Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Honda Motosiklet Fiyatlarına Zam Yaptı. İşte Zamlı Yeni Fiyat Listesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi honda almanya sitesinden baktım ; almanya fiyatı 7.300 euro

nc750x = 7.300 euro ( almanyada asgari ücretin 1300 euro ise = 5,6 katı asgari ücretin)

nc 750x= 36.100 tl ( türkiyede ise durum = 25,78 katı asgari ücretin)

battıkça batıyoruz , gittikçe fakirleşiyoruz ama hala anlamıyoruz , alım gücümüz o kadar zayıf ki , hatta yok bile ....

çok sesli , hazırlık yapılmış bir şekilde , mümkün olan en büyük protesto yapılmalıdır.
    ben Avustralya'da geçen hafta CBR 500 R aldım. 7.500 Avustralya Doları tuttu (kaldı ki bunun 500 doları plaka/kayıt/zorunlu sigorta).

7.500 Avustralya Doları burada asgari ücretin sadece 3 katı. Türk Lirası ile bugünkü kurdan 21.000 TL ediyor. Avustralya'da kişi başına düşen gelir Türkiye'nin 5 katı olmasına rağmen bu motora 2/3 fiyatına biniliyor.

Türkiye'de 2010 model dizel manual corsa sattım 34.000 TL'ye burada geldim 2013 model Mondeo aldım 2.0 dizel otomatik, 32.000TL tuttu.

Uzaklardan açılıp baktıkça ülke daha bi acayip görünüyor insanın gözüne...
    erenedip bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Ne bekliyorsunuz ki , bir de bunun konusunu açmışsınız ?

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Japon tavsiye etme devri bitecek herhalde bu gidişle

Almayınca fiyatlar düşecek diye aptalca bir beklenti var. Adam niye sana fiyat düşürsün zaten başka ülkelere göre az kar ediyor, hem de çok az satıyor. Çıkar Türkiye piyasasından olur biter, suçu yanlış yerlerde aramayın.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes bir gün bisikletli oalcak
    iyi bir bisiklet en az 2 bin kağıt şu anda. insanlar bisiklet kullanmaya başlasın onada vergi zam vs en az 5 bin lira yapar bu devlet. Hatta pusete bin ona da yapar. Böyle şerefsiz bir hükumet devlet görmedi bu ülke! ecevitin zamanında yazar kasa atıyorlardı(!) evet atıldı! ancak siyasal durum, ülkenin durduğu pozisyon ve devletin eline geçen para da ona göre belliydi. şimdi ki gibi saray yaptıracak para da yoktu!! her yerden para kazanıyorlar ama biz babayı alıyoruz yeter lan!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayınca fiyatlar düşecek diye aptalca bir beklenti var. Adam niye sana fiyat düşürsün zaten başka ülkelere göre az kar ediyor, hem de çok az satıyor. Çıkar Türkiye piyasasından olur biter, suçu yanlış yerlerde aramayın.
    çıkar mı? o işler öyle basit değil. Bu kadar küçümsemeyin bu piyasayı... amaç zaten bunların piyasadan çekilme kararına varması. bu sayede devlet vergiden olmamak adına indirime gider. kimse almasın görürüm ben o fiyatları.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 binlira ya ülkeye giren alete , 41 binlira vermek...
    Bakalım izlenen politikalar ne zaman ellerinde patlayacak çok merak ediyorum.

Ya da insanımız ne zaman uyanacak onu da ayrıca merak ediyorum.

Şimdi kimse çıkıp paramız değersiz demesin. Tek neden değersiz olması değil.

Sıkışınca ithalat kozunu çek, o da işleri daha beter etsin, üretim namına hiç birşey teşvik etme , bol bol yapılandırma kampanyası başlat, ulan saman ithal eder hale geldik.

Bir elinizi şu milletin kazandığı 3 kuruştan çekin be.
    Sende benim gibi CBR 650F mi bakıyorsun.

Motosikleti
    HONDA CBR 650f 2017
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende benim gibi CBR 650F mi bakıyorsun.
    Ben de mesajı görünce aynı şeyi geçirdim içimden.

CBR650F fiyatına bakıp duruyorum ne zamandır düşer mi diye, Mart a doğru alayım diyordum, alana kadar fiyatlardan sinirim hoplayacak sanırım iyice.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

Dün Honda 'ya gittim. Zammın fiyatları da %20 etkileyeceğini söylediler.

Sizlerden hiç görüşen farklı markalara bayilere soran oldu mu?

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    HONDA Ağustos başında %4 civarında bir zam yapmıştı. Resmi sitedeki fiyatlar aynı olmasına rağmen 5 Eylül itibarı ile bazı bayiler %6 bir zam daha yapmış. Kafalarından zam yapmaları pek mümkün değil. Bir duyum mu aldılar da daha zam açıklanmadan böyle bir şey yaptılar anlayabilmiş değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben Avustralya'da geçen hafta CBR 500 R aldım. 7.500 Avustralya Doları tuttu (kaldı ki bunun 500 doları plaka/kayıt/zorunlu sigorta).

7.500 Avustralya Doları burada asgari ücretin sadece 3 katı. Türk Lirası ile bugünkü kurdan 21.000 TL ediyor. Avustralya'da kişi başına düşen gelir Türkiye'nin 5 katı olmasına rağmen bu motora 2/3 fiyatına biniliyor.

Türkiye'de 2010 model dizel manual corsa sattım 34.000 TL'ye burada geldim 2013 model Mondeo aldım 2.0 dizel otomatik, 32.000TL tuttu.

Uzaklardan açılıp baktıkça ülke daha bi acayip görünüyor insanın gözüne...

Honda PCX 150 için durum farklı. 12375 TL Avustralya'da. 11600 TL Türkiye'de. (Liste fiyatları) Bu nasıl oluyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

HONDA 06.09.2017 (bugün) itibarı ile son 30 gün içerisindeki ikinci zammını da açıkladı. Son 30 günde gelep toplam zam oranı %10 u buldu. Ne denilebilir ki?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Benim anlamadığım sıfırı 15200 olan pcx in 2. Eline 15950 16000 isteyen var ilanlarda. Milleti keriz mi sanıyor bunlar acaba.

Bu konuya yazmasaydınız keşke, 1 sene önceki fiyatlara burun kıvırıyorduk yüksek diye şimdi halimiz gerçekten çok daha berbat.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)