Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2019 Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV Oranları Belli Oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sonraki vergi affında öderim. Acelesi yok.
    hesapların bloke olur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    10 yildir odemedigim, faiziyle birlikte 280 olan vergiyi affa soktum. 100 kusur liraya dustu, İki sene de vadeli yaptilar. İki ayda bir 10 Lira civari para oduyorum.

Tek bir dezavantaji var, muayeneyi yaptiramiyorsunuz. O da epey birikmis oluyor. Ona da af ciksa iyi olur.

Bu arada bir ek bilgi, motosiklet icin vergi diye bir sey 2001 yilinda ilk motoru aldigimda yoktu. Hangi yil cikarttiklarini hatirlamiyorum. (Kimin aklina geldiyse, onu essekler....)

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Aynı zammı asgari ücrete de yapmazlarsa en az % 5 civarı oy kaybederler diye düşünüyorum.
    Kimse yanlış anlamasın ama bu adamlar bu kadar geçirmelerine rağmen hala seçiliyorlarsa muhalefet partileri kendini ciddi anlamda gözden geçirsin. Ekonomi ve liyakat sistemi bu haldeyken muhalefetin gümbür gümbür geliyor olması lazımdı.

Bu kadar aşırı vergiler verildiği halde millet mecbur kalıp yine bu adamlara oy veriyor. Muhalefet bu kadar itibarsız, iş görmez olmasaydı da insanları bunlara oy vercek kadar muhtaç ve çaresiz bırakmasalardı.

Öyle veya böyle yine başa bunlar geçecek ama bi süpriz yapıp oyların bunlara verilmemesiyle bunları bi titretmekte sarsmakta fayda var diye düşünüyorum.
    MSMorkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Cebe dokununca aklın başa geleceği baştan belliydi. Başka bir şeyden anlamıyoruz çünkü. Acaba "kahrolsun muhalefet" ten "zamanında bunları desteklemekle hata yapmışız" a geçiş ne kadara patlayacak acaba?

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı zammı asgari ücrete de yapmazlarsa en az % 5 civarı oy kaybederler diye düşünüyorum.
    Kimse yanlış anlamasın ama bu adamlar bu kadar geçirmelerine rağmen hala seçiliyorlarsa muhalefet partileri kendini ciddi anlamda gözden geçirsin. Ekonomi ve liyakat sistemi bu haldeyken muhalefetin gümbür gümbür geliyor olması lazımdı.

Bu kadar aşırı vergiler verildiği halde millet mecbur kalıp yine bu adamlara oy veriyor. Muhalefet bu kadar itibarsız, iş görmez olmasaydı da insanları bunlara oy vercek kadar muhtaç ve çaresiz bırakmasalardı.

Öyle veya böyle yine başa bunlar geçecek ama bi süpriz yapıp oyların bunlara verilmemesiyle bunları bi titretmekte sarsmakta fayda var diye düşünüyorum.
    maalesef muhalefette de umut yok. yok yani ben o ışığı göremiyorum.
    MSMorkan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef muhalefette de umut yok. yok yani ben o ışığı göremiyorum.
    Bu durumda ışığı görünceye kadar devam

Zaten reis te yorulmuştur vatana millete hizmet etmekten bunca senedir. Yazık adama yahu. Kaç yaşına geldi. Eminim "keşke şu ülkeyi teslim edebileceğim dürüst, güvenilir, akıllı, becerikli ve genç bir lider gelse de emaneti devretsem" diye bekliyordur kesin...

Ehm.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Oğlu ve damadı var ya.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Nasıl yani iki tane dürüst adam kalmadımı şu ülkede.Ülkeyi 16 yıldır yönetenlerin ne tecrübesi vardı geldiklerinde. Dünyada bol para rüzgarınla yöettiler ülkeyi.Rüzgar kesildi durumumuz ortada.O rüzgar gelişmekte olan ülkeler için güzel bir fırsattı.Yıllarca dedikki bakın bu böyle gitmez parayı gömmeyin betona diye dinlemedi kimse.Şimdi yeriz o betonları.Ama çıkarken biraz acılı olacak.
    drtayfun ve MT00 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlu ve damadı var ya.
    babacım gerçi Sümeyye yardım ederdi ona...

Narcos izliyorum bu ara... Uyuşturucu dışında aynı biz. Koskoca ülkeyi ve para akışını kontrol ediyo küçük bir grup.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Muayeneyi yenileyip vergileri ödemesem ne olur?

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Deveye diken

Motorcanavar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba vergileri göz önüne alınınca su gibi ferahlatıyor bu fiyatlar :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar siz beni bırakın devam edin bu vergilerle ödemelerle 2023 deki süper güc olmamızı göremeden öleceğim ben :(

Motosikleti
    CBF 150, Kisbee 50
    Allah bin bir türlü belanı versin hükümet!

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muayeneyi yenileyip vergileri ödemesem ne olur?
    1000 lirayi gecerse bloke konuluyor hesaplariniza.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Ona zam buna zam fahiş oranlardan vergilendiriyorsunuz zaten ulan 250cc'yr bile her yıl trafik sigortası kadar vergi ödenirmi. İyice soygun oldu, resmen vergi değil yaşamak içşn haraç veriyoruz YETER

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dıj güj.

Yol yabdı.

Vatan millet.

Başörtüsü.

Fötö.

Hayır avrupadaki gibi 15 - 20 yaşında adam gibi motör bulabilsek gidip alacam, bi daha da sıfır almayacam ama biz de o yaşta sağlam alet bulaman ki.

tugrulbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Kurunun yanında yaş da yanıyor belki ama şu faturalara isyan eden ak gezenleri gördükçe beter olun diyor bir yanım.Bu yüzden yerel seçimlerde oyum a.k partisine
    Tarih kitaplarında,yani bize öğretilen tarih derslerinde bizans halkı için,halk ağır vergiler altında eziliyordu diye bir tabir vardı.
    Heh işte şimdiki durum da tam olarak bu!
    Cloud bunu beğendi.

Alıntı tugrulbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurunun yanında yaş da yanıyor belki ama şu faturalara isyan eden ak gezenleri gördükçe beter olun diyor bir yanım.Bu yüzden yerel seçimlerde oyum a.k partisine
    Tarih kitaplarında,yani bize öğretilen tarih derslerinde bizans halkı için,halk ağır vergiler altında eziliyordu diye bir tabir vardı.
    Heh işte şimdiki durum da tam olarak bu!
    Aynı durum Fransız Devrimi öncesi Fransa'sında da vardır. Kraliçe utanmadan halka, "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler" diyordu.
    Halkı da pasta yapıp yedirmişti sonra Kral ve Kraliçeye. Ama tabii orası Fransa idi unutmamak lazım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)