Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Türk mucitler kendi elektriğini üreten motor icat etti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Gerçi bu tür saçma sapan projelere destek verirler.
    Geçenlerde IEEE italya konferansı için yazılan makalede tasarlanan antenin simulasyon sonrası
    test değerlerini ölçülmesi için tübitak 1600 euro istedi.
    böyle saçma sapan motor , hoşaf vs gibi projelere para verirler bilimsel işlere para isterler.
    Sadece kazanç ölçümü için tübitak ın para istediği makale, merak edenlere:

http://ieeexplore.ieee.org/document/7916057/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WAHAHAHAHHAHAHAHAHA

az önce bilimsel bir çalışma yaptım
    ikitekerlim de kendi elektriğini kendi üretiyomuş
    on puan aldı benden
    xealous bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enerjiyi yoktan var ettiklerini nereden çıkardın ? sonsuz enerji döngüsü ? bunuda anlamadım. burada yapılan sistem çekim kuvveti ve itme kuvveti sayesinde bir güç oluşturuluyor. len sanki ürünü ben yapmışım gibi anlatıyor hale gelmişim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

X bir süre demişsin evet onu kaçırmışım yani şunumu diyorsun Rüzgar gülü
    X bir zamanda Rüzgardan faydalanamaz hale gelirse enerji üretmez. bumudur yani demek istediğin ?
    dostum sisteme 2 birim enerji girer ve sen çıktıda 3 birim elde edersen yoktan 1 birim enerji üretmiş olursun, illaha sistemin girişinde 0 birim olmasına gerek yok .
    meraklı olup teoride eksik arkadaşlar için bir yerlerden başlamanızda yarar var.
    gösterilenlerin domino taşı etkisinden farkı yoktur.
    Akışkanlar Mekaniği
    Elektronik (Analog ve Sayısal)
    Kontrol Teorisi
    İşaretler ve Sistemler
    Makine Elemanları
    Elektromekanik Enerji Dönüşüm Sistemleri
    gibi konular rehberiniz olacaktır.
    tabi ki fizik matematik kimyayı saymıyorum.
    fourier serileri veya laplac dönüşümleri gibi konuları öğrenmek için difrensiyal denklemlerle birlikte calculus 3'e kadar çıkmanız gerekiyor.
    böyle bir alt yapıyla sahip olup sistemi kontrol ettiğinizde verilmi bir sistem olmadığını ve harcadığınız sermayayi çöpe attığınızı göreceksiniz...
    kolay gelsin
    Shrieker bunu beğendi.

xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    Alıntı "-" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az önce bilimsel bir çalışma yaptım
    ikitekerlim de kendi elektriğini kendi üretiyomuş
    on puan aldı benden
    Evde lambanın altına güneş paneli koymayı dene. Eltim her ay 550 lira kazanıyor bu yöntemle ürettiği elektriği komşulara satarak
    drtayfun bunu beğendi.

Alıntı xealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evde lambanın altına güneş paneli koymayı dene. Eltim her ay 550 lira kazanıyor bu yöntemle ürettiği elektriği komşulara satarak
    helal olsun
    ben de şahsen ülke ekonomisine katkıda bulunma noktasında olma arzusundayım

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı xealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki, eltinizin elektrik faturası ne kadar geliyormuş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim deyinmek istediğim şey kendi insanının yaptığı herşeyi küçümseyip her daim kendi insanıyla alay eden insan tipleri.
    Arkadaş haklı. Lütfen birileri aşağıdaki Çinli Rus Macar herneyse onlarla da alay geçebilir mi lütfen? Öteki türlü ayrımcılık gibi oluyo sanki.

Kıçıyla gülme emoticon'u var mı? Ondan koymak istiyorum bu videolarla alay geçme adına...

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş haklı. Lütfen birileri aşağıdaki Çinli Rus Macar herneyse onlarla da alay geçebilir mi lütfen? Öteki türlü ayrımcılık gibi oluyo sanki.

Kıçıyla gülme emoticon'u var mı? Ondan koymak istiyorum bu videolarla alay geçme adına...
    Sen direk gülen resmini koy biz kıçıyla gülen diye algılarız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Adam yapmış neyle veya nereyle güleceğiniz gülenleri ilgilendirir. bakın ne kadar cahil sınıfta laklak yapıyorlar.,

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediğim gibi ben bu HMSB ile görüşmüştüm bu konuyla ilgi ve ben tatmin oldum. mesela #Thracian arkadaşımız 10 yıl garanti verirlerse demişti ben konuştuğumda 20 yıl motor garantisi ( Bobinler kasa ve mıknatıs ) garantisi verdiklerini söylemişlerdi. 25 yıl Maksimum 20 yıl minimum mıknatısların ömrü olduğundan bahsetmişlerdi. bir kazancım yada ortaklığım yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Önemli değil http://www.mit.gov.tr
    Abi yanlış bilmiyorsam mıknatıslar sürekli olarak kuvvetli manyetik alanda durduklarında yada girip çıktıklarında fiziksel yapısı değişerek manyetik özelliklerini hızla kaybederler.Muammer Yıldız büyük ihtimalle çalışan bir motor yaptı ama bu motorun uzun dönem testleri yapılmadan tanıtıldı.Ama büyük ihtimalle sonradan farkına varıldı ki belli bir süre sonra bu bir kaç hafta yada ay olabilir mıknatıslar özelliklerini yitirdi ve motor çalışmamaya başladı.Ne Facebook adreslerinde ne de başka bir yerde 2016 yılından beri herhangi bir duyuru yada paylaşım yok.Muammer beye ulaşabilen yok.Gerçekten bu firmanın ürettiği motorlardan alıp kullanan var mı?

Ayrıca en kaliteli normal elektrik motoruna bile 2 yıl garanti verilirken bu arkadaş bu şekilde hareketli bir sisteme neyine güvenip 20 yıl garanti veriyor?

xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    Sen direk gülen resmini koy biz kıçıyla gülen diye algılarız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Adam yapmış neyle veya nereyle güleceğiniz gülenleri ilgilendirir. bakın ne kadar cahil sınıfta laklak yapıyorlar.,

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=NUoBAdJIoUI
    Ben tatmin oldum.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yanlış bilmiyorsam mıknatıslar sürekli olarak kuvvetli manyetik alanda durduklarında yada girip çıktıklarında fiziksel yapısı değişerek manyetik özelliklerini hızla kaybederler.Muammer Yıldız büyük ihtimalle çalışan bir motor yaptı ama bu motorun uzun dönem testleri yapılmadan tanıtıldı.Ama büyük ihtimalle sonradan farkına varıldı ki belli bir süre sonra bu bir kaç hafta yada ay olabilir mıknatıslar özelliklerini yitirdi ve motor çalışmamaya başladı.Ne Facebook adreslerinde ne de başka bir yerde 2016 yılından beri herhangi bir duyuru yada paylaşım yok.Muammer beye ulaşabilen yok.Gerçekten bu firmanın ürettiği motorlardan alıp kullanan var mı?

Ayrıca en kaliteli normal elektrik motoruna bile 2 yıl garanti verilirken bu arkadaş bu şekilde hareketli bir sisteme neyine güvenip 20 yıl garanti veriyor?
    Neymiş? Beş yıl bile dayanamamış.
    Alan varsa da yazık.
    ---
    Elektrik motorlarında durum farklı. Doğal veya yapay mıknatıs yok. Manyetik alan elektrikle sağlanıyor.
    İki yıl garanti olayı rulmanlar veya motora fazla yükden kaynaklanan arızalar yüzünden az.
    Yoksa elektrikle çalışan motorlar onlarca yıl çalışır.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mutlaka eksileri çıkmış olabilir hiç bilmiyorum 20 yıl garantiyi bana telefonda söylediler resmi sayfalarında bundan bahsetmemişler. yalnız şundan bahsetmek istiyorum bu arkadaşımız son zamanlarda sürekli ülke dışında benim aklıma başka şeyler geliyor buda alternatif tıpçımız gibi Amerikadan kapılmış olabilir. İlla Mucit olmasına gerek yok Üretim yapmaya çalışan her vatandaş sahip çıkılması lazım. Ruslar bu konuda çok titizler hemen Devlet tarafından sürekli izlenip destekleniyor bizde malesef.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bu Muammer Yıldız denen kişi, 5-10 senedir bu işi yapıyor. Orada burada motoru çalıştırıyor, başka da bir şey yapmıyor.
    Bir de nasıl ve nedense her sene şirketinin adı değişiyor.
    Bir de süper güçlü, süper verimli birkaç kW'lık motor elle durdurulabiliyor.

Motor görünümlü şeyin içinde ufak tefek piller ve 100-200W'lık bir motor var işte. Sadece kutusunu gördüğünüz şeye niye böyle körü körüne inanıyorsunuz?

Motosikleti
    SD 1290R
    İlla Mucit olmasına gerek yok Üretim yapmaya çalışan her vatandaş sahip çıkılması lazım. Ruslar bu konuda çok titizler hemen Devlet tarafından sürekli izlenip destekleniyor bizde malesef.
    Demek o yuzden Rusya dunyanin inovasyon merkezi.

Mesela Amerika'da devlet kimseyi takip etmiyor. Insanlar kendileri birseyler gelistirince, "business plan" hazirliyor, bankalar veya venture capital'ler fonluyor, ve uretiliyor... Bu kadar basit. Devlete ne gerek var? Karli is varsa para etrafina miknatis gibi cekilir zaten.

Bu devirde insanlarin alacagi mali uretecek paraya ihtiyac yok... Bilakis, paranin, insanlarin alacagi mali dizayn edecek akla ihtiyaci var...
    Shrieker bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bunu yıllar önce youtubeden izlemiştim. Adam sadece manyetik alanı kullanarak motorun dönmesini sağlıyor. Böylece elektrik üretmiş oluyor. Bunun anca patentini alırlar. Devlet destek çıkmaz. Tüm dünyada elektrikli araçlar yaygın, bizim ülkede tek tük bu araçlar var onlarda deli gibi hızlı şarj istasyonu arıyorlar. Devlet istese hem elektrikli aracı yaygınlaştırır. Hem de şarj istasyonunu yaygınlaştırır. Ama bu yakıtı kime satacak

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson

Patentimi daha alamadım inş çalınmaz.Sonsuz enerjili uzatma kablosu.
    Shrieker ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://1.bp.blogspot.com/-nplCTHgqd3...s1600/1_05.jpg

Patentimi daha alamadım inş çalınmaz.Sonsuz enerjili uzatma kablosu.
    Bu haliyle çok kafama yatmadı açıkçası. Ama üzerinde ışık yanaydı veya dönen bişeyler olaydı inanırdım. Hatta dil uzatanlara klavyemin gaddar yüzünü gösterirdim.
    Shrieker bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu çözüldüyse benim şu elektrik faturalarını azaltalım artık

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek o yuzden Rusya dunyanin inovasyon merkezi.

Mesela Amerika'da devlet kimseyi takip etmiyor. Insanlar kendileri birseyler gelistirince, "business plan" hazirliyor, bankalar veya venture capital'ler fonluyor, ve uretiliyor... Bu kadar basit. Devlete ne gerek var? Karli is varsa para etrafina miknatis gibi cekilir zaten.

Bu devirde insanlarin alacagi mali uretecek paraya ihtiyac yok... Bilakis, paranin, insanlarin alacagi mali dizayn edecek akla ihtiyaci var...
    Bu söylediğini General motorsa söyle Devlet ne yapmış bir bakalım.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)