Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletli polise 'örnek olun' talimatı

Motovento
    REKLAM ALANI

bence yerınde bı karar genelde coğu sağdece sapka ıle gezıyo ıns uyarlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bugün gördüğüm bütün polisler sıcağa rağmen kasklıydı.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    benim kendi gözlemim polisler çevre yollarda daha doğrusu motor üzerinde belli bi mesafe katediceklerse kask takıyorlar ama sokaklarda sık sık durarak kısa mesafe gidecekleri zaman takmıyolar. onların mantığı da pizzacılarla aynı sonuçta ama ne yalan söyleyeyim çok suçlayamıyorum onları, trafikte tehlikeli araç sürmedikleri zaman (takip hariç) kendi seçimleridir diyorum (bu dediğim diğer motor sürücüleri için geçerli değil ).
    ne biliym çifte standart gibi oluyo ama böyle hissediyorum.

bu arada yanlış anlaşılma olmasın ben de korumasız gezmiyorum.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Ben onlara imreniyorum tabi ki...

Fakat daha özel eğitim almaları gerektiğini söyleyen arkadaşlarımız var...

Kullandıkları motorların üstlerine zimmetli olması da kötü bir durum...

Yani sürekli eğitim alamadıklarından şikayet ediyorlardı...

(Dinlenmek için verilen süreleri de çok az anlatıldığı kadarı ile)
    [B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

killing_machine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Yzf R1 05
    benim gördüklerimde arka siren lambasının kazığına takmış oluyolar.mz liler ve hondalılar bmw gs ye binenler takıyo ama
    MoToCroSS RuLeZZ

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üsküdar belediyesi temizlik kontrol veya ona benzer bir görevi olan belediye görevlileri de hiç kask kullanmıyor. altlarında activa var ama yine de takmaları lazım bence.

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    valla ben istanbulda hiç görmedim kask takmayan.. belki kısa mesafelerde takmıyorlardır.. ama benim dikkatimi çeken; benim işyerim hastane karşısı eczane.. oraya sürekli (eskiden yunus derlerdi şimdi adı ney bilmiyorum) polis yazıyor sadece yani motosikletli polisler geliyor.. 1-2 tanede gezmiyorlar en az 5-6 motor ve hepsininde artçısı var.. motorları varadero.. dikkatimi çeken şey hepside genç belkide daha yeni polisler.. bir keresinde izin alıp resimlerini çekmiştim makinelerin...
    KIRMIZI BOĞA..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

abal bahsettiğiniz arkadaşlardan biri olan Erdem yoğun bakımda geçen bir haftanın sonunda tüm müdahelelere ve dualarımıza rağmen bu akşam vefaat etti

Başımız sağolsun.

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Allah rahmet eylesin,yakınlarına sabırlar :(

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    ya kardeşim biraz sesli harfleride yaz üşenme , okurken başım ağrıdı

Alıntı black_dog_rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha bana bir ara bir trafik polisi sordu kask neden yok bu arada trafik polisi de motorlu bende dedim var nerde dedi arkada dedim haaa gördüm dedi hımm dedim neden takmıyon dedi sen neden takmıyon dedim hava sicak dedi bendede dedimki evt hava sicak ama ben şimdi takacam siz dedim hyr dedi ozaman ceza kesin kendinize dedim haha güldü niye gülüyorsunuz dedim gayet cidiyim dedim dalga mı geçiyon dedi hyr bir sny dedim ne oldu dedi pilakanızı alıp sizi şikayet edecem demeye kalmadı yeşil yandı gazladı hahaha mayak korktu galiba hahahaha bu arada bu söylenen adana için de geçerli mi
    Polise lafım yok haklı / haksız sebepleri olabilirde , daha önce biri söylemişti
    koruması olmayan adamın kaskosu trafik sigortasıda ödenmesin , bizim millet anca cezayı yiyince akıllanır . Belki çok gaddarca ama ölüm sakatlık kimseyi korkutmuyor .

Alıntı MrSandman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takmadı diye ölürse sorun yok değil sadece bu onun "seçimi"!
    Kask taktığı halde ölen ya da senin belirttiğin gibi kaskı olduğu halde kaskı fırlayıp yaralanan arkadaşlarımız da var..
    Hayatta yaşadıklarımızın tamam mı seçimlerimizden ibarettir..
    Sana söyle özetleyeyim:
    İlk motorum. Çin malı bir scooter. Alalı 10 gün olmuş. Çok yakın bir mesafeye gidiyorum ve hava çok sıcak..
    Yaptığım seçim: Kask, mont giyildi. Eldiven ve dizlik sıcak bahane edilerek zaten yakınada gidiyorum diyerek giyilmedi.
    Olay: Virajda lastik kayması sonucu motordan düşüldü(Detay hatırlamıyorum nedenini az sonra söyliycem)
    Sonuç: Kafamı kaldırıma vurdum. Bir günlük hafıza kaybı! Asfaltta sürüklendim Kaskta çok derin asfalt çizikleri, mont yırtıldı. Eldiven ve dizlik olmadığı için elde ve dizde asfalt yanıkları...
    Sadet: Eğer hava sıcak diye kaskımıda takmamış olsaydım şuan burada sana bunu anlatamıyor olurdum.. Ama anlatabiliyorum çünkü ben kaskımı giydim! Bununla beraber elimdeki ve bacağımdaki yaraların izlerini hala taşıyorum! Neden? Çünkü eldivenimi ve dizliğimi giymemeyi seçtim..

Eğer caddede hava atıcam die 1300cc motora üzerinde şort ve tişörtle binip kask takmıyorsa ve sonra bana yandım anam diyorsa ben o adama dönüp bakmam.. Benim tavrım açık ve net! Her motor kullanan neden benim "kardeşim" değildir açıklamasını da yapmıştım daha önce..

Eğer gerçekten sözlerimin arkasındakileri görebilseniz aslında ne kadar humanist olduğumu anlardınız lakin böyle bir beklentim yok.. Sonuçta herkesin fikri kendine..

arkadaşlar polislerihiçbir zaman tam anlayamazsınız...siz o elbiseyi giyin hiç bir şey yapmadan 12 saat boyunca bir yerde oturun ama akşam eve gittiğinizde ne kadar yorgun olduğuunuzu göreceksiniz ki üstelik motorcu arkadaşlarımız saten hergün motorun üstündeler zevk filan kalmaz yanimerak etmeyin...polislik çok zor bir meslek ALLAH YARDIMCILARI OLSUN

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Alıntı ersan52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar polislerihiçbir zaman tam anlayamazsınız...siz o elbiseyi giyin hiç bir şey yapmadan 12 saat boyunca bir yerde oturun ama akşam eve gittiğinizde ne kadar yorgun olduğuunuzu göreceksiniz ki üstelik motorcu arkadaşlarımız saten hergün motorun üstündeler zevk filan kalmaz yanimerak etmeyin...polislik çok zor bir meslek ALLAH YARDIMCILARI OLSUN

tamamen katılıyorum size akşama kadar o kıyafetlyerin içinde o kask kafada sıkıntıdan patlıyorlar ama mecburlar meslekleri ve kendi menfatları için güvenlikleri için takmak zorundalar
    [COLOR="Red"]KASKINI TAK UZUN YAŞA EHLİYETİNİ AL POLİSE YAKALANMA [/COLOR][COLOR="Green"]kan grubu : 0 rh (+) pozitif[/COLOR][COLOR="Blue"] iletişim:viceroy@sakaryamotosiklet.com [/COLOR]

motorist23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 1000 varadero

selam

arkadaslar ben 2 yıldır istanbul asayiş subede çalışıyorum. bu 2 yıl zarfında kaskını takmayan yunus arkadasıma rastlamadım. özellikle trafikte seyir halindeyken olmassa olmazlarımızdan kask. ancak bazen merkezi caddelerde,çarşılarda,sık sık dur kalk yapıcamız yerlerde takma gereği duyulmuyo çünkü ez fazla 10 km hızla gidiyoruz. lakin diğer motosikletli trafikçi arkadaslarımız yani şahin die tabir edilen meslektaşlarımız kasklarını takmıyolar bazen bunun sebebi de sık sık motosikletten inip vatandaşla muhatap olmaları ve ceza uygulamaları. onlara da biraz hak vermek lazım , ama tabiki tasvib etmiyoruz onları.
    bizim etik anlayışımız çok sert. kaskın, motosiklet kullanma kurallarının affı yok bizde. kurs alırken zaten ilk olarak kask nasıl takılır nasıl kullanılır onu ögretiyolar. yanlış yapılan her hareketin cezası var bizde. hareketlerimizle herkese örnek olmaya çalışıyoruz. on parmağın onu da bir olmuyo ama yinede tüm yunus arkadaslarım kurallara uyuyo diyebilirim.
    biz öncelikle vatandaşlarımızın huzuru ve güveni için çalışıyoruz. bu nedenlede kurallara katiyetle uyuyoruz. devletimiz saolsun bize herseyin en iyisini alıyo. bizde elimizden geldiği kadar görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.
    şehit olan arkadaşımıza allahtan rahmet yakınlarına ve sevenlerine de sabır dilyorum. Allah hepimizi korusun...

Motosikleti
    artık hiç bişeyi yok :((
    ya arkadaşlar biraz fazla bu adamların üzerine gitmişşiniz herhalde adamlarda akşama kadar motorun üzerinde bi tak bi çıkar buna hal mi dayanır helede şehir içi trafiğinde bide buna sıcak eklendiğinde varın siz düşünün.... adamlar arada bir çıkarıyolar bizde tam o sıralara rastlıyoruz herhalde ama hepsinine mal edilmemeli benim gördüğüm trafikçi ve yunuslarımız hepside bu konulara dikkat eden kişiler....bizlere örnek olmasını herzaman diliyor ve varolmalarını istiyoruz...

motorist23 yazı mükemmel kutluyorum seni....gerçekten....

komando,, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    kaskı polisten ceza yememek için takıyorsak bu çok yanlış kaskı önce vucudumuzun en değerli yerini korumak için kısa mesafe yada düşük sürat demeden herzaman takmalıyız iş polise gelince bir de kendinizi onların yerine koyun bakalım akşama kadar motorun üzerinde sıcak havada dolaşmak kolaymı adamlar en sonunda bıkıyorlar tabi ama bu tabiki mazeret olamaz Emniyet genel müdürünün söylediği kesinlikle doğru ama bu insanlarında çalışma koşullarını ve şartlarını en kısa zamanda düzeltmeleri gerekir, Allah rahmet eylesin bir tane tanıdıgım yunuslarda görevli başkomiser vardı zamanın baş bakanı Mesut Yılmaz a eskort ederken bornova zaferpayzın köprü üzeri bir tıra arkadan çarpmış ve hayatını kaybetmişti daha sonra ailesinden motorun parasını bile istemişlerdi önce polisimizi avrupa standartlarına getirecegiz sonrada onlardan avrupa standardında görev bekleyecegiz malesef bizde bunun tam tersi oluyor.

Erkut C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD 200 SH 150 MIO100
    bırakın binmeyi elimle götürüyorsam bile kaskımı takarım bence de herkes her zaman takmalı hatta avrupa standartlarında kask takmalı.
    motosiklete binen polis leri çok uzun zamandır kasksız görmüyorum onlar bizden biraz daha rahat biniyorlar çünkü daha görünürler ve polisler.

birde vararedo belki kapasite olarak çok fazla ama yinede çok yakışıyor bence polis için herşeyin kaliteli olması şart devletin kanun koruyucusu onlar.

Motosikleti
    aprilia leo 150
    bazı arkadaşların dediğine katılmıyorum... acil durumlarda motosikletli polislerin mecburen kask takmaması bence yanlış... bilhassa bu gibi acil durumlarda kask takılmalı... kasksız 180 - 200 km hızla araç takip etmek ne kadar sağlıklı olur bilmem... ancak bir memurun canını tehlikeye atacağı bu gibi durumlarda kask takması daha zorunlu gibi..

1 haftadır dikkat ediyorum kaskını takmayan polis görmedim...

dışarıdan göründüğü gibi olmuyor 24 saat motor üzerinde herhan bir yere yetişmek gerekiyor bazen kask bile takmaya fırsat kalmıyor çünkü kaçan aracı veya şahsı gözden kaybetmeden motoru çalıştırıp peşine düşmek gerekiyor o esnada kaskımı düşünecen kaçan şahsı veya aracı mı düşünecen doğrusu kask ama olmuyor;

dışarıdan göründügü gibi olmuyor arkadaşlar,bazen öyle oluyorki kaçan bir şahsı veya aracı gözden kaçırmamak için kask takmaya bile fırsat kalmıyor moturun üzerine binip çalıştırman la hareket etmen bir oluyor bu esnada kask akla fazla gelmiyor şahsı veya aracı gözden kaçırmamak geliyor insanın aklına:birde sivil motor kullanmakla görevde motor kullanmak arasında çok fark var 24 saat motorunla berabersin yagmur yaş,sıcak soğuk demiyorsun devamlı üzerindeysin motorun üzerinde birde polislik yapmaya çalışıyorsun bir gözün devamlı araçlarda veya şahıslarda şüpheli olabilecek şeyleri seyir halinde iken takip ediyorsun ona göre ani karar vermeye çalışıyorsun bunların yanında bazen böyle kask takmadığın zamanlarda oluyor ayrıca elbiselerin içindeki korumalıklar dizlikler koldaki korumalıklar uzun zaman bu elbisenin içinde rahat etmeni engelliyor ondan dolayı genelde takılmıyor.....eeee yapmak gerek hem fikirim ama aması var işte onuda içine girmeyince anlamak zor oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)