Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Motosiklete ilave ek gümrük vergisi getirildi !

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben vergimi öpülerek ödemek istiyorum .

Hükümet den şöyle bir hizmet bekliyorum ben vergi vermeyim gelsinler beni öpsünler , böyle bir hizmet fena mı olur , dolar olmuş 7 TL uero olmuş 8 TL , kıçı kırık 250 CC motor olmuş 35 bin TL , gelin beni öpün , ama bunlar bukadar olmasın ben den vergiyi de öperek tahsil edin. Zaten sizin ensarcılarınız belli yaptıkları hiç değil ise kazandığımız ile az insan gibi yaşayalım. Öpsünler beni bu kadar vergi vermeyelim ben razıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlerim Ahmet Turan Peker i arıyor bu başlıkta ... Acaba görüşü nedir 🤔🤔🤔
    Fetö'ye şerefsiz demeyen...
    May the Force be with McLaren Mercedes

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Durmak yok devam devam devam,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Gözlerim Ahmet Turan Peker i arıyor bu başlıkta ... Acaba görüşü nedir 🤔🤔🤔
    Hele bi kesinleşsin de o zaman bakarız. Siz devam edin verip veristirmeye. Ben sonra katılırım.
    Aldığı şeyin daha pahalı olmasından zevk alacak gerizekalı mutlaka vardır.

Bindiği otobüse gelen zammı yada ekmeğe yapılan zammı görmeyenlere de ayrıca selam ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fetö'ye şerefsiz demeyen...
    En adi şekersiz dir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    fetösünün aq, yalnız bu baştakiler de az gavat degil..
    mattiadestro bunu beğendi.

Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele bi kesinleşsin de o zaman bakarız. Siz devam edin verip veristirmeye. Ben sonra katılırım.
    Aldığı şeyin daha pahalı olmasından zevk alacak gerizekalı mutlaka vardır.

Bindiği otobüse gelen zammı yada ekmeğe yapılan zammı görmeyenlere de ayrıca selam ederim.[COLOR="Silver"]
    Ağa biraz takılıyoruz sana kızmıyorsun değil mi ?
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Ağa biraz takılıyoruz sana kızmıyorsun değil mi ?
    Yav bana gerçekten takılsan doğru yolu bulacaksın da 😜. Seviye olduğu sürece kızmam aksine memnun olurum.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pırlantaya taşa halen kdv alınmıyor yanlış hatırlamıyorsam, onlar lux değil cunku aşırı ihtiyac ya arkadaş ne saçma bir karar yahu

Motosikleti
    BMW g310r
    Uzun zamandır foruma girmiyordum haberleri okurken denk geldim yalandır dedim buraya geldim doğruymuş neyse herkes hak ettiği gibi yönetilir.
    Yarın Frankfurtta hava 19 derece olacakmış çeyrek depo benzinim var 1,10 dan 7-8 Euroya depoyu fuller gezerim, arada beraber sürdüğüm Alman bir arkadaş vardı onu da arar bu haberle çatlatırım bebeyi, kıskansın biraz.
    joshua ve MtnXIII bunu beğendiler.

trophy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    bunlar guzel gunlerimiz...

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    Selam ve Dua ile

Ben vergimi dua ederek ödemek istiyorum

Motosikleti
    SUPERDUKER

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan ithalat rejimi kararına ek karar ile bazı ürünlere 30 Eylül 2020'ye kadar geçici yüzde 30'a kadar, bu tarihten sonra ise yüzde 25'e kadar değişen oranlarda ek gümrük vergisi uygulanacak
    Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar vb ile bazı muhtelif ürünler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cdn.webeyo.com/c/7/9/7/cok-sa...522e357aec.jpg
    Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan ithalat rejimi kararına ek karar ile bazı ürünlere 30 Eylül 2020'ye kadar geçici yüzde 30'a kadar, bu tarihten sonra ise yüzde 25'e kadar değişen oranlarda ek gümrük vergisi uygulanacak
    Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar vb ile bazı muhtelif ürünler.
    Dövizi baskılamak için yapıldı bu. Ancak bu, bizim gibi ithalata bağımlı ülkeler için hiperenflasyona sebep olacaktır.

Buna bağlı olarak yaşam kalitemiz ve alım gücümüz büyük bir oranda düşecek maalesef..

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dövizi baskılamak için yapıldı bu. Ancak bu, bizim gibi ithalata bağımlı ülkeler için hiperenflasyona sebep olacaktır.

Buna bağlı olarak yaşam kalitemiz ve alım gücümüz büyük bir oranda düşecek maalesef..
    öyle şiiler deme yasağğ

Hükümeti çok sevebilirsin , tamam sev. Yaptığı her davranışı destekliyor olabilirsin, tamam kardeşim destekle. Sırf bana inat 'bence çok güzel fikir ' diyebilirsin. de kardeşim tamam de de ya birader bu işin ucu sana hiç mi dokunmuyor ya? sen de benim gibi şok , a101,bim, migros, ahmet mehmet bakkalından vb yerlerden alışveriş yapmıyorsun? aynı ekmeği makarnayı alıp anynı parayı ödemiyor musun ? ya sana farklı bir maaş mı veriyorlar? Bu pahalılıkta hiç bir lan noluyor demiyorsun? Hepimizin ortak bir sevdası olan motorsiklet dünyasında bile yıllardır biriktirğin parayı, kıık kurduğun hayallerin uçup gitmesinden hiç mi rahatsız olmuyorsun??
    mehmetseza ve MtnXIII bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skullz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hükümeti çok sevebilirsin , tamam sev. Yaptığı her davranışı destekliyor olabilirsin, tamam kardeşim destekle. Sırf bana inat 'bence çok güzel fikir ' diyebilirsin. de kardeşim tamam de de ya birader bu işin ucu sana hiç mi dokunmuyor ya? sen de benim gibi şok , a101,bim, migros, ahmet mehmet bakkalından vb yerlerden alışveriş yapmıyorsun? aynı ekmeği makarnayı alıp anynı parayı ödemiyor musun ? ya sana farklı bir maaş mı veriyorlar? Bu pahalılıkta hiç bir lan noluyor demiyorsun? Hepimizin ortak bir sevdası olan motorsiklet dünyasında bile yıllardır biriktirğin parayı, kıık kurduğun hayallerin uçup gitmesinden hiç mi rahatsız olmuyorsun??

abi ben bu konu ile ilgili durum tespitimi yaptım.

Malum partiyi şiddetle ve holiganlık derecesi ile savunan insanları belli gruplara ayırdım;

-Vizyonsuzlar = Bunlar aldıgı parayı hiçbir kültür sanat vs. için harcamayan, evde 2 kişi asgari ücret ile calısıp 5 bin liraya sadece yiyip içen başka bir şeyi olmayan ve cılgınlar gibi hükümeti savunan ama yaşamanın anlamını bilmeyen tayfa. Civarımda bunlar genel olarak belli bir eğitim ya da kültür seviyesinde yer alıyor

-Refah Düzeyi Yükselenler ya da Torpilliler = Bu kesim mevcut durumu hükümet sayesinde daha da iyiye cıkan kesim. En basit örnek din işi ile ugrasanlar torpilli olmasa bile otomatik olarak refahları yükseldi. İkinci kısımdaki torpilliler ise benim en cok tartışmaya girdiğim tayfa. Civarımda birkac örneği mevcut; malum partinin il teşkilatına girip 1 senede tayini ile büyükşehire giden, konusmayı bilmeyen adamın kpssdeki düşük puanı ile belediye vs. girdiği, ya da malum parti kendi aktiviteleri için yandaşlarına para kazandırdıgı kısım olark ayırabiliriz (bunların hepsinden birebir tanıdıgım vardır, sallama değil)

- Dindar kesim, bu kesim cok şiddetli bir savunma yapmasa bile sanki akp'den önce camilerde dansöz cıkarılıyormuş gibi herşeye inanan tayfa, akp e laf ettiğin zaman genelde cok saldırmazlar ancak "akp din ile ilgili hatalı şeyler yapıyor" dediğinde cıldırırlar. Bu kısım genelde zar zor geçinip şükretmeye calısan , ayda 1 et yiyen tayfa olarak söylenebilir.

-Mevcut şartlarında değişme olmayanlar, bu kısma doktorları örneklemek istiyorum. Şaşıracak derece cok doktor yandaş olmuştur. Enflasyon önünde ezilmeyen maaşları sayesinde refah seviyeleri düşmemiş kişilerdir kendileri.
    MtnXIII bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben bu konu ile ilgili durum tespitimi yaptım.

Malum partiyi şiddetle ve holiganlık derecesi ile savunan insanları belli gruplara ayırdım;

-Vizyonsuzlar = Bunlar aldıgı parayı hiçbir kültür sanat vs. için harcamayan, evde 2 kişi asgari ücret ile calısıp 5 bin liraya sadece yiyip içen başka bir şeyi olmayan ve cılgınlar gibi hükümeti savunan ama yaşamanın anlamını bilmeyen tayfa. Civarımda bunlar genel olarak belli bir eğitim ya da kültür seviyesinde yer alıyor

-Refah Düzeyi Yükselenler ya da Torpilliler = Bu kesim mevcut durumu hükümet sayesinde daha da iyiye cıkan kesim. En basit örnek din işi ile ugrasanlar torpilli olmasa bile otomatik olarak refahları yükseldi. İkinci kısımdaki torpilliler ise benim en cok tartışmaya girdiğim tayfa. Civarımda birkac örneği mevcut; malum partinin il teşkilatına girip 1 senede tayini ile büyükşehire giden, konusmayı bilmeyen adamın kpssdeki düşük puanı ile belediye vs. girdiği, ya da malum parti kendi aktiviteleri için yandaşlarına para kazandırdıgı kısım olark ayırabiliriz (bunların hepsinden birebir tanıdıgım vardır, sallama değil)

- Dindar kesim, bu kesim cok şiddetli bir savunma yapmasa bile sanki akp'den önce camilerde dansöz cıkarılıyormuş gibi herşeye inanan tayfa, akp e laf ettiğin zaman genelde cok saldırmazlar ancak "akp din ile ilgili hatalı şeyler yapıyor" dediğinde cıldırırlar. Bu kısım genelde zar zor geçinip şükretmeye calısan , ayda 1 et yiyen tayfa olarak söylenebilir.

-Mevcut şartlarında değişme olmayanlar, bu kısma doktorları örneklemek istiyorum. Şaşıracak derece cok doktor yandaş olmuştur. Enflasyon önünde ezilmeyen maaşları sayesinde refah seviyeleri düşmemiş kişilerdir kendileri.
    Annem babam kardeşim fanatik ak partilidir. Öyle aşırı dindar insanlar da değiller. Erdoğan'a adeta tapıyorlar. Ne dersen, ne anlatsan anlamazlar. En son canım anam, kadın anam markette yaşadığı şoku market sahibine yüklüyordu. Market sahibi yüzünden artıyormuş fiyatlar. Ses etmedim gari.

hem @arndiol @hokahey ' e cevap vereyim çünkü konu hokahey'in yazdığı yere geliyor.

peki bu tayfa gecen hafta 1 tl olan makarnın fiyatını bu hafta 1.70 gördüğünde '' geçen hafta bunu fiyatı bu değildi'' demiyor mu diyecektim ki insanlar market sahiplerinin fiyatlarını yükselttiğini düşünüyor. Bi de güzel cevaplar var, şu yaptı bu yaptı dedinliğinde he evet o yapmıştır'ı kabul ediyor herkes. Güç.. çok güç, malum tayfa kafayı kaldırmadığı için ilerde isimsiz marka makarna paketine 6 tl vereceğiz. Maaşlarımızın, zamlarımızın, biriktirdiğimiz paralarımızın,emeklerimizin, sabaha kadar çalışmamızın hiç bir anlamı kalmayacak.

Fatura ödemek için yaşalım sonra uyuyalım, ay başı kuyandırsınlar sonra gene uykuya yatalım ozaman. Trollük biyere kadar birader. vatanı seviyorsan bi zahmet tut ucundan, kişisel inadı bırak. Kuzeyi iskoçya , batısı ibiza, güneyi maldiv, doğusu fantazi kitaplarindaki kadar güzel toprakları olan bir ülke burası. İştahım kaçıyor gerçekten.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://cdn.webeyo.com/c/7/9/7/cok-sa...522e357aec.jpg
    Buna hızlca bir baktığmda "kilitler" diye de gördüm, yani motorlarımızı çalmasınlar diye aldığmız kilitlre de zam gelecek. Abus kilit almak isteynler elerini çabuk tutsun. Bir abus kilit bile bir zamanların 50cc motor fiyatına gelmiş.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada yazdıklarımda yanlıs anlasılma olmaması adına belirtmek isterim, bu maddelere ayırdıgım unsurlar ben ve etkileşim halinde oldugum çevre için geçerlidir.

Elbette başka türler de vardır, malum parti yandaşlarının hepsi berbat pis insanlardır demiyorum.

ancak benim çevremde ne kadar iyi insan olursa olsun bir yerde yandaşlıgı sayesinde rant kazanmış kişiler var.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)