Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda XL750 Transalp, ADV350, CRF 250 RL fiyatları belli oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden biri olan Honda, yeni modellerini motosiklet severler ile buluşmaya devam ediyor. Honda’nın şehir içi çeviklik, uzun mesafe sürüş konforu ve arazi becerileri arasında denge sunan XL750 Transalp modeli 418 bin TL; scooter segmentinin en yeni temsilcisi ADV350 253 bin TL ve arazi yollarında fark yaratan CRF250L 162 bin 500 TL, CRF 250 RL ise 193 bin 500 TL’lik fiyatları ile 17 Haziran 2023 tarihinde Honda bayilerinde satışa sunulacak. Farklı segmentlerdeki 3 yeni motosiklet modeliyle ürün gamını genişleten Honda’nın yılsonuna kadar 5 yeni modeli daha Türkiye yollarına çıkacak.

Honda’nın geleneksel Transalp modelinin formülüne yüksek performanslı bir motor, tamamen yeni bir tasarım ve sürücülerin gereksinimlerine uygun üst düzey donanımlar eklenerek geliştirilen yeni XL750 Transalp modeli hem uzun yol rotalarında hem de şehir içi günlük kullanımda rahat bir sürüş imkanı sağlıyor. Yeni görüntüsünün yanı sıra XL750 Transalp; 5 inçlik TFT renkli ekran, Android ve IOS cihazları destekleyen Honda Akıllı Telefon Sesli Kontrol Sistemi, Acil Durum Fren Sistemi (ESS) işlevi ile otomatik kapanan sinyaller ile tüm LED aydınlatmalar dahil olmak üzere zengin donanım özellikleriyle yollara çıkıyor.

Honda XL750 Transalp; Üç Renkli Ross Beyaz, Metalik Mat İridyum Gri ve Metalik Mat Balistik Siyah olmak üzere üç renk seçeneği ile sunuluyor. Honda mühendisleri tarafından geliştirilen XL750 Transalp’in paralel iki silindirli 755 cc hacimli motor, 92 beygir gücü ile 67,5 kW maksimum güç ve 75 Nm tork kullanıma sunuyor. Aynı zamanda CB750 Hornet’te de kullanılan yeni Elektronik Gaz Kelebeği (TBW) motoru touring ve konfor sürüşlerini destekliyor. Yumuşak bir debriyaj hissi sunan XL750 Transalp modeli, 23 km/lt’lik yakıt tüketimi değeri (WMTC modu) ve 16,9 litrelik yakıt deposuyla 390 km potansiyel bir menzil sunuyor. Gelişmiş sürüş deneyimi sunan Honda XL750 Transalp modelinde Elektronik Gaz Kelebeği (TBW) aracılığıyla elektronik sürüş destek sistemleri sunuluyor ve önceden ayarlanan 5 farklı sürüş modu yer alıyor. Elektronik Gaz Kelebeği (TBW); Spor, Standart, Yağmur ve Toprak olmak üzere dört varsayılan sürüş modu sunarken; modlar motorun performansını koşullara ve sürücünün amacına göre uyarlanabiliyor.

Premium scooter donanımlarını zorlu asfalt sürüş özellikleri ve güçlü Adventure tasarımıyla birleştiren ADV350, Honda’nın İtalya’daki Atessa Fabrikası’nda üretiliyor. Tamamen bir şehir içi scooter olarak tasarlanan model, güçlü tasarım çizgileri ile dikkatleri çekiyor. Günlük hayat için kullanım kolaylığı ve zengin donanım özelliklerini bir araya gelen ADV350’de anahtarsız çalıştırma özelliği, iki tam boy kask için sele altı saklama alanı ve ayrıca torpido gözünde bir USB şarj girişi sunuluyor.

Yeni ADV350’nin ön cam granajının yüksekliği ayarlanabiliyor ve LCD gösterge paneli Honda Akıllı Telefon Sesli Kontrol Sistemi’yle de entegre çalışıyor. Tüm aydınlatma donanımları LED olarak sunulan ADV350’de ayrıca güvenlik için standart olarak Acil Fren Uyarısı bulunuyor. Şehir içi sürüş konforunun yanı sıra hafif arazi koşullarında da keyifli bir sürüş imkanı veren yeni ADV350’de motosiklet tarzı USD çatallar, boru şeklindeki çelik iskelet, rezervuarlı arka amortisörler ve yerden yüksek yapı gibi özellikler standart olarak sunuluyor.

Ayrıca Honda Seçilebilir Tork Kontrolü’nün (HSTC) standart olarak yer aldığı ADV350’nin 330 cc hacimli, Smart Power+ (eSP+) SOHC dört supap motoru, 29 beygir gücü ile 21,5 kW maksimum güç ve 31,9 Nm tork sunuyor. Motor 7.500 d/d’de 21,5 kW güç ve 5.250 d/d’de 31,5 Nm tork üretirken; otomatik santrifüjlü kavrama, V-Matic şanzımanı ve son tahrik kayışını çalıştırıyor. Honda’nın ADV350 scooter modeli, 30 km/lt (WMTC modu) yakıt tüketimi ve 11,5 litre depo kapasitesiyle 340 km’nin üzerinde menzile olanak sağlıyor. Yeni ADV350 Metalik Gümüş, Metalik Mat Karbon Gri ve Metalik Mat Kırmızı renkleriyle satışa sunuluyor.

Honda’nın yarışçı ruhunu yansıtan modelleri CRF250L ve CRF250 RALLY, yenilenerek macera severler için keyifli sürüş imkanı sunmaya devam ediyor. Güç ve ağırlık dengesinde yüzde 13 oranında iyileştirme yapılan modellerin aynı zamanda motor performansı da geliştirildi. Arazi koşullarında kullanıma uygun olan modeller; 249 cc hacimli DOHC, 4 zamanlı, sıvı soğutmalı ve tek silindirli motor ile 9.000 d/d’de 18 kW tepe gücü üretiyor. Ayrıca 6.500 d/d’de 23 Nm maksimum tork üretmesi motor performansını öne çıkıyor. Sürüş için iyileştirilen vites ayarları, yükselen tork gücünün etkisini artırıyor. Arka tekerleği yöneten kaydırmalı debriyaj sayesinde ise kola yüzde 20 daha az yük biniyor.

Yeni çelik çerçevesi ile daha fazla geri bildirim hissi veren CRF250L ve CRF250RL’nin uzun hareket süspansiyonu ile yerden yüksekliği yeniden ayarlandı. Keskin kenarlı gövdesinde 7,8 litrelik yakıt deposu ve daha ince sele tasarımı sunulan yeni CRF250L modeline, okunması kolay LCD gösterge ekranı da eklendi. Sürüş pozisyonu için gidonda ve ayak dayama bölümünde yapılan iyileştirmeler sayesinde motorun sürüş keyfi artırıldı.

Yeni CRF250RL’nin de geniş selesi alçalırken yakıt deposu 12,8 litreye yükseldi. Titreşimi en aza indirmek için iç ağırlıklara sahip gidonu olan modelde, ayak dayamaları lastik ekler ile kaplandı. Ayrıca LED göstergeleri de dayanıklılık için esnek olarak monte edildi. Her koşulda kullanıma uygun ve çift amaçlı motosikletler olan CRF250L ve CRF250 RALLY tek renk seçeneği olan kırmızı ile Honda bayilerinde yerini alıyor.

Honda Haziran 2023 Fiyat Listesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Alabilene hayırlı olsun....

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    espresso, Macabre, buteo ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Nasıl olsa bayilerde bulunamayacak.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Tenere700
    Bu markaların fiyat listesinin altına hava parası listesi eklemesi gerekiyor, her bayi kafasına göre hava parası istemesin, bunun bir standardı olsun.
    serdar23_Bilgem, espresso ve DickName bunu beğendiler.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Haberi görünce ve ürünü inceleyince
    Gerçekten çok beğendim
    Heyecandan ayağa kalkıyorum içim kıpır kıpır
    Almak istiyorum
    Paramda var
    AMA
    Kısa süre sonra Paranla bile hayallerini gerçekleştiremediğimiz dünyadaki tek ülkede yaşadığım aklıma geliyor.
    Yerime oturuyorum !!!
    espresso ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2019 sym-jet 14 125 cc /// 2016 pulsar 150 ns
    ADV350 liste fiyatı 253 bin TL Bayide bulursan 300 mağlum sarı sitede .....

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Fiyatlar uçuk vallahi. *Bayi bindirmesiz* XL750 fiyatına bakıyorum; EUR 16.160!!! El insaf; bu fiyat civarına Avrupa'da R1250 GS alınıyor. XL750 İngiltere'de EUR 9.960'a denk gelen bir fiyata satılıyor. Türkiye ile fiyat farkı %62, EUR 6.200. Bu fiyatlara almak için biraz gerizekalı veya Transalp tutkunu / delisi / hastası olmak lazım... Honda "Transalp isteyeni öperim gardaşım..." demiş resmen.
    nick.dll, espresso, tommygun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar uçuk vallahi. *Bayi bindirmesiz* XL750 fiyatına bakıyorum; EUR 16.160!!! El insaf; bu fiyat civarına Avrupa'da R1250 GS alınıyor. XL750 İngiltere'de EUR 9.960'a denk gelen bir fiyata satılıyor. Türkiye ile fiyat farkı %62, EUR 6.200. Bu fiyatlara almak için biraz gerizekalı veya Transalp tutkunu / delisi / hastası olmak lazım... Honda "Transalp isteyeni öperim gardaşım..." demiş resmen.
    ÖTV siz fiyatına bakmak daha doğru olur sanki. Gerçekten 16 bin Euro ya yurtdışında premium motor alırsın.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bir de bu fiyatların üzerine 50-100 daha koy. Adamlar liste fiyatından satmayacak, araya galerici, 2. elci, yatırımcı, o.ç köylü, tırrek, paravan birilerini koyacaklar. Kısaca Transalp'in fiili Türkiye satış fiyatı 418.000 TL değil, en az 518.000 TL olacak.

Honda Türkiye o kadar değişik yönetiliyor ki bir de utanmadan "Bu fiyatlar tavsiye edilen fiyattır, biz bayilere karışamayız, istediği fiyattan satarlar" minvalinde açıklama yapmışlar. Ben bu kadar yılık, yüzsüz bir açıklama görmedim. Bayine hakim olamıyorsan, söz geçiremiyorsan içinden geçeyim senin gibi Japon markasının. Yüreğin yetiyorsa aynı şerefsizliği Avrupa'da da yap.
    espresso, Alpbatur, DickName ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖTV siz fiyatına bakmak daha doğru olur sanki. Gerçekten 16 bin Euro ya yurtdışında premium motor alırsın.
    İngiltere'deki *%20 VAT dahil perakende satış fiyatı* üzerine %20 gümrük vergisi + %35 ÖTV ekleyince ne tesadüf ki tam benim hesapladığım kadar olan %62 fark geliyor. Bu durumda ben de Honda Türkiye'ye motorları İngiltere'den VAT'sini de ödeyerek perakende mi alıyorlar acep diye sorarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de bu fiyatların üzerine 50-100 daha koy. Adamlar liste fiyatından satmayacak, araya galerici, 2. elci, yatırımcı, o.ç köylü, tırrek, paravan birilerini koyacaklar. Kısaca Transalp'in fiili Türkiye satış fiyatı 418.000 TL değil, en az 518.000 TL olacak.

Honda Türkiye o kadar değişik yönetiliyor ki bir de utanmadan "Bu fiyatlar tavsiye edilen fiyattır, biz bayilere karışamayız, istediği fiyattan satarlar" minvalinde açıklama yapmışlar. Ben bu kadar yılık, yüzsüz bir açıklama görmedim. Bayine hakim olamıyorsan, söz geçiremiyorsan içinden geçeyim senin gibi Japon markasının. Yüreğin yetiyorsa aynı şerefsizliği Avrupa'da da yap.
    Ya boşuna yoruluyoruz zaten. 100 tane 200 tane gelmeyecek motosiklet için kafamızı ve çenemizi yoruyoruz esasen. Memlekete bundan fazla grey market lüks jeep ithal ediyor bağımsız galericiler. Durumun bundan daha güzel tarifi gelmedi aklıma: Çapsızlık.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İngiltere'deki *%20 VAT dahil perakende satış fiyatı* üzerine %20 gümrük vergisi + %35 ÖTV ekleyince ne tesadüf ki tam benim hesapladığım kadar olan %62 fark geliyor. Bu durumda ben de Honda Türkiye'ye motorları İngiltere'den VAT'sini de ödeyerek perakende mi alıyorlar acep diye sorarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Ya boşuna yoruluyoruz zaten. 100 tane 200 tane gelmeyecek motosiklet için kafamızı ve çenemizi yoruyoruz esasen. Memlekete bundan fazla grey market lüks jeep ithal ediyor bağımsız galericiler. Durumun bundan daha güzel tarifi gelmedi aklıma: Çapsızlık.
    Şu motoru satın almayı başarıp da 1000 km dolmadan satmaya çalışanın Allah belasını versin, tüm parasını kaptırsın, dımdızlak kalsın.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Almanya liste fiyatlarından vergileri düşerek Tuareg 660 ile Transalp'i karşılaştırdım.
    Tuareg'in 2% pahalı olması gerekirken, Translap 10% pahalı Türkiye'de.

Gerizekalı Honda bu motosiklete nasıl tubeless jant koymaz, nasıl cruise koymaz aklım almıyor.
    Niye Honda almadığımı anlıyorum ama işte.. Fiyattan önce bu sebeplerden vazgeçtim ben daha fiyatı açıklanmadan önce.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatla ilgili bir gariplik görmüyorum ben.

https://i.ibb.co/g4rMq29/prices.jpg

Hipotetik olarak EUR TRY'yi 24,5 aldığımız ve ülkelerin aynı oranda kar ettiklerini düşünürsek fiyatlar yukarıdaki gibi oluyor. Almanya liste fiyatından giderek Almanya çıplak fiyatını buldum, bu çıplak fiyatı da Türkiye ithalatında kullandım. Her iki firmanın da karını birbirini yok sayarak bu değişkeni çıkartıyorum. Böyle fiyat hesaplanmaz da, böyle yapılan hesabın işaret ettiği şey burada ekstra ekstra bir fiyata bindirme olmadığı. Korlas'ın Borusan'ın yaptığı şey yok yani.

Bugün Tuareg'in satış fiyatı 379bin TL, yukarıdaki hesapta 399bin TL çıkıyor, tek fark bu.
    Bu fark için de Aprilia'nın Türkiye'ye gelirken sadece €600 bir indirim yapması yeterli. Kaldı ki kıyas aldığımız Aprilia Türkiye'de ciddi şekilde uygun satış yapma politikası güdüyor.

Şİkayetler beştepeye.

Asıl gerizekalı Honda bu motosiklete nasıl tubeless jant koymaz, nasıl cruise koymaz aklım almıyor.
    Niye Honda almadığımı anlıyorum ama işte.. Direk gidip sırasına girebilirdim şunun..
    Birinci konu:
    Güzel tablo. Gümrük vergisi %20 ve ÖTV %35 değil mi yalnız? Zamanında yüksek vergiye tabi CB500F'i İngiltere ile aynı fiyata satıyorlardı, o zaman nasıl yapabiliyorlardı acaba?

İkinci konu:
    Aynı hıyarlığı Suzuki de yapmış. 800DE de TT jantlarla geliyor ve cruise control yok. 800DE'de QS standart, amortisörler ayarlanabilir, arka amortisor "remote preload"lu ve 10.000₺ daha ucuz. Ağırlığı XL750'ye yakın olsa Transalp almanın hiçbir mantığı kalmaz. Hoş şu haliyle bile 800DE'yi tercih ederdim. XL750'nin eğlence potansiyeli daha yüksek olmasına rağmen. Lokal pazarda bir tane marka müşterisiyle "aşk yapmayı" tercih ederken diğeri "tecavüz etmeyi" tercih ediyorsa müşteri de bu durumda (özel fetişleri yoksa) aşk yapana gidecektir doğak olarak...
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Birinci konu:
    Güzel tablo. Gümrük vergisi %20 ve ÖTV %35 değil mi yalnız? Zamanında yüksek vergiye tabi CB500F'i İngiltere ile aynı fiyata satıyorlardı, o zaman nasıl yapabiliyorlardı acaba?

İkinci konu:
    Aynı hıyarlığı Suzuki de yapmış. 800DE de TT jantlarla geliyor ve cruise control yok. 800DE'de QS standart, amortisörler ayarlanabilir, arka amortisor "remote preload"lu ve 10.000₺ daha ucuz. Ağırlığı XL750'ye yakın olsa Transalp almanın hiçbir mantığı kalmaz. Hoş şu haliyle bile 800DE'yi tercih ederdim. XL750'nin eğlence potansiyeli daha yüksek olmasına rağmen. Lokal pazarda bir tane marka müşterisiyle "aşk yapmayı" tercih ederken diğeri "tecavüz etmeyi" tercih ediyorsa müşteri de bu durumda (özel fetişleri yoksa) aşk yapana gidecektir doğak olarak...
    Ben düzeltene kadar yakalamışsın.

GÜmrük vergisi 30%, ÖTV 37%. Benim yaptığım başka bir hata vardı, tüm vergileri bileşik hesapladım, öyle değil. GV ve ÖTV ayrı ayrı eklendikten sonra total fiyata KDV ekleniyor.
    Düzeltilmiş hesaplamayı yaptım, mesajı da düzelttim, ama sen eskisini yakalamışsın
    Düzeltilmiş hesap:

Tabi burada şöyle bir fark da var. Trend sürekli kurla birlikte güncelliyor fiyatı. Honda bir kere 27'den kabul ederek ithalat yapmış olabilir. Hatta 27,5TL gibi bir kabul ile ithalat yaptılarsa güncel tabloyla (gerçek satış fiyatları ile) uyumlu oluyor. Ama düzenli olarak Honda fiyatlarını takip etmedim, öyle mi bilmiyorum. bu yüzden bir t anında Avrupa ile fiyat kıyaslamak doğru değil, hele bizdeki gibi paranın değerinin ne olacağının belli olmadığı yerlerde.

Bence hala Honda Japonya'ya vizyonsuz köpekliklerinden ötürü sövmeliyiz. Fiyatta bir mark-up var gibi evet ama işte hem bunu tam olarak bilemiyoruz, hem de e işte karaborsayı engellemenin Ekonomi 101 kuralı da bu. Yapacak bişey yok. Ama evet, vergilerden arındırılmış fiyattan Türkiye vergilendirmesi ile olsa dahi, daha ucuz olması gereken motoru daha pahalıya görmek çok sinir bozucu.
    Şimdi ben cruise'u olmayan, lastiği patlasa boku yiyecek olan bu motoru neden daha pahalıya almalıyım?

*
    V-Strom DE'de cruise vardı sanki?
    Asıl eski v-strom xt'de tel jantlarda tubeless varmış. 2022 modelleri ellerindeyken verdikleri listeden neden almadım diye kendime soruyorum. Yanıt alamıyorum. Cruise control $350-400 civarına yapılabiliyor. İyi para ama ben v-strom alırsam 10 sene kullanırım, her türlü çıkartır o parayı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben düzeltene kadar yakalamışsın.

GÜmrük vergisi 30%, ÖTV 37%. Benim yaptığım başka bir hata vardı, tüm vergileri bileşik hesapladım, öyle değil. GV ve ÖTV ayrı ayrı eklendikten sonra total fiyata KDV ekleniyor.
    Düzeltilmiş hesaplamayı yaptım, mesajı da düzelttim, ama sen eskisini yakalamışsın
    Düzeltilmiş hesap:

https://i.ibb.co/nQ4XLMP/prices.png

Tabi burada şöyle bir fark da var. Trend sürekli kurla birlikte güncelliyor fiyatı. Honda bir kere 27'den kabul ederek ithalat yapmış olabilir. Hatta 27,5TL gibi bir kabul ile ithalat yaptılarsa güncel tabloyla (gerçek satış fiyatları ile) uyumlu oluyor. Ama düzenli olarak Honda fiyatlarını takip etmedim, öyle mi bilmiyorum. bu yüzden bir t anında Avrupa ile fiyat kıyaslamak doğru değil, hele bizdeki gibi paranın değerinin ne olacağının belli olmadığı yerlerde.

Bence hala Honda Japonya'ya vizyonsuz köpekliklerinden ötürü sövmeliyiz. Fiyatta bir mark-up var gibi evet ama işte hem bunu tam olarak bilemiyoruz, hem de e işte karaborsayı engellemenin Ekonomi 101 kuralı da bu. Yapacak bişey yok. Ama evet, vergilerden arındırılmış fiyattan Türkiye vergilendirmesi ile olsa dahi, daha ucuz olması gereken motoru daha pahalıya görmek çok sinir bozucu.
    Şimdi ben cruise'u olmayan, lastiği patlasa boku yiyecek olan bu motoru neden daha pahalıya almalıyım?

*
    V-Strom DE'de cruise vardı sanki?
    Asıl eski v-strom xt'de tel jantlarda tubeless varmış. 2022 modelleri ellerindeyken verdikleri listeden neden almadım diye kendime soruyorum. Yanıt alamıyorum. Cruise control $350-400 civarına yapılabiliyor. İyi para ama ben v-strom alırsam 10 sene kullanırım, her türlü çıkartır o parayı.
    Baktım baktım %30 bulamadım; Transalp için GTIP 8711.40.00.00.00 ve bulabildiğim her yerde ilave gümrük vergisi %20 diyor. 2020-04 ile 2020-12 arasında ek %10 ile %30 olarak uygulanmış sonra eski yerine çekilmiş.

800DE'de cruise control yok maalesef. Eleştirildiği konulardan biri bu.

XT ben alabiliyordum da tel janta uyuz olduğum için özellikle almadım, temizlemesi zor, akort ister vs. vs. dertli iş. Araziye çıkacak bir motosiklet de değil bu. Sadece XT ile standart gelen elcik korumaları (orijinal olarak) Yunanistan'dan 75€'ya aldım. Sakal parçası da ilgimi çekmedi, her yağ değişiminde ustalardan küfür yemeye gerek yok.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti

Yamaha ve Honda nın bu yaptığını da tüketicinin unutmaması gerekir bence. Ama asıl acı olan kendi ülken de sahipsiz hissetmen. Kaç tane başlık açıldı şu motoru alsam yedek parça bulunabilir mi parça sıkıntısı çekermiyim minvalinde,halbuki ülkeye ithal edilen araçların 10 yıl boyunca yedek parçasını sağlamak zorunda distribütörler. Ama ne hakkını arayabiliyorsun ne de aradığında zamanında çözüm bulabiliyorsun.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yüreğin yetiyorsa aynı şerefsizliği Avrupa'da da yap.
    Çok riksli.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ve Honda nın bu yaptığını da tüketicinin unutmaması gerekir bence.
    Bizim halkımız kadar karaktersiz halk az bulunur. O nedenle bizim bu köylülerin "Oooo aldığım mal değer kazandı" diye sevinmeleri çok olası.

Türkiye'nin tek kurtuluşu meteor çarpması sonucu hepimizin ölmesi, başka kurtuluş yok. Bu meteor çarpması umarım bayram dönemine denk gelir de ahiretteki goygoyumuza birkaç bin gurbetçi daha katılır.
    DickName ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bizim halkımız kadar karaktersiz halk az bulunur. O nedenle bizim bu köylülerin "Oooo aldığım mal değer kazandı" diye sevinmeleri çok olası.

Türkiye'nin tek kurtuluşu meteor çarpması sonucu hepimizin ölmesi, başka kurtuluş yok. Bu meteor çarpması umarım bayram dönemine denk gelir de ahiretteki goygoyumuza birkaç bin gurbetçi daha katılır.
    Yeni motor aldım az binseydim yav
    espresso, tommygun ve DickName bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)