Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'un trafiği Avrupalı uzmanı afallattı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150

İstanbul'un trafiği Avrupalı uzmanı afallattı

Türk ve Avrupalı uzmanlar Inter-Trafik Fuarı'nda, İstanbul'un trafik sorununa çözüm arıyor. Avrupa Birliği Ülkeleri Kent Trafik İşletmeciliği Polis'in başındaki isim olan Sylvain Haon ile CNN TÜRK ekibi İstanbul trafiğine çıktı. Haon, Avrupa'daki birçok metropolde ulaşım sorununu çözen uzmanlardan biri ve Avrupa'nın 17 şehrinde yerel taşımacılık için politikalar geliştiriyor. Onun ve arkadaşlarının önerileri, Barcelona'dan Londra'ya birçok metropolü daha yaşanabilir hale getirdi. Daha önce birkaç kez İstanbul'a gelen Haon hala trafikteki karmaşayı anlamakta güçlük geçiyor. Haon'u en çok şaşırtan ise minibüs ve otobüslerin yarattığı karmaşa.

Haon, "İstanbul'un trafiğine baktığım zaman gördüğüm şey karışıklık. Şehri çok iyi tanımadığım için neden kaynaklandığını anlayamıyorum ama İstanbul çok büyük bir şehir. Birçok sorunun yanında, nüfus artışı ve göçün ulaşım sistemi üzerinde büyük baskısı da olduğunu söylemek gerekir" dedi.

'Çözüm İstanbul'a uygun olmalı'
    Haon'a göre İstanbul için çözümü dışarıda aramak yanlış, çözüm İstanbul'un kimliğine uygun olmalı.
    "Her şehir kendi ihtiyacına, yapısına göre bir trafik yönetim şekli belirlemeli" diyen, Haon, "Barcelona'daki ya da Londra'daki sistemi buraya getirmek yanlış olur. Sonuçta Londra'nın ortasından deniz geçmiyor. Oradaki çözümleri birebir İstanbul'a uygulayamazsınız" şeklinde konuştu.
    Çözüme ulaşmak için kısa bir süre olsa da Haon'ın birkaç pratik önerisi var.
    Haon, "Yerel yönetimler toplu taşımayı geliştirmek zorunda. Eğer ofisinize en kısa ve hızlı toplu taşıma ile gidebiliyorsanız, bunu kullanmak gerekir. Alışkanlıkları değiştirmek zorundayız. İkincisi, tüm ışıkların bilgisayarla kontrol edildiği, insanların trafik hakkında anında bilgilendirildiği bir trafik yönetim programı oluşturmalı" dedi.
    Sylvain Haon, Boğaz ve Haliç'in iki yakasına bisiklet yolları yapılabileceğini belirtti ve "İnsanlara farklı şekilde hareket edebileceklerini göstermek gerekir" diye konuştu.
    Haon, şimdilik İstanbul'da bir turist gibi dolaşıp sorunlara dışarıdan bakıyor. Ancak 1 yıl sonra, belediyeye çözüm ortağı olup bir anlamda elini taşın altına sokacak.

Alıntı: Milliyet Gazetesi
    Deniz Kilislioğlu / CNN TÜRK

Ben bu soruna "Motosiklet Kullanımını Yaygınlaştırın" diyerek çözüm önerisi getiriyorum işte.Ama trafik uzmanının bile motosikletlerin avantajından bihaber olduğu aşikar.Baksanıza Motosikletin M'sinden bile bahsedilmemiş...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı Luxor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu soruna "Motosiklet Kullanımını Yaygınlaştırın" diyerek çözüm önerisi getiriyorum işte.Ama trafik uzmanının bile motosikletlerin avantajından bihaber olduğu aşikar.Baksanıza Motosikletin M'sinden bile bahsedilmemiş...
    al bendende o kadar , sanki motosiklet uzay aleti arkadaş adamın aklına bile gelmemiş....

olaya bir diğer bakış açımda avrupanın başkentlerindeki metro ağıdır , şehrin bir ucundan diğer ucuna metro mevcut , bizde ise sadece taksim-4.levent arası daha çok fırın ekmek yememiz gerekiyo sanırım...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    Bisklet yolundan bahsedip motosiklele ilgili beyan vermemiş olması garip.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet ulaşımı kolaylaştıracak araçların başında gelmektedir.Fakat;4 kişinin aynı arabayla gelmesi yerine bizim kullandığımız karbüratörlü ve katalizörsüz makinalarla 4 kişinin ayrı motorlarla gelmesi arasında zaman farkı mutlaka olur ama çevreye verdiğimiz zarar en az iki katına çıkar.Motosikletin marjinal faydayı sağlayabilmesi için verimli bir makina olduğunu sadece bize değil tüm topluma kanıtlaması gerekmektedir.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

bypro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 kt, bordo
    Emeğin ve paylaşımın için thanks.

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    biz o trfiğe hergün takılıyoruz adam bir gün görmüş şok olmuş
    motosiklet kullanımı artmazsa daha çok sorun çıkacak......

Sadece köprü ücretini motosikletlerden almasalar trafik sorununu çözerler ancak görünmez bir güç sorunun çözülmemesini istiyor.

Motosikleti
    CBF 250
    Penguen dergisinin bi sayısında japon hiyahumchi takano(genelinin ismi buna benziyor ) istanbulun trafik sorununa çare buldu diyor.

Adam içeride harakiri yapıyor...Bilen bilir,İstanbulda toplu taşıma iş görmediği sürece ve araba satışları halen kampanyalarla devam ettiği sürece İstanbulun trafiği en baba puzzledan bile daha çetrefilli bir hal alacaktır.Motosiklet kullanılsın diyoz ama dinlemeyenler de allahından bulsun.
    :pr::pr::pr:

Guwencin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok
    bu vakitten sona çok büyük maliyetler gerektirir bu düzenleme. bu sorunu çözen ülkelere bakacak olursak şehir içi metro/tren hatları sağlam ve her zaman zamanında kalkıp gideceği ve duracağı her noktasıbelli olan otobüsleri var, yolları güzel ama en önemlisi kurallara belki %100 de olmasada %99,9 uymayı biliyorlar. uymayanlar olursada görevi ne olursa olsun cezasına katlanıyor... biz trafikten önce toplum içinde yaşamayı öğrenmeliyiz... ( acı ama gerçek)
    motosiklet kullanmak maharet işidir, mazaret kabul etmez... ::tutkuy::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Bence karmaşa ve keşmekeş övünülecek bir durum değil Millet rezil rüsvaa oluyor yollarda ya maalesef

Motosikleti
    cbr 125
    kesınlıkle ya motosiklet yaygınlastırılmalı yada yıllar boyu surucek olan bır metro agı mutlaka kurulamalı.. buarda paylaşım için teşekkürler..
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

mabad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    adamın onerileride hoş ama buna birde motosiklet kullanımı teşvik edilmeli yi eklese daha guzel olurmuş.umarım seneye adam elini taşın altına sokar ve soyle bir cozum bulmaz;"benzine,vergilere(ve hata yeni vergi isimleri uydurarak) ve koprulere zam yaparak insanları yurumeye tesvik etmeliyiz"gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler