için kuyruk olur trafik md.lüklerinde..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hayırlısı olsun.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Şanslıyım be..Tokatlıyım ve plakamın sonu 60
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper benim plaka ömür boyu bende kalsa tadından yenmez
    Bir daha nerde bulcam GS plakayı

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Benim anlamadığım bu olay olurda gerçekleşirse..
    Şuan kullandığımız plakaları ölene kadar kullanmak zorundamı kalcaz
    Ben İstemiyorum ya Allah Allah
    ** D **** yok istemem ben
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    BEnim plaka 42 :D Hemen değiştiriyim madem
    GKN MOTORS

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    benimde 77 Yalova...özellikle dedim 2 harf 4 sayıdan oluşsun plakam ezberi kolay olmasın dedim ama yok aga 2 yıl önce beni köprüde kaçak geçerken yakalayn polis bile hatırladı lan 77 yinemi kaçak geçiş dedi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Emniyet Genel Müdürlüğü plakaların adlarına tescilli araç bulunan kişilerin ismi ya da TC.kimlik numarasına göre vermeyi planlıyor.
    Kabul edilirse herkese yeni plaka verilecek şu ankiler önemli değil kanımca, o yüzden panik yapmayın hemen.

Güzel olur aslında, yeni araç alırken plaka masrafıda düşer.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese yeni plaka verilecek şu ankiler önemli değil kanımca, o yüzden panik yapmayın hemen.
    İşte bunu merak ediyordum saolun
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    3 aracı olanlar ne yapıcak.
    Örn:59 ue 57
    59 ur 849
    59 uu 156

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabul edilirse herkese yeni plaka verilecek şu ankiler önemli değil kanımca, o yüzden panik yapmayın hemen.

Güzel olur aslında, yeni araç alırken plaka masrafıda düşer.
    Merak etme hükümet para kazandığı musluğu kısmaz, bir yerden acısını çıkarır

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak etme hükümet para kazandığı musluğu kısmaz, bir yerden acısını çıkarır
    Ee böyle yürür bu gemi.
    Noter masrafını azalttı, plaka masrafını da kaldırsa ötvye bindirme yapar çaktırmadan, bizde pafis mutluluk yaşarız.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yanlış hatırlamıyorsam bazı avrupa ülkelerinde bir plaka ile birden fazla araca sahip bile olunabiliyor.

Plakayı cepte taşıyon hangi aracı kullancaksan o gün takıyosun kullanıyorsun gibi, hatta bazı ülkelerde araç renginin bile bir önemi yok. Kafana göre boyatıp renk değiştirebiliyosun.

Biz ise çizik olan parçayı bile boyamıyoz orjinalliği bozulmasın satarken problem olur diye
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bürokrasiden yırtacağımız için güzel bir haber;

gerçi bu işte bizim payımıza yine para bayılmak düşecek. plaka bedeli, şu bedeli, bu bedeli... fazla öpmeseler bari.

geçmişte bir arabama eski plakasından dolayı vergi borcu çıkarmışlardı. sözden de anlamadılar; itiraz-mitiraz baktım çok uğraştıracaklar, rakam da düşüktü maliyecilerin elinden kurtulmak için ödemiştim çaresiz.

bir başka arabamın plakası 34 xx 0900 idi; buna da 34 xx 900'ün trafik cezası gelmişti ama onu kurtardım, ödemedim.

bunlardan kurtaracağız inşallah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    ölene kadar aynı plaka benim olacak...aha ben araç kullanmak istemiyom...plakayı napacam...
    ölene kadar bende kalacak parasını mı ödeyecem...

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Plakamda Kırıktı Şu Kanun Bi Çıksın O Zaman Değiştiririm (: Plakamda Değişsse İyi Olur Em Plaka Pek Hoş Olmuyor (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    gt250comet
    aynı kişi adına birden fazla aracı bulunan diğer arabalarına bugün ki uygulanan sistem geçerli olacak ;)

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Polisler plakama gıcık kapıyordu 95 ceza puanım var ayıptır sölemesi Değiştirdim kurtuldum bu uygulama gelirse ben biterim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    yani bizi ölene kadar düdükleyecekler

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler