Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Komşusunun motorcuya bıraktığı not sosyal medyada tartışma konusu oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Komşusunun motorcuya bıraktığı not sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Sizin tepkiniz ne olurdu, sizce kim haklı?

"Heralde motorunu yeni aldın.?
    Dün gece 03:15'de geldiğini ve parkederken egsoz çektiğini bütün mahalle duyduk.
    Görmemişliğinle sayende çoluk çocuk uyandık.
    Kesinlikle hayırlı olmasın ama; umarım diğer semt sakinleri benim kadar sinirli değildir ve bi virajda yatıp kalman için ekstra dua etmemişlerdir.
    Aslında bu mesaj tekerleğini bıçakla kesip sana bir ders niteliğinde vermek isterdim lakın: halen insanlara saygım var.
    Bu sen bile olsan....
    Bir dah
    a aynı şekilde davranırsan bu kadar medeni olmam.
    Komşun."

Kaynak: mustafakaya_vlog

espresso, ersinylmzi, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Bu zırzoplardan biri de bizim evin oralara dadandı bir süredir. Denk gelmedik henüz ama gelirsek kalbini kırıcam o dalyonun.
    Komşu kişisi burada %100 haklı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu işlerde racon, mektubu öyle "komşun" diye anonim, muallak bir ünvanla bitirmemektir. Marifet olan; "X apt, 2. kat D:4'te oturan Ali Veli" diye korkusuzca isim vermektir. Motorcu arkadaşın yerinde olsam egzoz konusuna rahatsızlık vermemek adına dikkat eder, o komşunun notunun altına da "gel yap ulan dediklerini yüreğin yetiyorsa" diye bir cevap metni yazardım.
    cbr1100 xx, otopsici ve muam bunu beğendiler.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    O da diğer gün gelip eksozu münasip bir yerine monte ederse ?
    netginn bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlerde racon, mektubu öyle "komşun" diye anonim, muallak bir ünvanla bitirmemektir. Marifet olan; "X apt, 2. kat D:4'te oturan Ali Veli" diye korkusuzca isim vermektir. Motorcu arkadaşın yerinde olsam egzoz konusuna rahatsızlık vermemek adına dikkat eder, o komşunun notunun altına da "gel yap ulan dediklerini yüreğin yetiyorsa" diye bir cevap metni yazardım.
    Katılıyorum.Fakat hayali olduğunu düşündüğüm bu olay benim başima gelse, motorcuya not yazmazdım.
    Baktım surekli hayvanlık peşinde bu kisi, bir gece yağ tipasini acip icine 300 ml benzin eklerdim.

Lastik bicaklamak cok sacma,kameradan falan yakalanirim belki basim belaya girebilir.
    Benzin eklemek en güzeli.Acaba 1000 km sonra yatak sardirmak icin ne kadar benzin eklemek lazim ?

Ugraşsin dursun artık.Tabi bu kesinlikle hak edilen bir kisiye yapılmalı.
    Mt07 + akrepovic varsa mesela yuzde 90 hak ediyodur
    mavellen ve ersinylmzi bunu beğendiler.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Mesai harcayıp A4 kağıda yazıcıyla yazı çıkaran adamdan korkmak lazım 😂
    valkyrie4194 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Motopixel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum.Fakat hayali olduğunu düşündüğüm bu olay benim başima gelse, motorcuya not yazmazdım.
    Baktım surekli hayvanlık peşinde bu kisi, bir gece yağ tipasini acip icine 300 ml benzin eklerdim.

Lastik bicaklamak cok sacma,kameradan falan yakalanirim belki basim belaya girebilir.
    Benzin eklemek en güzeli.Acaba 1000 km sonra yatak sardirmak icin ne kadar benzin eklemek lazim ?
    Hocam siz de çok gaddar insanmışsınız. Videolarınızı izleyen "Bu Selçuk da amma hımbıl tipli bir adam" der ama içinizde bir kuvvet mira, bir ero, bir Zileli Orhan Abi ruhu varmış
    Khaira, espresso ve mertowski bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam siz de çok gaddar insanmışsınız. Videolarınızı izleyen "Bu Selçuk da amma hımbıl tipli bir adam" der ama içinizde bir kuvvet mira, bir ero, bir Zileli Orhan Abi ruhu varmış
    Hocam ben Selçuk abi değilim öncelikle.

Gaddar olduğum kadar sinsiyim de
    hak edilen kisiye yapildigi icin gaddarlik sayilmaz bu.

Fakat selcuk abi icin kullandiginiz himbil kelimesini ne yapacağiz ?
    Burayi okusa ve sizin yazdiginizi gorse ne kadar uzulecek bir düşünün!

Yapmayin lutfen.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Alıntı Motopixel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben Selçuk abi değilim öncelikle.

Gaddar olduğum kadar sinsiyim de
    hak edilen kisiye yapildigi icin gaddarlik sayilmaz bu.

Fakat selcuk abi icin kullandiginiz himbil kelimesini ne yapacağiz ?
    Burayi okusa ve sizin yazdiginizi gorse ne kadar uzulecek bir düşünün!

Yapmayin lutfen.
    Selçuk olmayan Motopixel kullanıcısı; Selçuk Abin için ne yorumlar yapıldı bu forumda aç bir onları oku, sonra tartışırsınız hımbıl kelimesini.

Ayrıca "Hımbıl" kelimesi TDK anlamı uyuşuk,tembel demek. Bu bir hakaret değildir. Uyuşuk tipli yada tembel tipli demek kabahat mi?

espresso ve Motoseverrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yahu nasıl fark etmiyorsunuz anlamıyorum..

Motosikleti
    Mondial Drift L CBS
    Ben hak verdim komşuya. Tabi eğer dediği kadar rahatsız ettiyse. Benim mahallede de var öyle bir zırto. Düşünüyorum da çoluk çocuğum olsa gecenin köründe böyle seslerle uyandırsa falan ne yapacağımı bilemem kafasını eksoz'la kırardım sanırım. Her şeyin yeri ve zamanı var. İnsanları rahatsız etmenin lüzumu yok. Ben Avm otoparkına falan girerken çevremde birini gördüğümde özellikle bebek arabası falan varsa anında kapatırım kontağı.
    lokalsürücü bunu beğendi.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Komşu benden tam not aldı. Umarım motorcu arkadaşımız da dersini almıştır.
    lokalsürücü bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yahu arkadaşlar motosikletçi adam okumuş görmüş görgülü kibar çevre dostu olur
    lütfen hanzo luk yapmayın tavşan kör eden ampül insan sağır eden egzoz takıp milleti rahatsız etmeyin ha taktınız mı milletin ettiği küfürlere de bi zahmet kızmayın hatta dayak yerseniz vallahi dövenin eline sağlık derim
    egzoz evet güzel ama sokak arasında aragazı yapma yaw milletin çoluğu çocugu hastası var
    komşu gayet saygılı bir uyarı vermiş

Motosikleti
    falcon flash 100
    Evet bu egzoz bağırtma işi çok sıkıntılı.

Çoluk çocuk gece yarısı uyanınca adamı dellendirmiş.

Lütfen, rica ediyorum tarzı bir not beklemek pek gerçekçi değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Bu işlerde racon, mektubu öyle "komşun" diye anonim, muallak bir ünvanla bitirmemektir. Marifet olan; "X apt, 2. kat D:4'te oturan Ali Veli" diye korkusuzca isim vermektir.
    Gece yarısı uyanmışsın cinler tepene çıkmış. Çocuklar bir taraftan, hanım öbür taraftan sızlanıyor.

Sende ailenin reisi olarak öyle hem sinirli hem de çoluk çocuğa ve hanıma karşı bir şey yapamamanın verdiği eziklikle pek racona dikkat edebileceğini sanmıyorum.

Macabre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eskiden bir Dominar'ım vardı. Hatta konusunu açmıştım. Bilen bilir, dominarlar aşırı gürültülü çalışır. orijinal egzozu bile inletir mahalleyi. Motoru bıraktığım sokak benim dairemin az ötesinde, çıkmaz sokak. Motoru en güvenli oraya bırakabiliyoruz. Oradan sadece 1 komşu ile problem yaşadım. Uslup sorunu olan bir komşuydu. Sonra olay tatlıya bağlandı. Sadece 1 kişinin uyarması bile yeter, kimseyi rahatsız etmemeliyiz diye düşünüyorum. Sabah saatlerinde süreceksem motoru, sokağın dışına çıkıp çalıştırıyorum. Ve motorcular olarak daha uyumlu örnek vatandaşlar olmamız gerektiğini düşünüyorum. Notu bırakan komşu bence biraz atarlı yazmış ama olsun. Hır gür olmasından iyidir. Hele ki evin oradaysa..
    zihnigonen ve mavellen bunu beğendiler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    abi ama şöyle bir senaryo olduğunu düşün, komşu oraya açık adres yazsa belki de bir husumet doğacak ve çok tatsız olaylar yaşanacak. millet sokakta 20 lira için birbirini bıçaklıyor, değer mi bir egzoz sesi için milletin anasız, babasız kalmasına. bence anonim kalarak doğru olanı yapmış. zaten motorcu aynı hareketi yaparsa belliki komşumuz anonimlikten çıkacağı bir dille yazmış mektubu açıkçası bende komşuları haklı buluyorum. gecenin bir körü insanlıktan nasibini almamış bir yaratığa uygun bir dille uyarmış. sokakta da çok görüyoruz abi yani bu tipleri. medeniyet sahibi bir insan böyle davranmaz zaten. heleki 125-250 cc sınıfındaki motorlara takılan egzozlar kulak kanatan cinsten. hadi taktın diyelim, gece vakti motoru bağırtmadan insan gibi park et motorunu, ara sokakta motoru kesiciye sokmanın en ufak bir açıklaması yok.
    mavellen ve lokalsürücü bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu egzoz bağırtma işi çok sıkıntılı.

Çoluk çocuk gece yarısı uyanınca adamı dellendirmiş.

Lütfen, rica ediyorum tarzı bir not beklemek pek gerçekçi değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

Gece yarısı uyanmışsın cinler tepene çıkmış. Çocuklar bir taraftan, hanım öbür taraftan sızlanıyor.

Sende ailenin reisi olarak öyle hem sinirli hem de çoluk çocuğa ve hanıma karşı bir şey yapamamanın verdiği eziklikle pek racona dikkat edebileceğini sanmıyorum.
    Adamın rahatsız olmasını tabi ki kabul ediyorum, ben de olsam ben de çok rahatsız olurum ama öyle word'de yazıp çıktısını alabiliyorsa anonimlik arkasına sığınmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ama şöyle bir senaryo olduğunu düşün, komşu oraya açık adres yazsa belki de bir husumet doğacak ve çok tatsız olaylar yaşanacak. millet sokakta 20 lira için birbirini bıçaklıyor, değer mi bir egzoz sesi için milletin anasız, babasız kalmasına. bence anonim kalarak doğru olanı yapmış. zaten motorcu aynı hareketi yaparsa belliki komşumuz anonimlikten çıkacağı bir dille yazmış mektubu açıkçası bende komşuları haklı buluyorum. gecenin bir körü insanlıktan nasibini almamış bir yaratığa uygun bir dille uyarmış. sokakta da çok görüyoruz abi yani bu tipleri. medeniyet sahibi bir insan böyle davranmaz zaten. heleki 125-250 cc sınıfındaki motorlara takılan egzozlar kulak kanatan cinsten. hadi taktın diyelim, gece vakti motoru bağırtmadan insan gibi park et motorunu, ara sokakta motoru kesiciye sokmanın en ufak bir açıklaması yok.
    Komşu burada rahatsız olduğu için %1000 haklı, sadece isim vermemesi, husumet çıkmasından korkması vs benim rahatsız olduğum konu. Yiyemeyeceğimiz yılanın altına yatmamalıyız.
    cbr1100 xx bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Komşu adli vaka çıkmasın diye adını yazmamıştır. Yoksa motorcudan tırstığından değil. Günümüzde insanlar mahkemede sünürdürülüyor. Bu kadar gözü dönmüş biri o motoru yakada bilir. Motorcu ibret alıp eve gelmeden 100 ilerde kontağı kapatmalı. Manyakla uğraşılmaz. He abi demek lazım burda. Erkekliğin çoğu kaçmayı gerektiri. Benim bebemi uyandır, televizyonu aşşa atarım. Komşu haklı. Adamı rahatsız edemessin. Rahatsız edersen, senide rahatsız ederler.
    xtrafrozen bunu beğendi.

fakebitchess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60)
    Bir gün motosikletçilerden nefret edenler, yağ tıpasını açıp; içine kum,şeker vs. atmayı öğrenedikleri zaman, işte o zaman olay kopacak bence. "Tekerleğini bıçakla keserim" bu riskin yanında çocukça bile kalamaz. İsim vermeden eylemi gerçekleştirirsen, daha sonrasında motorcu da bütün araçların lastiklerini kesebilir mesela. Bu açıdan bakınca ne kadar da aptalca ve verimsiz bir tehdit. Sonra 1 kişi yerine, bütün mahalleyi düşman edinebilir bu kişi.

Gece 03:15 saatlerinde motoru bağırtan harici sokakta, evde vb. toplum kurallarına uyulması gereken bir yerde yüksek ses yapanların; ortak yaşadığı alandakileri rahatsız edenlerin ağzına edeyim tabii orası ayrı bir konu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

Kaynak: mustafakaya_vlog yazdığı için olay kolpa da olabilir tabii. Belki de dikkat çekmek amaçlı ya da "like" almak amaçlı yapılmış saçma sapan bir hikâyenin üzerinde tepiniyoruz şu an. Düşününce, bedavadan instagram sayfası reklamı yapmak için güzel bir olay. Belki de bu haberin anasayfada olması bedava da değildir HA.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fakebitchess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir gün motosikletçilerden nefret edenler, yağ tıpasını açıp; içine kum,şeker vs. atmayı öğrenedikleri zaman, işte o zaman olay kopacak bence. "Tekerleğini bıçakla keserim" bu riskin yanında çocukça bile kalamaz. İsim vermeden eylemi gerçekleştirirsen, daha sonrasında motorcu da bütün araçların lastiklerini kesebilir mesela. Bu açıdan bakınca ne kadar da aptalca ve verimsiz bir tehdit. Sonra 1 kişi yerine, bütün mahalleyi düşman edinebilir bu kişi.

Gece 03:15 saatlerinde motoru bağırtan harici sokakta, evde vb. toplum kurallarına uyulması gereken bir yerde yüksek ses yapanların; ortak yaşadığı alandakileri rahatsız edenlerin ağzına edeyim tabii orası ayrı bir konu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:23 ----------

Kaynak: mustafakaya_vlog yazdığı için olay kolpa da olabilir tabii. Belki de dikkat çekmek amaçlı ya da "like" almak amaçlı yapılmış saçma sapan bir hikâyenin üzerinde tepiniyoruz şu an. Düşününce, bedavadan instagram sayfası reklamı yapmak için güzel bir olay. Belki de bu haberin anasayfada olması bedava da değildir HA.
    Bak haklı olabilirsin. Günümüzde insanlar like için yapmadıkları rezillik yok. Bizde dediğin gibi ciddiye alıp yorum yapıyoruz mevzuya.
    fakebitchess ve lokalsürücü bunu beğendiler.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)