Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ODTÜ - TÜBİTAK Araştırması Konu : KASK KULLANIMI

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Sanırım 1 sene önce bu anketi yaptım ama odtü içinmiydi başka bir kurum içinmiydi hatırlamıyorum.
    Eğer odtü için değilse benim yaptığım, şu an ki ankete pek sıcak bakmadım, biraz uğraşıpta kendi anketlerini yaratamamışlar bile..
    Eğer bu anketin sonuçlarının hepsi bir yerde toplanıp senelere bağlı olarak bir sonuç çıkaracaklarsa mantıklı o ayrı.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sorular oldukça çok, o yüzden sınav iptal olacak,motoru olmayanlar içinse eksiklik var.

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    evet harbiden uzun olmuş bazı gereksiz sorular da varmış ama hepsini cevapladım.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    zor oldu ama hepsini cevapladım

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç şakası olmaya çok ciddi bir çalışma yapılıyor.Canımız yandığında bağırıp duruyoruz.Çok sağlam bir veri tabanı oluşturup,bunun üzer,ne ciddi projeler çıkarabilirler.Burada hiç geyik yapmadan bu anketi doldurmalıyız.Hadi biraz sabırla 10dk.'da bitiyor zaten.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Bu kadarmıyız arkadaşlar...Güncel
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Aneeem ne anketmiş :S :S Bitirme tezimin anketi bundan daha iyiydi açıkçası. Gereksiz soru fazlası ve birbirine yakın sorular vardı. Ama umarım yararlı olur.
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    uzun sürmesine rağmen sabırla tüm sorulara cevap vererek bitirdim;sonuçları merakla bekliyorum
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    "Lütfen aşağıda verilmiş olan durumlarda, motosiklet sürerken ne sıklıkta motosiklet kaskı kullandığınızı uygun seçeneği işaretleyerek belirtiniz"

Hiçbir zaman
    Nadiren
    Bazen
    Oldukça sık
    Sık sık
    Neredeyse herzaman

Eee ben her zaman kullanıyorum. Bu bile testin sonuçlarının yanlış çıkmasına yolaçacaktır. Araştırma sektöründe bu anketlerde en ufak bir parametreyle oynamak sonuçları yanıltır.

Not: Nereden biliyorsun diyen olabilir, Türkiyenin önde gelen bir araştırma şirketinde 3 yıl Sistem Yöneticisi olarak çalıştım.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Of be usta ya bu ne ayni soruyu bir olumlu bir olumsuz yandan sormuslar yalan makinasi hesabi tam bir paraapsikoloji....kisilik analiz testi gibi yahu
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ben de sonuna kadar giderek anketi tamamladım. Hernekadar bazı kısımlarını gereksiz veya durumu yeterince açıklayamıyor gibi görsem de, toplamda genel eğilimi yansıtacak sonuçlar üreteceğine inanıyorum. Bence bu sonuçlar, sitemiz yönetimince de değerlendirilip "motosiklet.net" te yayınlanmalı.

Motosiklet sürmek için "sadece" kaskın yeterince koruyucu olmadığını düşünenlerdenim. Bizler kaskı beynimize takmalı ve kendimizi içimizdeki aşırılıklardan korumalıyız öncelikle. Bu sadece kendimizi değil başkalarını da koruyacaktır.

Son olarak fiziksel koruma için ise sadece kask değil imkanlarımız ölçüsünce vücüdumuzun diğer kısımlarını da koruyacak kıyafetler giymeliyiz. Çünkü bir kazada (Allah korusun) ölmemekle birlikte, tedbirsizlik ve aşırılıklarından dolayı vücüdunun bazı parçaları kopan veya onarılamayacak şekilde zarar gören birçok insan var. Herşeye rağmen yaşamak güzeldir ama en güzeli "sağlıklı ve bir bütün halinde yaşamaktır". Tedbirli, aşırılıklardan uzak ve kazasız motosikletli günler dileğiyle. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Amaç güzel ama profesyonelce hazırlanmış bir anket değil bence..... yine de tabrikler

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    evet uzun gerçekten ama sonuna kadar doldurdum. keşke kendi bünyelerinde bir websitesinde yapsalarmış anketi..

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    Güncelll.....

Motosikleti
    ybr 125
    Sabırla tek tek cevapladım.İsteğim site yönetiminin araştırmayı takip edip neticeyi bizlere bildirip paylaşmalarıdır.
    Peugeot 103-Honda kinetic-Asya 150 T1-Vespa ET 150-Şu an ybr 125...

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    ankete katıldım ve hepsini içtenlikle cevapladım tebrikler odtü

bende şimdi yaptım

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Biraz uzun bir anket ama daha önceden bitirmiştim bu anketi

Herkes katılsın bence
    ..::.. GO ..::..

adnannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BWS 2000-2007&Honda CBR 125R 2007-...
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Lütfen aşağıda verilmiş olan durumlarda, motosiklet sürerken ne sıklıkta motosiklet kaskı kullandığınızı uygun seçeneği işaretleyerek belirtiniz"

Hiçbir zaman
    Nadiren
    Bazen
    Oldukça sık
    Sık sık
    Neredeyse herzaman

Eee ben her zaman kullanıyorum. Bu bile testin sonuçlarının yanlış çıkmasına yolaçacaktır. Araştırma sektöründe bu anketlerde en ufak bir parametreyle oynamak sonuçları yanıltır.

Not: Nereden biliyorsun diyen olabilir, Türkiyenin önde gelen bir araştırma şirketinde 3 yıl Sistem Yöneticisi olarak çalıştım.
    Genellikle, annemin-babamın/ çocuklarımın onayladığı şekilde motosiklet kaskı kullanmayı severim
    Genellikle, eşimin/ partnerimin onayladığı şekilde motosiklet kaskı kullanmayı severim
    Genellikle, trafikdeki diğer motosiklet sürücülerinin onayladığı şekilde motosiklet kaskı kullanmayı severim...
    Motosiklet kullanırken meydana gelebilecek herhangi bir kazada, motosiklet kaskı kullanmadığım için yaralanma düşüncesi; vs vs..

Bence bazı sorular çok saçma, ben vakit harcamadım!
    Allahtan hızlı okumayı seviyorum.
    Motosikletin bağırarak hızlanması fark edilmemiz açısından bir avantaj. Bu durumda araba kullanan insanlar "Al işte bir serseri motorcu daha" diyorlar belki, ama bu bizi hiç fark etmeyip üzerimize kırmalarından daha iyidir.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    uzun muzun bitti
    odtü ye teşekkürler
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler