Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2 motosiklet emniyet şeridinde birbirine çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul Bahçelievler'de, emniyet şeridine geçmek isteyen motosiklete başka bir motosiklet çarptı. Kazada bariyerle otomobil arasına savrulan motosiklet sürücüsü hafif şekilde yaralanırken motosikletlerde hasar meydana geldi. Olay anı, motosiklet sürücüsünün kask kamerası ile görüntülendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Emniyet şeridi derken?
    BatuhanK. ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Orası şerit bile değil ve çarpan kişi görünüşe göre oldukça hızlı olduğu için kameralı kişi tam göremiyor.
    Emniyet şeridi veya şerit bile olmayan yerlerde hızlı olmayalım arkadaşlar. Hızlı gitmeyenlere de selektör yapmayalım.
    espresso, BatuhanK. ve ilker a. bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu aynası kapalı motor süren kişileri hiç sevmiyorum.
    Guven, dreams82, abyasar ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu aynası kapalı motor süren kişileri hiç sevmiyorum.
    Onun bir de aynası kapalı olup diğer sürücülere aynanı kullan diye kızan versiyonları var, çıldırtıyor gerçekten..
    zihnigonen, BatuhanK., abyasar ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar D400
    Hayret, emniyet şeridi bile sayılamayan o "emniyet şeridi"nden hızlı gelen motosikletliye kimse ana-bacı giydirmemiş forumda. Amacım "basın küfürü-kalayı" demek değil tabi ki. Ama aynı hareketi otomobil yapsa sülalesi gitmişti adamın. Medenileşiyor muyuz yoksa motosiklet forumunda "kaza yapan 2 kişi de motosiklet sürücüsü" olduğu için pozitif ayrımcılık mı var? Ya da "dur yahu bunu ben de yapıyorum, şimdi kendime küfür etmiyeyim" diye düşünüp geleceğe yatırım mı yapıyoruz?
    xtrafrozen ve a7dfj8aerj bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu iş çok tehlikeli ve benim de çok korktuğum bir şey. Bir kere ben böyle birine patlıyordum, bir kere de bana patlıyorlardı. Allah'tan ilkinde ben de durabildim, ikincisinde arkamdan gelen de beni erken fark edip durabildi.

Emniyet şeridini tabi ki kullanmamamız gerekiyor ama İstanbul'da ben dahil çoğumuz kullanıyoruz. Kullanmaktan vaz geçmeyecek arkadaşlar emniyet şeridinden ilerlerken hızları hem ani frende durabilecek hızda olmalı hem de duran arabaların camından bir kaç araba sonrasına bakmalılardır, bir de ileride 2 araba arasında büyük bir boşluk gördüklerinde o kısma daha bir dikkat etmemeliler, çünkü genel de oradan fırlayıp emniyet şeridine dahil oluyor diğer motorlar. Bizler de sıkışık trafikte emniyet şeridine katılım sağlayacaksak mutlaka motorumuzun lastik yönü öne bakmalı, yani motorumuzun konumu emniyet şeridine paralel olmalı, böylelikle aynamıza bakarak emniyet şeridinde arkadan gelen motoru fark edebiliriz. Eğer lastik yönümüz, motorumuzun konumu emniyet şeridine çapraz ise o zaman aynamız açık bile olsa arkadan geleni göremiyoruz.

Ben bir de emniyet şeridinde arkamda bir motor varsa artık yol veriyorum, bir sıkıntı çıksa ben durabilsem o duramayabilir. Ben tehlikeyi erken fark etsem o fark edemeyebilir. Geçsin, nereye gidiyorsa gitsin.
    BatuhanK., Guven, Smlgndz ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Birisi aynaları kapalı 1000rr sürücüsü apaçi, diğeri de ''emniyet şeridinde'' gazlarken patlayan birisi. Böyle böyle bitecekler inşallah. Oyna devam.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Oradan gitmemek lazım ama gidiyoruz işte.

Bu arkadaşların ikisi de hatalı: Madem oradan gideceksiniz;
    1. Boşluğa giren arkadaş yeterince dikkatli bakmıyor, tam görmeden giriyor.
    2. Çarpan arkadaş, o da yeterince dikkatli bakmıyor, hadi iki araba arasında kask dikkatini çekmedi, girmeye çalışan arkadaşın gölgesi çok kuvvetli ve bariz bir şekilde o boşluğa düşüyor, çok rahat görülebilirmiş iki araba arasında motosikletin olduğu.

İkisi de saldım çayıra mevram kayıra moddaymış. Yeterince dikkatli ve tedbirli olsalar o boşluğa girmek gibi hatalı bir hareket yapmalarına rağmen kaza olmazmış.

Bu arada ben o boşluklardan 10.000 kilometreden fazla sürmüşümdür rahat. 5 yıl E5'ten 4. Levent - Davutpaşa yaptım. Bırak kazayı bir dokundurmam bile olmadı. (Defansif sürüş + iyi talih diyebiliriz. Talih birinciye dikkat edince artıyor kuşkusuz...)
    zihnigonen, BatuhanK., abyasar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doğal seleksiyon olacakmış, olamamış. Yatıp kalkıp dua etsinler.

momentS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ehliyeti bile yok
    böyle trafik ortamda o hızda gidilmez

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Valla araya girmeye çalışan arkadaş bakmıyor girdiği yere. Öyle ehliyet sınavındaki hocalara göstermelik eli emniyet kemerine atmak gibi bir hareket gibi geldi bana. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir diğer önerim de İstanbul Anadolu yakası E5'te sol şeridin solundaki dar alanı kullanan arkadaşlara. İleriye baktığınızda duran trafikte araç içinde sigara içen sürücülere dikkat edin. Çünkü genelde camları açık ve de sigaralı sol elleri dışarıdadır. El dışarıda olduğundan sol aynadaki görüşü perdeliyor ve sizin geldiğinizi göremiyorlar.
    espresso bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    İkisine de geçmiş olsun. Motosikletlere yazık oldu.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir diğer önerim de İstanbul Anadolu yakası E5'te sol şeridin solundaki dar alanı kullanan arkadaşlara. İleriye baktığınızda duran trafikte araç içinde sigara içen sürücülere dikkat edin. Çünkü genelde camları açık ve de sigaralı sol elleri dışarıdadır. El dışarıda olduğundan sol aynadaki görüşü perdeliyor ve sizin geldiğinizi göremiyorlar.
    Sigara değil de...
    Dün Eskihisar feribota gdiyoruz Kaynarca-Bayramoğlu arası bir yerde, filtreleme yaparak aradan gidiyoruz. Bir tane Vito'nun ön yolcu camından dışarı bir şey atıldı, adam bardakta kalan yarım suyu falan attı zannettim..
    Kafayı yana çektim refleks olarak, koluma falan geldi..

Biraz ilerledikten sonra adamın salyalarını kolumda görünce anladım ne olduğunu...
    espresso bunu beğendi.
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigara değil de...
    Dün Eskihisar feribota gdiyoruz Kaynarca-Bayramoğlu arası bir yerde, filtreleme yaparak aradan gidiyoruz. Bir tane Vito'nun ön yolcu camından dışarı bir şey atıldı, adam bardakta kalan yarım suyu falan attı zannettim..

Biraz ilerledikten sonra adamın salyalarını kolumda görünce anladım ne olduğunu...
    Ohaa adam sanki camdan dışarı boşalmış, o nasıl yoğun salya öyle?
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sigara değil de...

Yuh.
    iğrenç bir durum.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ohaa adam sanki camdan dışarı boşalmış, o nasıl yoğun salya öyle?
    Valla hem yoğunluğu hem de miktarı şaşılası seviyedeydi. Öyle ki herifin yedi sülalesine sövmek sonradan aklıma geldi, o derece şaşırdım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Valla hem yoğunluğu hem de miktarı şaşılası seviyedeydi. Öyle ki herifin yedi sülalesine sövmek sonradan aklıma geldi, o derece şaşırdım.
    Keşke Vito'yu durdurup yol ortasında adamın ırzına geçseydin. Bu ülkede baskı ve şiddetin çözemeyeceği sorun yok.
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Keşke Vito'yu durdurup yol ortasında adamın ırzına geçseydin. Bu ülkede baskı ve şiddetin çözemeyeceği sorun yok.
    Balgam olduğunu anladığımda ilerlemiştik biraz aralardan gittiğimiz için. Su zannederek ne attın pezevenk diyip baya sonra baktım.
    O an farketsem bunu böyle yazmak istemiyorum ama gerçekten durdururdum.. Aklıma geldikçe posta posta sövüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)