Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB250R Türkiye'de

Motovento
    REKLAM ALANI
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bu motor bu fiyata tutar.Heeeç kimse boşuna bok atmasın.Yollarda bolcana görürüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 tarz ve tip olarak hatta kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik olarak cb250r'ın yanına pek yaklaşamaz sanki.

Showa marka ayarlanabilir 41mm usd amortisörler
    Nissin fren kaliperleri ve papatya diskler
    Bosch Abs fren sistemi
    Full led sinyal, stop ve ön farlar
    Full dijital takometre
    142kg kuru ağırlık
    150/70/17 daha geniş arka lastik

Mt25 gücünü ve torkunu geç veriyor, çok yakıyor, süspansiyonlar ve frenler tırt, 20 küsür kilo daha ağır ayrıca bana göre son derece tipsiz.
    Tahminim....D400 ve 400NK'nın toplamından daha fazla satacaktır. Yollarda bolca göreceğiz. Tasarımı müthiş ve ötesi olmuş, fiyat da uygun.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı MlhCnsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam internet sitelerinden baktığım kadarıyla Honda 23.3 torku 8000 devirde vermekte MT ise 22.6 torku 10000 devirde veriyor. Tork olarak Honda önde arada ki 0.7 tork büyük bir rakam olmasada hondanın bunu 8000 devirde vermesi gayet başarılı.

Makineyi sürekli redlineda kullanmak gerekmiyor. Ayrıca mt maksimum gücünü 12000 devirde verirken Honda 9000 devirde veriyor. Bilmiyorum bana mt çok agresif geliyor sürekli yüksek devirlerde kullanmak makineyi zaten yorar ama sanırım benide yorar.

Mt daha çok çıplak yarış motoru gibi geliyor bana. Honda her zaman ki gibi biraz daha fıtı fıtı. Motor tanıtıldığından beri fiyatı bekliyordum iki motorda çok hoşuma gidiyor ama sanırım ben gücünü daha düşük devirde vermesinden ve tipinden dolayı hondayı seçeceğim.

Silindir ve güç farkı çok mühim değil benim için 0 100 de en fazla 1 saniye fark atar herhalde mt, top speed gibi konularda benim için mühim değil zaten çıplak makineler bunlar hangisiyle yarım saat boyunca 150 km hızla sabit gidilebilir ki.

mt'nin torku 22.6 değil, 26.6 , tork olarak mt daha önde, ancak dediğiniz gibi tork değerinin çok ileri devirlerde olmaları büyük dezavantaj, mt25 ilk çıktığında r25'le aynı motoru kullandığı için baya tepki toplamıştı mt-25 konu başlığında da yer alıyor bu tepkiler.

Yamaha hayranı olsam da tarafsız yorumlamaya çalışıyorum. Kalkışta yine de mt fark edecektir diye düşünüyorum beygir silindir ve tork farkı var. Benim hayalimde eski mt-03 var aslında onun düşük devirlerdeki torku mest ediyor beni.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı moonspell07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıp römork ile garaja çekip 2 ay sonra 25e satarsınız 😂😂😂
    Bu doğru mu ?

Motosikleti
    660 Tenere
    Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt'nin torku 22.6 değil, 26.6 , tork olarak mt daha önde, ancak dediğiniz gibi tork değerinin çok ileri devirlerde olmaları büyük dezavantaj, mt25 ilk çıktığında r25'le aynı motoru kullandığı için baya tepki toplamıştı mt-25 konu başlığında da yer alıyor bu tepkiler.

Yamaha hayranı olsam da tarafsız yorumlamaya çalışıyorum. Kalkışta yine de mt fark edecektir diye düşünüyorum beygir silindir ve tork farkı var. Benim hayalimde eski mt-03 var aslında onun düşük devirlerdeki torku mest ediyor beni.
    Evet şimdi kendi sitesindende baktım benim baktığım sitede 22.6 yazıyormuş kendi sitesinde 26.6 tork.

Ben sanırım yakıt konusundanda çekiniyorum, sonuçta aralarında çok büyük bir fark yok ama mtde basarsan 6 7 litreleri görebileceğini biliyorum. Cb de sanırım bu değer en en fazla 4,5 5 olur.

Valla ben yamahanında Hondanında hastasıyım. Bi cbf 150miz birde 660 teneremiz var ama bu konuda benim gönlümde cb kazandı hocam.

Ha bu arada aynı kafadayız mt03 e bende hasta oluyorum. Mt serisi tork serisi ama mt25 bu konuda pek başarılı değil.

Neyse sonuç olarak en güzel motor kullandığımız motor :D

Tip olarak mt25 den kat kat daha güzel ön farı ne öyle motor gücü mt25 den daha düşük ama güçsüz değil her türlü tatmin edecektir yakıt konusunda yamahadan çok daha cimri olacağı aşikar güzel makine alınır keyifle binilir hondayi seviyoruz bu fiyat yapılanması sebebiyle canımız ciğerimiz olur ah bide 250rr getirseler de r25 le kavgaları kızışsa

harabe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Bu gün bayiye gidip gördüm. O kadar fotoğrafını ve videosunu gördüm ancak canlısı bir başka güzel gerçekten. Fiyatı da düşününce bence çok satacak bu alet.

https://i.hizliresim.com/QVD2rG.jpg

https://i.hizliresim.com/G96D6v.jpg

https://i.hizliresim.com/dOQBQQ.jpg

https://i.hizliresim.com/2JLaMO.jpg

https://i.hizliresim.com/QVDLEA.jpg

https://i.hizliresim.com/MdNVY6.jpg

https://i.hizliresim.com/769a2v.jpg

https://i.hizliresim.com/dOQvqL.jpg

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    kesinlikle honda diğer markalara göre fiyat açısında insaflı davranmış ancak bu ne ya 250'lik motor 22.600 TL diye bayram yapıyor millet, bu rakam mı ya 4 sene önce 650'lik sıfır japon alınıyordu bu rakama.
    pintus bunu beğendi.

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle honda diğer markalara göre fiyat açısında insaflı davranmış ancak bu ne ya 250'lik motor 22.600 TL diye bayram yapıyor millet, bu rakam mı ya 4 sene önce 650'lik sıfır japon alınıyordu bu rakama.
    Abi haklısın da ben de bunu anlamıyorum.Hangi marka model yeni çıkmış bir motosikletin konusuna gitsem bu tarz yorum var.Sadece motosiklet böyle değil ki her şey böyle.Eskiden daha ucuzdu sürekli zamlanıyor.Yani bunu dile getirmek maalesef bir şeyi değiştirmiyor.Kendince boykot edip,pahalı deyip almadığın ürün seneye daha da zamlanıyor.Yani kısacası kabullenmekten başka yapacak bir şey yok.Piyasa böyle artık.Kendini kanıtlamış markaları geçtim piyasada yeni sayılabilecek ve hala yer etmeye çalışan markalarda da durum aynı.Alışmamız lazım artık bu fiyatlara..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı pintus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi haklısın da ben de bunu anlamıyorum.Hangi marka model yeni çıkmış bir motosikletin konusuna gitsem bu tarz yorum var.Sadece motosiklet böyle değil ki her şey böyle.Eskiden daha ucuzdu sürekli zamlanıyor.Yani bunu dile getirmek maalesef bir şeyi değiştirmiyor.Kendince boykot edip,pahalı deyip almadığın ürün seneye daha da zamlanıyor.Yani kısacası kabullenmekten başka yapacak bir şey yok.Piyasa böyle artık.Kendini kanıtlamış markaları geçtim piyasada yeni sayılabilecek ve hala yer etmeye çalışan markalarda da durum aynı.Alışmamız lazım artık bu fiyatlara..
    evet haklısın, ama cidden bu fiyat artışı o kadar hızlı oldu ki millet sürekli şok yaşıyor, ileride bu fiyatlar bu yüksek hallerine sabitlenirse artık kanıksanacak ancak bu şekilde artmaya devam ederse zaten zenginler hariç alan olmayacak.

bu fiyatlara alışmak cidden bence en kötüsü, ne yani alım gücümüzün düşmesini kabul mu edeceğiz bence bir toplumun mahvolması için bu şekilde kabullenmek yeterli, alım gücümüzün ne hallere geldiği düşük cc li motorlara taleple belli oluyor, bunu mu kabul edeceğiz, avrupada amerikada neredeyse hangi beğendiğim motoru alayım diye düşünüyor millet, fiyatına bazı modeller hariç neredeyse hiç bakmıyor, biz de uzak doğu gibi küçük cc li motorlarla dolaşmaya, ortalığı doldurmaya başladık, bu fiyatları kabul edince istediğimizi satın alabilecek miyiz, kabul edelim etmeyelim artık lükse doğru gidiyor, neyse yani kabul etmek diyorsan ben asla bu fikre katılmıyorum, katılmayacağım da.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı harabe35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda kırmızı renkten nefret ederim. Ama buna çok yakışmış.

mt25 e 6 7 litre yaktırmak için sürekli kesicide falan gitmek lazım heralde. 4.5 biledin 5 yakar mt25.

honda nın motorunu beğendim tipi falan güzel olmuş. motor haricinde ben de honda derim. motor kısmında bi aklım karışır ben devir çeviren motor seviyorum şahsen.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 e 6 7 litre yaktırmak için sürekli kesicide falan gitmek lazım heralde. 4.5 biledin 5 yakar mt25.

honda nın motorunu beğendim tipi falan güzel olmuş. motor haricinde ben de honda derim. motor kısmında bi aklım karışır ben devir çeviren motor seviyorum şahsen.
    CB'yi şehirde kullanacaksan, MT'den daha rahat kullanırsın. Sık sık vites değiştirmezsin.

Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda kırmızı renkten nefret ederim. Ama buna çok yakışmış.

https://news.maxabout.com/wp-content...nda-CB250R.jpg
    Aynen hocam kesinlikle kırmızısı daha albenili Diğer iki renk yanında sönük kalıyor.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bugün Ataşehir ve Kadıköy tarafında işim vardı iki farklı Honda bayisinin önünden geçerken ikisine de uğradım biraz inceledim Cb250r gerçekten çok yakışıklı bir alet. Kaslı ve agresif bir yapısı var kasa olarak küçük de değil.

Öndeki led sinyaller çalışmıyorken de aktifler sarı sarı yanıyorlar bu güzel bir ayrıntı. işçilik seviyesi ise mü-kem-mel.

Marka övmeyi sevmem ama hak yemeyi de sevmem Honda bu işi biliyor ve dünya çapında da bu işi en iyi yapan markalarından biri. Bir kere daha takdir ettim. Servisi servis, satışı satış, ikinci eli ikinci el parça desen her yerde bulunur.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar bu motora topcase takılabilir mi acaba? Arka tarafa topcase demiri takacak yer yok gibi duruyor. Kaskı elimde taşımayı sevmiyorum üstelik bakkala cakkala gidip 1 ekmek bile taşıyamazsa bir motor benim kriterin dışında kalıyor. Yoksa çok şekil ve güzel bir motor.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı hyanax100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motora topcase takılabilir mi acaba? Arka tarafa topcase demiri takacak yer yok gibi duruyor. Kaskı elimde taşımayı sevmiyorum üstelik bakkala cakkala gidip 1 ekmek bile taşıyamazsa bir motor benim kriterin dışında kalıyor. Yoksa çok şekil ve güzel bir motor.
    şu motora topcase takıp görüntüsü bozacağına alsana bitane içine kask sığan bi sırt çantası.

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam siz CBF'nizden vazgeçmeyin bence.
    hyanax100 bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Dostum motosikletin bütün havası gider onu yaparsan. Gerçekten alet resimdekilerden daha güzel.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Topcase demiri Takacak yer yok zaten öyle bir demir de yok piyasada. Side case takılabilir belki. Ama onun da üretileceğini zannetmiyorum.

Kask alabilen sırt çantaları var ve bu motoru kullanırken sırt çantası takmak çok şık bir görüntü oluşturuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)