Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletçi kadınların sloganı 2 TEKER 10 MARİFET

Motovento
    REKLAM ALANI
    100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer

Hepsi kadın, hepsi kariyer sahibi, hepsi motorcu. Gruplarına verdikleri isim Pembea2, motosiklet ehliyetinin kodu A2 ile kadınları temsil eden pembe renginden geliyor. Aralarına erkek almıyorlar. Kadın kadına motosiklete atlayıp İstanbul’dan Bursa, Ağva, Anadolu Kavağı, Polonezköy gibi yerlere geziler yapıyor; yemeğe, bovlinge, yüzmeye gidiyorlar. Pembea2 kurulalı daha 5 ay oldu ama üyelerin sayısı şimdiden 91’i buldu. Üyelerin çoğu İstanbul’dan. Ama internet gruplarında Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Marmarisli kadın motorcular da var.

Motorlarıyla 29 Ekim yürüyüşüne bile katıldılar. Niye katılmasınlar? Tişörtleri, pankartları, hatta sloganları bile var: 2 teker, 10 marifet! 2010’da Türkiye Bayan Motosikletçi Festivali’ni düzenlemek için uğraşıyorlar.

SEMA BÖRÜ Eşini arkaya atıp gezdiriyor Üç buçuk yıldır motorcu. Pembea2’nin kurucularından. Suzuki S 500 kullanıyor. Motora binmesine eşi destek olmuş ama eşi motor kullanmaktan hoşlanmıyor. Birlikte gezecekleri zaman atıyor kocasını da arkasına, Kavak, Polonezköy, Ağva, artık canı nereye isterse!

DEMET ERDOĞAN Arabada eşya taşınır! 10 yaşından beri ata da, motora da biniyorum. Suzuki Intruder kullanıyor. Şimdiye kadar iki Jawa pert etti. "Babam sonunda motora binmemi yasakladı ama benimle baş edemedi. Arabam da var ama kullanmıyorum. Araba dediğinde eşya taşınır. Ben eşya mıyım?"

YEŞİM BOZKURT Hızlı, cesur ve güzel Honda CRR 600’ü var. Uzun sarı saçları savrula savrula vırooooonn diye geçince, trafik duruyor. İki yıldır motosiklet kullanıyor, bu ikinci motoru. İlk Kawasaki motorunu ciddi bir kazada pert etti. İstanbul’da yapılan bütün Moto GP yarışlarına gitti. Hatta son seferinde tellerden pite atlayıp 2006 dünya şampiyonu Nicky Hayden’le bile tanıştı. Motor merakı Tom Cruise hayranlığından geliyor. O ne yaparsa ben de yaparım, diyor. Mayıs ayındaki Honda CBR yarışlarına seçilen üç kadın motorcudan biri. Öğretmen maaşıyla yarış masraflarını karşılayamadığı için bir sponsor arıyor. Motorunun siyah-beyaz olduğuna bakmayın o Fenerli.

BURCU DERELİ Maslak’tan Maltepe’ye scooter’la gidiyor Dört koca yıl boyunca İstanbul’da her Allah’ın günü işten eve evden işe otomobille Maslak-Maltepe trafiğini çektim. En sonunda canıma tak dedi, bir scooter satın aldım. Millet trafikte mücadele ederken ben yanlarından gülümseyerek geçiyorum. Bir de taciz eden şoförler olmasa!

AYŞE GÖKDEMİR Evdekiler bilmiyor, okuyunca öğrenecek Motor kullanmayı çok istiyordum ama başta eşim ve evdekiler istemiyordu. Motosiklet fuarında bir chopper (Regal) gördüm. Kimseye haber vermeden gittim banka kredisi çektim ve onu satın aldım. İşyerinde duruyor. Bir tek kızıma söyledim, evdekiler bilmiyor.

SERAL ÇELİKBAŞ 2 motoru birden var Biri Honda, diğeri Kawasaki marka iki motosikleti var. Biri başlangıç motoru ama satmaya kıyamıyor. "Ehliyet kursunda yok denecek kadar az kadın hoca var. Daha çok kadın hoca olmalı. Motor otomobil gibi değil," diyor.

SANKİ KAMYONCULAR ODASI

Dün yine zinciryağı aldım, sanki içiyor mübarek! 400 kilometrede bir yağ yeniliyorum.

Bununla olmuyor ya! Haftasonları fazla mesai yapıp artık kaliteli bir motor alacağım.

Honda’nın Hornet’i var ya, onların 2008 modeli çıktı. Asfaltta yağ gibi kayıyor.

Yok yok, Avşa’yı bırak. Bak ben ne diyorum: Senle direkt basalım, Asos’a gidelim.

NEDEN KADIN KADINA?

Çünkü biz hem trafikte, hem de motorcuların içinde azınlığın da azınlığıyız. Kadın olarak erkek motorcuların karşılaşmadığı kendimize özel sorunlarımız var. Mesela ehliyet kurslarında kadın hoca yok denecek kadar az. Ya da trafikte rahatsız edilmek önemli bir sorun. Kadın olduğum anlaşılmasın, üstüme gelmesinler diye saçlarımı montun için sıkıştırıyorum. Laf atanı bırak, yolda sıkıştırıp aracını üzerimize süren bile var!

Kenan Sofuoğlu her zaman yanlarında şimdi rekortmen Pulko’yu bekliyorlar

Pembea2, kuruluş toplantılarına 2007 dünya şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nu da davet ettiler. Sofuoğlu da onları kırmadı geldi, hepsine cesaret verdi. Ama onlar da bu ilgiyi hak ediyor. Ünlü motorcunun bütün yarışlarına gidip destek veriyorlar. Motoruyla yardım amaçlı dünyayı dolaşan Sloven kadın motosikletçi Benka Pulko ise aralarında bir efsane. Onun Afrika ve Hindistan turlarından, yazdığı kitaptan, günde 7 dolarla yaşayıp rekor kırmasından hayranlıkla bahsediyorlar. Grubu kurar kurmaz Pulko’yu da Türkiye’ye davet ettiler. Söylediklerine göre haziranda gelecek.

Savaş ÖZBEY / Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Gerçekten taktir ettim....
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet gercekten guzel bişey taktir edilmesi lazım

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Rahibeler klübü gibi olmasını pek anlayamadım ama medeni cesaretlerini takdir etmemek elde değil bu kadar tacizci ve feodal zihniyetli erkek egemen bir
    sporu keyifle yaptıkları için bir vatandaş olarak gurur duyuyorum.
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

olması gereken

böyle bir zevk ve ulaşım aracının kullanılmasında cinsiyet farkı olmaması lazım. ben de kızıma öğrettim ve şu anda 650 lik banditimi kızımla paylaşıyorum. çünkü 125'lik CBR O'na küçük geliyor. Bu grubun adı Amazonlar olabilirmiş. Üniversite öğretim dönemi kapandıktan sonra yani 20 hazirandan sonra bu grubu kızımla Antalyada ağırlayabiliriz.

deli mavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet
    bu kadınlar müthiş bir performans sergiliyorlar başarılarını devamını dilerim
    UÇURUMUN KENARINDA OLSAN BİLE SIRF HAYATA GICIKLIK OLSUN DİYE GÜLÜMSE

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    cesaretlerinden dolayı kendilerini tebrik ederim

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de ve özellikle de İstanbul'da motosiklet kullanan bayanları ben de çok takdir ediyorum; onların açtığı yolda bayan motorcu sayısının gün geçtikçe artacağına inanıyorum.

Bir de eklemeden geçemeyeceğim, yakında aralarına öyle bir motorcu katılacakki, fırtına gibi esecek, hepsinin pabucunu dama atacak

Motosikleti
    motti 250cc chopper
    sahsen gizemde motor kullanan bir bayan oldugu için hem onu hemde digerlerini ayakta alkıslıyorum cok mutluyum kız arkadasım motoru benim kadar sevdigi için

Motosikleti
    Yamaha Cgnynuss 125rs
    büyük cesaret kabul edilmeli vede takdir
    Lütfen kask yazın bile eldiven ve gündüzleride farlarınız açınız ve sağlamayınız vede unutmayınız papaz pilavı 2 kere yemez Herkese saygılar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    İşte çağdaş türk kadını,helal olsun sizlere

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Süper bi duygu, kendim çıkmış kadar sevindim. Bu tarz şeyler annemi gaza getiriyor, büyük motor isteği onda da belirdi artık.. Oleyy.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

carlosmarcos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkemizde ahlak sorunu git gide artıyor tacizler, sataşmalar, sıkıştırmalar malesef oluyor. Özümüzü unutmak üzereyiz. Nereden nereye geldik.

Kazasız belasız tacizsiz rahat sürüşler dilerim
    ★★★HONDA★★★
    ★★★Hayat Onda★★★
    I have a dreams. Those dreams are tied to a horse that will never tire...

Motosikleti
    iki tabana devam , sattım :(
    Pembea2 , sizleri tebrik ederim. Bu sevdadan vazgeçmeyin sakın. Sizleri takdir ediyorum.

kalyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS ADV ( Flagello di Dio )
    İçlerinde tutkusu olanlara
    Bende marjinaL bi duruş sergiLerim motora binerim diyenlere

Topyekün bravo
    Kafa FLY
    Görüntü FLU
    Hayat FREE

Motosikleti
    Versys '07
    bu hanımları ayakta alkışlıyorum.çevremizde bayan motorcuların çoğalması da çok sevindirici.

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Bütün kızlar toplandık toplandık toplandık
    sorduk neden yıprandık yıııııııprandık yıprandık
    Biz onlardan hoşlandık hoşlandık hoşlandık
    Şimdi niye zorlandık zoooooorlandık zorlandık.

Helal olsun ablalarım.Kim tutar sizi.
    Gerçekten çok güzel bir topluluk olmuş.

erdincpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan da motorsuzum
    yaw ne güzel bir oluşum bizde nerde bu bayanlar diyoduk aramızda son olarak bizim yusuf kalmıştıı bari onada haber salalım bu oluşuma katılsın bayan olmasada öle bir arzusu var bayan olma yolunda
    DRİFT RELİGİON
    4 teker benenimi, 2 teker ruhumu taşır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR600RR
    Bu guruptan daha önce haberim olmuştu,hatta siteye üye olmaya çalışmışlığım bilem var ama cinsiyet ayrımı yapıyolar ,biz yapıyomuyuz dimi ama bu birlikteliklerini taktir ediyorum ,yolları ve farları açık olsun

Motosikleti
    " AK "
    bu en sağda 2 çin çan çon kullanan bayanları kulübe bekliyorum...
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler