Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Benzinde self servis dönemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

Bir akaryakıt zincirinin başlatacağı selfstop sistemiyle vatandaş kendi benzinini doldurup ödeyecek
    Benzinde self servis dönemi Bir akaryakıt istasyonları zincirinin başlatacağı selfstop hizmetiyle vatandaş kendi akaryakıtını doldurup ödemesini yapacak.

Akaryakıt firması Petline, araç sürücülerinin, pompa başında benzin ya da mazotunu alıp, ödemeyi de kendisinin yapacağı sistemi başlatacak.

Petline açıklamasına göre şirket, "Selfstop" adını verdiği yeni uygulamaları self servis akaryakıt hizmetini ve "Hijyenik Tuvalet"i (HWC) Petroleum Fuarı’nda tanıtacak.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek self servis akaryakıt hizmeti ile müşteriler, istasyonlara kurulacak özel pompalardan akaryakıtlarını alırken, ödemeyi de kendisi yapabilecek.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    FZR 600
    O iş olmaz bence Tüekiye de
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benzin fiyatını 1-2 kuruş belki düşürür ama binlerce insanı işsiz bırakır.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    bu iş olur ama benzinin fiyatı düşmez.. olan benzicideki çalışana olur.. türkiyede nerede görülmüş indirimler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    "Bu motor kaç para , kaç basıyo bu motor , çok güzelmiş motorun" diyen pompacılar olmıycak mı şimdi yani?

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç değilse depomun sağına soluna benzin damlamaz.
    www.motorumla.net

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten işsizliğin en büyük sorun olduğu ülkemizde ilginç bir girişim olur bence.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Böyle bir benzinliğe adımımı bile atmam Ta ki tüm istasyonlar bu sisteme geçene kadar.

Ayrıca saçmalığa bakın, benzini aldıktan sonra bir de içeri kadar zahmet edeceksiniz. Yok bir de o rakamı ödemek için form dolduralım.

Bu sistemlerde pompada kredi veya ATM kartınızı vereceğiniz bir cihaz olur ve aldığınız benzin tutarı karttan çekilir.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir benzinliğe adımımı bile atmam Ta ki tüm istasyonlar bu sisteme geçene kadar.

Ayrıca saçmalığa bakın, benzini aldıktan sonra bir de içeri kadar zahmet edeceksiniz. Yok bir de o rakamı ödemek için form dolduralım.

Bu sistemlerde pompada kredi veya ATM kartınızı vereceğiniz bir cihaz olur ve aldığınız benzin tutarı karttan çekilir.
    ya nakit..?

Motosikleti
    Kinetic Pridem Gitti :((((
    KENDİM DOLDURSAM NE ÖDEYECEM ALDIGIM GİBİ ZILARIM

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya nakit..?
    Bak benim bildiğimin dışında şöyle bir bilgiye ulaştım. Muhtemelen bu yöntem uygulanacaktır.

Self-servis pompaları:
    Self-servis sistemlerinin iki türü vardır. Sonradan Ödemeli pompalarda tüm pompalar ortak bir merkezden denetlenir ve müşteri
    benzini aldıktan sonra bu bölüme giderek ücretini öder. Önceden ödemeli pompalarda ise, pompaların içlerinde bir sayaç düzeneği vardır ve benzin almak için,önce pompaya para atılması gerekir.

Sonradan Ödemeli sistemi kullanacak olan müşteri, hangi pompadan benzin alacağını merkezdeki denetleyiciye bildirmelidir. ' işareti gören denetleyici, müşterinin istediği pompaya akım verir ve pompa çalışır. Müşteri, istediği benzini aldıktan sonra, ödemede bulunmak için denetim merkezine gider.Aldığı benzinin miktarı ve fiyatı,transdüktörlerle otomatik olarak denetim merkezine iletilir.

Önceden ödemeli sistemi kullanan müşteri ise, istediği benzinin bedelini aygıta atar. Sayaç düzeneği, para atıldıktan sonra pompaya elektrik veren anahtarı çalıştırır ve atılan paranın karşılığı kadar benzin verilince yeniden durdurur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bak benim bildiğimin dışında şöyle bir bilgiye ulaştım. Muhtemelen bu yöntem uygulanacaktır.

Self-servis pompaları:
    Self-servis sistemlerinin iki türü vardır. Sonradan Ödemeli pompalarda tüm pompalar ortak bir merkezden denetlenir ve müşteri
    benzini aldıktan sonra bu bölüme giderek ücretini öder. Önceden ödemeli pompalarda ise, pompaların içlerinde bir sayaç düzeneği vardır ve benzin almak için,önce pompaya para atılması gerekir.

Sonradan Ödemeli sistemi kullanacak olan müşteri, hangi pompadan benzin alacağını merkezdeki denetleyiciye bildirmelidir. ' işareti gören denetleyici, müşterinin istediği pompaya akım verir ve pompa çalışır. Müşteri, istediği benzini aldıktan sonra, ödemede bulunmak için denetim merkezine gider.Aldığı benzinin miktarı ve fiyatı,transdüktörlerle otomatik olarak denetim merkezine iletilir.

Önceden ödemeli sistemi kullanan müşteri ise, istediği benzinin bedelini aygıta atar. Sayaç düzeneği, para atıldıktan sonra pompaya elektrik veren anahtarı çalıştırır ve atılan paranın karşılığı kadar benzin verilince yeniden durdurur.
    Türkiye şartlarında öyle pompaya para at falan olmaz. Depoyu doldurmak için bir deste para sayıyoz

Self-servis pompaları:

Önceden ödemeli sistem bana biraz tehlikeli geldi.
    Paranın sahte olup olmadığını nasıl anlayacak.
    Bozuk para sistemini az çok biliyorum. Paranın boyutuna göre elektrik akımı kesiliyor ve alet ne kadar para atıldığını anlıyor ama kağıt para konusu hiç bilmiyorum. Bence çok tehlikeli ve gereksiz.
    Kaç insan ekmek yiyor bu işten.

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye şartlarında öyle pompaya para at falan olmaz. Depoyu doldurmak için bir deste para sayıyoz
    Para ile jeton alıp onu atacağız belki de

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden ödemeli sistem bana biraz tehlikeli geldi.
    Paranın sahte olup olmadığını nasıl anlayacak.
    Bozuk para sistemini az çok biliyorum. Paranın boyutuna göre elektrik akımı kesiliyor ve alet ne kadar para atıldığını anlıyor ama kağıt para konusu hiç bilmiyorum. Bence çok tehlikeli ve gereksiz.
    Kaç insan ekmek yiyor bu işten.
    Şimdi 2 mesaj yukarıda olmaz diye espiri yaptım kendimle çelişecem ama ATM'ler bu işi gayet güzel yapıyor. Yani uygulanabilir bir şey. Sahte parayı bırak, paranın ucu 2-3 mm katlansa almıyor şerefsiz

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben anlamam aga, fişimi isterim, peçetemi isterim, kokumu isterim, paro kartımı çekerim....
    bu kadarına ben uğraşcaksam gidip bir petrol istasyonu alırım...
    almasam da, gidip antepten 3 tl den 200 litre alır koyarım varile...
    hem indirim de yaparlar belki.
    şaka değil,sınır bölgeelrinde kaçak benzin almayanı dövüyorlar
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

bence çok yerinde bir hareket olur.canından bezmiş,yaptığı işten nefret eden,suratından düşen bin parça olan(tabiki nadirde olsan güleryüzlü ve saygılı olan arkadaşları ayrı tutuyorum) pompacı elemanlarını bu azaptan kurtarmış olurlar.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    türkiyede zor ama oldum olası bu self gas olayına hasta olmuşumdur genelde benzinin değersiz olduğu ülkelerde yaygın olarak kullanıyor

türkiyede pompacı sanki altın kasanın anahtarını açar gibi güvenlik kartını şifresini cartını curtunu basmadan damlamıyor benzin

okadar beceriksiz adam varken bu iş tehlikelide bir iş

bizim insanımızın başına çoban koymazsan başın çok ağrır

pompacılık ölmez..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Bu motor kaç para , kaç basıyo bu motor , çok güzelmiş motorun" diyen pompacılar olmıycak mı şimdi yani?
    hahah sana katılıyorum bu çok guzeldi
    Mustafa Kemal Atatürk

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Daha ATM kullanmayı beceremeyen biton insan varken bu makınaları nasıl ogrenecekler cok merak edıyorum. Benzin bollugunda bıle benzın kuyruguna gırecegımızın resmıdır.

Ha bide acemi mangalcılar var. Şuna azcık benzin emdirdikmiydi tamadır deyip mangalını alan gelir vallaha.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)