Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet almak isteyen dolandırıcıyı dolandırdılar

  Motovento
  REKLAM ALANI
 1. #1
  admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  12 Nisan 2003
   
  Bursa’da satışa çıkardığı motosikletini fotoğraflarını isteyen kişinin dolandırıcı olduğunu anlayan genç, arkadaşı ile birlikte dolandırıcıya tuzak kurdu.

  Edinilen bilgiye göre, Cihan Şar isimli genç yeni aldığı 2023 model motosikletini satmak için ilana koydu. Bir kaç gün sonra gelen mesajdaki kişiyle fiyat konusunda anlaşan Şar, alıcı kılığındaki dolandırıcının talebi üzerine motosikletin fotoğraf ve videolarını kendisine gönderdi. Mesajı atan kişi motosikleti almak istediğini ancak kendisinin motordan anlamadığı için kuzeniyle muhatap olmasını istedi.
  Bir kaç gün sonra kendi motosikletine ait video ve görüntüler ile 70 - 80 bin lira daha düşük fiyata yeni bir ilan düzenlendiğini farkeden Cihan Şar, bir arkadaşına ilandaki numarayı arattı. Telefonu açan dolandırıcının Cihan Şar’ın kendisinin kuzeni olduğunu, motosikleti onun göstereceğini söylemesi üzerine gençler hazırlanan tuzağı farketti.

  Alıcıyla satıcıyı görüştürmeyip satış esnasında parayı kendi hesabına isteyip ortalıktan kaybolmaya hazırlanan dolandırıcı kazdığı kuyuya kendisi düştü.

  Dolandırıcının tezgahladığı oyunu önceden sezen Cihan Şar ile arkadaşı Emir Yavuz, dolandırıcıya inanmış gibi yapıp oyun içinde oyun oynadılar.
  Her şey dolandırıcı şahsın planladığı gibi ilerliyordu. Motosikleti almaya gelen kişilere satıcıyı kuzeni olarak, satıcı Cihan Şar'a da almaya gelen müşterileri kuzenleri olarak tanıtmıştı. Kimsenin kimseden haberi yoktu. Ancak motosikletin sahibi Cihan Şar ile motosikleti almak isteye Emir Yavuz'un arkadaş olduklarından da kendisinin haberi yoktu.

  Kazdığı kuyuya kendisi düştü

  Dolandırıcının planını çok önceden deşifre edip inanmış gibi yaparak oyun içinde oyun oynayan Cihan Şar ile arkadaşı Emir Yavuz motosikleti ekspere götürdükten sonra noterin yolunu tuttu. Notere vardıklarında telefon trafiği başladı. Dolandırıcı iki arkadaş ile de ayrı ayrı görüşüp bir an önce parayı kendi hesabına almayı planlıyordu. Fakat hesabı tutmadı. İki kafadar birlik olup dolandırıcıya motosikletin vergi borcu olduğu için satılamadığını söyledi. Motorun sahibi Cihan Şar kendisinde para olmadığını motosikleti satmaktan vazgeçtiğini söyleyince dolandırıcı 6 bin liralık vergi borcunu kendisinin kapayacağını belirterek gençlerden banka hesap numarası istedi. Dolandırıcının 6 bin lirasını alacakken vicdan mukayesesi yaparak vazgeçen iki arkadaş, dolandırıcı şahsa içinde bulunduğu durumu anlatıp böyle bir şeyin doğru olmadığını insanların bu paraları kolay kazanmadığını belirterek hayatının dersini verdi.

  “Vatandaşlarımızın 3. kişilere inanmamaları gerekiyor”
  Ticaretin iki kişi arasında olması gerektiğini belirten Emir Yavuz, “Bence kesinlikle kuzenim gelip bakacak, başkası onun için gelip alacak, ben size parayı vereceğim siz parayı şu hesaba yatırın sözlerine inanmamaları lazım. Biliyorum hâlâ inanan bu şekilde dolandırıcıların tuzağına düşen insanlar mutlaka vardır. Ama artık olmaması gerekiyor bununla ilgili geliştirme yapılması gerekiyor. En azından alıcı ile satıcı arasında farklı bir noter ödeme sistemleri kuruldu bildiğim kadarıyla. Bankaya para transferleri konusunda böyle bir önlem alındı ama yine de bu tarz olaylarla haberlerde sürekli karşılaşıyoruz. Sazan sarmalı dedikleri konunun tam kendisi buymuş. Vatandaşlarımızın üçüncü kişilere inanmamaları gerekiyor” diye konuştu

  Kaynak: İhlas Haber Ajansı

  espresso ve zihnigonen bunu beğendiler.


  REKLAM ALANI
  Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
  Motomax
 2. #2
  arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  17 Nisan 2018
  gerizekalı mı bunlar?

  adamın parasını alsa biraz ders alabilirdi ama gidip adama "bak paranı almadık ama sen böyle pis kaka olma tamam mı cocugum" demişler resmen.

  haber baslıgı da yalan zaten dolandırıcıyı dolandırmamışlar ki
  BatuhanK., maktama ve espresso bunu beğendiler.

 3. #3

  Üyelik
  08 Ağustos 2022
  Motosikleti
  Voge SR4
  araba alırken bana aynısını yaptılar ama dolandırıcı çıkmadı çok şükür. adam geldi, araba yeğenimin ama yeğenim bana vekalet verdi satışı ben yapacağım dedi. sonra parayı da yeğeninin hesabına transfer ettirdi. dolandırıcı olsa dolandırmıştı valla :D adama çok güvendim, ilk görüşte nasıl güvendiysem :D neyse ki güvenim boşa çıkmadı.

 4. #4
  bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  02 Şubat 2013
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  2012 Yamaha Ybr 125 esd, 2023 Hero dash 125
  Biliyorum doğru değil ama keşke dolandırıcının parasını alıp bir cafe de, bak senin paranı afiyetle yiyoruz diye selfie fotoğrafı atsaymış daha güzel ders olurmuş gibi.
  tommygun ve birbilent bunu beğendiler.

 5. #5
  Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  02 Haziran 2018
  Şehir
  Üsküdar
  Motosikleti
  Honda CB 650F
  Eminim dolandırıcı çok pişman olmuştur ve bir daha kesinlikle bu işlere bulaşmaz. Bir de lolipop verselermiş keşke.
  Sahahına başkasını dolandırırlar bunlar.
  maktama, iskampavya ve BatuhanK. bunu beğendiler.

 6. #6
  LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  30 Ağustos 2014
  Şehir
  Balıkesir
  Motosikleti
  Honda CBR 650F
  polise niye ihbar etmiyorsunuz?
  neyin artistliği bu...

 7. #7

  Üyelik
  13 Haziran 2016
  Şehir
  istanbul
  Motosikleti
  falcon flash 100
  Haberin başlığını görünce okuma gereği duymadım.

  Şimdi sonuçta o da dolandırıyor. Ha dolandırıcıyı dolandırmışsın, ha sokakta ki her hangi bir kişiyi.

  Ayşe teyzeyi dolandırınca tü kaka, dolandırıcıyı dolandırınca yaşa var ol, nur ol mu?

  Dolandırıcılık, dolandırıcılıktır. Ha bir ceza verilecekse bunu yapacak adli makamlardır. Vahşi batı mı burası herkes kafasına göre adalet dağıtsın?
  espresso bunu beğendi.

 8. #8
  tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  29 Temmuz 2015
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Kawasaki Er6F 2008
  Bizim insanımız iyilikten, güzellikten ders almaz. Komaya sokana kadar dövmek gerek, elini ayağını kırmak gerek ki telefona, bilgisayara dokunamasın.

 9. #9
  alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  11 Temmuz 2006
  Şehir
  iZMİR
  Motosikleti
  cbf1000
  Aferim alican.. Bu millet sana çok şey borçlu.. Birini daha kötü yoldan imana getirdin.. Alkışşş...


  REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)