Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Her kasklıyı sapık sanmayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Ankara’da 10 kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan Şahin Ö.’nün "kasklı sapık" diye tanıtılması, motosiklet tutkunlarının başına kábus gibi çöktü. Motorcular, "Kaskımızdan utanır olduk" diyor.

TRAFİKTE yaşadıkları tacizler, adaletsiz vergi, otoban ve köprü ücretlerinden şikayetçi olan motosiklet tutkunlarının başına bir de "Kasklı sapık" kábusu çöktü. Ankara’da 10 kız çocuğuna tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 31 yaşındaki tenor Şahin Ö. ile ilgili haberlerin basında "kasklı sapık" diye yer alması yüzünden kask takan herkese sapık gözüyle bakıldığını söyleyen motorcular, Okmeydanı’nda linç edilen Selahattin Cirik’in de bu tip haberler yüzünden öldürülmüş olabileceğini ileri sürüyorlar. İnternet sitelerinde tartışan motorcular, Şahin Ö. ile ilgili haberlerde kaskın belirleyici unsur olduğu belirterek bunu okuyan insanların genelleme yaparak bütün kask kullananlara sapık gözüyle baktıklarını anlatıyorlar. Motor tutkunu Menderes Özel, "Kask artık bir sapıklık alameti. Kaskımızdan utanır olduk" diyor.

Olayın yaşandığı Ankara’daki, Ankara Enduro Motor Sporları Kulübü Başkanı Mümtaz Pak da şunları söyledi: "Ülkemizde, motorcuların süratli ve tehlikeli araç kullandıkları gibi önyargılar mevcuttu. Bunları kırmaya çalışırken son olay tuz-biber oldu. Kasklı sapık binlerce insana mal edildi."

Kaynak: Hürriyet - Asım GÜNEŞ / İSTANBUL

Sevgili dostumuz Menderes Özel 'in bu hafta gündeme getirdiği konu bugün hürriyet gazetesinin ilk sayfasına çıktı. Genelde bu tarz haberler camiamızın içinde kalır motosiklet kullanmayan kişilere ulaşmaz ancak bu sayede yüzbinlerce kişi bugün sesimizi duyabilecek.

Kaskımızdan Utanır Hale Geldik / Menderes Özel haberini ve haberin yorumlarını okumak için tıklayınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Bu ülkede bu cahillik olduğu sürece her kask takan sapık da olur artı suçsuz
    günahsız kaslı insanlarda kasklı sapık diye önü kesilip 50 kişi tarafından linç edilip öldürül.
    Bu gazetede konusu geçen haber ise sadece haber olarak kalacaktır malesef.

Secking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILIA RST1000 FUTURA / SYM GTS 250
    Bu memlekette amerikadaki gibi adalet yokki .Kasksız ceza yediğinde basını mahkemeye vereceksin.Mahkemede de basının yaptığı haberler yüzünden kask takıp linç edilmekten korkuyorum diyeceksin.Hem cezayı ödeteceksin hemde taminat davası açamaya yol açmış olacaksın
    [FONT="Times New Roman"][B][COLOR="DarkOrchid"]KULLANMADIĞINI KAYBEDERSİN[SIZE="4"][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT]

olacak şey mi bu millet kask takmıyacak bu durum da

Motosikleti
    CBR 600 F
    Gecen gun bakkala gıttım sigara alıcaktım içeride 1 tane teyze vardı ve ben bakkala kask kafamda gırınce sapık dıe kaska vurdu ne yapacagımı sasırdım aptallastım kaldım teyze 70 yaslarındaydı sonra kaskı cıkardım teyze sakınlestı bu arada bakkal pıs pıs guluyordu GULEYIM MI AGLIYAYIM MI karar varemedım sonucta sonuc tatlıya baglandı ama
    carpe diem

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Her kasklıyı sapık sanmayın

Bilinçsiz gazeteciliğin sonuçları işte..
    Okmeydanı'ndaki linç olayı oldu bittiye geldi..
    Herkes unuttu orda yok edilen hayatı..
    Ben motor üzerindeyken en çok çocukların ilgisini çekiyorum..
    Herhangi bir sokakta durduğumda bir kaç dakika içerisinde etrafımı çocuklar sarıyor..
    Çocuklarla ilgilenip güleryüz göstermenin , onları motora bindirmenin faturası sapık damgası yemek ve linç edilmek oldu..
    "Kasklı Sapık" diye büyük puntolarla haber yapan tüm sözümona gazetecileri kınıyorum..

Konu gazetecilerden açılmışken , bu camianın içinde bizim sesimiz olan Menderes Özel , Ayşe Şule gibi isimlere de sonsuz teşekkürler.. Spekülatif haber yapma şansları olmadığından, sadece motosiklet kültürü üzerine yazılar yazdıklarından popüler gazeteciler olamayacaklar bu ülkede.. Ama en azından "gazeteci" kalabilenlerden olucaklar.. Onların sayesinde bu tip olaylarda kendimiz çalıp kendimiz oynamaktan öte "diğerleri"ninde bu gibi durumlardan haberi olmuş oluyor..
    [B]Dün Dünle Gitti Cancağazım, Artık Yeni Şeyler Söylemek Lazım... [/B]

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Tamam iyi yapmışlar da...

Peki niye böyle oldu ?

Kendiniz yapmadınız mı bu şekilde haberleri ? Üstelik bu gazete değil mi, Sapık olarak bizim Mehmet'in fotosunu koyan...

Bakın ! Şimdi de yeni bir foto var. Kim bilir nereden buldular bunu da ? İnternet var ya, gazetecilik de ayağa düştü.

Forumları oku haber yap, google'dan ara foto bas. Sonra da kendi sorumsuzlukların yüzünden gelişen olayları, hiç bir şey yokmuş gibi, bir daha haber yap.

Oh be ! Ne güzel işmiş bu gazetecilik.

Sevgili Menderes Özel olmasaydı, bu haber de olmayacaktı zaten.

Eğer günah çıkartacaksan, o işin de bir adabı var. Önce sorumluluğu üstüne alıp, hatanı kabul edeceksin ! Sonra da bu iş sana ders olacak ve bir daha böyle sorumsuzluk yapmayacaksın!
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    F5SS&CBR125
    ya cidden sıktı bu olay...
    motorum siyah,montum siyah,kaskım ve vizörüde siyah...
    geçen akşam arkadaşımı beqliyorum.kaskı çıkarmadım.souk diye vizörde kapalıydı.yanımdan geçen bi anne gel kızım dedi.kızı benm tarfımdan diğer tarafa çekti...
    ışıklarda arkamdan korna çalan şahıs yol müsait olmasına rağmen diğer ışıklarda yine arkama geçti polemik olmasın die...
    yau sapık,serseri,manyak,deli olduk iyimi...

Motosikleti
    Artık Yok...
    bende scooter var kaskda yarı açık kask gayet sempatik bir çizgideyim bu açıdan hiç sıkıntım olmadı bir olay dışında hep diyorum scooter artık şehir kültürünün bir parçası oldu her kez kabullendi scooterı çünkü en sevmeyen adam bile mecburiyetten dükkanına alıyor servis için...
    Genelde racing enduro sürenler bu klasmana sokuyorlar gerçi böyle klasmana ayırmak yanlış ama gazetedeki resimde bile makine race bu ülkede race cilerin sapık kumarbaz eroyinman kapkaççı damgası yemesi ne yazık ki kaçınılmaz bu 80 lilerden beri emrah filimlerinden gelen bir kültür o zamanlardan bu zamanlara kadar filim dizilerde milletin bilinç altına yerleştirdiler bunu race alanlarda bunu kabullensinler artık bir zahmet bu tip olaylar ilerdede olucakdır..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    ...motosiklet kültürünün ağır aksak ilerlemeye çalıştığı bir memlekette ciddi bir darbe olduğu kesin.Motosikletli Sapık; vay be....
    Resim yapan biri olarak benim için devamıda karamizah,
    .....sizin sanatcılardanmış.!?(((
    [COLOR="DimGray"][B]Geçen geçti, Geçen geçti, Geceyi söndür kalbim
    Geceler de gençlik gibi eskidendi
    Şimdi uykusuzluk vakti[/B]. Murathan Mungan[/COLOR]

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Oturduğum yer küçük bir ilçe.Benden başka mopet ve scooter ları saymazsak full koruma motosiklete binen yok.Bu sapığın ortaya çıktığı zamanlar inanın utancımdan ve korkumdan 15 gün motora binemedim. Haberler sunulurken çocuklarım görmesin duymasın diye kanalları değiştirdim. Motorum,kaskım,pantolonum,montum hepsi siyah.Boyumda uzun.Tariflere tam uyuyorum. Burası Türkiye salağın teki ahaa siyah kasklı sapık diye gösterir sizi .ok yoluna giderdim.Allahtan yakalandı ama olan tüm camiamıza oldu.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Menderes Bey, çok çok teşekkür ederim.

Belki bütün bir medyanın yaptığı hatayı tek başınıza düzeltemezsiniz ama en azından kalemizle haklı olduğumuz sürece yanımızda olduğunuzu görmek çok güzel.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    solenecek cok bısı yok...icleracısı bı durum...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Dağdaki Aşşağılık PKK lı köpeğe hanki Höküz davetiye yollamış acaba..İşte bizi bu Höküzler yönetiyor..onun karısını o meclise dıkanlarada lanet olsun..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)