Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'da sıradışı motosiklet kazası!

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul Sarıyer'de yağmurdan kayganlaşan yolda motosikletten düşen sürücü oturur halde kayarak ilerledi. Yol kenarına kadar kayan sürücüyü çevredeki bir kişi elinden tutarak kaldırdı. İlginç anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Kaza, dün saat 14.00 sıralarında İstinye'de meydana geldi. Furkan Tüylüoğlu, yağmurun kayganlaştırdığı yolda motosikletinin kontrolünü kaybetti. Virajda motosikletten düşen Tüylüoğlu oturur vaziyette yola düştü. Motosiklet ayrı, kendisi ayrı yokuş aşağı kaymaya başladı. Kazanın meydana geldiği yokuşun sonunda esnaf olan Berat Can Leylek, dükkanın önünde kahve içerken oturur vaziyette kayarak kendisine doğru gelen motosiklet sürücüsünü gördü. Hemen yardıma koşan Berat Can Leylek kayarak gelen Furkan Tüylüoğlu'nu elinden tutarak kaldırdı. İş yerinin sahibi Fırat Tayfun Leylek, kayarken vücudunun çeşitli yerlerine sürtünmeden dolayı yaralanmalar olan motosiklet sürücüsünü kendi aracına bindirerek hastaneye götürdü. O anlar iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

'O ANDA NE OLACAKSA OLSUN DİYE DÜŞÜNDÜM'

Yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda motosikletten düşerek kayan sürücü Furkan Tüylüoğlu,?Hava zaten yağmurluydu, yerler zaten kaygandı. Eve çıkmıştım, ben üstümü değiştirmeye, o sırada yerin kayganlığını görmedim dalgınlığıma geldi. Motor altımdan kayınca ben de dirsekle destek alınca, dirseğim de yaralandı. O sırada kaya kaya tam dükkana gireceğim kafamı taşlara vuracaktım. O sırada sağ olsunlar tuttular, yardımcı oldular bana. Orada yavaşlattı beni yoksa şu taşın üstüne kafa göz girerdim, hızlı geliyordum. Allah'a şükür şu an iyiyim sıkıntım yok. Kalçamın üstüne düştüm, artık dedim ki ne olacaksa olsun zaten duramıyorum. Öyle Allah razı olsun ağabey yardımcı oldu işte" dedi.

'DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRÜNCE DİREKT YOLA KOŞTUM'

Kayarak gelen motosiklet sürücüsünü taşlara çarpmadan tutup kaldıran Berat Can Leylek ise, ?Dükkanın önünde kahve içiyordum, yağmur da yağıyordu bayağı. Arkadaşın motorla geldiğini gördüm, düşeceğini tahmin ettim. Çünkü viraja hızlı giriyordu. Düştüğünü görünce bardağı bırakıp yola koştum tutabilmek için. Aşağıdan da araçlar geliyordu. Zaten bana doğru kayınca ben de hemen tutup çektim arkadaşı. Çok şükür kazasız belasız fazla bir şey olmadan atlattık durumu" diye konuştu.

Kaynak: Sabah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tüylüoğlu, Leylek..Karikatür gibi ne biçim soyadlar bunlar böyle..Soyadı Kanunu çıktığında dedeleri kolaya kaçmış.
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    yerler islak olmasa poponun yarisi gitmisti
    f0cus, dundanbiri, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Sıfır bilinçle motor kullanan biri, en ufak üst baş güvenlik yok, o kadar cahil ve bilinçsiz ki kask bile yok, hızlı da girmiş, yüksek ihtimal lastikler naylon, kafayı kırsa bir daha böyle iş yapmaz ama şimdi fenomen olduğu için akıllanmamıştır, bir de diyor ki arkadaş kurtardı, ne alaka, en son mazgallara gelip kendi kendine duruyor..
    fatih.met, espresso ve perisipis bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    ekipman yok, mont, pantalon falan geçtim kask bile yok, çok ucuz atlatmış.

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    koruyucu meleği sağlammış.

crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Yardımcı olan arkadaş ömrü hayatı boyunca bu anı bekliyormuş gibi nasıl da hazırlıklı
    fırtınapilot bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüylüoğlu, Leylek..Karikatür gibi ne biçim soyadlar bunlar böyle..Soyadı Kanunu çıktığında dedeleri kolaya kaçmış.
    Soyadlarını genellikle nüfus memurları tayin ediyordu.. Tercih hakkı sadece özel kişilere aitti.
    Hele memur kızdıysa çok iğrenç soyadları verebiliyordu itiraz, düzeltme gibi haklar yok. Türkiye de köylerde ekseriyetle
    soyadları hane sayısına göre belirlenirdi. Köy üçe bölünür. Bir bölümü: Demir, Bir bölümü Çelik, , kalanı da;Sert soyadını alırdı.

Bizim Marmaris köylerine örnek.

İçmeler en meşhur bölgedir, eskiden köydü. Şimdi yarısı; Eren diğer Yarısı Şahin.
    Diğer bir köy Bir kısmı;Duran bir kısmı;Kalkan..

Yani akraba diye ayrılmıyorlardı. Nüfus memurunun herkese her isteğe göre soyadı vermesi mümkün değildi.

Kıç, Kaltak, Kalça, Tüylübacak, Yandanverdi gibi soyadları vicdansız bir memurun işidir, mutlaka birşeye kızmıştır.

Hiçbir insan bu tür soyadlarını kabul etmez.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arokh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soyadlarını genellikle nüfus memurları tayin ediyordu.. Tercih hakkı sadece özel kişilere aitti.
    Hele memur kızdıysa çok iğrenç soyadları verebiliyordu itiraz, düzeltme gibi haklar yok. Türkiye de köylerde ekseriyetle
    soyadları hane sayısına göre belirlenirdi. Köy üçe bölünür. Bir bölümü: Demir, Bir bölümü Çelik, , kalanı da;Sert soyadını alırdı.

Bizim Marmaris köylerine örnek.

İçmeler en meşhur bölgedir, eskiden köydü. Şimdi yarısı; Eren diğer Yarısı Şahin.
    Diğer bir köy Bir kısmı;Duran bir kısmı;Kalkan..

Yani akraba diye ayrılmıyorlardı. Nüfus memurunun herkese her isteğe göre soyadı vermesi mümkün değildi.

Kıç, Kaltak, Kalça, Tüylübacak, Yandanverdi gibi soyadları vicdansız bir memurun işidir, mutlaka birşeye kızmıştır.

Hiçbir insan bu tür soyadlarını kabul etmez.
    Bizim büyük dede "Bıyıklı" soyadını almak istemiş de büyük nine arıza çıkarmış. Büyük dede haliyle geri adım atmış ama daha moktan bir soyadı seçmiş. Şahin vs tamam da "Kıç,Kaltak,Kalça,Tüylübacak,Yandanverdi" gibi bir soyadını nüfus memuru şerefsiz olduğu için verdi hadi dedeler de ses çıkaramadı, torunlar hiç mi soyadını değiştirmek için mahkemeye başvurmaz? Demek ki o insanlar da torunları kabul etmişler.
    volkan190 bunu beğendi.

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    ne güzel geliyo la :D

Şu anda mahkemeye gitmeden, direk nüfus müdürlüğünden bir kereye mahsus değiştirme hakkı var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)