Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motobike İstanbul 2018 Başladı / Fuar Hakkında Bilgiler & Fotoğraflar

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Şu hoşuma gitti ya..
    aquarist4 bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Davetiye isteyen özel mesaj atsın. 4 tane kod var elimde
    Buradan ve instagramdan yazanlara dağıttım kodları. Şu anda fazla biletim yok Bilginize.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ben de bugün gittim. Beklediğim kadar kalabalık değildi. Ama muhtemelen yarın gidilmez derecede olacaktır. Saat 16:00 da girdim Halil Kılıç'ın söyleşine katıldım 45. dk çıktım çünkü daha fuarı gezmemiştim.
    Motorun üzerine oturup fotoğraf çekme çektirme merakım olmadığından ve ilgilendiğim motor modeli sayısı az olunca benim için fuar alanını dolaşmam 1 saat sürdü. Yamaha ve Suzuki standına 2 kez uğradım, çinlileri pas geçtim. Benelli'yi merak ediyordum açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım bana çok kaliteli gelmediler. Kalburüstü markaların fiyatlarının yanına yaklaşılmıyor 50bin-70binTL gibi rakamlar havada uçuşuyor. Ben scooter sahibi olduğumdan yine scooterlara baktım. Nispeten satın alabilme ihtimalim olan Piaggo medley yamaha nmax ve honda yeni pcx modellerini inceledim. Peugeot da bir çok model getirmiş ama o fiyatlarla pazara girmesi zor görünüyor. Benelli zafferano'yu hiç beğenmedim zaten yüzüne de bakan yoktu atıl bir köşeye koymuşlardı. Fiyatını her ne kadar çok pahalı bulsam da nmax155 fuarda en çok beğendiğim scooter oldu.
    Motorum için sele örtüsü ve Tech90 standından honda logolu polar aldım çıktım.

bende çok aradımda motosikletnet diye bir sayfa buldum adamlar fuarın açılışından önceki gece gitmişler o geceden beri paso canlı yayınlar gönderiler felan atıyorlar bende ordan takip ettim biraz sonra fuara gittim valla

CB250R ve CB1000R yok fuarda. Fiyatlarını da açıklamadılar.
    CB250R dün akşam geldi, kırmızıydı, ctesi-pazar gidecek olanlar görebilir.

Yazın geleceği için şimdiden fiyatını açıklamak istemiyorlarmış.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de beğendim ama şehir içinde agresif kullanım, şehir dışında sakin kullanım tarzım var. Bana gelmez.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Aksesuar fiyatları konusuna değinmek gerekirse. Kasada %20-%30 indirim yapıyorlar. Ancak sanki hepsi anlaşmış gibi etiketler Euro ile olunca insan bir tırsıyor kaç ile çarpacağını şaşırıyorsun. İndirimler liste fiyatları üzerinden olunca sonuç olarak mağazadan çok ucuza gelmiyor. Yani bu yönde bir beklentiyle gidecek olan varsa hayal kırıklığı yaşar.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CB250R dün akşam geldi, kırmızıydı, ctesi-pazar gidecek olanlar görebilir.

Yazın geleceği için şimdiden fiyatını açıklamak istemiyorlarmış.
    Evet ben de bunu yazmaya girdim. Honda instagramdan hikaye attı CB250R geldi diye fiyat gelmedi hala. sağlam gelecek demek ki
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Evet ben de bunu yazmaya girdim. Honda instagramdan hikaye attı CB250R geldi diye fiyat gelmedi hala. sağlam gelecek demek ki

bu sefer başka türlü geliyor..

LoseControL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 250 Duke - Husqvarna 701 Sm

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Arkadaslar yamaha standına giden olursa yeni Crypton un gorsel ve teknik ozelliklerini ekleyebilir mi? hiçbir yerde bilgisi olmayan motor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet

Peripella bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    nasıl milletiz ya, korkunç kazık durumdayız, millete ne bindirilirse bindirilsin, kabul edip eşek yükü gibi para istenen motorları alanımız var. şundan 4-5 sene önce fuar fiyatları neydi şimdi ne! birçok model iki katı fiyatı buldu hatta geçti bile, düşünün kawasaki stant açmıyor, sonuçta modellerde çok yenilik yapmasa bile fuara özel fiyat koyup olan modelleri satabilirdi ancak fahiş fiyatlar işi zora sokuyor, bu milletin yeni motor almayıp gelen ek %20 vergiyi protesto etmesi gerekirken halen motor alıyor ya da fuar tam bir kuru kalabalık, motor aksesuarları bile çok pahalıydı ama alan alana, ben 10 senelik yazlık montumun sadece korumalarını fuarda impactec de indirim var diye değiştirdim, cidden hiç akıl karı değil.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Bugün fuardaydım. Malum motosiklet fiyatları nedeniyle pek beklentim olmadan gittim. Beni en en çok KTM standı etkiledi. duke 125-250 ve 390 modelleri fiyatı dışında hayran kaldım.

Hero nun Hunk 200 modeli iyi bir commuter olarak görünüyor. Şeklini şemailini beğendim. Ön arka disk fren,ABS mevcut. Fakat stand görevlilerinin bilgisizliği bana bu kafayla çok bir yere gidemezsiniz dedirtti.

Kymco yu hiç göremedim(doğrusu scooterlerini severim)Sym nin standında markanın yüzü olabilecek dikkat cekici bir modeli yoktu. Hele 2015 model gv250 ve wolf 250 modellerini sergileyip satmaya çalışmaları trajıkomikti. Her ne kadar sym scooter kullansam da sym den uzak durulması kanaatine vardım.

Cfmoto gerekten iyi şeyler yapmış 150 cc den 650 cc her modeli hoşuma gitti. Sanırım yollarda bol bol cfmoto göreceğiz. 250cc olanını seçeneklerimin arasına ekledim.

Bmw standında gs310 modeli dikkat çekici idi. Yüksek bir platformda bize tepeden bakan bu modelin fiyatına bakma gereği duymadım.

TVS bombayı patlatmış 310RR modeli göz alıcıydı.

TVS apache 200 epeyce yenilenmiş eski nesil 150 ye göre. Çok beğendim. Malesef standa ki yetkililer tam bir facia
    Hiç birinin getirdikleri motosikletler ile ilgili doğru düzgün bilgisi yok. Her yönleri ile vizyonsuzluk akıyor.
    Bu modelleri teste açacak mısınız diye sorduğumda
    -Biz bayilere teste motor açın diyemiyoruz. büyük bayiler belki kendileri açar diye cevap veriyor. Gülsem mi ağlasammı bilemedim.
    TVS Apache rtr 200
    Ön-arka Abs li- 20-21 bg olduğu söyleniyor. 16 LT depo var.

Sonuç Olarak:
    Hero ve TVS nin güzel modeller getirmelerine karşın yetkililerin bana son derece bilgisiz ve ilkesiz görünmeleri şaşırttı.
    Yamaha-Suzuki-Ducati modelleri ile benim alım gücüm dolayısı ile ileriye yönelik planlarım arasında bağ kuramadığımdan öyle üstün körü baktım.
    Cfmoto bütün modelleri ile çok dikkat çekici idi. Tasarımlar çok başarılı.
    Honda da her zamanki gibi ilgi fazlaydı. Özellikle CB125 ve 250 modelleri oldukça dikkat çekiciydi. Stand çok kalabalık olduğundan fotoğraf çekemedim.
    Scooterimin yanına eğlenceli bir motosiklet arayışındayım. Fuarda ençok kanım KTM duke 250'ye ısındı. Sıfırını tabi ki alamayacağım. Yaza doğru ikinci el duke 200 yada 250 almaya karar verdim gibi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    310rr a oylesıne baktık, g310 ıle motor dısında sase felan aynı mı merak ettım. " reyzınk ıle enduro bır olur mu dedı?" g310r ı kastettıgımı tekrarlayınca ohom olmaz oyle sey o da neykıd felan dedı, he tabı eyvallah dıyıp yavasca uzaklastım.
    yazık, yanı zaten hepı topu 10 tane motor var. ezberle yahu bıraz bak sagına soluna ozellıgıne.
    Shrieker bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Her sene biraz daha geriye gidiyoruz.. her sene bir önceki seneden daha keyifsiz bir fuarla karşılaşıyoruz. Fuara katılmayan bir sürü marka, getirilmeyen bir sürü model, herkesin elinde telefon veya kamera oradan oraya koştura koştura YouTube veya instagram için saçma sapan amatör röportaj veya video çekme derdindeler ve çoğu da çoluk çocuk.. Herkes altın elbiseli adam olmuş (Allah rahmet eylesin) adam almış eline action cam'i geçmiş motorun başına modeli anlatıyor şu kadar beygir şu kadar basıyor şurası şöyle burası böyle.

Markaların çalışanları genel itibariyle oldukça bilgisiz ve ilgisizler. Bu konuda Honda standı inanılmaz kurumsal ve açık ara en bilgili personellere sahipti. Ktm, Suzuki, Ducati gibi stand personeli şaka gibiydi.

Eminim ki Tayvan'da, Hindistan'da, Kore'de çok daha kapsamlı ve keyifli fuarlar organize ediliyordur. Bir de utanmadan 35tl haftasonu bilet fiyatı koymuşlar. Ülkemizdeki genel alışkanlık türü birilerinin birilerine geçirmek istemesi üzerine sabitlenmiş durumda.

Yazık büyük denilebilecek bir pazar var bu kadar bu işle ilgilenen insan var ama ne bir teşvik var ne bir kolaylık. Üstüne üstlük sigorta, kasko, ehliyet, ötv fiyatlarında zam yapılıyor.

Fuardaki içimi eriten tek bir model oldu o da tabii ki;

Ducati Panigale V4
    215 beygir - 125 nm tork 😬👌🏻
    Metela bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bugün ben de fuardaydım. V-Strom 250'ye baktım, fiyatı zaten uçuktu ama üzerine oturunca benim için tam bir hayalkırıklığı oldu. O güzel görünen far bölgesinin içi tamamen boş. Gidon olmasa kafanız geçecek kadar bir delik var. Son derece kötü bir görüntü veriyor. Ona o parayı verecekler gitsinler üzerine 3 daha koyup BMW G310GS alsınlar.

Diğer yandan CFMoto'lar çok güzeldi. 650MT 36000 TL, 650NK 31000 TL ve 250NK 15-17 bin TL arası fiyatlarda olacakmış. Bence gayet güzel ayarlamışlar. Keşke MT650'nin o yan çantaları olmasaydı da fiyatı daha ucuz olsaydı.

TVS Apache RTR200, ABS ve enjeksiyonla 12000 TL olacakmış ki, bu fiyatla piyasayı siler süpürür.

Yamaha standına bakmadım bile. Bu saatten sonra onlardan sıfır motor almak göz göre göre kazıklanmak demektir. Suzuki'ye de şöyle bir bakıp geçtim. Adamlar SV650'yi Moto Guzzi V5 Stone III ile aynı paraya veriyorlar. Allah akıl fikir versin.

Birçok firma bu fiyatlarıyla çok çok kötü bir yıl geçirecek. Koca fuarda üzerindeki etiketi hak edecek 10 tane motor bulamazsınız. Herkes elindekinin kıymetini bilsin.
    Orhanline24 bunu beğendi.

Peripella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tekerler üzerindeki Özgürlük gibisi yok .
    Arka planda kalan Motorsikleti de görseydik iyi olurdu

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fuarin icinden biri olarak sunu soyleyebilirim. Gecen yillara oranla fuar motosiklet satislari feci bir vurgun yemis durumda, neredeyse tum markalarda bu aglamayi duyuyorum. Honda haric

Honda yine satiyor beyler.

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Alıntı Enes ŞENTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bende benelli almayı düşünüyordum iyi oldu yazdıklarınız..
    Benim bir yakınım aldı tnt 250 yeni geldikleri sıralar.İlk olarak gösterge arıza yaptı,ardından ön amortisör keçeleri patladı ve son olarak üzerindeki bujileri eritti.Şaka gibi ama resmen erimişti.Ben regal raptor sürüyordum o sıralar..Regal almadığına pişman olmuştu Gerisi size kalmış

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)