Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosikletiniz Çin malıysa yandınız...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 151Rs

200'e yakın Çin motosikleti ithalatçısı kapandı, yedek parça bulmak neredeyse imkansız.

Tüketici Derneği (TÜKEDER) Genel Başkanı Necati Yentürk, Çin malı motosikletlerde yedek parça sorunu yaşandığını söyledi.

Yentürk, yaptığı yazılı açıklamada, piyasaların bir süredir Çin
    mallarının istilasına uğradığını, ucuz olmaları nedeniyle rağbet gören
    bu malların yarattığı sorunların tüketicileri zor durumda bırakmaya
    başladığını bildirdi.

Kalitesiz malzeme ve ucuz iş gücü kullanıldığı için ucuza üretilip ucuza
    satılan motosikletlerin de bu kategoriye girdiğini belirten Yentürk,
    2005 yılından bu yana daha önce adı duyulmayan motosiklet markalarının
    pazarda yer bulmaya başladıklarını, ancak çoğunluğu Çin malı olan bu
    motosikletlerin ithalatçısı durumundaki 200'e yakın şirketin
    faaliyetlerine son verdiğini ifade etti.

Yentürk, şunları kaydetti:
    ''Şirketler kapanınca doğal olarak bu araçların yedek parçalarını ithal
    etmek de olanaksız hale geldi. Dolayısıyla motosiklet sahipleri yedek
    parça sorunu yaşamaya başladı. Satıcı firmalar yasa gereği 10 yıl
    süreyle yedek parça bulundurmakla yükümlüdürler. Ama ne yazık ki ithal
    motosiklet furyasına katılan hiçbir firma buna uymadığı için binlerce
    tüketici mağdur olmuştur.''

Yentürk, tüketicilerin bu tür sorunlar yaşamamaları için alışverişlerde
    garanti belgesi bulunan ürünleri tercih etmeleri, garanti belgesinin
    açık anlaşılır olmasına, malın kullanım, tanıtım, bakım ve onarımına
    ilişkin kılavuzunun Türkçe olmasına dikkat etmeleri gerektiğine dikkati
    çekti. Satın alınan malın bakım, onarım ve satış sonrası servis
    hizmetlerinin sağlanmasının, bunun için yeterli teknik personel ve yedek
    parça stoku bulundurulmasının zorunlu olduğuna işaret eden Yentürk,
    motosiklet almak isteyen tüketicilerin satın almak istedikleri motor
    firmasının ciddiyetini, sattığı ürünün arkasında durup durmadığını
    araştırmaları gerektiğini, hak kaybına uğrayan tüketicilerin de
    bayileri, Tüketici Sorunları Hakem heyetlerine şikayet edebileceklerini
    ya da mahkemelere başvurarak haklarını arayabileceklerini sözlerine
    ekledi.
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çin malı alanlar hep yanıyor zatten.

dalyanoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla benim motor kendini 10 defa amorti etti. Daha olmadı yakarım motoru. Motoruna servet sayanlar düşünsün

Alakası yok, şu ana kadar en ufak bir sıkıntım olmadı. Bir keresinde usta, "parça elimde yok, sipariş vermem lazım dedi". Eyvah demiştim, ne zaman gelir parça dediğimde. "Sen motoru bırak, yarın akşam işi bitmiş olur" dedi.
    Bazı Japon motor sahiplerinin, parça beklerken sezonu kaçırdıkları bile okumuştum.

Motosikleti
    mz 251
    hepsinin parcası birbirinin aynı zaten ondan sök ona tak bir şey olmaz aynı olur yola devam
    müzisyen agırsiklet şampiyon

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    çok iyi olmuş bölece vatandaşımızın can güvenliğinide bi nebze olsun garantiye almış olduk.. bu motorların ne tasarımı ne yol güvenliği var çöpten toplayıp motor yapıyorlar içlerindeki ünlü firmaların motorları bile berbat ötesi sorun yaşamadım diyene asla inanmam çok ama çok iyi olmuş, ama yedek parça sıkıntısı çekilmez nasılsa hepsi aynı yerde yapılıyor biri gelmese biri mutlaka gelir.......

Motosikleti
    as t1
    abi gittiği yere kadar verdiğim parayı fazlasıyla çıkarttı bana daha ne olsun dahada servis yüzü görmeden çok gider olmadı alıcaz bitane hurdasından eve parçaları değiştiricez parçaları ne pahalı gider ha karaborsa olur abi düşünsene çoğu insanda çin var motorumu parçalayıp satarım iki katı paraya gelmiş olur asya para onda
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sirkecideki eski bisikletçiler ithalatçı olunca böyle oluyor.Ben çok tutulan bir made in çayna makinayı görmek için ithalatçısına gittim.
    Merkez servis de oradaydı."şu motorun sesini bir dinleyeyim" dedim,ustayı bulamadılarZaten Merkez servis de toplam da 30 m2 idi.
    Bu motorun siyahı var mı ? dedim."Kolay",Çamurlukları ve depoyu değiştiririz.Siyah oluyor o zaman"dediler.Haklıydılar.

Boğazda lükx bir lokantada köfte yerseniz 35 YTL ödersiniz.
    Seyyardan yerseniz 3,5 YTL.
    tercih sizin.

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok, şu ana kadar en ufak bir sıkıntım olmadı. Bir keresinde usta, "parça elimde yok, sipariş vermem lazım dedi". Eyvah demiştim, ne zaman gelir parça dediğimde. "Sen motoru bırak, yarın akşam işi bitmiş olur" dedi.
    Bazı Japon motor sahiplerinin, parça beklerken sezonu kaçırdıkları bile okumuştum.
    senın olmaya bılır ama forumda ne arkadaşlarımız var halen parcası gelmeyen benım 6 ay bekledıkten sonra kyışım geldi 4 ay sonra göstergem geldi yaaa..

burda denılmek ıstıyen servislerde yedek parcaları bıraz stokluyorlar ama onlarda bitince acıkta kalacagız dıyor...
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sirkecideki eski bisikletçiler ithalatçı olunca böyle oluyor.Ben çok tutulan bir made in çayna makinayı görmek için ithalatçısına gittim.
    Merkez servis de oradaydı."şu motorun sesini bir dinleyeyim" dedim,ustayı bulamadılarZaten Merkez servis de toplam da 30 m2 idi.
    Bu motorun siyahı var mı ? dedim."Kolay",Çamurlukları ve depoyu değiştiririz.Siyah oluyor o zaman"dediler.Haklıydılar.

tercih sizin.
    Boğaz'da lüks bir lokantada yemek yerseniz 35 YTL ödersiniz.
    Seyyardan yerseniz 3,5 YTL + 350 YTL ishal ilacı parası

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Çok şükür çin malı motosikletim yok..biri taiwan biri japon..

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür çin malı motosikletim yok..biri taiwan biri japon..
    Taiwanın Çinli olmadığını zannediyorsan yanılıyorsun.
    Tayvan denen yer Çinin bir adasıdır hala siyasi bir problem olan cumhuriyetçi çinlilerin sığındıları ada. İsmide Çin cumhuriyeti(cumhuriyetçi ÇİN ) ana dili Çince,Ülkemizde elçiliği yok.Yaşayan 22 milyon insanın %98 çinli
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    Kymco Xciting 250 İnternetli :)
    valla bende de çin çon var..çok özel bir durum olmadıkça sökerim yaparım.. İstanbul dudulluda 3 tane çinci motor parçacısı var alırım ordan parçayı zaten alayı aynı sökerim yaparım..çinlilerin bu huyu güzel...elin biraz yatkın olsun herbişeyine girişiyosun...nedenmi ? çünki ne marka olursa olsun garantiye sokmamak için ellerinden geleni yapıyorlar..bana bi servis abi elektrik aksamı garanti dışı ve sorun yaşadığında biz değişitiriyoruz elektrik aksamını ve fiyat olarakta işçilik dahil 85 YTL demişti.. ben giriştim tamire..maliyet 4 YTL
    bide maalesefki devletimiz belirli kalite standartlarını aramaksızın izin veriyor ithalata..bu işin içinde bürokratlardan başka kademelere kadar bi sürü devlet insanının imzası var...Alllah sonumuzu hayır etsin.
    Arabada VOLVO , Motorda KYMCO... Kalite ve sağlamlıktan vazgeçmeyenler için..

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taiwanın Çinli olmadığını zannediyorsan yanılıyorsun.
    Tayvan denen yer Çinin bir adasıdır hala siyasi bir problem olan cumhuriyetçi çinlilerin sığındıları ada. İsmide Çin cumhuriyeti(cumhuriyetçi ÇİN ) ana dili Çince,Ülkemizde elçiliği yok.Yaşayan 22 milyon insanın %98 çinli

izzet222 sıkma canını bu acı gerçekleri birgün ögrenecektin

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S

çakma kurızır

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tercih sizin.
    yaktın beni de, kendini de savaş abi, aldırdın bana "çakma çopuru/kurızırı" çöpe gitti benim canım paraçıklarım..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    walla arkadaşlar bende de çinli var... ama gayet memnunum... göstergelerim bozulmuştu 3 günde geldi... gücümüz buna yetiyor napalım... bizde isteriz honda yamaha ile gezmeyi... bence parça yönünden de çok iyi çinli motorlar... çünkü hepsinin parçaları birbirine uyuyor hemde yamaha ya göre yarı yarıdan bile ucuz parçası....
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Sonuçta Taiwan malı diye geçiyor

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Tamamı ıcın gecerlı degıl bende bı sorun yok catır catır yedek parca gelıyor daha hıc sorun yasamadım Abudık gubudik markalar ıcın geceri hepsı ıcın degıl...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi olmuş bölece vatandaşımızın can güvenliğinide bi nebze olsun garantiye almış olduk.. bu motorların ne tasarımı ne yol güvenliği var çöpten toplayıp motor yapıyorlar içlerindeki ünlü firmaların motorları bile berbat ötesi sorun yaşamadım diyene asla inanmam çok ama çok iyi olmuş, ama yedek parça sıkıntısı çekilmez nasılsa hepsi aynı yerde yapılıyor biri gelmese biri mutlaka gelir.......
    arkadasım herkes cebınde kı kadar motor alır bende ısterım shadow 750 ye bınmek ... ama sımdılık alın terıyle caracala bınıyorum cokda memnunum
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

gonenli82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs125gy
    Alıntı dalyanoner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim motor kendini 10 defa amorti etti. Daha olmadı yakarım motoru. Motoruna servet sayanlar düşünsün
    bana fazla bile dayandı. olmadı yakar yenisini alırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)