Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sahibinden.com'da Kasımda Motosiklet İlanları Yüzde 113 Arttı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Söz konusu dönemde en çok motosiklet ilanı İstanbul, İzmir ve Antalya'da verilirken, ortalama fiyat 16 bin 250 lira olarak gerçekleşti

E-ticaret platformu sahibinden.com'da kasım ayında motosiklet ilanları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 113 arttı.

Sahibinden.com açıklamasına göre, motokuryelerle dağıtımın yaygınlaşmasının yanı sıra hızlı ve kolay ulaşım imkanı sunması nedeniyle motosikletlere yönelik talep giderek artıyor.

Bu kapsamda kasımda geçen yılın aynı dönemine göre motosiklet ilanları yüzde 113 artış gösterdi. En çok motosiklet ilanı veren iller sırasıyla İstanbul, İzmir ve Antalya oldu. Motosikletlerin fiyat ortalaması da 16 bin 250 TL olarak gerçekleşti. Bu dönemde ilanların favorilere ekleme oranı ise yüzde 120 arttı.

Açıklamada, güvenli sürüş kurallarına titizlikle uymanın yanı sıra, sıfır motosiklet alırken dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin şu uyarılar yer aldı:

'Yeni aldığınız motosikletin bağlantı elemanlarının sağlamlık durumunu kontrol edin. Yolculuk esnasında hayati derecede önemli olan aynaların bağladığı cıvataların sıkıldığını ve sağlam olduğundan emin olun. Motorun fren sisteminin güvenle çalıştığından emin olmak için kısa süreli deneme sürüşleri yapın. Motor üzerinden bulunan tüm elektrik aksamlarını gözden geçirin farların, ön ve arka sinyallerin çalışmasını test edin. Satın aldığınız motoru güvenle kullanmak için koruyucu ekipmanlardan da yararlanın.'

İkinci el motosiklet alırken motorun geçmiş bakımlarının ve hasar ayrıntılarının detaylı olarak öğrenilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, 'Motorun değişen parçası olmadığını kontrol edin. Motosikletin trafik çıkış yılıyla yaptığı kilometreyi karşılaştırın. Fren balataları, disk durumu ve gidon bilyelerindeki boşlukları kontrol edin.' ifadelerine yer verildi.
    mattiadestro bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda dönen genel mevzu. adam yüksek fiyattan motoru ilana koyuyor, alan olursa satarım almazlarsa binerim diyor.

hem piyasayı zıplatıyor hem böyle istatistikleri zıçırtıyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kolay ulaşım imkanı falan hikaye. Millet fiyatları yeterince yükseltti şimdi satıp vurgun yapmaya çalışıyor. Bu olayın aslında piyasanın doymaya başladığının göstergesi olabilir. Döviz daha fazla uçmazsa zamanla fiyatlarda iniş beklenebilir.
    blueway2 bunu beğendi.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    arabaya parası yetmiyor insanlarda ulaşım için motora yöneliyor artık..

Favori ekleme olayının artmasının sebebi benim gibi merak edenler yapıyor olabilir.
    Vatandaşın biri 5.000 küsur kilometredeki motorunu 0 km fiyatından 2.000 tl aşağı satmaya uğraşıyor.
    Sırf merakımdan favoriye ekledim 7 aydır ilanda motoru.
    Paralı üyelik yaptırmış bekliyor :D

Mt 25 istiyordum kredi çekmeden almak için 3-4 ay para atmam gerekiyordu kenara şimdi motorsuzluktan ölsem de bu parayı vermem bekleyeceğiz.

furkanguvenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Daredvl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Favori ekleme olayının artmasının sebebi benim gibi merak edenler yapıyor olabilir.
    Vatandaşın biri 5.000 küsur kilometredeki motorunu 0 km fiyatından 2.000 tl aşağı satmaya uğraşıyor.
    Sırf merakımdan favoriye ekledim 7 aydır ilanda motoru.
    Paralı üyelik yaptırmış bekliyor :D

Mt 25 istiyordum kredi çekmeden almak için 3-4 ay para atmam gerekiyordu kenara şimdi motorsuzluktan ölsem de bu parayı vermem bekleyeceğiz.
    yamaha da ikinci eli sıfırdan düşük yazan var mıymış? 1 hafta önce Xmax-250 2020 model 12bin de motorumu sattım full aksesuar orj. çanta ve fazlası ile 40 bine verdim. İlanlara bak millet kafayı yemiş durumda. 60 yazan gördüm ya 60 !
    Honda CBR125R- Yamaha MT07- Yamaha Nmax 155- Honda PCX125- KTM Duke250- Yamaha Xmax 250- Ducati Scrambler İcon- Honda Forza 250

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Motor, araba, tekne , gitar ... İkinci el olmasına rağmen herşeyin fiyatının anlamsız uçuk olduğu, insanı vatandaşından soğutan garip bir alışveriş platformu. Sahip olduğum kıymetlerin fiyatlarının bu sitede artmış olduğunu görmenin normalde beni mutlu etmesi gerekirdi ancak aksine deli oluyorum, memleketin geldiği acınası durumu görüyorum çünkü, fırsatçılar uyanık geçinenler, hepsinden öte inanılmaz bir devalüasyon ve enflasyon durumu nedeniyle gelirlerimizin berbat derecede erimiş olması..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)