Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorcunun isyanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Motosiklet kazalarına dikkat çekmek isteyen 500 motosiklet tutkunu, dün Kadıköy Meydanı'nda buluştu. Motorcular, diğer sürücülere 'Bizi fark edin' çağrısı yaptı.

Motosiklet kazalarına dikkat çekerek yetkilileri uyarmak ve hayatını kaybeden arkadaşlarını anmak için yaklaşık 500 motosiklet tutkunu Kadıköy İskele Meydanı'nda bir araya geldi. Motorcular, diğer sürücülere "Motosikletlileri fark edin" çağrısında bulundu.
    Motorcular önce kazalarda yaşamını yitiren arkadaşları için saygı duruşunda bulundu. EMOK Etkinlik Koordinatörü Uğur Becerikliler, motosiklet kazaları sonucu ciddi yaralanma ve ölümlerin meydana geldiğini belirterek, yol kaplamaları ve bariyerlerin motosiklet sürücüleri için tehlike oluşturduğunu, bu konuda düzenleme yapılması gerektiğini savundu.

'Bizi yollarda kollayın!'
    Becerikliler şunları söyledi: "Üç hafta önce bugün, iyi bir doktor, iyi bir eş, baba, dost, değerli bir insan ve bilinçli bir motosiklet kullanıcısı olan sevgili Dr. Ömer Uzma'yı, dikkatsiz ve sorumsuz bir sürücü ile karayollarının bariyerleri aramızdan aldı. Yine başka bir kazada arkadaşımız Ramazan Maden bariyer demirlerine çarparak öldü. Geçen hafta içinde İzmir'de sorumsuz bir sürücünün arkadan çarptığı motosiklette bulunan Yaşar Mete Oymaklı ve İrem Uygur'u kaybettik. Sürücülerden bizleri yollarda korumaları ricasında bulunuyoruz. Yetkililerden, trafikle ilgili kanunları düzenlerken motosikletleri de göz önüne almalarını talep ediyoruz."

'Daha kaç kişi ölmeli?'

TEM otoyolunda geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren Dr. Ömer Uzma'nın eşi Alev Uzma, gözyaşları içinde yaptığı konuşmada şöyle dedi:
    "Biricik hayat arkadaşımı iki canavar ayırdı benden. Birincisi trafik canavarı. Yollarımız sorumsuzca, bencilce ve saygısızca araç kullanan sürücülerle dolu. Eşim de bunlardan birinin kurbanı oldu. İkincisi, özellikle motosiklet sürücüleri için tuzak oluşturan bariyerler. Bariyerleri güvenli hale getirmek için daha kaç kişinin ölmesi bekleniyor. İnsanların birbirine saygı duydukları bir trafik diliyorum. Eşim gibi insanların kazalara kurban gitmemelerini diliyorum. Seni seviyorum Ömer Uzma..."

kaynak : http://www.milliyet.com.tr/2007/08/1...l/axgun03.html
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Umarım bu ve buna benzer çagrılar amacına ulaşır.

zion1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    taze bitti :)
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım bu ve buna benzer çagrılar amacına ulaşır.

inşallah................
    BEN DEGİL,BİZ DİYE ÇIKTIK BU YOLA

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    katılan destek olanlara teşekkür ederim, her şehirde yapabiliriz umarım bunu,izmirde yaşanan kaza değil resmen cinayettir
    Ride your way

MECİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLV-1000
    evet hedowich..sana katılıyorum..kendi ilimizdede yapalım bunu...
    ==>> SAKALLI <<==

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Hayatlarını kaybeden diğer arkadaşların yakınları da oradamıydı merak ediyorum....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 600f,hyosung gt250r
    Arkadaşlarım bunun gibi kazaların son olmasını dilesemde olmuyor olmuyor çünkü otomobil kullanıcıları bizi takmıyor.Zaten bu tip insanlarla başımız dertte bide yollar... Böyle yol olurmu ya hangi yılda yaşıyoruz.Avrupa avrupa diyoruz avrupanın neresinde böyle yollar var.Adam virajın ortasına çakıl döküp yol tamir ediyor.Sesimizi dahada duyurmamız lazım yoksa bizi takacakları yok.Ben şahsen bu kazalar artınca vasiyet ve veda niyetiyle mektubumu yazdım cüzdanıma koydum çünkü biyere gidince geri döneceğimden artık emin değilim.Ortalık serseri kaynıyor.Hata yapanı affetmeyin arkadaşlar durdurun indirin arabadan kaskı geçirin burnunun ortasına anlasınlar can kıymetini adi herifler

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    bende tv den izledım CNN Turk ama gördugum kadarıyla fazla kalabalık degıldı nedense cok aradı gözum MT tşörtlerını gözume carpmadı

ama yınede amacına ulaşmiş tv haberlerıne cıktına göre.......ama daha iyi olabılırdı nerdeydı bu istanbul MT vediger iller......
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    insallah bu konu amacı na ulaşır

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Arkadaşlar ben oradaydım ve bayan uzma'nın konuşması içimizi paramparça etti
    çok kötü oldum ve kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim.Yanlız katılımın azlığı beni hayal kırıklığına
    sevketti çünki 500 tane motorcu oradaydık bizim
    bu tip tepkilerde 1000 ler olmamız gereken yerde 500'ü bile zor topladık.
    Ama ana haberlerde konu olmamız hiç olmazsa biraz teselli oldu binlere ulaşamdık
    ama tv aracılığıyla milyonlara ulaşmada benim de katkım olduğunu hissetmek
    bana acaip gurur verdi ve orda olan ve mazereti olupta gelemeyen tüm motor dostlarına
    çok teşekkür ederim.Ayrıca emeği gecen herkese de minnettarım.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Ben Uzma Hanıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
    Eşini kaybetmiş olmasına rağmen Bizler için bir şeyler yapabilme adına oradaydı. Dimdik durmaya ve mesajımızı haykırmaya, kısaca Biz Motorcular için Bir Şeyler yapmaya gelmişti. Ne desek hakkını ödeyemeyiz.
    Poturdak

neveragain34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gn125 34 BD 4673 calındı CBF 150 yollarda
    Biz neden bu kadar azınlık olduk ben onu anlamadım arkadaslar!!!
    Istanbulda bu kadarmı motor tutkunu var?
    ben motorsuz oldugum halde katıldım
    Ama dıger sehırlere seslenıyorum zor bır organızasyon degıl hatta MT ye uye olan olmayan her motorcuyu durdurup ne gun yapacaksanız boyle bır organızasyonu haber verebılırsınız!
    10/1 bıle gelse bır kisi bir kişidir

Alev hanıma sonsuz TESEKKURLER tekrar başsağlığı ve ALLAHtan sabır dilerim
    ONCE CAN GUVENLIGI!!!

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    acınız acımızdır

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    ALLAH gani gani rahmet eylesin.:(Bu haftasonu gurbetçi arkadaşımla beraberdik.Motosikletimle bayağı gezdik.Adam arkamda daha ilk kilometrelerde isyan etmeye başladı.''Böyle trafik,böyle vurdumduymazlık,böyle yol olmaz diye...Siz motorcular resmen kamikazesiniz'' demişti.Gerçekten de bazıları kasıtlı birşekilde önümüze çıkıyor,yolumuzu kesiyor,sıkıştırıyor....İnsanları bilinçlendirmek lazım.Bizim de trafikte bir unsur olduğumuzu anlamaları için ne gerekiyorsa yapalım arkadaşlar.

Yalcinnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXF 750
    Aranıza yeni katıldım ve eşimle beraber bizde oradaydık. Katılım gerçekten çok azdı.

İstanbul'un ve İstanbul'lunun vurdum duymazlığı malesef bizim içimizde de var. Birlik olmayı başaramıyoruz. Herkes konuşuyor ama eylemde sınıfta kalıyoruz. Kendimiz için birşeyler yapmazsak, kimse bizim için birşey yapmaz.

''Hak verilmez, alınır!'' bu söz boşuna söylenmiş olabilir mi?....:pale:

Saygılar,

Yalçın...
    Ataşehir

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı AYDEMİR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tv den izledım CNN Turk ama gördugum kadarıyla fazla kalabalık degıldı nedense cok aradı gözum MT tşörtlerını gözume carpmadı

ama yınede amacına ulaşmiş tv haberlerıne cıktına göre.......ama daha iyi olabılırdı nerdeydı bu istanbul MT vediger iller......
    arkadaşım yaklaşık 20 kişi oradaydık...yalova'ya gitmek için 2 hafta önceden plan yapmamıza rağmen yol güzergahımızı ve planımızı biraz erteleyip üzerimize düşeni yapmak için oradaydık...konuyla ilgili detayları ve resimleri ''yalova motofest'e gidiyoruz başlığında bulabilirsin...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    AH ulan benim başımada böle çok olaylar geldi sanki motor bir araç degil umurları degil yol vermek vs. heleki taksiciler ama biri bana fena denk gelicek bekliyorum motorun köşesinede bi demir koyam o zaman motorcu nası oluyomuş göstericem daha bismillah etmedim kazada ama bunlar beni sıkıştırıp özür diledikleri sürece bi yere patlıcam gibi...türkiyede motor anlayışı ne zaman değişicek ne zaman trafige kabul görecegiz bilmiyorum...

arkadaşlar sabır, sabır, sabır

sabrın sonu selamet...

Tutkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA AFRİCA TWİN
    Motosiklet kazalarında hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.
    Yapmış oldukları bu duyarlı davranıştan dolayı katılan bütün motorcu arkadaşları da kutlarım.
    Sesimizi duyurmak için,bu gibi faaliyetleri sık sık ve binlerce katılımla yapmalıyız.
    Herkeze selamlar, sağlıklı sürüşler diliyorum.

Motosikleti
    honda 04/vfr 800 olacak çok yakındaaaa...
    işin kötü tarafı yıllarca dantel gibi işlenerek şekil verilmiş beyinlerin böyle saçma sapan bi durumla yok olması beni çok ama çok üzüyo malesef
    allah ailelerine sabır versin mekanları cennet olsun :(
    SİGARA İÇENLER MUTLAKA SEYRETSİN!!![YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=MYXsl9kCLVw
    [/YOUTUBE]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)