Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sinyal Vermedi Diye Şoförü Darp Eden Motorcular.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahsen hic kavga etmedim daha. Bu tip bir olayin basima gelme ihtimali az degilse, yani "acaba beni de döverler mi" diye bi düşünecek olursam, olay basima gelmeden once savunma maksatli bireysel silahlanirdim. Tabii ki gosterme maksatli degil, cekip vurma maksatli. 5 kisi dovmek uzere uzerime yuruyorsa, kacmam da mumkun degilse, nefsi mudafa hakkedilmis demektir.

Ben "acaba beni de döverler mi" diye dusunecegime, onlar "acaba bu herifte de silah var mi" diye dusunsunler...
    Çok şanslı imiş hergeleler. O saatlerde sürücüler genelde makina ile inerler arabadan. Dikkat ederseniz motorcular önce bir yokluyorlar alet edevat var mı diye, hemen üstüne çullanmıyorlar.

Başka birine denk gelseler bu kadar şanslı olmayabilirlerdi.

Neyse, dayak yiyen çocuk en iyisini yapmış. Hiç müdahale etmeden dayağın yemiş. Şimdi karşı tarafı mahpus damında çok pişman olacağı günler bekler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    otomobil sürücüsü sinyal vermiş,motosikletli takip mesafesinde değil daha yakın sürüyor ve süratli,sağdan sollama yapmış ki motosiklet sürücüleri bunu kendilerinde hak görüyor.inşallah gereken cezayı alır.
    bir diğer mevzu haklı haksız mevzusu.trafiğe çıktığın an kazayı kabullenirsin.insan her an hata yapabilir.haklı veya haksız.herkes dalgın,acemi,sinirli olabiliyor
    enzo1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Site ismi yazabiliyor muyuz bilemiyorum ama yazacağım. Modaratörler dilerse silebilirler. Forum donanım sitesinde bu konu açılmış ve ne kadar motorcu düşmanı varsa kin kusuyor. Kan beynime sıçradı gece gece.
    Forumda, bu olayla ilgili motorcuların barbarlık yaptığını ve doğru olmadığını söyledim ılımlı bir yazıyla. Herkesin aynı kefeye konulmayacağını vs. Ama genelde yazılar bundan sonra motorculara şöyle yapacağım böyle ezeceğimle başladığı için insan zıvanadan çıkıyor. Malum siteye üye olan arkadaşlar varsa konuya bir kaç kelam etmelerini rica ederim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Site ismi yazabiliyor muyuz bilemiyorum ama yazacağım. Modaratörler dilerse silebilirler. Forum donanım sitesinde bu konu açılmış ve ne kadar motorcu düşmanı varsa kin kusuyor. Kan beynime sıçradı gece gece.
    Forumda, bu olayla ilgili motorcuların barbarlık yaptığını ve doğru olmadığını söyledim ılımlı bir yazıyla. Herkesin aynı kefeye konulmayacağını vs. Ama genelde yazılar bundan sonra motorculara şöyle yapacağım böyle ezeceğimle başladığı için insan zıvanadan çıkıyor. Malum siteye üye olan arkadaşlar varsa konuya bir kaç kelam etmelerini rica ederim.

Şu açıdan düşün, Trafikte 1000 araç görürsen bunun 20 si öküz, ama o sırada en fazla 20 motosiklet görüyorsun 10 u öküz.

dogal olarak sayımız azken birisinin yaptıgı öküzlük göze batıyor.

Ben şahsen kızmıyorum insanlara. Bu forumda bircok motorcu trafikte arabadan cok motorcudan rahatsız oldugunu belirtti. biz bile böyle düşünüyoruz.
    enzo1903 bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Araba kullanan adam bu sefer bu davranışı hak etmemiş. Yazık olmuş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Umut_1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip durumlarda "Inception" takilin

Hic "aynı kefeye koymama" olayina girmeyin, insanlara ders verme gibi anlasilabilir...

Mesela lafin gelisi motosiklet kullanicisi oldugunuzu belirterek videodaki motosikletliye tepki verip, arabalinin sonuna kadar hakli oldugunu belirtin.

Bunu okuyan insafli insanlar kendileri cikarsinlar her motosikletlinin ayni olmadigini... Cikarmayacak insana zaten ne deseniz bos...
    enzo1903 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Sahsen hic kavga etmedim daha. Bu tip bir olayin basima gelme ihtimali az degilse, yani "acaba beni de döverler mi" diye bi düşünecek olursam, olay basima gelmeden once savunma maksatli bireysel silahlanirdim. Tabii ki gosterme maksatli degil, cekip vurma maksatli. 5 kisi dovmek uzere uzerime yuruyorsa, kacmam da mumkun degilse, nefsi mudafa hakkedilmis demektir.

Ben "acaba beni de döverler mi" diye dusunecegime, onlar "acaba bu herifte de silah var mi" diye dusunsunler...
    Sevgili haşmetciğim,
    sırf sana yorum yazmak için üye girişi yaptım.

Öncelikle,
    hayatta bazen dayak yemek iyidir. Boş yere kabadayılık yapmamayı öğretir.
    Ortaokul 7.sınıfta, okulun en güzel kızıyla çıkıyordum.
    Okulun serserilerinden biri geldi ve bu kızı ben seviyorum ayrılacaksın dendi.
    Siz kimsiniz ayrılmıyorum seviyorum ben dedim. Tabi o yaşta sevgi neyse artık.
    Akşam üstüne doğru 20 küsür kişi evime geldi. Cama büyük taş atarak balkonun camını kırdılar, Aşağı indim beni sokağa çekip yer misin yemez misin çok temiz dövdüler. O hafta yürümeye dermanım yoktu gidemedim okula.
    Ertesi hafta kızın suratına bakmadım daha

Lisedeyiz, okuduğum lise sol görüşlü bense sağ, tabi cahiliye dönemleri ocakta felanız, bir gün beni ifşalıyorlar, okul çıkışı hep tokat yiyordum birilerinden. Bir keresinde bana vuran birine geri vurdum diye, bir sürü şahıs sırayla dizilip tek tak tokat attılar bana. Eğitim görevlileri bile görmezden gelmişti

Bir gün kafedeyiz, arkadaşlarla oturup nargile içiyoruz,
    yan masadan kız bana tip tip bakıyor, o zamanlar foursquare diye de bir uygulama var, checkin yapıyorsun, seni buluyorlar felan.
    Tabi bizde de bmw anahtarı ( çakmaklık ) masada, şekiz giyinmişiz bilen bilir ortamların en iyi olduğu fenerbahçe bruj kafedeyiz, kızla eşleştik, sohbet ediyoruz hatta garsona söyledim yan masaya çilekli milkshake söyleyelim diye, Kız milkshake'ini aldı geldi yanımıza oturdu. Benim arkadaşta gitti kızın masaya, 30 dakika sohbet felan derken tam çıkarken bir yumruk yedim tam gözüme, gözümü 2 gün kullanamadım. Meğersem kızın eski sevgilisi belalıymış..

Bir gün gene semtteyiz, tabi 21 yaşına girmişiz büyüdük sanıyoruz kendimizi hani askerlik çağı ya, bizimle aynı görüşte olmayan kişiyle uzun uzun tartışma yaşadık. Diğer arkadaşı da meğersem telefondan adam topluyormuş. Kaç kişi geldiklerini hatırlamıyorum ama sayıları epey fazlaydı, biz kaçmaya çalıştık ama bizi yakalayıp bir temiz dövdüler, kemiklerimiz yumuşamıştı

Eeee noldu? artık öyle gereksiz erkeklik yapmamayı öğredik.

Mesela sen, vakti zamanında eğer ki birazcık dayak yemiş olsaydın birazcık akıllanırdın.
    Klavyeden çok fazla erkeksin, hep atıyorsun hep tutuyorsun neyi savunduğun belli değil, görüşün ideolojin yok, Daha iyi şartlar için bırakmışsın ülkeni gitmişsin başka ülkeye ama hala Türk forumlarında, Türkiye hakkında yorum yapıyorsun.

Boşver Haşmetçiğim,
    Türk siyaseti de, Türk tarihi de, Türk insanı da seni aşar...
    Amerigaya benzemez Türkiye, yeri gelir dayak kişinin karakterini değiştirir

Son olarak,
    Video için yorum dahi yapmayacağım.
    O sokakta kural tanımayıp, Sonrasında kendi hataları ve hızları yüzünden farkedilmediğini de bilmeleri gerekiyor.
    Motorcu dediğin öngörülü olarak böyle ara caddelerde her an araç şerit değiştireceğini veya araç çıkabileceğini bilerek kontrollü gidilmesi gerekiyor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela sen, vakti zamanında eğer ki birazcık dayak yemiş olsaydın birazcık akıllanırdın.
    Klavyeden çok fazla erkeksin, hep atıyorsun hep tutuyorsun neyi savunduğun belli değil, görüşün ideolojin yok, Daha iyi şartlar için bırakmışsın ülkeni gitmişsin başka ülkeye ama hala Türk forumlarında, Türkiye hakkında yorum yapıyorsun.
    Ders için teşekkürler kafatasçı arkadaşım.

Bir de şöyle düşün: Bak sen ideolojin olduğunu düşünüyorsun galiba, lakin neyi niye savunduğunu makul şekilde dile getirmekten acizsin. Bu durum ortaya çıkınca da propaganda-vari yazılar ve görseller paylaşıp "ben böyle düşünüyorum, beni kimse vazgeçiremez" diyorsun... E böyle daha mı iyi?

Şahsen samimi olarak doğru olduğunu düşündüğüm fikirleri savunmaya çalışıyorum, doğru-yanlış. Lakin kafa bireysel fikirler değil, kalıplar ve stereotipler bazında çalışmaya alışmışsa, klasifiye edilmem zorlaşıyor muhtemelen. O yüzden aynı başlığın başında terörist imasında bulunan sonunda özür diliyor, başında hoş beş olan sonunda terörist imasında bulunuyor... Hem de aynı başlıkta.

Diyeceğim o ki: Ne biçim ideolojiniz, ne biçim dininiz, ne biçim prensipleriniz var arkadaş? İnsana insan gibi muamele etmekten alıkoyuyor sizi... Belki özünde saftır ama, yorumunuz evlere şenlik.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ders için teşekkürler kafatasçı arkadaşım.

Bir de şöyle düşün: Bak sen ideolojin olduğunu düşünüyorsun galiba, lakin neyi niye savunduğunu makul şekilde dile getirmekten acizsin. Bu durum ortaya çıkınca da propaganda-vari yazılar ve görseller paylaşıp "ben böyle düşünüyorum, beni kimse vazgeçiremez" diyorsun... E böyle daha mı iyi?

Şahsen samimi olarak doğru olduğunu düşündüğüm fikirleri savunmaya çalışıyorum, doğru-yanlış. Lakin kafa bireysel fikirler değil, kalıplar ve stereotipler bazında çalışmaya alışmışsa, klasifiye edilmem zorlaşıyor muhtemelen. O yüzden aynı başlığın başında terörist imasında bulunan sonunda özür diliyor, başında hoş beş olan sonunda terörist imasında bulunuyor... Hem de aynı başlıkta.

Diyeceğim o ki: Ne biçim ideolojiniz, ne biçim dininiz, ne biçim prensipleriniz var arkadaş? İnsana insan gibi muamele etmekten alıkoyuyor sizi... Belki özünde saftır ama, yorumunuz evlere şenlik.
    Şimdi kafatasçı dedin de, hayırdır kafanı mı kırdık da bu kelimeyi kullanıyorsun, ben sana buyur gel diyorum istanbula, Söz veriyorum seni havalimanından alıp kahvaltını ısmarlayıp, kendi ideolojimi sana detaylı bir şekilde anlatacağım. Sonrasında istediğin otele de seni yerleştirip rahat bir uyku almanı sağlayacağım. Bak erkek sözü veriyorum, yapacağım dediğimi ama gel istanbul'a.
    Amerikaya iltica etmiş olan birisine ideolojimi niye sanal ortamdan anlatayım, aslında ben sana çok şey anlattım da, senin zihniyetsiz ermeni kafan bunu tam olarak anlayamadı.
    Bizim ideolojimizi anlayacak insanın, Önce adam olması lazım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...senin zihniyetsiz ermeni kafan...
    Siz bunu yazdıktan sonra birinin size kafatasçı demesi doğrudur, başka ne desinler?
    espresso bunu beğendi.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bunu yazdıktan sonra birinin size kafatasçı demesi doğrudur, başka ne desinler?
    O zaman kahvaltiya sen de davetlisin

Bedava kahvalti kacmazz,keske beni de davet etse..

O degilde neden oyle birsey soyledi ben onu cozemedim,cok ilginc.Tarikatci,cemmaatci falan dese anlayacam da ermeni ne alaka !?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadas, kelimenin kullanimini bir ihtimal bilmiyor olabilir. "hayırdır kafanı mı kırdık da bu kelimeyi kullanıyorsun" demis.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    senin zihniyetsiz ermeni kafan
    Üstat senin dünya görüşündür, inanmışsındır, "doğrudur" ya da "yanlıştır" demek bize düşmez. Bu konu başlığında bir kaç mesaj öncesinde yediğin toplu dayakları yazmışsın, samimi söyleyeyim adamlar yine de insaflıymış, seni hak ettiğinden az dövmüşler. Ermeni dediğin halk ile Malazgirt'ten beri beraber yaşıyoruz yani marketlerde çalışıp kendi aralarında Rusça konuşan Özbeklerden,Türkmenlerden ya da "Selamın Aleyküm" dediğinde "Aleyküm selam" diyebilmelerinden başka ortak noktamız olmayan Müslüman Suriyeli, Iraklı, Afgan'dan bize daha yakınlar. Sırf bu nedenden bile "ermeni" olarak değil kelimeye büyük harfle başlayarak "Ermeni" olarak yazı dilinde anılmayı hak ediyorlar.
    gurcanozturk, Osm@n, hasmet ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Herkesin eleştirisine açığım sıkıntı yok.
    haşmet denen arkadaş ile, daha öncesinde konu dışı sürtüşme yaşadık.
    kendisi ermenileri pek bir sever, Türlüğe karşı diyebilirim hatta.
    haliyle benim bu yazdığım normal, kafatasçının da anlamını biliyorum, şahıs beni çok anlamadığı için anladığı dilden konuşuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman kahvaltiya sen de davetlisin

Bedava kahvalti kacmazz,keske beni de davet etse..

O degilde neden oyle birsey soyledi ben onu cozemedim,cok ilginc.Tarikatci,cemmaatci falan dese anlayacam da ermeni ne alaka !?
    kahvaltı olayı,
    kendisinin bana sorduğu ve beni sıkıştırmaya çalıştığı bir sorusu var. Sürekli onu gündeme getirir. Konu gene ermeniler ile ilgili, cevabını ister bende defalarca kez bir şeyler anlatmaya çalışmama rağmen hiiiç anlaşamadık, haliyle bende tüm samimiyetimle dürüstlüğüm ile anlatma tercihimi seçtim, Yüzyüze daha iyi anlatırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat senin dünya görüşündür, inanmışsındır, "doğrudur" ya da "yanlıştır" demek bize düşmez. Bu konu başlığında bir kaç mesaj öncesinde yediğin toplu dayakları yazmışsın, samimi söyleyeyim adamlar yine de insaflıymış, seni hak ettiğinden az dövmüşler. Ermeni dediğin halk ile Malazgirt'ten beri beraber yaşıyoruz yani marketlerde çalışıp kendi aralarında Rusça konuşan Özbeklerden,Türkmenlerden ya da "Selamın Aleyküm" dediğinde "Aleyküm selam" diyebilmelerinden başka ortak noktamız olmayan Müslüman Suriyeli, Iraklı, Afgan'dan bize daha yakınlar. Sırf bu nedenden bile "ermeni" olarak değil kelimeye büyük harfle başlayarak "Ermeni" olarak yazı dilinde anılmayı hak ediyorlar.
    Herkesin vardır bir hikayesi
    ben küçük harflerle yazmayı tercih ediyorum. Saygı göstermek zorunda değilim, hatta aksine hiç saygı göstermiyorum.
    Tarihin bir çok kaynağı var, benim okuduğum ermeni ihanetleri ve yalanları içeriyor.
    Sizin okuduğunuz farklı olabilir saygı duyarım.
    ancak kendi ülkemde farklı bir ırka saygı göstermek zorunda da değilim.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CasperCrazy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=Hwejzo-k_hA

Sinyal vermediğini iddia ettikleri arabada sinyalin verildiği burdan bile net görünüyor, yokmu şu motorcu arkadaşı yusuf yusuf yapacak bir savcı ülkede.
    Sinyal dönüşe başlamadan birkaç saniye önce veya mesafe belirlenerek verilir. 'aaa döneceğim yere geldim lan sinyal vereyim' şeklinde yapılırsa hiçbir anlamı kalmaz. Bu mevzuda da motosiklet sürücüsü takip mesafesini belli ki koruyamamış çünkü sağ arkadan çarpıyor. Arkadaşları da 'sinyal' kılıfı içerisinde otomobil sürücüsüne saldırmışlar.

Biliyoruz ki hepimiz günde en az birkaç defa aynasını kullanmayan sürücülere denk geliyoruz ve bu sürücüler gerçekleşebilecek bir çarpışmanın motosiklet sürücüleri için ne kadar kelek bir durum olduğunun farkında değiller. Bizler daha trafik adabını bilmiyoruz ki empati yapabilelim. Bu yüzden bu mevzuda otomobil sürücüsü sinyalini geç verdiği için suçlu, motosiklet sürücüsü ise takip mesafesini korumadığı ve otomobilin fren ikaz ışıklarını fark edip buna göre hareket etmediği için suçludur. (Bana göre) Buna ek olarak otomobil sürücüsüne saldırmaları suçlarını arttırıyor. Ben motosikletten ilk düştüğüm zaman karanlıkta viraj kenarındaki bir çukura denk geldiğim için düşmüştüm. Yolda çukur olması belediyenin suçu iken çukur görmeyip düşmek de benim hatamdı ve bu hatanın bedelini dizimdeki iğrenç ve koyu renkli izle ödedim. O gün bu gündür, her ne kadar sürüş zevkimi etkilese de, tüm olumsuzlukları hesaba katarak motosiklet sürüyorum.

Genel özet: Takip mesafesi , karşı tarafın hatasını düşünmek , olumsuz şartları düşünmek bizi hayatta tutan şeyler. Şehir içinde kendimizi Toprak Razgatlıoğlu sanarak sürüş yapmaya çalışırsak birilerinin canı yanabilir. O yüzden gazlama işi trafiğin yoğun olmadığı , trafiğe kapalı bir alanda veya mümkünse pistte yapılmalı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    @atillatopal9, gordugun uzere Turkiye'deki arkadaslar da anlamakta gucluk cekiyorlar ideolojini. Hele bi sen onlara anlatabil derdini, ben onlardan ogrenirim hic merak etme

Ne Ermeniyim, ne de multeci. Turkum, Turk vatandasiyim ve guncel Turk pasaportu sahibiyim. Birak Ermeni olmayi, su yasima kadar bir Ermeniyle 5 dakika konusmus bile degilim. Denk gelseydi konusurdum tabii ki ama denk gelmedi iste...

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Icerik cok onemli degil Hirbocum. Ermeni, multeci, tarikatci, cemmaatci tum yaftalarin sebebi ayni. Adamakilli edecek laf bulamama, iceride hissedilen ezikligin disa vurumu.

Patolojiniz ayni. Honda'yi seversin, bunda sorun yok. Ama onun disindaki markalari gomme ihtiyacin, icindeki ezikligin eseri. Ait oldugun milleti tabii ki seversin, gurur duyarsin, bu da saglikli bir sey. Ama diger milletleri gomme ihtiyaci, icimizdeki ezikligin eseri. Yazdigim bir seyi begenmezsin, sacma bulursun, yanlis dersin, bunda hic bir sorun yok. Ama sahsimi gomme ihtiyacin, icindeki ezikligin eseri...

Herkesin vardır bir hikayesi
    ben küçük harflerle yazmayı tercih ediyorum. Saygı göstermek zorunda değilim, hatta aksine hiç saygı göstermiyorum.
    Tarihin bir çok kaynağı var, benim okuduğum ermeni ihanetleri ve yalanları içeriyor.
    Sizin okuduğunuz farklı olabilir saygı duyarım.
    ancak kendi ülkemde farklı bir ırka saygı göstermek zorunda da değilim.
    saygısızlık saygısızlığı, nefret nefreti doğurur. dünya senin gibiler yüzünden bu kadar boktan bir yer.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    @atillatopal9, gordugun uzere Turkiye'deki arkadaslar da anlamakta gucluk cekiyorlar ideolojini. Hele bi sen onlara anlatabil derdini, ben onlardan ogrenirim hic merak etme

Ne Ermeniyim, ne de multeci. Turkum, Turk vatandasiyim ve guncel Turk pasaportu sahibiyim. Birak Ermeni olmayi, su yasima kadar bir Ermeniyle 5 dakika konusmus bile degilim. Denk gelseydi konusurdum tabii ki ama denk gelmedi iste...

Icerik cok onemli degil Hirbocum. Ermeni, multeci, tarikatci, cemmaatci tum yaftalarin sebebi ayni. Adamakilli edecek laf bulamama, iceride hissedilen ezikligin disa vurumu.

Patolojiniz ayni. Honda'yi seversin, bunda sorun yok. Ama onun disindaki markalari gomme ihtiyacin, icindeki ezikligin eseri. Ait oldugun milleti tabii ki seversin, gurur duyarsin, bu da saglikli bir sey. Ama diger milletleri gomme ihtiyaci, icimizdeki ezikligin eseri. Yazdigim bir seyi begenmezsin, sacma bulursun, yanlis dersin, bunda hic bir sorun yok. Ama sahsimi gomme ihtiyacin, icindeki ezikligin eseri...
    Bu forumda kimseyle, kendi görüşümü tartışmadım. Sadece seninle sürtüşmemiz oldu.
    O yüzden, daha onlar ile konuşmadan asla bilemezsin beni anlayıp anlamayacağını.
    Ki bu forumda ki arkadaşların çoğu gayet bilgi sahibi ve benim ideolojimi eleştirebilir hatta yanlışta bulabilir saygı duyarım hiçbirine de saygısızlık yapmam. Çünkü Türkiye de yaşıyorlar, Türk siyasetini Türk tarihini ve Türkiye hakkında genel eleştiri hakkında bulunma hakkına bariz sahipler, ama sen değilsin. Evet buna ben karar veriyorum, Sana defalarca kez söyledim. Türkiye'ye gel şartları gör, trafiği gör ondan sonra karar ver dedim. Ama sen yıllar önce Türkiyeden gidip Türkiyenin hala aynı olduğunu düşünen zihniyettesin, Ki seninle ilk tartışmamız Türkiyede ki acemi şöförlerden konu açıldı. Ama sen amerikadan Sanki istanbulun zirvesinde yaşıyormuşçasına benim her gün kullandığım trafiği bildiğini sanıyorsun.

Bak haşmet kardeş, yaşça büyüksün. Sana ilk günlerde Haşmet abi dedim ama konuşma tarzın, stilin ve kişiliğin o kadar kötü ki abi dememeye başladım. İnan bana bunu kendime hiç yakıştıramıyorum, kendimden 1 yaş büyük insana bile abi diyen bir kişilik şuan kendisinden yaşlarca büyük insana saçma sapan bir uslup ile konuşuyor, Yani ne zaman senin bir konuya yorum yaptığını görsem, yemin ederim o konuya yorum yapasım gelmiyor.

Yani sen daha geçen günü birde hükümet ve devlet aynı şeydir diyorsun. Buradan da ciddi sürtüşme yaşadık seninle.

Yahu şimdi de yalan söylüyorsun, ermeniyle 5 dakikadan fazla konuşmuşluğum yoktur diyorsun.
    Daha geçen haftalarda benim bir sürü ermeni arkadaşım var hatta ermeni forumlarını okuyorum, onların yaşadıklarını dinliyorum vb. şey söyleyen sen, bugün gelmiş birde 5 dakikadır konuşmadım diyorsun.
    Benim eski iş yerimde, hala görüştüğüm iki ermeni arkadaşım var. O kadar bezmiş ki ülkesinden Türkiye'ye gelmiş, Sahte soykırım iddiaları, avrupadan medet ummalar kindar bir neslin yetiştirilmesi, sahte haberler ile kendi tarihini yazmalar vb. şeylerden bıkmış. Kendisi bile söylüyor, O toplum kendini yok edecek bu gidişle diye.
    Yani ben tanıyorum zamanında bolca sohbet ettiğim insanlardı.
    Bu adamlar, Zamanında Osmanlı batıda ingilizlerle mücadele ederken, doğudan Osmanlıyı vurdu. Hemde hem rus hemde batılı devletlerin desteği ile yaptı bunu. Bana kimse ermeniyi savunmasın.
    Hatta net söylüyorum.
    ermeni değil erm*ni diyorum.
    isterseniz ırkçı diyin, bununla gurur duyarım.
    Saygısızlık diyin, bununla da gurur duyarım.
    Eleştirin, saygı duyarım.
    Hatta küfür edin, gene sessiz kalırım.

benim ideolojim yok büyük Türkiye, Yok Türk birliği, Yok Turan birliği değil.
    İçerisinde bulunduğum ülkeye sahip çıkmak, onu geliştirmek, bu vatan için ne gerekiyorsa onu yapıp, Tarihine ve sınırlarına sahip çıkmaktır.

Motosikleti
    SD 1290R
    @atillatopal9, hasmet diyebilirsin, hic sorun degil. Abi dememeyi kendine yakistiramayip, irkcilikla gurur duyabilmen oyle buyuk tezat ki...

Kusura bakmayin, ne trafik, ne de devlet-hukumet konulu "surtusme"lerimizi hatirlamiyorum. Olmustur illa ki, unutmusumdur. Muhim de degil. Aklimda sadece bir turlu tanimlayamadiginiz Turkluk olgusu ile kafayi biraz bozmus oldugunuz kalmis.

Yahu şimdi de yalan söylüyorsun, ermeniyle 5 dakikadan fazla konuşmuşluğum yoktur diyorsun.
    Daha geçen haftalarda benim bir sürü ermeni arkadaşım var hatta ermeni forumlarını okuyorum, onların yaşadıklarını dinliyorum vb. şey söyleyen sen, bugün gelmiş birde 5 dakikadır konuşmadım diyorsun.
    Bu mumkun degil. Cunku yukarida yazdiklarim dogru. Nerede "bir sürü ermeni arkadaşım var" demisim? Bulun gosterin. Yalancilik ta, iftira da, irkcilik ta gurur duyulacak seyler degildir. Anlasilmasi icin "Turk'e yakismaz" falan mi demem lazim bilemiyorum ki...

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Son yıllardır maalesef motosiklet kullanıcılarının %70 e yakın bir oranı aynı böyle. Yüzüne baktığınızda koca koca adamlar diyebilecekleriniz bile.

Yaklaşık 20 yıldır motosiklet tepesindeyim.Düşünün motorcuyum ben öyle arada hobi amaçlı binen bir motorcu değil he motoruyla avrupayı ve kısmen asya kıtasında dolaşmış ve tüm trafik düzenlerine az çok uyum sağlayabilen biri olarak yorumluyorum.

Son 3 yıldır işim gereği sürekli otomobil ile o günün en kötü trafiğine girip çıkıyorum. Maalesef bu 3 yılda motosikletlere olan saygım ve sevgim tükenmiş durumda. Sinyal verip vermemenin bir önemi yok. Videodaki araç sinyal veriyor olsa bile çoğu arkadaş gaza basarak araçtan daha önce hareket etmeye çalışıyor ve aracı ruhen sıkıştırıyor. Günün o trafik saatinde kaç kez sinyal vererek sapağa giremediğimi biliyorum. Diyebilirsiniz o nasıl iş lan arabayla yavaşlar girersin hızlanır girersinde öyle olmuyor çoğu zaman sinyalim açık bile olsa motosiklet kullanıcıları bir şeridi ortaladın mı fren yapmak ve yol vermek istemiyor. Büyük bir oran önce ben geçeyim sonra araba baksın başının çaresine düşüncesinde. Hele sağ şeritte dur kalk trafikte aracım şeridin içerisinde olmasına ve her motorcuya yol vermeye çalışmama rağmen çoğu zaman o küçük emniyet şeridine sığmadığı için aynama vuran el kol yapan ve 5 10 saniye süren sülaleme küfür eden kornalar ile karşılaşıyorum. Düşünüyorum hiç motosiklet sürmemiş kullanmamış otomobil kullanıcıları böyle durumlarda motorcuya nasıl tepki verir çünkü bir direksiyon hamlesine bakar .

Böyle videoları izleyince bir taraf için çok üzülüp diğer taraf için çok sinirleniyorum. Herşeyin başı sevgi saygı insanlar birbirini sevmeyince daha doğrusu hayatı boyunca sevgiyi öğrenemeyip sevilmeyince ortaya böyle kötü hareketler çıkabiliyor. Zaten ekonomik durumlar ve karışık milletler nedeniyle trafikte herkes birbirini öldürecek gibi davranıyor eliniz yalnışlıkla 5 10 saniye aman korna üzerinde kalmasın.

Videoda abartılı şiddet gören otomobil sürücüne geçmiş olsun. Yine kavgayı zevkle izleyen ve kalabalık oldukları için ayırmaya gelenleri engellemeye çalışan zihneyete yazıklar olsun.
    Mr.wind ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)